Volná diskuze

Emrys
28.7.2016 18:11
Dungeons and Dragons 5. edice v Českých Budějovicích
Sháním skupinu na hraní DnD 5. edice v Českých Budějovicích. Dala by se zařídit herna v místním obchodě se společenskými hrami. Našli by se zájemci?
Autorská citace #1
28.7.2016 21:23 - Jerson
Na pravidelné hraní nemám čas, ale příležitostně bych si to rád vyzkoušel.
Autorská citace #2
23.8.2016 14:24 - Emrys
Stále sháním dostatek hráčů, ale pokud se to podaří a bude se hrát pravidelně, tak není problém
Autorská citace #3
23.8.2016 14:31 - Jerson
A jednou za jakou dobu znamená "pravidelně"?
Autorská citace #4
23.8.2016 16:46 - Wardatsky
Ahoj, s kamarádem budeme studovat v Budějcích, oba sme dost hráli s pravidly 1.6 edice D, a rádi bychom se s nějakou dobrou skupinou spojili. Nevím ale jaká jsou pravida 5. edice.
Autorská citace #5
23.8.2016 17:11 - Aegnor
Wardatsky: přijde mi, že píšeš o Dračím doupěti (DrD), kdežto v tomto tématu se mluví o Dungeons and Dragons (DnD). Rozdíl v těchto systémech je, ale neboj se, pravidla DnD 5e jsou opravdu jednoduchá.
Je několik variant, jak se pravidla DnD 5e naučit:
1. začít hrát s někým, kdo systém již zná (předpokládám, že Emrys je člověk, který systém zná) - sám jsem se takhle naučil DnD 5e (přišel jsem na otevřené hraní, příručku jsem viděl až v okamžiku, kdy jsem si chtěl vytvořit vlastní postavu).
2. Prostudovat si Starter set - pravidla pro začínající hráče (celkem 32 stránek pravidel), kteří chtějí zjistit "co to krucinál je."
3. Prostudovat si Player's Handbook - kompletní pravidla, 300 stran, vše co by hráč kdy mohl potřebovat.

Přičemž příručky si můžeš buďto sehnat v angličtině, nebo můžeš využít českého překladu, který vzniknul zde na kostce.
Autorská citace #6
25.8.2016 11:41 - Emrys
No nejlepší by bylo, kdyby se skupina mohla scházet aspoň jednou týdně. Ale chápu, že ne vždy je to možné. Jinak pravidla DnD 5e znám. Na téhle stránce jsou nějaká základní pravidla. Pro přehled by to mělo stačit. http://dnd.wizards.com/articles/features/basicrules
Autorská citace #7
25.8.2016 12:05 - Gurney
Emrys: Kdyby jsi to potřeboval, tak zde (odkaz) najdeš všechny základní příručky v češtině. Jako poslední je tam překlad právě těch Basic Rules (jako Základní pravidla), na které odkazuješ.
Autorská citace #8
25.8.2016 13:23 - Aegnor
Že já jsem se s tím odkazem na českej překlad obtěžoval... :-)
Autorská citace #9
3.9.2016 10:42 - Emrys
Mohl bych požádat, aby mi ti z Vás kdo by měli zájem napsali do zpráv? Abychom se mohly domluvit.
Autorská citace #10
7.3.2017 18:09 - Hollard
platí ještě tento inzerát, nebo už hrajete?
Autorská citace #11
9.3.2017 06:56 - Jerson
Já žádnou odpověď nedostal, tak vůbec nevím.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13032102584839 secREMOTE_IP: 54.198.3.15