Volná diskuze

Vojtěch
22.12.2015 08:20
SPOILEROVÁ Diskuze k Star Wars VII
Pro ty, co film neviděli, na vlastní riziko.
Autorská citace #1
22.12.2015 08:32 - Vojtěch
Taky vám přišlo, že prvním výstřelem Starkilleru se jaksi dodatečně ukázal vztyčený prostředníček celému expanded universu tím, že smazali novou republiku jako takovou? Bylo to zapotřebí? Beating a dead horse?

BTW ani nechci vědět, kde brali munici, pokud Star Killer neměl motor a na výstřel sežral celou hvězdu, kolem které obíhal (nemluvě o gravitaci a... eh... pass) :D
Autorská citace #2
22.12.2015 08:52 - Nachtrose
Neříkali rebelové, že První Řád má novou "nadsvětelnou" bázi?
Autorská citace #3
22.12.2015 09:08 - Shako
Kritizovat na SW simulaci (fyzikální fungování vesmíru, biologii ras atp...) je imho zbytečné. Takže začal bych tím, že pro dobrý zážitek je potřeba tydle věci ignorovat/nerozebírat a brát jako podkreslení dramatu a příběhu.

Co mě zarazilo spíš jsou ty tři strany - odboj, První řád a Republika - nějak mi unikají vzájemné vztahy. První řád původně sloužil komu? Republice? A proti čemu byl ten odboj? Proti prvnímu řádu?

Ten příběhový skok oproti konci posledního dílů mi přišel hodně velký - ale beru to spíš jako nutnost, jak udělat prostředí, ve kterém bude možné opět předvést děj na celou další triologii.
Autorská citace #4
22.12.2015 09:26 - Vojtěch
Nachtrose: Nějak s tím asi hýbat musí :D

Shako: To tam taky dost hapruje. Hlavně ten první řád se tam nějak vyskytuje ve vztahu k republice kde? Jaké flotily kde? Celé to tam nějak nejde dohromady.
Autorská citace #5
22.12.2015 09:52 - Hunter
Videl jsem film uz dvakrat, nektere veci mi docvakly az napodruhe :-)

Tak dalece jak jsem tomu rozumel ja (a nedohledaval na wiki, nebo tak neco):
Cast vesmiru blize nespecifikovana, bez znamych planet typu coruscant, ci corellia. Nejspis vnejsi hranice Republiky a proto First Order muze mit silu - vznikl za hranicemi Republiky a pohlcuje neutralni svety = vznikne proti nemu Odboj.
Republika ma masivni zakladnu s velkou flotilou v tomto sektoru. Ta dohlizi na poradek a mir +-.
First Order znici planetu, na ktere je flotila umistena + par dalsich republikovych zakladen v danem systemu. Zbran pouzita vyuziva hyperspace na presun vystrelu. Z logiky veci musi pouzivat nejaky pohon, aby mohla skakat mezi soustavami sama - neznelo to jako zbran/stanice typu vystrel a zapomen.
Dany sektor je tak bez republikove pritomnosti.
Planeta, co byla obydlena a byla znicena mi jako coruscant nepripadala - malo svetelnych reklam, malo letecke dopravy, malo vysutych mostu a mega mrakodrapu.

Hodlam si precist ten prequel k filmu - sice to ma byt knizka pro 8-12 deti, ale co :-)

No a muj kamarad prisel s teorii, ze Rey je dcera Luka... Kdyz Maz ji povida o lightsaberu Luka, rika: Patril Vaderovi, patril Lukovi a ted patri tobe... To opravud zni jako rodina, co? Navic by sedelo, ze Luke ji odlozil stranou, kdyz se sbalil a zdrhnul.
Dale, Rey kdyz je vyslychana Forcou, mr. zaporak mluvi o "snis o oceanu a ostrovu uprostred" - hadejte, kde konci prvni film? :-)

No a co si myslim ja je, ze Finn je dalsi force user. Proto mu Maz dala lightsaber. Sice jako poslickovi, ale presto mu rekla, at ho pouziva. Podle kanonu si non force user celkem snadno usekne hlavu, kvuli chybejici protivaze zbrane. Presto to Finn zvladal s prehledem, co? :-)

A jaky je vas oblibeny charakter z noveho filmu? Muj a zatim zrejme ze vsech filmu je Finn :-)
Autorská citace #6
22.12.2015 10:14 - Hunter
Hmm, tak k tomu, co a kde bylo zniceno...
http://starwars.wikia.com/wiki/Starkiller_Base
Autorská citace #7
22.12.2015 10:44 - Vojtěch
Finn by tomu odpovídal. Dokázal se vzepřít mentálnímu programování.

Co se Rey týče, tak buď je to něco od Luka, nebo bude mít Leia "Jsem tvoje matka!" moment :D

Ten výstřel vypadal, že mazal mnohem víc planet. A First Order se tvářil, jako by už Republika nikdy nic dalšího neudělala, což by se ale dalo svézt na propagandu.
Autorská citace #8
22.12.2015 12:34 - Shako
Až na to, že Finn je černoch, nikoliv mulat... jinak pěkná teorie. Na Rey jsem zvědav - ta kombinace Han Solo + force user může být zajímavá. :-D
Autorská citace #9
22.12.2015 12:46 - Vojtěch
Finn není příbuzný nikoho z původníh postav, pokud tedy Mace Windu někde neujel, nebo Vaderova zbroj/strana síly neobarví i příbuzenstvo. S Příbuzností Finna a někým dalším tu snad ale řeč nebyla, ne?

Jinak tomu, že by mohl být Force User by taky odpovídala klika jakou měli oba, protože v SW není štěstí, ale force is with you, ne?
Autorská citace #10
22.12.2015 12:52 - sirien
Mimochodem, kdo si tu všimnul, že základna devastující planety Republiky se jmenuje stejně jako Luke Skywalker předtím, než ho Lucas na poslední chvíli přejmenoval na Skywalkera? :)

Vojtěch píše:
Taky vám přišlo, že prvním výstřelem Starkilleru se jaksi dodatečně ukázal vztyčený prostředníček celému expanded universu tím, že smazali novou republiku jako takovou? Bylo to zapotřebí?

Bylo to takové gesto, které naprosto jasně řeklo, že tenhle příběh se jede nanovo.


Nachtrose píše:
"nadsvětelnou" bázi?

Prosím prosím prosím řekni, že si z toho děláš legraci a že to tak v dabingu nepřeložili...

Shako píše:
Kritizovat na SW simulaci (fyzikální fungování vesmíru

To bych moc neřešil, na druhou stranu když dáš do příběhu podobnou zbraň ultimátní destrukce, tak její dostřel je příběhově poměrně významný parametr...

Shako píše:
odboj, První řád a Republika - nějak mi unikají vzájemné vztahy.

Easy.

Republika = USA
První Řád = SSSR
Stav = studená válka při Kubánské krizi
Odboj = diverzní skupina buržoázního odporu
Leia = agent CIA vyslaný Republikou k vedení a podpoře buržoázního odporu

Nějaké další nejasnosti? :)


Hunter píše:
Podle kanonu si non force user celkem snadno usekne hlavu

Omyl, Lucas nikdy neuznal za kanon nic co nebylo ve filmech. A protiváha popravdě není až tak velkej problém, problém spíš je absence hmotnosti (váhy) a tím odpovídající síly ("s", té co se měří newtonech) v úderu.

Každopádně věcně vzato nevidím moc problém, aby někdo, kdo byl trénovaný se zbraní obecně dokázal vzít lightsaber a provést s ním nějaké elementární bojové pohyby.

Větší problém vidím v té hmotnosti, konkrétně pokud týpek není Force user (trénovaný, aby se do toho dokázal sám "opřít" Silou ("S")), tak střet mezi lightsaberem a zbraní s energetickým polem utvořeným kolem něčeho těžkého (řekněme do close combat modu přepnutá storm tropeří puška nebo tak něco) je poněkud problematický - konkrétně s tím lightsaberem by pořádně nešel zastavit úder tou těžkou zbraní (naopak ale zase to je situace "super-průrazný rapír proti obouručáku", tzn. kdyby Finn tušil, co dělat, tak si toho velitele hrozně podá, protože lightsaber právě díky absenci váhy bude mnohem rychlejší zbraň a vzhledem k tomu že nepotřebuje kinetickou energii k tomu aby zranil...)
Autorská citace #11
22.12.2015 13:06 - Vojtěch
Hele, mě to přišlo spíš jako hodně dalekosáhlý způsob, jak do celého starého expanded universa kopnout pro efekt (a celkem zbytečně tedy). Mimo stažení komixů z prodeje atd.

Co se fightu týče, tak by udělal něco takového...
Autorská citace #12
22.12.2015 13:18 - Nachtrose
sirien píše:

Nachtrose píše:
"nadsvětelnou" bázi?

Prosím prosím prosím řekni, že si z toho děláš legraci a že to tak v dabingu nepřeložili...


Byl jsem na titulkové verzi a mám pocit, že něco v tom smyslu tam bylo, ale přesně Ti to neodcituji...
Autorská citace #13
22.12.2015 13:32 - sirien
Vojtěch: trochu určitě. Na druhou stranu pro lidi jako já, kteří vědí, že nějaké Expanded universe a Nová republika tam někde existují, ale nemají šajnu o nějakém stahování komiksů a podobných srandách, to bylo i vyjádření k tomu jak si tyto vůči novému ději filmu stojí.
Autorská citace #14
22.12.2015 13:48 - Vojtěch
Jo, to jo, ale přijde mi to prostě jen krapet zbytečné gesto.

Mimo toho Kylo Renův proslov k Vaderově masce by krapet nabourával podobu force spirits, nebo se Vader a Anakin museli rozštěpit. Případně tam někdo hraje nějakou force maškarádu, protože jink nevím, kdo by mu ukázal temnou stranu síly, když se domáhal, aby mu dědeček ještě jednou ukázal temnou stranu síly... nebo to byly zase představy, jako u Yody v jeskyni? Jediové musí jet na pozoruhodných houbičkách! :D
Autorská citace #15
22.12.2015 14:12 - Nachtrose
Vojtěch: ja si myslím, že by bohatě stačilo, aby mu někdo našeptával, co vše jeho dědeček za pomoci temné strany dokázal. A že promlouval k Vaderově masce taky nemusí znamenat, že mu Vader/Anakin osobně odpověděl. I u nás lidé žádají o vedení kdejaké věci ( príkladem budiž dva zkřížené klacky s pritlučeným chlapem ) a mnozí následně tvrdí, že se jim tohoto vedení skutečně dostalo...
Autorská citace #16
22.12.2015 14:14 - sirien
Já tu masku chápal spíš jako nějakou variaci těch... toho... eh... holocronů. Nebo jak se to píše.

Bez ohledu na Vaderův death bed conversion ta maska prostě nesla otisk všeho toho, co v ní udělal, protože jí pořád nosil a tak, takže pro někoho kdo má (zjevně) tak mocné mind-trick empatické schopnosti jako Kylo bylo možné se do toho otisku vcítit a komunikovat tak s pre-converted Vaderem (nebo spíš nějakým jeho ghost-stínem)
Autorská citace #17
22.12.2015 14:49 - Vojtěch
Já to typuji právě na maškarádu a pak někdy na "Všichni mi lhali!" scénu, když se dohmátne, že to byl Snouk celou dobu :D
Autorská citace #18
22.12.2015 21:45 - Sparkle
Vojtěch píše:
Mimo toho Kylo Renův proslov k Vaderově masce by krapet nabourával podobu force spirits, nebo se Vader a Anakin museli rozštěpit.


Já jsem si to vysvětlila tak, že Kylo je blbounek s vymytým mozkem, a nedochází mu pořádně, že Vader se nakonec vykoupil a přešel ke světlu.
Autorská citace #19
22.12.2015 21:49 - Vojtěch
Možná autohypnóza.
Autorská citace #20
22.12.2015 21:50 - sirien
A vidíš, mě se tam zase naopak líbila ta fráze "I'm tempted by the light", která docela ukazovala, že dark side není jen maniakální zlo, ale že má svou pointu a že z jejího pohledu je "light side" špatná. Nejen osobně, ale prostě obecně a že má pro dark sidery taky moc svádět.

Plus Kyle tam byl vykreslenej sympaticky "příčetně" svym způsobem. Vnitřně roztrženej, jistě, nicméně oproti různých psychopatickým maniakům neběhal okolo, neřval "mwahahaha", nezabíjel lidi jen tak ze vzteku (ok, sem tam něco rozmlátil - kdo to kdy neudělal a že zrovna Kyle měl docela důvod...), vlastně je ani nijak nemučil (zjevně upřednostňoval o dost mírnější Force telepatii).
Autorská citace #21
22.12.2015 22:03 - Vojtěch
Mě teda přišel podobně labilní střívko, jako jeho děda v prvních třech filmech.

EDIT: pro jistotu myslím epizody I. II. a III.
Autorská citace #23
23.12.2015 12:03 - Shako
Colombo píše:
http://video.aktualne.cz/zabijak-kamila-fily/recenze-star-wars-sila-se-probouzi/r~8cbce3e6a40b11e5a405002590604f2e/


Pak je tam ten rozhovor, který vede Martin Veselovský a ten je taky srší nadšením - na obou stranách.
Autorská citace #24
23.12.2015 13:10 - Hunter
Ohledne bojoveho stylu Kyla - vzhledem k tomu, ze mel trenovat pod Lukem, tak v boji vzdy stale jeste jel tu jedijskou koncentraci bez emoci. Coz se, verim, zmeni s dalsim filmem - Snoke preci jen dokonci jeho trenink :-D

Btw. Snoke? WTF? to zni jak jmeno z detske pohadky... A navic nejspis nejakeho kladneho hrdiny...
Autorská citace #25
23.12.2015 13:48 - Vojtěch
Star Wars jména... Jabba Hut, Kleeto, Bobba Fett, Bossk...
Autorská citace #26
23.12.2015 14:00 - sirien
Hunter: hlavně kolega s tim světelnym mečem ani nebyl moc dobrej (jakože nepodat si netrénovanou holku doslova jak malou holčičku... ehm).

Na druhou stranu to dává smysl - proti komu by taky trénoval, že jo, efektivně mu stačilo sem tam něco deflectnout a jinak to byl spíš Forcovej týpek než šermíř, což vzhledem k původu u Luka asi i dává smysl, protože když okolo nejsou žádní jediové kromě Yody... eh, Luka... kdesi v díře Galaxie, tak proti komu se snažit trénovat.

Chci tím říct, že to neni zrovna nějakej Anakin co by se učil od Obi Wana co se učil od Qui Gona a ještě k tomu prošel výcvikem ve válečném nasazení v první frontě, kterej by si chudinku Rey i přes její zjevný obecný bojový základ nejspíš podal jednou rukou bez většího zájmu.


Jinak v expanded universe fungovali i Sithové s dost ledově klidným přístupem k boji. Sem tam se to řešilo i ve stylech co používaj - pamatuju z doby kdy sem listoval Wookipedií kvůli hraní, že tam třeba byli Sithové co praktikovali defenzivní Soresu a pojímali ho jako klidné trpělivé vyčkávání na protivníkovu fatální chybu. To že Anakin a Palpatine bojovali v zápalu emocí neznamená, že to je obecný vzor všech Sithů (aneb dva nedělají dobrý statistický vzorek :D ). Btw. na Wookiepedii se řešilo i to že Anakin praktikoval jako bojový styl tuším že Djem So, které je by definition dost agresivní ať už ho používá Jedi nebo Sith - ostatně viz Anakin vs. Dooku kde byl Anakin pořád ještě docela light side a stejně se s tim nemazlil a řezal do něj dost brutálně hlava nehlava, až ho nakonec umlátil. Naopak Dooku a ostatně i Darth Maul bojovali naopak dost klidně mi přišlo - Dooku se šermířsky arogantním nadhledem a Darth Maul s poměrně silnou soustředěností.
Autorská citace #27
23.12.2015 14:19 - Naoki
A když už se o tom bavíme: budeš integrovat fighting styles do svého SW storytell systému? :)
Autorská citace #28
23.12.2015 16:18 - sirien
Naoki: Dávno hotové, kapitola bojové styly.

Detaily můžeme rozebrat k diskusi k těm pravidlům, nicméně není to v moc ok stavu. Ne že by to bylo principielně "broken" jako celek, zle některé konkrétní body co tam jsou jsou nedomyšlené (zvlášť v Soresu jsem nejspíš spadnul na hlavičku z dost vysokýho stromu, když sem psal některé jeho úrovně).

Tj. ta kapitola projde značnou revizí kdy si překontroluju každý jeden řádek těch meritů. Zejm. Soresu projde určitým umírněním plus jsem nedávno dostal nápad na to jak předělat celý Nieman do dost zajímavějšího pojetí skutečně force-using disciplíny

Zároveň Gurney poznamenal v diskusi, že to je pro některé hráče příliš rozmáchlé a já myslím, že má asi pravdu, takže budu nejspíš dodělávat nějakou alternativní minimalističtější variantu.
Autorská citace #29
23.12.2015 18:23 - Sparkle
Autorská citace #30
23.12.2015 23:48 - Colombo
Lightsaber forms:

precizní forma: Forma II Makashi
http://starwars.wikia.com/wiki/Form_II/Legends


Oproti tomu, co Sirien psal, Darth Maul využíval agresivní nepředvídatelnou formu, ačkoliv jinde se píše, že používal dost akrobatickou (ačkoliv tolik neskákal, jako Yoda). Formu VII znovuvytvořil Mace Windu, spočívala v poddání se emocí. V tom je částečně podobná tomu, co používal Vader nebo taky v jednu chvíli, Luke.
http://starwars.wikia.com/wiki/Form_VII/Legends
Autorská citace #31
23.12.2015 23:56 - Colombo
Píše:
kterej by si chudinku Rey i přes její zjevný obecný bojový základ nejspíš podal jednou rukou bez většího zájmu.

Ono mu totiž nic jiného nezbylo.
Autorská citace #32
30.12.2015 05:50 - Sparkle
Tak Mark Hamill dostal za své účinkování v SW7 víc peněz než Daisy Ridley.

http://variety.com/2015/film/news/harrison-ford-star-wars-pay-force-awakens-cast-1201666236/
Autorská citace #33
1.1.2016 17:17 - Aegnor
Sparkle píše:
Já jsem si to vysvětlila tak, že Kylo je blbounek s vymytým mozkem, a nedochází mu pořádně, že Vader se nakonec vykoupil a přešel ke světlu.


Ehm... pouze 1 žijící osoba ví, co se vlastně stalo na hvězdě smrti a tou je Luke. Docela pochybuju, že o tom mluvil před svým novým padawanem:-) Takže pro Kylo Rena může Vader být stále ten "perfektní vzor sitha", ke kterému se snaží přiblížit.
Autorská citace #34
1.1.2016 17:53 - Vojtěch
Mno, asi by se dole divili, proč dělají černé maškaře pohřeb, když by jim něco nepovyprávěl.
Autorská citace #35
1.1.2016 18:19 - Aegnor
Vojtěch: Ah, pravda, moje blbost... i tak, je tady šance, že se o tom nedozvěděl:-) Ale uznávám, že tenhle fakt jsem naprosto přehlídnul.
Autorská citace #36
1.1.2016 19:43 - Vojtěch
Ono je to asi jedno. Buď je deluzionální a představuje si něco, nebo ho může manipulovat Snoke. Taky to může být nějaký force spirit otisk Vadera.
Autorská citace #37
2.1.2016 12:16 - Sparkle
Nebo na něho Snoke natvrdo použil mind control, aby v něm zasel touhu být dark lord jako dědeček. Jako to udělal sithský imperátor Revanovi, aby ho obrátil na temnou stranu.
Autorská citace #38
2.1.2016 14:37 - Vojtěch
To by byla ta manipulace, ale problém je, že nevíme nakolik dokáže temná strana udělat poruchu vnímání v tomhle směru. Víme, že se dá udělat force vnuknutím úsudek u mooků, co force sensitive nejsou, ale u Jedi padawana? Mě to vždycky připadalo, že u force usera je potřeba ho nějak dotlačit k tomu, aby si to nějak způsobil sám, ale natvrdo ho ovládnout jako nablblé storm troopery jen tak nejde.
Autorská citace #39
2.1.2016 15:30 - Aegnor
A taky je otázka, nakolik je Snoke force user a nakolik je jenom opravdu výřečný:-)

(Viz nová trilogie a Palpatinův vliv na Anakina - taky se to obešlo bez použití síly)
Autorská citace #40
2.1.2016 17:52 - sirien
Sparkle: nebo možná následovat Temnou cestu nemusí nutně znamenat že je dotyčný záporáckej magor nebo ubohej pitomec. Vezmeme-li v úvahu, v jakém děsném bahně se Republika topila, zatímco celý slavný "světlý" Jedi řád přihlížel a nehnul prstem, zatímco na okrajových planetách se v klídku praktikovalo otroctví atp., tak není těžké dojít k úsudku, že celá ta světlá filozofie odtažitosti je ve skutečnosti zbabělý nezájem a že celý ten slavný řád se svými pravidly vnucovanými malým "zkonfiskovaným" dětem byla ve skutečnosti banda sektářskejch control freaků.

Darth Vader, na druhou stranu, tuhle bandu sebestřednejch a "self-righteous" sektářů rozmetal, spolu s Imperátorem ukončil existenci naprosto zkorumpovaného a bezzubého senátu, který dovoloval megakorporacím blokády planet a vynucování obchodních smluv skrze invaze na tyto planety a který bez zájmu přihlížel praktikám typu otroctví a dal Galaxii jasný řád a právní systém se kterým se prostě nediskutovalo - žádné korporace si najednou nemohly jen tak dělat blokády planet, žádný pitomci na pouštní planetě nemohli praktikovat otrokářství...


Prostě a jednoduše Kylo nemusí bejt pitomeček kterého vyblil Snoke - naopak Kylo může bejt někdo, kdo se nad tim pořádně zamyslel a došel k závěru, že obnovovat Řád Jedi s celou jeho filozofií "neděláme nic, zabavujeme děti, nalejváme jim do hlavy hromady keců a pak je svazujeme sektářskejma pravidlama, zatímco dovolujeme korupci, otroctví a chaos, protože my jsme přece vznešeně nad věcí" možná nebude to nejchytřejší možné rozhodnutí pro budoucnost.
Autorská citace #41
2.1.2016 23:09 - Colombo
Sirien: Ano, mohlo by to tak být. Ale přiznejme si, vzhledem k tomu, co jsme viděli ve filmu, to tak nejní.
Autorská citace #42
2.1.2016 23:17 - Vojtěch
Impérium otroctví provozovalo samo FYI (Kashyik atd.), taky provozovalo s gustem druhovou diškriminaci. O masové genocidě planet nemluvě. Tenhle argument ti asi nevezmu :P
Autorská citace #43
3.1.2016 00:15 - Hunter
Presne :-D ale porad byl, to se musi nechat... ty nadherne vycistene a leskle paluby jinde neuvidite :-)

Me se sice Kylo nelibil, ale je podle me skvele nastartovany a poradnym zaporakem teprve bude... A je dobre vykreslene to, ze bojuje se Svetlou Stranou Sily, jak psala Sparkle :-)

Jenom co nechapu je, jak si muze nekdo myslet, ze okrajova organizace porazi masinerii Republiky, i kdyz nyni bez flotily - na to jim zkratka bude chybet objem jak lidi, tak stroju... To mi prijde problematicky nedotazene...

Jo a pochvala pro JJ, nevim jak vam, ale me konecne prisli Stormtrooperi cool a hlavne presni, drsni a schopni vojaci... Zadne kropime vse okolo, hlavne tem hrdinum nezkrivime ani vlasek :-)
Autorská citace #44
3.1.2016 00:41 - Vojtěch
Ono asi Republika není to co bývala a spíš se rozpadla na víc státečků (mno, něco co má víc planet asi není úplně státeček, ale pořád to není the Old Republic)
Autorská citace #45
3.1.2016 04:46 - Sparkle
Vojtěch píše:
To by byla ta manipulace, ale problém je, že nevíme nakolik dokáže temná strana udělat poruchu vnímání v tomhle směru. Víme, že se dá udělat force vnuknutím úsudek u mooků, co force sensitive nejsou, ale u Jedi padawana? Mě to vždycky připadalo, že u force usera je potřeba ho nějak dotlačit k tomu, aby si to nějak způsobil sám, ale natvrdo ho ovládnout jako nablblé storm troopery jen tak nejde.


http://starwars.wikia.com/wiki/Valkorion

When Revan and Malak finally infiltrated the Emperor's throne room in an attempt to kill him, the Sith dominated their minds just as he had done so many years ago to the Sith Lords on Nathema.
Breaking their wills, the Emperor forcibly converted the pair to the dark side and declared them Darth Revan and his apprentice, Darth Malak. After prying information about the Republic from their minds, the Emperor sent his new disciples to recover the Star Forge—a space station of unimaginable power constructed by the ancient Rakata—to use in a new war against the Republic. Publicly, the Emperor informed his people that a pair of assassins had attempted to kill him and that they had been executed as a result. However, the newly converted Sith were stronger than he expected, and they broke free of the Emperor's conditioning.
Autorská citace #46
3.1.2016 09:10 - Vojtěch
Mno jo... expanded univrse. Jenže ten je teď oficiálně neplatný. Ne že by nějaké schopnosti mohly stát v cestě cool zápletce (která ve výsledku je deus-ex machina protože jsme to potřebovali nějak vysvětlit, že ano).
Autorská citace #47
4.1.2016 00:32 - sirien
Sparkle: jo, to je to mnou milované Expanded universe, které před pár týdny vyletělo ve velkém do povětří. Asi jako když do jeho planet koncentrovaným Slunečním paprskem uhodí.

Když nad tím tak přemýšlím, začíná mi připadat, že ta teatrálnost toho setnutí celého Expanded Universa mi je vlastně čím dál sympatičtější.


Vojtěch: zaprvé otroctví v Impériu je Expired Universe, zadruhé i kdyby, tak Kyle o tom může ve svém věku tužku vědět. Zatřetí i kdyby věděl, nemusí tomu věřit (Jedi propaganda a tak...) nebo k tomu pro něj může existovat nějaké ospravedlnění (menší zlo...)

Co se týče těch planetárních genocid... SW jsou tak rozlehlé a zahuštěné prostředí, že planety jsou poměrně spotřební zboží. Odpálit ve SW planetu je asi jako odpálit město nukleárkou. Jako ano, je to pořád zbraň hromadného ničení se spoustou nevinných, ale chápeš - to měřítko toho rozměru té zkázy není tak fatální, jak by se mohlo zdát. Ostatně Stará republika měla mít kolik - několik set tisíc planet? To je víc, než kolik bys dostal sto tisícovejch měst na současnou Zemi.

Efektivně vyhodit ve SW do povětří planetu je vlastně asi jako totálně srovnat se zemí nějaké to město s pár desítkama tisíc obyvatel. Víš co, něco jako Hamburk, Hirošima, Tokio, Nagasaki, Drážďany a tak. Zapíše se to do historie, ale vesmír se kvůli tomu nezhroutí.
Autorská citace #48
4.1.2016 05:35 - Sparkle
Starou republiku snad nezrušili ne? Vzhledem k tomu, že stále vycházejí nové věci k té onlajnovce SW:TOR a taky ta RPGčka od Fantasy flight games. Kdyby to už nebyl kánon, pochybuju, že by na to Disney poskytl licenci. FFG je imho příliš malá ryba na to, aby si u Disneyho vydupala nějakou výjimku jen kvůli nějaký sérii stolních RPG příruček.
Autorská citace #49
4.1.2016 07:54 - Vojtěch
Sirien: Pravda, že Kashyik se v novém neobjevil, ale nevím, jak to bylo v Clone Wars a SW Rebels, protože tyto animáky kánon jsou. Ono srovnávání měst se zemí je pořád ještě připomínáno a vyčítáno 70 let po válce. Že by to bylo v SW jiné? Ale samozřejmě že jsou tací, kterým je to Kylo.

Sparkle: FF dělají Rebellion Era, a ne Old Republic AFAIK, ne?
Autorská citace #50
5.1.2016 14:56 - Sparkle
Tak z toho, co jsem si teďka přečetla, je postavení Old Republic v kánonu nejasný - Disney nevyvrátil ani nepotvrdil, že stará republika je součástí kánonu, ty hry nechává nějak vycházet a "šance, že vznikne něco kánonického ke staré republice je tím vyší, čím víc to období bude daleko od filmů".
Autorská citace #51
5.1.2016 16:40 - sirien
Tzn. fanoušci Expired Universe dostali facku realitou, protože všechno je stále při starém (nic není kanonové a i když jsou nějaké věci zaběhlé, pořád nemají finální razítko), ale jejich iluze toho že něco z toho "je v podstatě kanon" byla rozbita na spoustu střepů.

Osobně mi to tak jako fanouškovi SW obecně vyhovuje - Expired Universe má nějaké fakt cool věci, ale stejně tak je přeplácané tunama nesmyslů a naprosto nestylovejch pitomostí vycucanejch z prstu a jsem mnohem radši, když funguje jako sandbox z něhož si člověk bere co se mu líbí.
Autorská citace #52
5.1.2016 16:57 - Blaine
Sparkle:
Oni to nezrusili. Jsou to "Legends". Coz znamena: Je to stejne platne jako to bylo predtim, jsou to pribehy o kterych muzes neco nekde slyset a tak. Ale filmy je mohou statecne ignorovat a delat si s tim co chteji. Protoze skutecny kanon je pouze 7 filmu, 2 kreslene serialy, 1 kresleny film a vsechny tie-in media posvecena Disney co vysla po 14.4.0214. Nebo 14.4.2015. Nebo proste nejaky takovy datum, od ktereho se zacal psat novy kanon.
A ano. Pokud bude nadseni pro SW trvat mozna dostaneme serial od Netflixu z obdobi stare republiky (*slint*)
Autorská citace #53
5.1.2016 16:59 - MarkyParky
Sirien dostává +1 za termín Expired Universe. Sice ohrozil můj život, protože jsem právě spadl ze židle a o chlup minul ostrý roh stolu, ale +1 si zaslouží.
Autorská citace #54
5.1.2016 17:14 - sirien
Blaine píše:
media posvecena Disney co vysla po 14.4.0214

bavíme se o SW nebo o křesťanství? Protože mám takové podezření, že kanon toho druhého neurčuje Disney, ale Vatikán...
Autorská citace #55
5.1.2016 18:08 - MarkyParky
A taky pravidelně přepisuje s pomocí koncilů a pod...
Autorská citace #56
5.1.2016 18:11 - Blaine
Jop. Je to prakticky to stejne, obrovska organizace, ktera drzi v zajeti jedny z nejvetsich mytu nasi civilizace.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12352919578552 secREMOTE_IP: 44.200.23.133