Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
4.7.2017 09:29 - Babaj
nepletu... nemuzu.... to si jen vsichni okolo mysli ze si pletu :-))
6.7.2017 11:06 - shari
wlkeR píše:
Btw, zjistil jsem, že jsme ten luck feat asi nepoužívali správně. Ano, může dát nevýhodu k útoku, ale jen proti majiteli featu.


Uhm... takže to znamená, že Ruby umřela a mám si naházet novou postavu? :(
6.7.2017 12:33 - wlkeR
Neblbni, prostě jsme to nevěděli, teď už to víme, všichni žijou, hurá dál.
6.7.2017 19:03 - Kosťa
jn tak tak nemluvě o tom že návraty v čase sou děsná kravina... pro příště to víme a já zkusím vymyslet pro tebe do budoucna nějakou další obranu blíží se 7. úroveň takže přibude nějaké to kouzlíčko ( ikdyž vzít si fabricate speciálně abych mohl ušít Reelovovi nový oblek je pořát lákavé)

Edit: koukal sem na to jak je to s přípravou na akci a kouzlením konkrétně jsem si myslel, že kouzlo se dá "držet" připravené jen jedno kolo a kupodivu tomu není tak a Wlker měl pravdu (mám tušení že tenhle problém se nějak řešil v erratech kde se odstraňovala doba přípravy maximálně do začátku nového kola)

p.s.: pokud tohle čte někdo jinej a VÍ že je to jinak nechť mě laskavě opraví
6.7.2017 20:52 - Babaj
nene muzes to drzet dokud se soustredis... juz tak je to velka metla... ten slot proste ztratis at uz tio sesles nebo ne :-))
6.7.2017 22:27 - wlkeR
Zrovna jsem to tam našel a rovnou si opoznámkoval PHB.
7.7.2017 18:06 - Asar
shari píše:
Uhm... takže to znamená, že Ruby umřela a mám si naházet novou postavu? :(


Ty furt len chces si nahadzat novu postavu :D Nie, je to v pohode.
10.7.2017 13:21 - Babaj
takze ve stredu v neobvykle navykovy cas?.... 18,30 ?
10.7.2017 16:55 - Kosťa
není obvyklý čas 19:30? jinak ano se středečním večerem počítám
10.7.2017 17:04 - Babaj
to je postobvykly :-)))
10.7.2017 18:52 - wlkeR
Mám knihu :3
11.7.2017 09:40 - Asar
18.30 nemozem slubit ze budem uz stihat...mozem to skusit na 19.00 ked chcete zacat skor
11.7.2017 09:51 - Babaj
to je slovo do pranice :-))
11.7.2017 19:31 - Henwedd
Nazdar vespolek,
po kratším rozhovoru s Shari mě přepinkla sem a tak se taži, jestli by byl zájem o dalšího aktivního hráče.
Přiznám se narovinu že 5ku jsem ještě v rukách neměl, ale z jejího vyprávění jsou rozdíly mezi 4.0 a 5.0 spíš ménší než ne.
Co se konkrétních klas týče, nejvíc inklinuji k postávám typu divokého lovce - vpodstatě stereotyp rangera s dlouhým lukem, ideálně když může mít nějakého stopovacího mazlíčka. Náturou true neutral, většinou zamlklá odměřená osoba která se jen tak neuchýlí k násilí, ale nemá problém někomu zpřelámat hnáty když ucítí, že je to nutné.
Když se ale vyskytne družina kde by se taková postava nehodila, až na vysloveně lawful good mi nedělá problém emulovat vpodstatě cokoliv. Nakonec, kdo by v partě nechtěl nihilistického -ex-mnicha který přišel o víru poté co spojenecké sily při tažení proti sousedním infidelům zmordovaly jeho "ovečky" a tak se vydal na vandr aby hlásal o svém "prozření".
Pokud by zájem byl, měl bych ještě dotaz ohledně licence na FG. Shari říkala, že by *možná* byla jedna k mání? Upřímně bych se nutnosti vyprázdnit svůj měšec o těch cca tisíc mincí radějí vyhl, ovšem kdyby k mání nebyla a s cracklou verzí bych se k vám nepřipojil, asi by mi nic jiného nezbylo.
Dost bolo prozatím románů.. čest a slávu, dobrodruzi. Kdyby byly dotazy na moji osobu, pokusím se odpovídat tady, jinak můžu dodat fb/email/skype/icq(on ho ještě někdo používá? O.o)
11.7.2017 19:54 - ShadoWWW
Kdyby nebyla volná licence a nechtělo se ti utrácet za jednorázovku, tak nejlepší možností by bylo měsíční Standard Subscription, to je za čtyři dolce měsíčně (100 Kč), což by šlo, ne? Cracklou verzi budeš mít nejspíš starší, která nepůjde použít kvůli zastaralosti.
11.7.2017 20:18 - Henwedd
Ve volbě mezi 3.99$/měsíc a nebo 39$ napevno bych už radši zvolil tu druhou. S každým měsícem nad 10tý už bych akorát připlácel a kdyby se něco stalo a já to do té doby měl vzdát,můžu ji vždycky nechat vám zas pro někoho dalšího nebo ji zkusit někde střelit.
Nemyslím si ale, že bych to jen tak vzdával. Zatím jsem spíš ve skupinách setrvával do té doby než se rozpadly samy nebo dokud oni sami neusoudili, že mě mezi sebou nechcou.

Co se cracklé verze týče - jak říkáš, záleží na verzích.. a zrovna na verzi 3.3.1, která se jeví jako zatím poslední, nenacházím. Ergo, smůla v tomhle ohledu.
11.7.2017 21:58 - wlkeR
A především před každou hrou řešíme aktualizace >.>
11.7.2017 22:22 - Kosťa
Šáry tobě vadí že dostáváš na kokos v první řadě sama rozhodla ses ukecat někoho aby se podělil o tvé utrpení co?:-D

pátej člověk bude fajn konečně snad nebudeme dostávat tolik na budku

s licencí na FG za 1000 sem taky váhal není to úplně zadarmo ale hraní s těmahle lidma mě přesvěčilo že to rozhodně nebyly vohožený peníze na tvým místě bych zvážil jednorázovou variantu hrajeme asi 3 hodiny a než vyřešíme nějaký problém v oblasti našeho působení tak to tak 3 sezení zabere (aspoň prozatím moje zkušenost)

jinak družina je posbíraná z kdejakýho odpadu co kde Ruby(Šárčina postava) a Varis (Bajbajova postava) našli :-) složení je následující:

Ruby: trpasličí berserkra schopná rozdávat a příjmat rány bránící celou družinu tím že rozeská vše co se přiblíží
Varis: Elfí mnich jež proniká do tajů víry není to rozený vyjednavač ale to mu nebrání se zapojit do každé diskuze
Revel: Tabaxijský kněz jež kouzlí za pomoci hudby (bard s podpúrnými a léčivýmy kouzly) jehož v současnosti největším problémem je nestylovost jeho oblečení
Kastor: Věštec a mystik v jedné osobě, ovládá magii všech aspektú, jako jediný je v Barovii napůl dobrovolně protože se v jeho vizích ukazoval zbytek jeho společníků a on věří že jejich osudy jsou propojeny

Edit: postavy jsou na 6.-7. úrovni (ty co sou an 6-té jsou těsně před přestupem)
12.7.2017 06:15 - shari
Kosťa píše:
Šáry tobě vadí že dostáváš na kokos v první řadě sama rozhodla ses ukecat někoho aby se podělil o tvé utrpení co?:-D

Nikoho jsem neukecávala, on se ukecal sám.
12.7.2017 13:39 - Asar
Henwedd: Jasne, 5 hrac je vzdy +. Konecne by som nemusel pridavat nepriatelom weaknessy len aby skupinka prezila :P Co sa tyka licencie, mame este jeden kluc co typek nehral par mesiacov. Viem ti ten teoreticky dat a s nim sa porozpravam (naposledy sa vyjadril ze chce pokracovat ale nejak skutek utek).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063903093338013 secREMOTE_IP: 18.188.40.207