Volná diskuze

sirien
11.7.2014 11:49
Podzimní Dálava 9-12.10. / 2014
Informace o Dálavě

Kdo jede:

Určitě (90+%)
  1. Sirien
  2. Sathel
  3. Jirka
  4. Jarka
  5. Demonica
  6. Jerson
  7. Nachtrose
  8. Gurney
  9. Kin
  10. Almi
  11. Merlin
  12. nová paní Merlinová
  13. Merliňátko (Babaj)
  14. Pjotr
  15. Shari
  16. Aralan
  17. Ebon
  18. Nina
  19. Iridin
  20. Krtek
.
Nejspíš (60+%)
  1. Beltar
  2. Jersonova panna #1
  3. Tomáš
.
Možná (<40%)
    .
    Nejede
    1. Alnag
    2. Cemi
    3. Dukolm
    4. Shako
    5. Nerhinn
    6. Sparkle
    7. Vlasák
    8. Jersonova panna #2
    9. walker

    přijel/a bych na... (letos nejsou svátky)

    Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
    Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
    5 dní (st + čt + pá + so + ne)kladné body3
    4 dny (čt + pá + so + ne)kladné body1
    3 dny (pá + so + ne)kladné body10
    1.10.2014 07:00 - Babaj
    myslis tim planem se prvni vecer ozrat, nechat si ukrast ze dva dny a jet domu?:-))
    1.10.2014 19:27 - Nachtrose
    Sparkle: tak je definitivni, ze nejedes? Jak jsem ted zase chvilku na MtG vlne, tak me prave napadlo, ze co tak zkusit udelat na Dalave takovy maly neoficialni draftovy turnaj? Kdyby byl zajem.
    1.10.2014 21:16 - Sparkle
    Ještě to není definitivní. Budu se snažit vykroutit ze šichty co to půjde :) Každopádně zboží můžu přes někoho dovézt, i kdybych nejela. A draft si dám kdykoliv :)
    1.10.2014 21:43 - sirien
    Já nejspíš jedu autem, asi... takže kdyžtak společensky navštívim Mephit a udělám poslíčka kdyby byly potřeba nějaké dovážky...
    1.10.2014 21:48 - Nachtrose
    Ja teda jeste draft nehral, ale co jsem koukal, zni to zajimave a tady si to nemam moc kde zkusit...
    1.10.2014 23:10 - kin
    Já bych si draft klidně dal, drafty mám velmi rád a momentální edice (khans of tarkir) je s nimi dost zábavná.
    Nebo je super Conspiracy, ta je přímo jen na drafty (i když bych radši preferoval KoT).
    1.10.2014 23:31 - Sparkle
    Conspiracy máme na skladě taky. Můžu doporučit, je to psina. Khans of Tarkir na draftu je imho strašlivý braindamage pro začátečníka, základem jsou trojbarevný karty, jako je to zábavný ale psychicky náročný. Mě to baví, ale nevím jestli pro casualy doporučit.
    2.10.2014 06:51 - shari
    Já bych se k nějaké té magicové zábavě taky přidala, ale naposledy jsem nějak aktivně hrála Ravnica blok. (Ravnica: City of Guilds, Guildpact, Dissension) Od Time Spiral dál jsem sháněla jen knížky...
    2.10.2014 06:58 - Nachtrose
    Sharka: to nevadí, pravidla se od tehdy nijak výrazne neměnila a hratelných balíčků se vetšinou sejde několik. A pokud by dorazil i Traven, tak ten nosívá decky i z výrazně starších edic :-)
    2.10.2014 12:55 - Sparkle
    Co se týče toho draftu. Rozumný možnosti jsou:

    Conspiracy - speciální sada na multiplayerové drafty, nadraftuje se to klasicky a pak se rozdělíte na skupiny po 3 nebo 4 lidech a hraje se free for all mela, musíte zabít co nejvíc lidí. Je to bžunda.

    Khans of Tarkir - aktuální velká sada. Je dost hardcore, budete stavět 3-5barevný balíčky.

    Theros - předchozí velká sada, stále se ty karty dají hrát na Standardu. Víc casual-friendly.

    Ve všech případech se draftuje ze 3 boosterů na osobu, draft by stál každého účastníka 200 kč. Co se týče cen, buďto se dá udělat backdraft (po skončení her všichni odevzdají rare a foil uncommony na hromádku a z ní si pak podle umístění v turnaji bere každý 1 kus, dokud si to všichni nerozeberou, výhoda je že lidi při tom draftu berou karty co fakt potřebujou do draftu a ne co je nejdražší réro) nebo ještě nějaký extra boostery na ceny, to bude pak ale dražší vstupný.

    Země bychom dovezli, backdraft ano/ne se dá odhlasovat na místě, jakou mají ty karty finanční hodnotu se dá zjistit z cen na Rytíři.

    Takže si asi hlavně rozhodněte, co chcete za sadu.
    2.10.2014 15:59 - Nachtrose
    Jelikoz se v tech sadach nevyznam, tak vyber prenecham na ostatnich. Zucastnim se cehokoli ;-)
    2.10.2014 16:09 - Ebon Hand
    My hrajeme s klukama formát SEALED, člověk se tak vyhne taktizování kvůli ceně karty. Každýmu zůstanou všechny karty, co měl v boostrech.

    Já si přivezu i něco svého, možná bych mohl přivést extra oldschool balík a trochu Vás poškádlit těmi starobami. Ale ono to bude stejně nakonec mixlý i novými kartami někde na hranici legacy/vintage. :D
    2.10.2014 16:24 - Jerson
    Prý panna - kdo to zase vymyslel? Jedna z nich určitě nepojede, u druhé ještě nevím.
    2.10.2014 16:51 - sirien
    Jerson: Babaj.


    Ebon&spol: Bohužel s hunterama nevim nevim jak to vyjde, protože poněkud nemám čas je připravovat :/ Snad si ještě chvíli najdu, ale jen chci upozornit předem abyste pak případně nebyli moc zklamaný...
    2.10.2014 20:24 - Demonica
    Já se draftu taky ráda zúčastním, byla bych asi pro Theros, ale ve výsledku se přizpůsobím
    2.10.2014 21:35 - Gurney
    sirien: Jako mám sice na tu hru hunterskou hru nachystanou postavu (dokonce dvě varianty), ale popravdě by mě poslední dobou zajímalo spíš Fate Core s někým kdo už s tím má nějaké zkušenosti a vyhovuje mu to. Klidně i jen něco krátkého, jakýkoli setting a stylizace, hlavně aby tam byla příležitost hodně točit CAčka a boosty.
    2.10.2014 21:52 - sirien
    Gurney: Tak na ty huntery určitě beztak dojde. Fate ukázkovka by neměla být problém, už jsme testovali i cold-start hry a docela to fungovalo, takže příprava by byla snadná (rozhodně snazší než na hard-core hunterskou vyvražďovačku).
    Když nebudu mít čas na ty huntery tak udělám nějakou Fate ukázkovku (CAčka a boosty si můžeš točit dle libosti). Máš nějakou předsatvu o jakou hru by mělo jít?
    2.10.2014 21:53 - Sparkle
    Ebon Hand píše:
    My hrajeme s klukama formát SEALED, člověk se tak vyhne taktizování kvůli ceně karty. Každýmu zůstanou všechny karty, co měl v boostrech.


    Na Sealed ale potřebuješ 6 boosterů na hráče. Jako já si ho klidně dám, ale bude stát 400 na osobu, když nebudou žádný ceny.
    3.10.2014 06:49 - Nachtrose
    Ja bych dal treba i ten sealed, s tim problem nemam. Predpokladam, ze se pri tom taky sklada limited deck.
    3.10.2014 10:17 - kin
    Já jsem pro conspiracy multiplayer-draft nebo khans sealed. To jsou podle mě ty nejzábavnější volby z toho nabízeného. (ono se není čeho bát imho u těch tří barev...hry jsou alespoň pomalejší a hráč má víc času na to rozehrát svou strategii, a každý klan má svou speciální schopnost, která učí poměrně dobrým návykům i nové hráče - hlavně podle barev klanů se dobře skládají i balíčky :) )
    Jinak máte někdo složený balíček na edh (jednokarťák)? To je hodně zábavný formát taky. (já mám zatím jeden, ale možná složím ještě jeden a vzal bych s sebou oba)

    Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

    Věděli jste, že...
    Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
    Jak se chovat v diskuzích
    Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
    Formátování článků
    Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
    ČAS 0.10737800598145 secREMOTE_IP: 18.233.223.189