Volná diskuze

hasonm
28.2.2016 19:35
hledám někoho, kdo by mě naučil DnD
Zdravím, jsem tady nový a chtěl bych se naučit DnD, nebo prostě nějaký takový systém. Trochu jsem si to zde už pročetl a vypadá to, że by se tu někdo, kdo by tiho byl schopný, určitě našel ;)

Takže se ptám: nenašel by se zde někdo, kdokoliv, kdo by mě naučil DnD nebo nějaký z těch herních systémů, přes facebook? Někdo, kdo si na to dostatečně věří?

DnD vypadá fajn a já bych se ho opravdu rád naučil, takže bych byl moc vděčný, kdyby se někdo našel...

Pokud ano, napište to sem do diskuze nebo mě do zpráv, beru każdýho ;) , případným zájemcům pošlu svůj fb.

( pokud to sem nepatří, omlouvám se, ještě se zde příliš neorientuji....)
Autorská citace #1
28.2.2016 19:43 - Aegnor
Co si máme představit pod "naučil DnD či jiný systém"?
Autorská citace #2
28.2.2016 20:27 - hasonm
Prostě systém který by mi vyhovoval, čtu tady że je i FATE a tak. Primárně ale DnD
Autorská citace #3
28.2.2016 20:31 - Aegnor
Ok, jinak... co si máme představit pod "naučil DnD"? Tzn. zajímají tě i naprosté základy hraní RPG, nebo jeden konkrétní systém... zajímají tě primárně pravidla, nebo "jakým stylem se ten systém hraje" apod? Možná v tom hledám příliš velké složitosti, ale chci se ujistit:-)
Autorská citace #4
28.2.2016 20:34 - York
Nejlepší metoda, jak se naučit jakékoliv RPGčko, je přidat se k nějaké skupině, která ho hraje.
Autorská citace #5
28.2.2016 20:41 - hasonm
Aegnor: základy ne, ty znám, hraju DrD, které umím, ale DnD je prý propracovanější a hlavně je to základ. Także chci se naučit DnD. A chci se naučit pravidla, abych mohl hrát normálně se skupinou.

York: To je pravda, ale v okolí o żádné takovè skupině nevím, proto to zkouším takhle ;)
Autorská citace #6
28.2.2016 21:32 - Gurney
hansonm: DnD (ale pro jiné roleplayové hry to plátí taky) se nejlíp naučíš, pokud si je vyzkoušíš zahrát. Nejsnazší je pochopitelně se zapojit do skupiny, která už DnD hraje a vše potřebné vysvětlí, nicméně tak hra je psaná i s ohledem na to, že spousta lidí co k ní přijde ji předtím nikdy nehrála, a tudíž stačí sehnat alespoň jednoho dalšího (ideálně ale tak mezi 2 - 5ti) dalšího zájemce, a můžete to zkusit sami. V tomto případě doporučím tzv. Začátečnickou krabici (Starter set) a dobrodružství Ztracený důl Fendelveru - obsahuje předpřipravené postavy a vysvětluje na necelých 50 stránkách většinu toho co potřebuješ k hraní DnD (odkaz na překlad Starter setu najdeš zde).

Po odehrání Ztraceného dolu už by neměl být zase až takový problém přejít k Základním pravidlům (Basic rules; najdeš je v tom samém odkazovaném článku) nebo rovnou hrát s pomocí Příručky hráče, Bestiáře a Průvodce Pána jeskyně (základ pravidel je naprosto stejný, jen poskytují více možností rozvoje postavy, bohatší výběr nestvůr a magických předmětů - prstě různé vychytávky navíc). Narozdíl od DrD se totiž prakticky všechny situace v DnD řeší velmi podobně, a sice pomocí k20 hodu, připočtení bonusů a porovnání výsledku s nějakou obtížností, téměř vše ostatní je v podstatě víceméně rozšíření tohoto základního principu. Na nejasnosti pak není problém se na těchto stránkách zeptat, chodí sem spousta lidí, co hraje DnD pravidelně.

Pokud jsi z Brna nebo okolí, není problém dojít na každotýdenní středeční hraní do Rišády a DnD si tam vyzkoušet (netřeba znát pravidla, postavu taky zvládneme vyrobit), jen doporučuju na sebe kvůli organizaci předem upozornit v této diskuzi, podmínkou to nicméně není a klidně jde dorazit i "naslepo". Skupiny o hrají DnD se ale dají najít i jinde (a jistě by se šlo domluvit třeba jen "na návštěvu a vyzkoušení", a krom toho lze si hru vyzkoušet třebas i jednorázově třeba přes videokonference (nejjednodušší je to zřejmě přes Google Hangouts s Roll20, ale existuje na to i specializovaný software), a vím že pár lidí hraje i post-by-post zde na Kostce nebo na FB (tam ale nevím, jak moc hrají zrovna DnD).

Jinak jsem tvoji žádost dovolil citovat i do Hledám hráče/hledám vypravěče diskuze, kde se snažím shormažďovat všechny "inzeráty" (odkaz zde)
Autorská citace #7
28.2.2016 21:44 - hasonm
Viděl jsem, díky...
To je pravda, pravidla si pročtu jistě taky, ale právě bych rád, aby mě to alespoň rámcově naučil někdo, kdo už to umí, abych si to pak uż je rozšířil ;)

Já pak plánuju zkusit hrát, on se někdo snad najde.

Přes fb bych si zahrál, kdyby někdk o někom kdo tak hraje věděl, rád se připojím.
Autorská citace #8
28.2.2016 21:56 - Sparkle
Odkud jsi?
Autorská citace #9
28.2.2016 22:44 - hasonm
Z Dlouhé Vsi, Plzeňský kraj, okres Klatovy
Autorská citace #10
4.3.2016 14:57 - hasonm
Tak už dobrý, naučím se to tedy sám z pravidel, tedy tuto diskuzi pomyslně uzavírám.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070317029953003 secREMOTE_IP: 54.157.61.194