Na tahu

Ahoj znovu všem,
jak víte vznikla nová herní streamující skupina Na tahu.

Ovšem nejen to, nestreamujeme pouze DnD, v našem repertoáru je i několik dalších pořadů.

Pořady na twitch.tv/natahu:
Úterý - 18:00 Zákonně ukecaní/Deskotéka (Záznamy ZÚ/Záznamy Deskotéky) - Dva pořady dvojice RR (nikoliv Rychlé Roty, ale Roba a Robka), Zákonně ukecaní řeší zajímavé prvky DnD a her na hrdiny obecně, V Deskotéce naopak mluví o atraktivních deskových hrách a o všem s nimi souvisejícím
Čtvrtek - 18:00 Věčné duše (Záznamy Věčných duší, Highlighty některých epizod) - Hlavní kampaň projektu Na tahu z kouzelného světa Exandria (kontinent Wildemount) vytvořeného Matthew Mercerem a Critical role (podle knihy Explorer's Guide to Wildemount)
Sobota - 18:00 Lamy na tahu - Hraní tématických počítačových her
Nedělě - 18:00 Nepravidelné One-shoty (Záznamy one-shotů)

Snažíme se vytvořit místo, kde si každý z komunity bude moci najít to své a bude ho bavit s námi trávit společný čas. Zkuste nám také napsat, co bychom mohli dělat dál nebo lépe a co by Vás bavilo. Budeme rádi za jakýkoliv názor i kritiku!

Twitch
Youtube
Discord
Instagram
Facebook
Spotify
Anchor
1.8.2020 14:18 - Corny
Já zrovna SW i Warhammer 40k docela zarytě řadím pod fantasy, neboť mi nepříjde, že by se ty světy zásadním způsobem (kdoví jestli vůbec) změnily, kdyby se z nich prostě oddělaly všechny blastery, vesmírné lodě a droidi a místo toho se všechno odehrávalo v obvyklém fantasy světě s magií (aneb ty moderní prvky mi tam připadají z hlediska příběhu a vůbec v širším smyslu prakticky irelevantní). Shadowrun má alespoň nějaké scifi prvky s kterými se nějak pracuje.
Ovšem to bychom se asi mohli hádat do nekonečna (a v podstatě o ničem, co má nějakou zásadní hodnotu), protože každý třeba pod scifi nebo fantasy vidí něco trochu (nebo úplně) jiného a má ty hranice někde jinde (třeba já bych Star Wars neoznačil za Science Fantasy, protože moc nevidím, co tam je "science"), dokonce až tak, že ty pojmy samy jsou docela nic neříkající.
1.8.2020 14:51 - Jezus
Ty pojmy jsou "docela nic neříkající", protože s nima zacházíte, jako by to byla věc názoru. Že je kategorie nějak vymezená, má nějaké prvky, to už nikoho nezajímá, důležité je, aby se každý vyjádřil jak ON to vidí...

Samozřejmě jsou tu nějaké překryvy a prostor pro subjektivní preference zejména u těch mixovaných žánrů (myšleno ve smyslu, kterým prvkům dát větší váhu při kategorizaci), ale fakt, že SW někdo řadí do sci-fi místo space opery, je prostě dán jeho neznalostí a nějakou historií toho pojmu, který se trochu vyvíjel. To ale neznamená, že to neřadí špatně. A už vůbec to neznamená, že když se takových lidí najde víc, že je to pak v pořádku a věc názoru.

Že jsou pojmy rozbředlé je dáno neochotou se je učit správně používat, kterážto teď povede k odmítavým reakcím a požadavcích na "právo na názor" ;-)
1.8.2020 16:34 - Jerson
Když se vyjádřím přímo k videu.

1) To že pod pojem Dračák zahrnují všechny RPG mi fakt vadí a jen tak nepřestane.
2) Znělka je infantilní, nicméně ji nebudu kritizovat, protože vkus cílové skupiny cca 12 - 18(?) let neznám, nikdy jsem pro ně videa nedělal, na rozdíl od Endyho
3) Představení systémů zastaralo prakticky v den vydání, protože zrovna vyšla Dračí Hlídka, která zžejmě staré DrD nahradí a bude konkurencí DnD :-) Ale proti výběru jako takovému asi nic nemám.
4) Zařazení některých RPG mi nesedí. Shadowrun není sci-fi, Vampire není horor. Ale když přimhouřím obě oči a připustím, že se to má vejít do tří minut, tak se to asi dá skousnout - rozhodně to bude dělat menší potíže než to, když se někdo po shlédnutí Příručáku pro Dračák bude pokoušet říkat "Dračák" třeba Fate, Shadowrunu nebo VtM. :-)
1.8.2020 16:42 - mrkew
Náhodou mě se znělka líbí :D
1.8.2020 18:19 - sirien
Corny: v obou případech bys musel vyřešit fantasy dopravu, protože vzdálenosti a cestování hrají v obou těch světech zásadní roli (i když v každém jinou a jinak). A bojím se že zrovna tady bys ztratil hodně z toho feelingu, proto tyto označujeme jako space operu (což je fantasy ve vesmíru se SF kulisami a proprietami).

Fantasy má své obdoby (spelljammer...), ale ty "chutnají" jinak.
1.8.2020 19:42 - Xeth
sirien píše:
space operu (což je fantasy ve vesmíru se SF kulisami a proprietami)

Ono dost záleží na tom, koho se na význam zeptáš.
1.8.2020 19:47 - LokiB
Jsou věci, se kterými je lépe se naučit žít ... třeba když se oblíbenému fotbalovému týmu nevede tak, jak by si člověk přál, a nezdá se, že by se to mělo změnit, nebo, když se uchytí pojem, který člověk nemá rád, ale ostatní ho používají víc a víc.

Říc, že znělka je infantilní, ale že ji nebudeš kritizovat ... to je protimluv, páč jsi ji zrovna zkritizoval :)

Jak to bude s DH uvidí čas. Jak a jestli předhodí DrD v oblíbenosti, je stále ve hvězdách.

U pořadu mě víc než znělka (k dětskému pořadu celkem adekvátní) či obsah (také bych pro některé žánry vybral odlišně, resp. dané systémy přiřadil k jinému žánru) ruší drobná řečová vada mluvčího, ale i s tím se musím smířit, jestli chci jejich videa sledovat.
1.8.2020 21:25 - efram
sirien

jsi neskutečně krutej a rozhodně ne teda k oběti !!

Jerson píše:
která zžejmě staré DrD nahradí a bude konkurencí DnD :-)


není ot přece jen až moc odvážné tvrzení?
1.8.2020 21:33 - Jerson
Loki, mým hrám hráči nikdy Dračák neříkali, tak mě to skoro ani nemusí trápit. Jde mi spíše o porozumění uvnitř komunity. Když někdo bude hledat na netu "Dračák", najde trojdílný film na YouTube a pár stránek o DrD. Když bude hledat RPG, najde i jiné hry a další materiály.

"Infantilní" znamená dětinský, pro věci určené dětem mi to nepřijde jako kritika, a ani jsem to tak nemyslel.
1.8.2020 21:38 - Jerson
efram píše:
není ot přece jen až moc odvážné tvrzení?

A tím hypem, který Dračí hlídka má, a tím jak dodávají zdarma výtisky do každé zájmové skupiny RPG, která si o ně řekne? Nevím jak velkým nákladem Hlídka vychází, ale její potenciál nahradit starý Dračák vidím vysoko. A Dračák je ještě pořád nejhranější, nebo druhý nejhranější systém u nás.
1.8.2020 22:04 - LokiB
Ok, nemyslel jsem si, že tu budeme diskutovat o tom, jestli je "infantilní" neutrální, nebo s negativním nádechem ;)
Jak jsem tu psal mockrát, my jsme slovo "dračák" nepoužívali nikdy (pro nás to bylo doupě) , slovo "dračák" rád nemám a osobně nepřijmu ... ale vím, že některé věci holt nezměním :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30754113197327 secREMOTE_IP: 34.200.243.114