RPG a realita, uvěřitelnost, smysluplnost, logika

Toto je pokud o omezení různých hádek v jiných debatách na téma realističnosti v RPG, a budu sem psát své poznámky a výhrady k různým prvkům, na které narazím.

Kdo nemá rád pohled na RPG, zejména fantasy RPG přes optiku logiky, smysluplnosti, realističnosti a podobných kategorií, ať to tady ani nečte.
Napsal: Jerson
21.1.2019 17:25 - Boldrick
A co pověsit nad bariéru balón, případně něco trochu řiditelnýho a spouštět sondy a kamery z něj. Balón dá v klidu 40 km nad povrchem. Můžeš pak natáčet dění přímo nad majákem.
21.1.2019 17:31 - sirien
LokiB píše:
Ale nezjistíš tak nic o "zdroji", proč se tak děje.

já ten film neviděl - z Jersonova dotazu sem pochopil, že existuje opodstatněná domněnka, že původ anomálie je v majáku uprostřed a "objective" spočívá v tom "jak se co nejsnáz dostat k majáku, získat v něm potřebné ifnormace a dostat je zpátky mimo zónu". Pokud sem to pochopil špatně tak prosím o korekci :)


Jerson: asi by strašně záleželo na tom co by se odečetlo z bariéry. Pokud skrz prochází světlo, pak bych ihned začal tvořit nějakou laserovou komunikační síť.

Z toho co píšeš chápu že anomálie je kdesi na nějakém ostrově?

Zaprvé bych si ověřil že termonukleárky sou pořád poruce a v použitelném stavu. Zadruhé bych ihned sestavil tým lidí kteří by nadále primárně zodpovídali a upřesňovali otázku "co se stane když to nukenu". Za tímto účelem bych nechal klidně běžet hromady testů pocestě (různé útoky na bariéru v malém měřítku - propalování lasery a railguny, opalování plamenomety, detonace v blízkosti, prozařování různými částmi EM spektra...)

Zadruhé bych zkusil staré dobré vizuální řetězy. Série vrtulníků rozestavěných pár kilometrů od sebe s laserovou komunikací by měla být schopná zjistit jak daleko se dá doletět popř. kde je s tím létáním problém. Samozřejmě to je koncept, dál bych ho optimalizoval (např. lidští operátoři jen krátce za hranicí zóny a řetěz droneů zní levnějc a co do ztrát personálu o dost přívětivějc než řetěz Black hawků)

Ta bariéra je weird a zjevně s ní de šmelit, protože je nějak průchozí a z toho co popisujete je jí přehrazený prostor nadále spojitý. Okamžitě bych sehnal partu hackerů (hardcore hackerů, ne jen těch počítačovejch) aby našli způsob jak přenést data z jedné strany na druhou. Lasery, zvukové vlny, vibrace na lankách, cokoliv - pokud je problém v bariéře a ne v zóně tak by jednou z priorit bylo vytvořit komunikační systém uvnitř zóny spolu s "přenosovou stanicí" na hranici zóny.


Předpokládám teda, že sem v roli nějakého brigádního generála nebo aspoň plukovníka, situace je prohlášena za kritickou a já mám pod rukou bianco šek - tzn. neomezujou mě žádný trapnosti s rozpočtama, počtem lidí atp.
21.1.2019 17:41 - York
Ad ten přenos dat přes fyzické vibrace.

Pokud uvnitř zóny funguje wireless, tak jakmile budeme mít komunikační kanál "skrz bariéru", tak máme dálkově ovládanou dronu s přímým přenosem - a hurá k majáku.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.

Jerson

Věk 35 let, větší polovina z toho připadá na aktivní hraní RPG.
Mám trochu neobvyklé názory a zkušenosti, i v porovnání s ostatními lidmi okolo RPG. Když mě necháte, budu vám vnucovat svůj názor a rozebírat ten váš. Když to vydržíte dostatečně dlouho, třeba zjistíte, že jsem měl pravdu - nebo já...více
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17921209335327 secREMOTE_IP: 54.226.64.30