Volná diskuze

Vojtěch
13.5.2014 21:48
Primeval Thule
Taky se tak těšíte na tenhle setting? Zdá se, že se to blíží...

Link
Autorská citace #21
7.8.2015 12:57 - Vojtěch
Podívej se do designu potvor. Tam je to ještě markantnější, když máš potvoru jakž takž podle tabulek a k ní ještě ustřelenou encounter abilitu, které PF jinak vůbec nepoužívá.
Autorská citace #22
7.8.2015 13:10 - ShadoWWW
Uf, teda. Podpořil jsem KS konverzi Primeval Thule 5e, protože jsem se domníval, že půjde konečně o první pořádný produkt třetí strany pro 5e. Ty dosavadní byly pod standardem WotC. Primeval Thule ale dělá Sasquatch Game Studio, které dělalo i Princes of Apocalypse Adventure Path pro WotC, což slibovalo kvalitu.

Včera vyšla první pořádná ukázka. A pro mě palec dolů. Jazyková úprava připomíná styl 4E. A to silně. Když se fanoušci ohradili, proč používají encounter schopnosti, když 5e používá jiný model (schopnosti mezi hodinovými odpočinky), Rich Baker napsal:

Rich Baker píše:
we see no difference between saying "once per short rest" and "once per encounter." They're functionally the same thing 99 percent of the time. We just prefer the simpler language from previous editions, and trust savvy gamers to handle the mechanic correctly.


Že používají pojem "taktická výhoda" místo "výhoda" bych chápal vzhledem k OGL, ale balancovat encounter schopnosti jako schopnosti do krátkého odpočinku je nepoměr (v 5e dojde v průměru k 2-4 střetnutím, než si postavy mohou dovolit krátce odpočinout).

Celkově i samotná zázemí (backgrounds) svým stylem připomínají spíš backgrounds z 4E. 5E zázemí jsou hlavně o fluffu, mechanická část je značně omezená. Udělat 5e backgroundy jako 4E backgroundy bude mít za následek, že si je budou muset vzít z této knihy buď všichni, nebo nikdo, nebo vznikne silný nepoměr ve vyváženosti, nebo si je skupina bude muset celé překopat, ale pak je otázka, proč si musela zaplatit kickstarter za konverzi do 5e (většina fluffu zůstává stejná z verzí pro PF, D&D 4E a 13th Age).

IMHO si měli vybrat, jestli chtějí udělat ta zázemí spíš fluffová, a pak se držet vymezených pravidel pro jejich tvorbu, nebo spíš mechanická, a pak je měli udělat jako obory (subclass) nebo nová povolání.

Prostě z mechanické stránky jsou i ty betaverze pravidel z Unearthed Arcana na tom líp, než toto, co působí spíš jako nedodělaná konveze z 4E. Ale zdá se, že to není první případ. Verze pro 13th Age zas vypadala jako nedodělek z Pathfinder verze.
Autorská citace #23
7.8.2015 13:19 - Vojtěch
Myslím, že mechanicky dělai 13th a PF verzi najednou a vznikl jim kočkopes, aneb práce kvapná atd. Nicméně kvůli té mechanické části bych si to nekupoval. Myslím, že s Coe systémem 5E, 13th i PFRPG tam můžu klidně udělat kteroukoli postavu a bude v pohodě i bez těch jejich nápadů.
Autorská citace #24
30.9.2015 09:52 - ShadoWWW
Dnes v rámci KS pro 5e vyšel Campaign Setting a mapa kontinentu. Najdete je vy-víte-kde.

Dobrodružství vyjdou do Vánoc.
Autorská citace #25
13.7.2016 20:37 - Element_Lead
ShadoWWW píše:
Dnes v rámci KS pro 5e vyšel Campaign Setting a mapa kontinentu. Najdete je vy-víte-kde.

Dobrodružství vyjdou do Vánoc.

Stoji ta dobrodruzstvi za koupi, dopadla dobre? Fluff v zakladni prirucce mi prisel super. Je to asi jedinej setting, kde si opravdu dokazu predstavit, ze bych hral a nevadilo by mi drzet se realii. Je skoda, jestli se ty mechanicky veci moc nepovedly, ale za me to ma atmosferu a fakt splnili co slibili s tim mixem Conana a Cthulhu.
Autorská citace #26
13.7.2016 21:03 - ShadoWWW
Element_Lead: Na implementaci pro 5E se můžeš podívat zde.
Autorská citace #27
13.7.2016 21:10 - Element_Lead
ShadoWWW píše:
Element_Lead: Na implementaci pro 5E se můžeš podívat zde.

Sweet <3

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071914911270142 secREMOTE_IP: 34.229.63.28