Volná diskuze

Sparkle
30.7.2014 13:38
RPG Day 2014
Kdy: sobota 22. listopadu 2014, od 12:30
Kde: klub Mephit, Arbesovo náměstí 14, Praha 5 www.mephit.cz

Co se bude dít: setkání fanoušků stolních RPG her a otevřené hraní. Výběr z vícero herních systémů, které si budete moci vyzkoušet.
Každý účastník si odnese domů minimálně 1 předmět z RPG Day kitu pro rok 2014.
Vstup na akci je 30 kč.

Afterparty! Po skončení hraní se přemístíme do baru Geekárna, kde akci zapijeme :)

Zájemci o účast, přihlašujte se na martina.magdova@mephit.cz nebo sem, a případně připište, kterou z nabízených her si chcete zahrát. Pokud potřebujete v Praze přespat, napište.

Nabízené hry a rezervace míst:

13th Age (Almi / Vojtěch):
Nachtrose
Drest
Itory

DnD 5e (Vojtěch / Nenril):
Matěj V.
Meldin

Fate 4e (Sirien):
Demonica
Zmok
Johnny N.
Scratt +1
Autorská citace #61
23.10.2014 13:44 - Sparkle
Jinak večer po hraní počítám že by se zase šlo do hospody.
Autorská citace #62
27.10.2014 15:36 - Sparkle
Nahoře doplněny základní informace o akci. Protože není jisté, jestli budou všichni GMové dělat d20 systémy, radši to bude mít název RPG Day.

Kdo se mi přihlásí tu, nemusí už na mail.
Autorská citace #63
27.10.2014 16:01 - sirien
Ke konci týdne nebo začátkem příštího bych měl vědět relativně najisto jestli budu mít čas přijet a jestli budu mít čas něco připravit.

Dopředu hlásím, že budu případně vést Fate Core (Esoterrorists bych teď nezvlád)

Téma si udělám nějaké zajímavé random; pokud by už někdo věděl, že bude chtít případně hrát se mnou FC, tak sem může do diskuse napsat předem požadované keywordy pro příběh nebo mechaniky, které by si chtěl přednostně vyzkoušet (u mechanik samozřejmě nemůžu slíbit, že na ně dojde, ale aspoň se pokusím).

Prostředí a scénář bych případně znal aspoň týden dopředu, takže bych dal i možnost vytvořit si vlastní postavy pro lidi co by o to měli zájem. Zatím si nejsem úplně jistý, jestli bych jel skilly z FC nebo nějakou variaci Přístupů (budu vědět zhruba v době kdy budu vědět scénář), nicméně vzhledem k formátu to bude tak na 3, max. 4 aspekty (aby se s nimi zvládlo rozumně pracovat - pokud by byl nějaký požadavek na hodně situačních aspektů tak by byly jen 3, pokud by byl naopak požadavek na menší množství situačních aspektů tak by byly 4, pokud ani jedno tak se ještě dorozhodnu)


Jedna malá specialita: případně bych ocenil kdyby jedno místo zůstalo rezervované pro nějakou hráčku, aby nebyla genderově monolitická skupinka - pokud to nevyjde tak to nevyjde, ale bylo by to milé


EDIT: Sparkle: Ty UŽ ZASE chceš předem domlouvat, že se pak pude do hospody? Uvědomuješ si, jaké hrozné konspiračně-altaří zvyky to tu zavádíš?
Autorská citace #64
27.10.2014 16:41 - Vojtěch
Ty hospody na tom ale mají podíl, protože bídácky vyžadují rezervaci předem, jinak by mohli zlosynně prohlšovat, že mají plno!
Autorská citace #65
29.10.2014 15:32 - Sparkle
Další GM se našel, může odmástrovat DnD 5e.
Autorská citace #66
10.11.2014 08:09 - Sparkle
Tak co třetí GM? Siriene, Almi, Alnagu, Dalcore? Dva GMové už jsou, takže aby to bylo na sichr, chce to třetího.
Autorská citace #67
10.11.2014 10:26 - Almi
Sparkle: Jak jsem psal, se mnou jako DMem raději na pevno nepočítejte. Dopoledne pojedu do Prahy z Žirovnice. Ale nejsem řidič a tak se musím podřídit. Určitě přijdu, ale budu vědět až během dopoledne, v kolik dorazím a zda to stihnu včas. Od kolika je začátek? Od 12ti nebo od 13.hod?
Autorská citace #68
10.11.2014 10:42 - Vojtěch
Tak pokud bude 5e GM, tak můžu převzít 13th Age, ať je to rozdělené.
Autorská citace #69
10.11.2014 12:18 - York
Já dorazit můžu a vést hru taky, jen si stále nejsem jistý, jestli by o to vůbec nějací hráči stáli.

Může to být třeba generic fantasy, tedy v módu společné tvorby hry. Nebo v zásadě skoro cokoliv (s lehkou on-demand improvizací pravidel), StarWars by třeba mohly být docela zajímavé. Nebo Shadowrun, ale tam by asi hráči museli být srozumněni s tím, že to nebude klasický připravený run, a že to nebude podle SR pravidel.
Autorská citace #70
10.11.2014 12:59 - Sparkle
Almi píše:
Sparkle: Jak jsem psal, se mnou jako DMem raději na pevno nepočítejte. Dopoledne pojedu do Prahy z Žirovnice. Ale nejsem řidič a tak se musím podřídit. Určitě přijdu, ale budu vědět až během dopoledne, v kolik dorazím a zda to stihnu včas. Od kolika je začátek? Od 12ti nebo od 13.hod?


Začátek je ve 12:30, ale já počítám že nějakou dobu bude ještě trvat rozdělování lidí do družin atd, může se na tebe počkat když mi dopoledne pošleš zprávu, jak na tom jsi.

Vojtěch píše:
Tak pokud bude 5e GM, tak můžu převzít 13th Age, ať je to rozdělené.


5e GM psal že dorazí.
Autorská citace #71
10.11.2014 15:01 - sirien
Sparkle: Já nejspíš ano, potvrdím pevně dneska večer.

York: Tak se ale rozhodni, kolego :) Já budu hrát buď Fate nebo SW ve STs - pokud chceš hrát SW tak se na to vykašlu a zůstanu u Fate abysme to těma SW nepřehltili.

(Pozn. Sparkle: když budu hrát tak si u mě zarezervovala jedno místo Demonica. Nechci víc než 5 hráčů, takže by tam byly 4 další místa)
Autorská citace #72
10.11.2014 15:03 - York
sirien píše:
York: Tak se ale rozhodni, kolego :)


Co já, hráči se musí rozhodnout. Já jen nabízím možnosti :)
Autorská citace #73
10.11.2014 15:23 - Sparkle
Až budu vědět třetího GMa, tak nahodím rozpis s rezervovanými místy.

York: myslím že ničemu neublíží pokud bys dorazil aspoň jako záložní GM, je dost pravděpodobný že na akci dorazí i pár lidí mimo d20.cz, ti by si to třeba zahráli.
Autorská citace #74
10.11.2014 15:32 - York
Sparkle: Zrovna tenhle víkend mám k dispozici celkem lákavý alternativní program, takže jako záloha tentokrát účast neslíbím. Maximálně jako záloha na telefonu, do Mephitu to mám zhruba 40 minut cesty.
Autorská citace #75
11.11.2014 10:20 - Almi
ALL: Pokud to dopadne dobře, tak bych tu půl jednou stihnout mohl a měl. Bude to s minimální časovou rezervou, ale udělám proto všechno. V takovém případě budu hrát 13th Age. Kdo si ho chce se mnou zahrát? Podle účastníků se rozhodnu, jaký příběh zvolím. Zda - pro RPG Day speciálně napsaný prequel k chystané "bombě" Stone Thief, nebo třeba klasiku Tajemnou zahradu :)))
Autorská citace #76
11.11.2014 12:22 - Nachtrose
Almi: samozřejmě, že já ;-) ( což by vylučovalo zahradu ). Kdyžtak nahoď popředu pravidla pro postavy. Btw. MOŽNÁ dorazím do Prahy až v 12:20 ( nepočítaje s meškáním )-zatím asi 50:50, byl by problém chvilku počkat?
Autorská citace #77
11.11.2014 13:09 - Sparkle
Můžete si rezervovat místa na 13th Age a 5e. Čekám zda Sirien potvrdí Fate.
Autorská citace #78
11.11.2014 13:31 - Shako
Sparkle píše:
Můžete si rezervovat místa na 13th Age a 5e. Čekám zda Sirien potvrdí Fate.


Nechceš tam připsat i ty GM. ;-)

Jinak dorazím tak na 30%, takže si nerezervuji nic.
Autorská citace #79
11.11.2014 14:02 - Sparkle
Já bych nerada aby to dopadlo tak, že nějaký GM na poslední chvíli vypadne, sežene se náhradní GM a pak lidi budou frflat, že se přihlašovali na jinýho GMa. Zatím je to pokrytý tak, že na každou z těch her jsou 1 až 2. Když mně klapne hlídání, můžu dělat záložního GMa na Fate.
Autorská citace #80
11.11.2014 15:00 - sirien
Jo sorry.

Potvrzuju, budu, povedu.

Sice sem se pořád nerozhod co, ale to nemá smysl řešit takže prostě povedu Fate. Co konkrétně dám vědět až mě to napadne.

S největší pravděpodobností budou nějaké one-shot systémové změny (pouze tři nebo čtyři aspekty na postavu a pravděpodobně použiju jinej set dovedností, možná ani nepoužiju dovednosti ale modul výcviků, je to takovej příjemnej přechod mezi skillama a přístupama)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07779598236084 secREMOTE_IP: 3.235.120.24