Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
9.8.2017 09:24 - Asar
Ja ani nebudem este o 17tej doma :D tak o 18.00 to zapnem
9.8.2017 14:31 - Kosťa
Jen připomínám, že dnska ještě nemůžu ale příští týden už budu ready
9.8.2017 14:35 - Babaj
zrovna by se fireball hodil jako pepr.. teda sul :-))
9.8.2017 14:45 - Kosťa
nemůžu jsem v práci ale Asar ví co dělat kdyby vám teklo do bot :-)
10.8.2017 14:24 - Asar
@Kosta: Asar mal tento tyzden naladu na vrazdenie PC, takze Kastor strazil Ireenu mimo boja :D Nanestastie, vsetci to prezili bez jedineho death save-u. Aj ked je pravda ze Revel sa skoro sam zabil uz po boji :D
15.8.2017 12:54 - Asar
Ludia, zajtrajsok musim zrusit, sorry. Az buduci tyzden v stredu okolo 19.00.
15.8.2017 13:38 - Babaj
jaj... to bude ma smrt... kde mam ten kratky mec na dobrou noc .-)
15.8.2017 13:38 - Babaj
to chce expy navic :-)
15.8.2017 15:13 - Kosťa
Néééééééé a já se tak těši:-(
23.8.2017 07:19 - Babaj
takze dnes se bude vyslychat opily druid?:-))
23.8.2017 11:09 - Kosťa
Cože?:-D co se dělo když jsem nehrál? Zahájení počítám v sedum hodin
30.8.2017 12:28 - shari
Nějak jsem zapomněla, jestli jsme se domlouvali na "dneska se hraje" nebo "dneska se nehraje". A vypadá to, že se dost zdržím v práci, tak by bylo fajn vědět, jak moc mám spěchat domů.
30.8.2017 12:37 - Babaj
no ja pocitam ze ano.. ale ted jsi mne nahlodala.... Trpaslice Sekerná pod Žulou zrozená _:)
30.8.2017 14:09 - Kosťa
Dneska se hraje já dorazím klasicky na sedmou, jo a kdosi nemoh (ne Asar to nebyl)
30.8.2017 14:19 - Babaj
jo mas recht tusim ze to byl Wlker co to nemohl tusim.... taze to bude dnes bez knourani a mnoukani?.-)
30.8.2017 15:56 - Babaj
nezapomente si namnoukat update :-) at nemusite pohybovat rty a stezovat si :-))
5.9.2017 21:34 - Torrin
Zdravím,

měl bych jeden dotázek. Čím speciálně se liší licence "Standard" od "Ultimate"? Když se kouknu na rychlí přehled, tak jediný rozdíl vidím v tom, že v "Ultimate" se ke mě mohou připojit i lidi co mají jen demo. Což mi příjde docela málo na to, že je tam rozdíl mezi licencemi 115 doláčů.

Čekal bych že "Ultimate" licence bude pro DM, ale i "Standart" podle toho jejich přehledu bohatě postačí pro tvorbu dobrodružství...

Předem díky za objasnění :-P

P.S. Vycházím z offiko stránek Fantasy Grounds
6.9.2017 07:47 - ShadoWWW
Píše:
jediný rozdíl vidím v tom, že v "Ultimate" se ke mě mohou připojit i lidi co mají jen demo

Je to přesně tak.

Pro celou skupinu hráčů se to vyplatí. Když si vezmeš skupinu GM + 4 hráči, tak kdyby měl každý standardní licenci, tak dohromady zaplatí 5 * 39 = $195, zatímco s ultimate "jen" 4 * 0 + 1 * 149 = $149.

Obojí má své pro a proti. V prvním případě může jakýkoli hráč vést hru i pro jinou skupinu hráčů se standardními licencemi, v druhém případě může vést hru vždy jen ten s ultimate verzí. Na druhou stranu se může stát (a stává se to i tady v té skupině, co má diskuzi na d20.cz), že se chce přidat někdo další. S ultimate není problém - prostě si stáhne demo a hraje. Se standardní licencí si musí pořídit standardní licenci taky.

Pokud jsi dosud ještě nikdy nehrál přes FG, doporučuji si koupit nejdřív měsíční subscription (standardní za $3.99, nebo $9.99 za ultimate) a měsíc si to "osahat", jestli ti to rozhraní vyhovuje a taky získat představu o tom, jak co funguje. Nebo se třeba i na jedno dvě sezení připojit k místní skupině, abys viděl, jak to funguje v praxi.

Konečně, existuje i "upgrade" licence za rozdílové peníze, která ti upgraduje standard licenci na ultimate.

Jinak máš pravdu, ultimate je docela drahá a vyplatí se počkat na akci, která probíhá několikrát do roka, kde je sleva na licence obvykle 20%.
6.9.2017 10:38 - Babaj
zdravicko, takze dnes se na to opet vlitne?.-))
6.9.2017 11:45 - Kosťa
Asar se dneska žení ne? sem ymslel že dneska se nic neděje....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081780910491943 secREMOTE_IP: 13.58.36.141