27.8.2021 14:56 - krytah
Jo, to by bylo super. Já osobně určitě plánuju použít strážní věž v nějaké ze svých her a další místa by se hodily.
29.8.2021 08:59 - Quentin
Díky panu Bačovi za korekturu :)
29.8.2021 09:22 - Pan Bača
za málo
7.10.2021 10:05 - Quentin
7.10.2021 16:53 - Count
Ohó, to vypadá pěkně. Určitě použiji při některé z blízkých her. Takové seznamy vyhledávám a nikdy jich není dost. Význam trvalých artefaktů časem tak nějak zploští, stanou se integrální součástí hry o které se moc nepřemýšlí, ale když máš pěknou věc na jedno použití, tak už jen přemýšlení kdy a zda ji použít je nevšední zážitek, co potom její skutečné využití.
9.10.2021 19:03 - Quentin
27.10.2021 00:35 - York
Hrajeme teď Slangu a nejvíc asi dře to, že u spousty lokací chybí popisy, takže si je musim cucat z prstu. U dungeonů v Trossu přitom tenhle problém povětšinou nebyl (u náhodnejch setkání ale ano).

Další, než až tak zásadní problém jsou různý logický nekonzistence - není tam například žádný tržiště ani obchodník, takže rybáři nemaj kde brát věci, který se nedaj ulovit v bažině (tj. prakticky všechno). Nebo třeba že na pranýři je tesař/výrobce lodí, kterej kradl zásoby, přestože je očividně jeden z nejzámožnějších obyvatel Slangy. Kradení zásob navíc vyžaduje, aby Slanga byla víc než pár dní cesty od nejbližší další civilizace. V Trossu jsem ji umístil místo Sumpu, což je zhruba 3 dny cesty od hlavního města, takže pak absolutně nedává smysl, aby kvůli tomu tesař kradl.Side note: Město Tross funguje, protože se ho nesnažíš popsat celý. Ke Slanze máš ale mapu, kde jsou rozkreslený a popsaný všechny budovy.
27.10.2021 08:04 - Quentin
Je to malá vesnice s velkým hostincem. General store může být tam.

Je to dřevěná vesnice v bazine, jaké další popisy potřebuješ? Čekal bych, že bude problém třeba s předávání hratelných infornaci nebo s umistovanim míst z random tabulky, ale popisy jsem nečekal:)

Tesař nemusí být bohatý, ani chytrý, ani financne zodpovědný. A v panice utíká z vesnice. Ale point taken.
27.10.2021 11:28 - Quentin
York: Ale jinak to už k něčemu bylo? Využil jsi nějaký content nebo by byla domácí příprava praktičtější?
27.10.2021 13:30 - York
Quentin píše:
Je to dřevěná vesnice v bazine, jaké další popisy potřebuješ?


Třeba jak vypadá pevnost uvnitř, když tam lord pozve postavy. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, že v knihovně a pokladnici je něco zvláštního - pozve je přímo do knihovny s tím, že postavy uviděj, co tam lord provádí? Asi ne, takže potřebuješ ještě třetí místnost, nějakej audienční sál nebo tak. A nějakou vstupní halu nebo chodbu, protože se tam asi nechodí rovnou zvenku. Halu i audienční sál pak potřebuju hráčům nějak popsat - co tam je, kdo tam je.


Quentin píše:
Tesař nemusí být bohatý, ani chytrý, ani financne zodpovědný. A v panice utíká z vesnice. Ale point taken.


Tohle jsou komentáře od hráčů. Vzhledem k tomu, že posledních několik let naše hry chápeme jako playtesty, jsou celkem vytrénovaní a těhle věcí si všímaj. V normální hře by to asi nevadilo.


Quentin píše:
Ale jinak to už k něčemu bylo? Využil jsi nějaký content nebo by byla domácí příprava praktičtější?Stejně jako u Trossu - máš super nápady, ale jako sandboxová příprava je to nedotažený. Co jsem dělal se Slangou jsem ti ostatně psal na RPG fóru a i tak to bylo pořád dost děravý.


Quentin píše:
Využil jsi nějaký content nebo by byla domácí příprava praktičtější?


Kdybych svůj první sandbox tvořil sám, bylo by to určitě o dost horší, můj první dungeon byl taky dost vachrlatej ;-) Máme odehranej skoro celej Tross a hra nás baví, takže díky za něj.

Jak už jsem psal, laťku jsi celkově nastavil hodně vysoko. Bude docela challenge pokusit se ji překonat :D
14.11.2021 14:58 - Quentin
Dvě nové brožury!

Okultní knihy (lootovací tabulka)

Smrt v Agnör (dobrodružství)

Ty knihy jsou celkem okay. Proběhla nějaká diskuze, zdali uvádět i obyčejné knihy, ale třeba to někdo využije. To dobrodružství ale nevím, jestli má praktický formát, dejte vědět.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.148118019104 secREMOTE_IP: 35.153.166.111