Volná diskuze

Sparkle
6.2.2017 10:58
Jarní RPG Day Praha 2017
Setkání fanoušků RPG her. Budete si moci zahrát jednorázové dobrodružství pod vedením zkušených vypravěčů. Večer bude afterparty v blízké hospodě.

Datum: Sobota 25. 3. 2017

Začátek: 13:00

Místo konání: Tomovy hry (ex Mephit), Arbesovo náměstí 14, Praha 5 Smíchov. www.tomovyhry.cz

Hospoda: od 19:00 http://www.utucnaku.cz/ rezervace na jméno "RPG"

Nabízené hry:

Night's Black Agents

"Byli jste jednotkou vojáků v Afgánistánu a poté námezdnými vojáky ve střední Americe. Jedna z vašich posledních operací byla zachránit unesené děvče, ale přišli jste příliš pozdě a ona byla zavražděna. Vůdcem únosců byl upír, kterého se vám podařilo zabít. Na čas jste se rozešli, aby jste se s tím vyrovnali. Po několika týdnech jste obdrželi zprávu od vašeho bývalé velitele, nadporučíka Kelvina: “Pomoc!”. Každý z vás nyní míří do města, aby jste společně odhalili, co se děje."

Hra o vyšetřování a odhalování záhad, postavy budou připravené, pravidla není nutné znát předem.

Maximální počet hráčů: 4. Přihlášení: Hunter, Pavel M., Vladimír Č.

Cavemaster

Příběh z doby kamenné. Hra se vyhodnocuje pomocí kamínků místo kostek.

Maximální počet hráčů: 6. Přihlášení: Klojstr +1, Legition, QAstral, Tarfill, Macintoush

Montsegur 1244

Vážná hra sledující příběhy pronásledovaných kacířů v roce 1244.
Tato hra se hraje bez GMa.

Maximální počet hráčů: 6. Přihlášení: Jay, Morech, Mili P., Ivo D., Filip J., Vojtěch Š.

Star Wars ve Fate

Maximální počet hráčů: 5. Přihlášení: Elgard, Daniel M., Jiří M. +1, Ondřej D.

The Sprawl

Cyberpunk s pravidly na základě Apocalypse Engine.

Maximální počet hráčů: 4. Přihlášení: Gurney, Tomislav, Michal O., Karel H.


Přihlášení, ale nevědí, co budou hrát:
Autorská citace #21
9.2.2017 13:31 - Sparkle
Chtělo by to aspoň tři hry mít domluvené, než to odmávnu. Zatím máme Kouzlem a Mečem (PetrH) a Cavemaster (Vojta).
Autorská citace #22
9.2.2017 13:53 - sirien
Já bych měl tušit jak na tom tou dobou budu začátkem příštího týdne.
Autorská citace #23
9.2.2017 13:54 - Sparkle
Paráda. Já zatím domlouvám i na jiných kanálech. Byl by zájem zahrát si GM-less variantu Dungeon Worldu?
Autorská citace #24
9.2.2017 21:25 - Demonica
Já bych mohla vést Night's Black Agents.
Autorská citace #25
10.2.2017 00:52 - Sparkle
Demonica píše:
Já bych mohla vést Night's Black Agents.


Určitě!! To by se výborně doplňovalo s KaM a Cavemasterem. Každý úplně jiný typ hry.
Autorská citace #26
12.2.2017 15:01 - Sparkle
RPG Day teda bude 25. 3.

Zítra to nějak oficiálně dám do programu a budem to ladit.
Autorská citace #27
12.2.2017 17:10 - PetrH
Super, zkusil jsem pozvat na predvadecku tvurce draci hlidky, ale obavam se, ze nedojdou;)
Autorská citace #28
13.2.2017 00:00 - Sparkle
PetrH píše:
Super, zkusil jsem pozvat na predvadecku tvurce draci hlidky, ale obavam se, ze nedojdou;)


Jako že by si zahráli s tebou KaM, nebo že by předváděli Dračí hlídku?
Autorská citace #29
13.2.2017 07:57 - PetrH
Psal jsem jim, zda nechteji predvest draci hlidku, a aby te kontaktovali... ale obavam se, ze to z jejich strany asi nebude preferovane
Autorská citace #30
13.2.2017 08:17 - Quentin
Oni hlavně nejsou z Prahy, ne?
Autorská citace #31
13.2.2017 09:13 - PetrH
Sice jsou z Ostravy, ale slibujou testovaci hrani v praze. Jen podle posledniho vyjadreni na dotaz, tak nez opentest sirokou komunitou se jedna o test vybranymi jedinci, kdy u kazeho testu ma byt zastupce tvurcu. Vzhledem k planu dat to v lete do tisku nejsem si celkem jist, zda by siroky opentest mel stejne sanci neco zmenit...
Autorská citace #32
13.2.2017 11:16 - Gurney
Tak zas abychom byli fér tak věci zřejmě ještě nejsou ve fázi nějakého testování pro veřejnost a je docela pochopitelné, že člověk si nejdřív chce vyzkoušet na známých, jestli nenapsal úplnou zhovadilost, než to začne někde prezentovat:

Darčí Hlídka na FB píše:
Aktuálně teprve přepisujeme stávající verzi do "první čitelné". V březnu budeme testovat na družinách (tj. odhadem 60-80 hráčů a PJů) a teprve po těchto testech a úpravách na základě feedbacku vznikne další verze, která se snad v nějaké "lite" verzi objeví. Chceme být co nejblíž hráčům a sledovat bezprostřední reakce u jednotlivých herních mechanik. Díky za pochopení a pěkný den.

...

Díky moc za pozvánku. Uvidíme, co půjde udělat.


Navíc kromě poznámky o "prastarém originálu Dungeons&Dragons" (což, pokud je myšleno Basic D&D, by vůbec nebyl špatný základ pro DrD-like hru, alespoň pokud by někdo strávil nějaký čas hraním např. Sword&Wizadry) jsem nezachytil nic na téma "chceme použít engine XYZ", což znamená hodně moc práce navíc oproti použití nějakého osvědčeného základu.
Autorská citace #33
13.2.2017 12:48 - PetrH
dračíhlídka píše:

První družiny jsme identifikovali interně (jednak lidi, kteří DrD nikdy nehráli a pak také zkušení hráči). Bude se hrát hodně na Severní Moravě. Určitě bude také hra v Hradci Králové, nějaký team bude odehrávat v Praze. Chceme u toho mít lidi, kteří píšou Hlídku, aby mohli lépe zaregistrovat případné problémy a nejasnosti.
Dále se bude hra předvádět na několika Conech - část už je bookovaná, část se řeší (TriCon, OstraCon atd)
Větší "public hraní" bude až později na jaře. Pokud máš zájem si zahrát, ozvi se přes kontaktní formulář na webu prosím a napiš odkud jsi, zda máš případně družinu, jak dlouho jsi hrál DrD a podobně, abychom měli představu, jakou "generaci" hráče představuješ ;-)
Díky moc a pěkný den
Pavel

vycházel jsme z tohoto :) proto se mi líbila praha, ale bohužel není veřejná... systém může být fajn, jen všichni čekáme na zpracování a trošku nevím, zda, když to má jít do tisku za půl roku a ještě nejsou sepsaná vlastně pravidla v podobě pro test...přál bych tomu projektu právě úspěch:)
Autorská citace #34
13.2.2017 13:51 - Sparkle
Událost na fejsbůku: https://www.facebook.com/events/1789405154716891/

Počkám na Siriena, jestli jeho hra bude součástí nebo ne, pak spustím přihlašování na jednotlivý hry a začnu to propagovat.

Vojto, Petře, Demonico, jaký je maximální počet lidí co chcete mít ve svých skupinách? A je někdo z vás ochotný vzít si do skupiny děti, pokud by se mi nějaký přihlásily? Já tentokrát budu mít směnu na krámě, takže nezvládnu dělat GMa, ani záložního :(
Autorská citace #35
13.2.2017 13:59 - Vojtěch
6 max, děti můžou, pokud jim nevadí, že je sežere tygr, nebo tak něco.
Autorská citace #36
13.2.2017 14:10 - Aegnor
Vojtěch píše:
děti můžou, pokud jim nevadí, že je sežere tygr, nebo tak něco.

Hned na začátku?
Autorská citace #37
13.2.2017 14:13 - Demonica
Maximálně 4 osoby, pro děti tato hra není.

Hra Night's Black Agents: "Byli jste jednotkou vojáků v Afgánistánu a poté námezdnými vojáky ve střední Americe. Jedna z vašich posledních operací byla zachránit unesené děvče, ale přišli jste příliš pozdě a ona byla zavražděna. Vůdcem únosců byl upír, kterého se vám podařilo zabít. Na čas jste se rozešli, aby jste se s tím vyrovnali. Po několika týdnech jste obdrželi zprávu od vašeho bývalé velitele, nadporučíka Kelvina: “Pomoc!”. Každý z vás nyní míří do města, aby jste společně odhalili, co se děje."

Hra o vyšetřování a odhalování záhad, postavy budou připravené, pravidla není nutné znát předem.
Autorská citace #38
13.2.2017 14:21 - Vojtěch
Aegnor píše:
Hned na začátku?


Tak spíš ke konci. Fixlovat kostky se v Cavemasteru nedají.
Autorská citace #39
13.2.2017 15:46 - PetrH
za me tak 4-5 lidi vek 10+, unos dcery krale skrety... klasicke hezke genericke vytloukanicko :D
Autorská citace #40
13.2.2017 16:17 - LokiB
PetrH: snad "únos dcery krále skřetů", ne? udělali to ti hnusní elfové nebo trpaslíci. sestavit trestné skřetí komando a vytlouct to všechno!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090283155441284 secREMOTE_IP: 54.226.226.30