Volná diskuze

Sparkle
5.9.2016 14:27
RPG Day 2016 Praha
Datum: sobota 3. 12. 2016
Program: přes den hraní RPG, večer hospoda
Kde: Klub Tomovy hry (bývalý Mephit), Arbesovo náměstí 14, Praha 5 Smíchov. www.tomovyhry.cz
Začátek ve 13:00.

Co byste si chtěli zahrát, co jste ochotni vést za hry?


Tarfill - Das Schwarze Auge
Přihlášení hráči: Nachtrose, Demonica, Sniper, LokiB, Mildar - PLNO

Vojta - Dungeon Crawl Classics
Přihlášení hráči: Klojstr +2, Jirka R., Jakub Š.

York - Hra bez přípravy (improvizace)
Přihlášení hráči: Daniel K., Dany S., Clotho

Sroty - Burning Wheel
Přihlášení hráči: Flowerpot, Nerhinn +1, Pipin - PLNO

Almi - 13th Age
Přihlášení hráči: Martin P., Alzur, Elgard, Meldin

Chtějí přijít, nejsou rozhodnutí co chtějí hrát: Selhan, Johnny Ch.
4.12.2016 10:39 - York
Mamutí dík zasluhuje hlavně Sparkle za perfektní organizaci. Bylo to každopádně fajn, škoda že jen jednou za rok ;)
4.12.2016 16:06 - Sparkle
Moc díky všem kdo jste dorazili, a zejména všem PJům za skvělé hry! Snad jste si to všichni užili.

A řešili jsme, že bychom to možná dělali 2x do roka, že by se mohlo něco udělat ještě koncem března.
4.12.2016 17:10 - Shako
Stihnul jsem jenom proběhnout okolo, ale vypadlo tam celkem narváno. A hráči se tak vhodně rozdělili, že jsem u každého stolu znal aspoň jednoho člověka.

Ale zrovna Yorka jsem tedy přehlídnul. Tys hrál u toho stolu, kde sedělo málo lidí, žádné deníky a spíš to vypadlo, že tam tak sedíte a povídáte? :-D
4.12.2016 17:29 - Aegnor
Shako: záhlaví téhle diskuze podle mě odpovídá na tvoji otázku:

York - Hra bez přípravy (improvizace)
4.12.2016 18:23 - York
Shako: To víš, no, není nad posezení v příjemné společnosti :-)

Ale zdání klame, kromě povídání jsme stihli odehrát pravěkou detektivku (kam se vešlo i téměř úplné vyhlazení znepřáteleného kmene) a katastrofické scífko.
5.12.2016 08:20 - Demonica
Všem díky za bazva akci a Tarfillovi za skvělou hru. Moc jsem si to užila.

Sparkle: Myslím že druhá akce na jaře by byla super, lidi by se určitě našli.
5.12.2016 10:18 - Mildar
Pridam se k dekovacce... Dekuji vsem. A jsem vsemi deseti pro dve akce rocne!
5.12.2016 13:23 - Vojtěch
V návaznosti na rozhovory vedené večer v hospodě - co takhle, když už tématicky zahrát neobvyklé systémy, třeba s alternativnímy systémy řešení sporů, nebo prostě jen méně známé? Že bych si konečně zahrál ten Cavemaster :D
5.12.2016 13:39 - Sparkle
Vojtěch píše:
V návaznosti na rozhovory vedené večer v hospodě - co takhle, když už tématicky zahrát neobvyklé systémy, třeba s alternativnímy systémy řešení sporů, nebo prostě jen méně známé? Že bych si konečně zahrál ten Cavemaster :D


Určitě!!! Cavemaster ano ano :)

Celkově jsme řešili, že by ten jarní RPG Day mohl být trochu jiný, zaměřený víc na ujetý věci, indie a GMless a takový ty srandy. A nebo někdy udělat něco jako mají larpaři Festival otrlého hráče tak udělat festival kde se bude hrát Fatal, Myfarog nebo Astrální doupě. Ale to jsme se shodli, že by se asi nikdo neuvolil to vést :)
5.12.2016 14:12 - Vojtěch
Od toho otrlého hráče jsem to raději vedl dál. Kdyby jako ujetosti typu Kobolds ate my Baby, tak jako jo, ale přece jen F.A.T.A.L.u a dalším bych se raději vyhnul.
6.12.2016 01:01 - Flowerpot
Sparkle píše:
Celkově jsme řešili, že by ten jarní RPG Day mohl být trochu jiný, zaměřený víc na ujetý věci, indie a GMless a takový ty srandy. A nebo někdy udělat něco jako mají larpaři Festival otrlého hráče tak udělat festival kde se bude hrát Fatal, Myfarog nebo Astrální doupě. Ale to jsme se shodli, že by se asi nikdo neuvolil to vést :)


Tak ja sa budem len v tichosti modliť, nech prejde tá prvá verzia, anžto sa jednak obávam, že na Myfarog dosť otrlý nie som, druhak chcem fakt moc konečne "prejsť" Montségur. :)
6.12.2016 01:39 - sirien
Well, vidím, že ste si to užili, super :)

Sparkle píše:
A nebo někdy udělat něco jako mají larpaři Festival otrlého hráče tak udělat festival kde se bude hrát Fatal, Myfarog nebo Astrální doupě.

Jako hrdý vlastník trička "Přežil jsem Festival otrlého hráče" s duhu blijícím jednorožcem Ti řeknu, že to asi nepůjde :) Na festivalové párty jsem o tom chvíli uvažoval, ale pak mi došlo, že u RPG má narozdíl od larpu vypravěč mnohem větší kontrolu nad děním a mnohem větší možnost přebít zoufalost samotných pravidel, takže fakticky sice lze udělat festival, kde si "užiješ" příšerné systémy, ale rozhodně nezískáš festival, kde by hráči opravdu procházeli tak děsivými zážitky, jako bylo hraní larpů typu Plán 8 z vnějšího vesmíru nebo Stoka (což byly dva favorité o cenu nejhoršího larpu ever a jako člověk, co jeden z nich hrál, musím říct, že zcela zaslouženě).

Alternativy by byly pozvat fakt hrozné vypravěče (možná autory systémů?), ale to je takové poněkud vulgární, protože u těch larpů to bylo stylem jako "hej, jo, tohle sem kdysi jako designer fakt failnul, tak se k tomu tady přiznávám", zatimco tady bys šila přímo do těch vypravěčů.

Popř. další možnost by byla udělat program z totálních šíleností typu Astrální doupě, Void atp. v kombu s věcmi jako FATAL nebo Myfarog plus samozřejmě legendary Violance (TM), jenže to bys to pak musela hrát parodicky s vědomím, že deš ten systém sežvejkat co to pude, což je opět dost jiný typ zážitku, než u těch larpů, kde jsme se jako hráči fakt upřímně snažili tam něco nějak odehrát, ale prostě to bez ohledu na naší snahu fakt nešlo.
6.12.2016 11:10 - Sroty
A co třeba udělat nějaký oldschool meeting? Hrálo by se třeba DrD 1.6, DrD+, první verze DnD nebo GURPS - takový výlet do historie starých systémů, který každý zná, ale už dlouho (nebo vůbec) je nehrál.
6.12.2016 11:16 - ShadoWWW
Nebo nějaké old-school dobrodružství v old-school stylu hraní.
6.12.2016 11:27 - Babaj
myslis Jarikovo dobrodruzstvi? :-)
6.12.2016 11:42 - York
Sroty: DrD 1.6 není žádnej oldschool - možná bych někde vyhrabal DrD 1.2 ;-)

Jinak do toho bych asi i šel (coby PJ), buď to DrD, nebo ADnD 2e. Možná i úplně originální DnD, kdyby se mi někde podařilo sehnat pravidla. Shadowrun 3e bych asi taky ještě zvládnul.
6.12.2016 12:02 - ShadoWWW
Jarik a Bílý hrad je už ohraný, ale taková Temná svatyně z prvního Dechu draka... :)
6.12.2016 12:33 - Vojtěch
Hele, Bílý hrad otočený o 90° určitě ohraný nemáte :P

Další možnosti z Old School Rennaisance zahrnují o DCC, Black Hack a další pošahanosti.

Jinak ODnD není problém, protože je vydali prakticky znovu a zdarma jako Swords and Wizardry
6.12.2016 12:38 - ShadoWWW
Vojtěch píše:
Jinak ODnD není problém, protože je vydali prakticky znovu a zdarma jako Swords and Wizardry


Ne, ne. To není ten pravý. My echt old-schoolisti trváme výhradně na původním, prvním vydání v dřevěné krabičce z roku 1974, ještě s otisky samotného Garyho. >:-)=
6.12.2016 12:41 - Vojtěch
Jo tak to jo. I když ohmataná kopie s otisky autorů DnD by asi taky zabodovala :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077692031860352 secREMOTE_IP: 18.222.115.179