RPG a realita, uvěřitelnost, smysluplnost, logika

Toto je pokud o omezení různých hádek v jiných debatách na téma realističnosti v RPG, a budu sem psát své poznámky a výhrady k různým prvkům, na které narazím.

Kdo nemá rád pohled na RPG, zejména fantasy RPG přes optiku logiky, smysluplnosti, realističnosti a podobných kategorií, ať to tady ani nečte.
Napsal: Jerson
21.1.2019 14:36 - Aegnor
Já bych se i podíval na to, co tvrdí satelity.
21.1.2019 14:39 - Log 1=0
Začnu tím, že strčím do té bariéry třímetrovou tyč. Ne, jinak. Pošlu robota, aby tam strčil tu tyč. Pokud půjde vytáhnout, zkusím závaží na laně. Pak něco, co po uplynutí nastaveného času vystřelí něco zpátky. Jo vlastně už vím, záznam z kamery. Vlastně už na tyči a laně může být kamera. Když se všechno jakž takž vrátí, tak tam pošlu psa na dlouhém vodítku. Pak ho zkusím bez vodítka. A nakonec člověk na laně.
Pokud testy ukážou, že bariéra je pro člověka bezpečně průchozí, vytvořím několikasměnnou jednotku, zkoumající bezprostřední okolí bariéry. Její členové se budou pravidelně hlásit a budou obměňováni.
Další postup závisí na informacích, které tato skupina zjistí.
21.1.2019 14:51 - LokiB
York: SPOILERY.
Tak to ale v tom filmu nefunguje. Nic ti rovnou neukousne nohu.
Věci, živočichové, rostliny, všechno se tam postupně proměňuje. Zdá se, že to nějak mixuje a upravuje DNA, takže rostliny získávají tvary živočichů, lidem se proměňují orgány atd.

Ale kromě toho, že na tebe může vyskočit obří skoro-krokodýl, je hlavní nebezpečí pomalé a plíživé.
Je to v podstatě jako výprava do území zasaženého radiací, bez toho, abys měl k dispozici ochranný oblek či cokoli, co by tě mohlo odstínit. Změn si ani nevšímáš, až dokud není pozdě.
21.1.2019 15:03 - York
Jerson nejspíš chce ukázat, že postavy ve filmu nepostupují rozumně (nebo aspoň ne podle měřítek RPGčkaře odchovaného na Shadowrunu, dungeoncrawlech a podobně ;-)). Což se mu nepochybně podaří.

Ale o tom takhle debata je, takže v pohodě.
21.1.2019 15:21 - LokiB
York: já s ním v podstatě souhlasím. postavy, jako ve většině SF filmů, se chovají často zvláštně a tak, že by to od nich člověk nečekal. Tady je to trochu složitější v tom, že to zas jako nejsou úplně profíci (všechno, hlavní postava celkem ano).

Co jsem jen chtěl říc (a týká se to filmu, proto spoilery), že v tomhle případě by jim asi nepomohl žádný nám dostupný způsob, protože jaksi nebylo nic, co postavy před nebezpečím "zóny" ochránilo. Aspoň tak to na mě z filmu působilo.

Takže to, co navrhoval Log, by všechno pěkně fungovalo, až do okamžiku, kdy by se po nějaké době ukázalo, že jsou všichni nevratně "změnění".
I když kamera, pes ani vstoupivší členové nic "neobvyklého" na sobě nepozorovali (určitý, ne úplně krátky čas) a problémy subjektivní neměli (až do určitého okamžiku po pár dnech) žádné.

A ten, kdo tam byl dlouho, aby se na něm něco projevilo, už by se zase nevrátil ... takže bys skončil s tím, co postavy ve filmu "jo, šli tam někteří naši, ale nevrátili se a nevíme co s nimi je".
21.1.2019 15:27 - Boldrick
viz York + letecký průzkum z bezpečné výšky a fotky z družic

hmm jsem pomalej :-)
21.1.2019 15:31 - ShadoWWW
TADY borec rozebírá konstrukční chyby Enterprise NCC 1701-D. I tak považuji Novou Generaci za nejlepší Star Trek a mou oblíbenou Sci-Fi. ;-) A nejsem si vůbec jistý, jestli odstranění těch chyb by vedlo k lepším příběhům.
21.1.2019 15:32 - Boldrick
A ještě je otázka kolik by bylo peněz.
Předpokládám, že by do toho šli v nějakym "atom bordelu" viz infekční týmy na ebolu apod. a zkoumali by vše co potkaj
21.1.2019 15:46 - York
LokiB píše:
A ten, kdo tam byl dlouho, aby se na něm něco projevilo, už by se zase nevrátil ... takže bys skončil s tím, co postavy ve filmu "jo, šli tam někteří naši, ale nevrátili se a nevíme co s nimi je".


Tak pokud by zevnitř šlo pořizovat záznam, tak bych to tam průběžně natáčel na kamery a sledoval všema ostatníma dostupnejma metodama. A měl bych v zázemí tým, kterej to bude průběžně sledovat a analyzovat (hodil bych to třeba jako stream na youtube, pokud bych nezastupoval vládní organizaci).
21.1.2019 15:47 - efram
ShadoWWW píše:
TADY borec rozebírá konstrukční chyby Enterprise NCC 1701-D. I tak považuji Novou Generaci za nejlepší Star Trek a mou oblíbenou Sci-Fi. ;-) A nejsem si vůbec jistý, jestli odstranění těch chyb by vedlo k lepším příběhům.Ano tohle je vysvětlení pro mnohé příspěvky zde.... příspěvky určitého typu.
21.1.2019 16:08 - LokiB
York: premisa je, že žádné přímé vysílání zevnitř se nedostane ven. Ani vysílačkou, ani kamerou.
21.1.2019 16:12 - sirien
Jerson:

- Co ukazují satelitní záznamy, radarové záznamy a všechny ostatní typy záznamů co někde vyhrabu (včetně historických)?
- hranice je ostrá?
- lze přenést záznam?
- lze skrz hranici vést datové vedení (elektrické, optické)?
- co vidí satelity?
- lze se podhrabat?
- je sféra ovlivněna gravitací? Ovlivňuje sféra gravitaci?
- je možné skrz sféru poslat drone (tedy dovnitř a ven podle předchozího naprogramování)?
- funguje ve sféře aerodynamika?

(resp. jinak - co sakra zabránilo armádě aby k majáku vyslala tři Black Hawky s vědcema v doprovodu Navy Seals? Nebo aby je tam shodila na paraglidech s raketou schopnou nést záznam kterou je možné vystřelit přes hranici zóny nazpátek?)


LokiB píše:
postavy, jako ve většině SF filmů, se chovají často zvláštně a tak, že by to od nich člověk nečekal.

I v seriálech.

Jako žánrového fanouška mě to vždycky nehorázně sere. Touha mít "lidské" postavy... pokud scénárista nedokáže napsat kompetentní postavu schopnou smysluplného rozhodování a zároveň kolem ní postavit nějakej osobní příběh, tak nechápu za co sakra bere prachy.


efram píše:
Ano tohle je vysvětlení pro mnohé příspěvky zde.... příspěvky určitého typu.

Eframe - pokud nedokážeš svojí pasivní agresivitu filtrovat, tak nepiš vůbec, pro všechny ostatní to bude mnohem příjemnější a o nic hodnotného nikdo nepřijde. Jakože už s tim si fakt otravnej.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.

Jerson

Věk 35 let, větší polovina z toho připadá na aktivní hraní RPG.
Mám trochu neobvyklé názory a zkušenosti, i v porovnání s ostatními lidmi okolo RPG. Když mě necháte, budu vám vnucovat svůj názor a rozebírat ten váš. Když to vydržíte dostatečně dlouho, třeba zjistíte, že jsem měl pravdu - nebo já...více
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20118188858032 secREMOTE_IP: 54.226.64.30