The Esoterrorists: Operační manuál

Obsah článku:

Práce v utajení


Nedílnou součástí každého vašeho vyšetřování v terénu je práce v nejpřísnějším utajení, což s sebou samozřejmě přináší řadu těžkostí a komplikací. Abyste však měli během vyšetřování co nejširší pole působnosti a nenaráželi na zbytečné překážky ze strany civilních i běžných bezpečnostních úřadů, Ordo Veritatis vám zajistí propracovanou krycí identitu včetně všech příslušných dokumentů. Přesto je dobré mít na paměti několik užitečných zásad.

Jakkoliv se vám může zdát působení ve zcela nové roli nezvyklé a snad až trochu nepřirozené, pamatujte, že v praxi je překvapivě snadné vystupovat coby falešná autorita. Jednejte jako byste měli nezpochybnitelnou pravomoc klást otázky a shromažďovat důkazy, a devět z deseti běžných občanů vás instinktivně uposlechne, neboť jsou ze svého každodenního života uvyklí podřizovat se různým autoritám a institucím.

V rámci svého výcviku jste prošli důkladným školením o vnitřní kultuře a chodu byrokratického aparátu hlavních bezpečnostních institucí, ať již se jedná o FBI, CIA, vojenskou výzvědnou službu nebo další významné zahraniční bezpečnostně-zpravodajské instituce. Až se budete vydávat za jejich člena, vystupujte s příslušnou sebejistotou podepřenou spolehlivostí vašich průkazů.

Může se sice stát, že se při vyšetřování setkáte s nějakým tím reptáním a neochotou ze strany příslušníků běžných orgánů (nikdo nemá rád cizince na svém písečku), ale žádný si vám nedovolí záměrně mařit vyšetřování. Pokud se tak přesto děje, okamžitě zpozorněte; může se totiž jednat o infiltraci esoteroristů, což samo o sobě může být důležitým vodítkem k rozřešení případu!

Kromě totožnosti přidělené ke každému vyšetřování zvlášť, jste vybaveni ještě další identitou – tzv. trvalou totožností Ordo . Trvalá totožnost v základních rysech připomíná vaše pravé já, avšak všechny důležité detaily (jméno, bydliště, přesná profese) jsou pozměněny tak, aby nebylo možné odhalit vaši pravou, civilní totožnost.

Tuto identitu používejte při jednání se všemi členy Ordo Veritatis, zejména pak při styku s vašimi spolupracovníky v průběhu vyšetřování. Ani nejlepším přátelům v Ordo se nesvěřujte  o svém civilním životě a neptejte se na jejich soukromí. Čím méně toho vědí oni o vás a vy o nich, tím lépe pro všechny zúčastněné. V případě zajetí a mučení tak nebudete schopni poskytnout nepříteli žádné relevantní informace, které by ohrozily další členy naší organizace.

< Práce v utajení >
Úvod Kontakt s nepřítelem
Sepsáno na základě výběru z rozšiřující příručky The Esoterrorist Factbook.
Napsal Geralt 17.08.2010
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 14 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13319396972656 secREMOTE_IP: 34.239.152.207