Volná diskuze

TheLordofTheNonsense
30.7.2015 10:04
hraje někdo Call of Cthulhu?
Zdravím,
bohužel se mi rozpadla parta na Call of Cthulhu RPG a hledám nějakou skupinu, co toto rpg hraje. Existujou u nás vůbec ještě nějaké skupiny co hrají CoC? Mám zkušenosti jak keeper, tak hráč, především s šestou edicí.
Autorská citace #1
31.7.2015 07:27 - Skenderax
CoC je fantastická hra a som veľmi rád, že nie som v Česko-Slovensku jediný, čo si to myslí .-D.
Autorská citace #2
31.7.2015 14:30 - Asar
Ak by ste plánovali nejakú online skupinu na kampaň, počítajte so mnou :)
Autorská citace #3
3.8.2015 08:18 - TheLordofTheNonsense
No já bych se on-line hraní CoC nebránil. Přijde mi, že většina fandů tohoto RPG je vesměs spíš po našich republikách roztroušena. Vůbec se divím, že jsme před léty dali grupu dohromady. Kdyby se nás tu sešlo více, bylo by to fajn.
Autorská citace #4
4.8.2015 09:23 - Shako
Žánr se mi libí, ale CoC (některá starší edice, co jsem listoval) se mi moc nelíbila mechanicky...
Autorská citace #5
4.8.2015 19:39 - Gurney
Call of Cthulhu je pro mě ta hrozně cool hra na motivy mého oblíbeného autora, kterou jsem bohužel zatím neměl příležitost si zahrát.

...nicméně - a platí to nejen pro tuto diskuzi a CoC - pokud hledáte spoluhráče nebo prostě jen spřízněné nadšence do stejné hry, není od věci napsat odkud jste, popřípadě i jestli plánujete či neplánujete nějaké hry online, ať už post-by-post nebo přes videochat.
Autorská citace #6
5.8.2015 06:31 - Malfin
Já bych ji taky jednou moc rád vyzkoušel. Ale v okolí nikdo není, kdo by měl chuť.

Ostrava a okolí.
Autorská citace #7
5.8.2015 09:31 - Asar
Tak ja som z Kosic a som otvoreny navrhom pre local hru ako aj online.

TheLord: vidis, uz tu mas 4 ludi so zaujmom o hru. Nemal by si chut spravit nieco kratke cez net? Napr nejaky one-shot pre Gurney a Malfin aby zistili ci je system pre nich alebo nie? Alebo kludne aj kampan (nemusi to hned byt Horror on Orient Express).

Ja osobne som este nebol Keeperom, takze sa neodvazim nieco pripravovat. Pripravujem sa sice na Beyond the Mountains of Madness kampan ale to je len pre nacvik mojho GM-ovania pred par znamymi, kedze moje skusenosti z tejto strany su minimalne a chcem si ich rozsirit (Preklad: som hrozny GM a chcem to zmenit)
Autorská citace #8
5.8.2015 17:35 - TheLordofTheNonsense
Omlouvám se, měl jsem to napsat na začátku, že jsem z Prahy.

-Nechci říkat, že jsem bůhvíjaký GM, protože GM jsem dělal před léty a když jsme začali hrát CoC, byl jsem jediný, kdo s tím měl zkušenosti, tak jsem to vedl já. To však neznamená, že jsem bůhvíjak dobrý, stále je co zlepšovat a jsem ochotný se toho ujmout a znova oprášit. Musím říct ale, že díky práci mi to zabere nějaký čas připravit.

-Já jsem pro hraní on-line. Ale s tím už nemám vůbec žádné zkušenosti. Přesto si myslím, že se zde můžeme obejít bez fantasy grounds, ale nevím, jak to dělat s mapami atd. to bych musel nějak domyslet. Jak jsem řekl, všichni jsme z různých koutů, proto navrhuji on-line. A jestli s tím má už někdo zkušenosti, budu rád, když dá typy a poradí.

-Znáte někdo pravidla, či jste si je ochotní stáhnout a naučit? My jsme jeli šestkové, mám už i sedmičky, vše v pdf, papírový sedmičky mám teprv předobjednané. Různá dobrodružství v pdf mám nepočítaně. Nikdy jsme nejeli vlastní, vždy něco oficiálního přes Chaosium (CoC je pověstné jako jedno z nejlepších, co se týče pre-made dobrodružství).

-Ze začátku buď oneshot, radši minikampaň, s těma mám lepší zkušenosti, oneshoty u nás moc nevítězili, byli většinou na stejné brdo a nudnějšího ražení (záhadný barák etc).

-Dát dohromady a připravit to by pro mě znamenalo být připraven nejdříve v polovině září. Jsem ochotný i vzít něco, co už jsem hrál, ale musela by být opětovná příprava, proto bych požadoval čas.

To tak vše z mého pohledu. Můžeme se i už nějak závazně domluvit, ale říkám, z mého úhlu příprava zabere minimálně měsíc času.

Tak co, přidáte se?
Autorská citace #9
5.8.2015 21:46 - Asar
Osobne som za hocico, kludne aj za maxikampan. Co sa ale tyka zaciatku , kvôli sluzobke nebudem moct hrat medzi 9-23.9. Co tak zacat koncom septemebra/zari? Aspon budes mat viac casu to pripravit :)

Ak nemas Fantasy Grounds, tak osobne som za Roll20.net. Je to najlepsia alternativa FG.
Autorská citace #10
5.8.2015 23:05 - ShadoWWW
Fantasy Grounds má smysl s CaC Rulesetem, a ten stojí $15. Je ale fakt, že pak je to super.




Dají se koupit i některá CaC dobrodružství už integrovaná (přepsaná) přímo do FG, ale to je už hodně navíc (jde to v pohodě i bez toho).
Autorská citace #11
6.8.2015 00:32 - TheLordofTheNonsense
Ano, Fantasy Grounds jsou dle mého názoru velké peníze a skvělý on-line podklad na pnp rpg. Avšak radši investuji do tištěných záležitostí. Můžeme hrát i bez virtual gaming table, ale přijde mi dobrý i ten Roll20.net. Musím se s tím jen naučit. Nepřijde mi to zastak složité a myslím že to bude dostačující. Termín určitě nejdříve 2/2 září.
Autorská citace #12
6.8.2015 10:12 - Asar
Super, rataj so mnou :)
Autorská citace #13
6.8.2015 11:43 - Shako
Jsem taky z Prahy - CoC bych vyzkoušel, ale jak už jsem psal ten systém pro mě není svatý grál, takže to spíš záleží, zda najdeme společnou notu při hře.

Jinak sem tam hrávám (vedu) Trail of Cthulhu, které vychází z CoC - staví na stejné atmosféře, jen na jiném herním systému (více zaměřeném na plynulost detektivní části hry). Typické dobrodružství jsou 2-3 večery. Jestli budu něco v brzké době vést je zatím nezodpovězená otázka.

Online hraní nepreferuji - dostupnější je pro mě se urvat na večer někam pryč než strávit večer doma mlumlaním nesmyslů před počítačem.
Autorská citace #14
10.8.2015 09:17 - TheLordofTheNonsense
Shako: Jedeš Trail? To je zajímavé, na něj jsem taky koukal, přišel mi víc friendly (např řeší co když nepadno roll pro nalezení důležité knihy), ale zas gamemaster mi přišel, že má hodně svázané ruce, když chce hrát vydané moduly. Spíše mi to přišlo lepší pro vlastní setting. Můj názor. Jinak s tebou souhlasím, daleko lepší je sedět pospolu u stolu, ale asi v našem případě nebude jiná možnost než on-line.

Už je rozhodnuto: Bude se hrát "Tell me: have you seen the Yellow Sign?" z "The Great old ones" modulu (#10 on RPG.net a #13 on RPGGeek žebříčských best of all PnP modules).

Budeme přeci jen hrát on-line přes roll20, je to snadné, kdyžtak si roll20 oťukejte.

Termín září, přibližně polovina. Všem přihlášeným dám včas vědět. Hrajeme pravidla 6 edice. Nabíráme 3 hráče (4 vyšetřovatelé, jedno místo už zabrané). Počet sezení vidím tak 2-4 při hrací době cca. 3-4 hod. Záleží, jakým směrem se budete ubírat. Chci jen říci, že tato hra je převážně investigativní a storytelling, takže kdo si představuje epic battle se vším co potkáte a rozsáhlé krokovací mapy (jak v DnD, či nějaký dungeoncrawler), bude sklamán. Spíš je to dávání souvislostí dohromady, odhalování konspiračních hrůz a jejich zastavení.

Postavy budou předem připravené. Myslím,že to šetří čas jak Vám (třeba postava nebude vyhovovat či strávíme hrozně času tvořením postav), tak mně při strukturalizaci příběhu. V této hře neexistuje prohra nebo výhra. Postavy mohou zešílet či umřít vcelku snadno, neberte nic takového jako prohru (nechci postavy ničit, ale už se stalo, že díky kostkám nebyla jiná volba), protože tady to není tak o levelování postav a budování gearu, jako o příběhu a odhalení záhady. V případě úmrtí či zešílení hráč dostane novou postavu.

Budeme mít pár vlastních pravidel, ale fakt jen okrajových, co už některé jsou implementovány v 7ed., ale my je používali už dříve (např. motivace postavy: aby někdo uprostřed tažení neřekl, že jede hrát karty do Atlantic city a já jako GM mu prostě nemůžu říct, že nemůže= trošku to hráčům váže ruce, ale jen aby šli za vyšetřováním a nevybočovali z příběhu příliš) či save roll (luck roll když např. padáte po špatném skoku do přes strž). Motivace pro vyšetřování bude jediná věc, ve které Vám svážu ruce, jinak je to hodně volné a konců je několik, záleží na Vás kam to dotáhnete. Pravidla si můžeme říkat během hry, ale přečtěte si základní pravidla, přesto nemusíte mít zas úplně nabichlováno vše.

Je možné, že můj přístup ke hře se Vám nebude líbit, myslím, že každý GM hru podává jinak, takže když Vám nesednu, nezatracujte hned celé Call of Cthulhu. ;-)

Posílejte mi vážný zájem do zpráv. Důležité. Jinak s Vámi nepočítám. Díky a v září zdar.
Autorská citace #15
10.8.2015 09:28 - Shako
TheLordofTheNonsense píše:
Shako: Jedeš Trail? To je zajímavé, na něj jsem taky koukal, přišel mi víc friendly (např řeší co když nepadno roll pro nalezení důležité knihy), ale zas gamemaster mi přišel, že má hodně svázané ruce, když chce hrát vydané moduly. Spíše mi to přišlo lepší pro vlastní setting. Můj názor. Jinak s tebou souhlasím, daleko lepší je sedět pospolu u stolu, ale asi v našem případě nebude jiná možnost než on-line.


Ok, online hraní se nezůčastním. Tak hodně zdaru ;-)

Trail mi naopak přijde jednodušší pro předpřipravené scénáře a že jich je víc než dost. Ale zkoušel jsem i nějaký vlastní - převzatý a taky to fungovalo.

Hlavně to hledání stop je prostě geniální, takže snad ani jinou detektivku než pod Gumshoe nechci hrát... ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087971925735474 secREMOTE_IP: 44.220.41.140