Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
19.10.2017 15:09 - Asar
ja osobne nemam prvotinu ziadnu :) to by som musel zacat nieco tvorit....je otazne kedy by som to dokoncil....ledva zvladam nacitat oficialne kampane, kde uz FG vsetko spravilo za mna co sa tyka pripravy
19.10.2017 15:22 - Babaj
tak pak jedine ,ze zkousnete to co se vam tolik nelibi a nebo s nejvetsi prvdepodonosti ted vynecham :-) co by mne sice mrzelo , ale porad lepsi kdyz si toa zahraje vsech 9 lidi a ne jen 5 :-))
19.10.2017 17:07 - Asar
Pockame na nazor ostatnych.
19.10.2017 17:48 - wlkeR
Tyranny of Dragons (ToD) - znám, a není nijak extra superúžasná.
Princes of the Apocalypse (PoA) - překládal jsem první kapitolu, dál to neznám. Názor na to nemám vesměs žádnej.
Out of the Abyss (OoA) - hrál jsem první kapitolu, totál propadák.
Curse of Strahd (CoS) - hrajeme teď, zatím nejlepší z 5E, imo.
Storm King's Thunder (SKT) - neznám vůbec.
Tales from the Yawning Portal (TfYP) - neznám vůbec.
Tomb of Annihilation (ToA) - prolistoval jsem, hraju, dojmy zatím smíšené.
19.10.2017 18:50 - Asar
TfYP su dungeony urcene ako sidequesty. Osobne by som bol za princov takto.
19.10.2017 21:33 - shari
Tyranny of Dragons - netuším
Princes of the Apocalypse - netuším
Out of the Abyss - netuším
Curse of Strahd - hmmmm, co by to asi tak mohlo být? :)
Storm King's Thunder - začali jsme minulý týden, už jsme stihli málem umřít
Tales from the Yawning Portal - netuším
Tomb of Annihilation - podle toho, co jsem o tom slyšela, na tohle nemám nervy
19.10.2017 21:43 - Asar
Toto ma zaujíma. Co si pocula? :D
19.10.2017 22:14 - shari
Death save DC je 15.
A pak věci typu: jeden špatný roll a máš TPK.
(on už ten název toho hodně napovídá...)
19.10.2017 22:26 - Asar
Prave ten nazov sa mi lubi. No nic, zmena planov, budeme hrat Princes of Elemental Evil. Tam ale asi budu potrebne nove postavy. To musim este nastudovat.
19.10.2017 22:29 - wlkeR
Co já vim tak je před-dobrodružství PoA je pro lv 1-3, ofiko to začíná na 3.

A ten death save DC 15 v ToA je volitelný hardcore mode.
20.10.2017 00:42 - Kosťa
Trochu vám to se sebou zjednoduším jo? Neznám žádnou kampaň z výše uvedených :-). CoS za mě dobrý i přes připojení v polovině ToA prej hodně těžký co sem tak kde zaregistroval, na druhou stranu mám rád výzvy ( i když co je moc je moc), jinak název prý dost reflektuje obtížnost, co se nových postav týče rád bych pokračoval v hraní těchhle, ale ne tak jistě za tu cenu, že bych přišel o část dobrodružství nicméně se klidně podřídím většině; a taky si klidně zkusím nějakou jinou postavu.
BTW ony jsou všechny ofiko kampaně dost drsný ve Ztraceným dolu vzpomeňme na Jedozuba a ta Ohnivá lebka je taky docela maso. (jo Ztracenej důl eště znám).
20.10.2017 07:55 - Babaj
princove jsou pro mne fajn :_)))
20.10.2017 10:16 - shari
Ráda bych v tom novém dobrodružství vyzkoušela jinou postavu - což samozřejmě nemusí být podmíněno tím, že vy si taky vyrobíte něco nového, prostě při teleportu z Barovie to Ruby hodí jinam a vy pak potkáte někoho jiného.
(Nebo Ruby taky může failnout death save, jako její kámoška Hilda.)
20.10.2017 10:41 - Babaj
bude to nejaka vymluvna charizmaticka paldinka?.-))))
20.10.2017 10:43 - Babaj
takze Rubinka je favoritka c,2 kdyby Vasilka zklamala,:-)))
20.10.2017 10:50 - ShadoWWW
My jsme teď dva měsíce hráli Tales from the Yawning Portal, což je série dungeonů. Přeskočili jsme jen Dead in Thay kvůli jeho rozsáhlosti a Against the Giants, protože jsme onehdá hráli Storm King's Thunder.

Celkově mi přijde, že čím starší jeskyně, respektive dobrodružství v jeskyni, tím lepší. Můj dojem potvrdili i hráči, kterým se ze všech těch dungeonů nejvíc líbí ten současný, a nejstarší, Tomb of Horrors. Družina je asi ve třetině a zatím (!) nikdo nezemřel. Je vidět, že Gygax uměl vymýšlet zapeklité jeskyně, lišácké a konzistentní a zároveň tématické, ta atmosféra z těch starých dungonů dýchá dodnes. Taky je vidět, že Gygax měl skvěle zmáknutou typologii a psychologii hráčů. Měl jsem trochu obavu, jestli ToH není jen vyhypovaná průměrná jeskyně, která je tak slavná hlavně kvůli nostalgii starých hráčů. Ale ne. Fakt je to nejlepší dungeon, jaký jsem kdy hrál.

Na Tomb of Horrors volně navazuje Tomb of Annihilation a hráči už se těší, jak si ho poté zahrajeme.

Princes of the Apocalypse jsem nehrál (ale jsou to spíš knížata než princové), ale Storm King's Thunder mě nechávalo dlouho vlažným. Začal jsem ho hrát hlavně kvůli spoluhráčům, kteří ho chtěli hrát víc než Curse of Strahd (já jsem byl pro CoS). Ale faktem je, že je to ta nejlepší z nových příběhových linií 5E, co jsem hrál. Zpětně to hodnotím velmi vysoko. Klidně bych si to zahrál někdy znovu. Mám k tomu jen jednu výhradu: Je lepší začít od 5. úrovně a tu první kapitolu jen prolítnout, nebo vylevelovat na pětku na dobrodružstvích z Ligy dobrodruhů. Nebo - pro nové hráče - hrát SKT jako pokračování Starter Setu. Ta první kapitola je málo obšírná (kvůli rozsáhlosti druhé kapitoly, která je naopak svělá) a postavy by na ní měly dojít na 5. úroveň, což je ale kvůli málo materiálu takové umělě urychlené a málo zábavné. Jo, a taky doporučuji postupovat v SKT na úrovně po milnících, ne po zkušenostech. Pro ten sandbox je to lepší.
20.10.2017 13:14 - Asar
Ako som spominal SKT sa mi nepacilo pribehovo z viacerych dovod preto som radsej za princov.

Co sa tyka Yawning portalu, je mozne ze do kampane vlozim ako side quest nieco z toho, uvidime ako to bude vyzerat.

EDIT: Aaanyway, citam znova SKT a nie je to az take hrozne. Problem skor vidim v tom ze obidve (princovia aj giantovia) zacinaju na nizkych leveloch a koncia na leveloch blizko vas. Takze bud vam nejako vezmem levely alebo vas uz nevylevelujem do konca strahda a zacneme s SKT. To sa este mozno na tom lvl 7 bude dat.
20.10.2017 16:47 - wlkeR
Já si taky klidně dam novou postavu. Revy by byl "doma" v ToA, páč tam se to kočičákama jen hemží. Ale zase má touhle dobou pocit, že se ho všechno snaží zabít (což s 36 hp na lv 8 není těžký), takže by šel z oběhu asi rychle.

Do ToA jsem si říkal, že bych vyrobil postavu ex-piráta (Dragonborn Fighter), na PoA úplně nevim. Nejspíš bych vystřídal Ruby na sedadle barbara. SKT je... uh... no... To už jsem úplně v. Nejspíš nějakýho zloděje, co by v tom jel pro prachy.
21.10.2017 05:49 - shari
Babaj píše:
bude to nejaka vymluvna charizmaticka paldinka?.-))))

Ne, paladinka ne. To spíš rogue, warlock nebo sorc. Případně bych znovu vyhrabala Zkázu, za tu jsem si tehdy moc nezahrála.
21.10.2017 11:45 - Asar
Henwedd ty si ako na tom? Hral si nieco z toho? Chces pokracovat v postave alebo novu?

Kosta ty ako s postavou?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077836036682129 secREMOTE_IP: 18.222.22.244