Volná diskuze

Zarahel
9.4.2018 18:48
Epigana - DnD5e Plzeň
Zdravím RPG sektáře na D20 (:D),

Chtěl bych tímto požádat každého, kdo by měl chvilku a chuť si to kdykoliv projít, každého grammarnaziho, rejpala, zvědavce pokládajícího nečekané i očekávané otázky, aby napsal cokoliv co ho napadne. Poukázal na chyby, zeptal se na nejasnosti, okomentoval ilustraci, dodal podnět k zamyšlení pokud bude chtít, nebo upozornil na odkaz, který třeba nefunguje a já si toho náhodou nevšiml.

Postupně budu updatovat.


Předem vám děkuji, komunito :)

www.epigana.weebly.com


Jako spousta lidí jsem kdysi dávno začal s hraním Dračího Doupěte jako vypravěč a i když má spoustu masařek, byl to tehdy fajn začátek. Od té doby uplynula spousta času, střídavě jsem zakládal herní skupiny (Karviná, Ostrava, Mariánské Lázně) a prokládal to roky nehraní. Po čtyřleté přestávce jsem se do toho zase zakousl. Nedávno mne nadchlo DnD5e a zjistil jsem, že je kolem mne jen velmi málo hráčů, kteří už své vypravěče mají a chtějí tak zůstat. Rozhodl jsem si tedy hráče vytvořit.

Proč jsem založil vlákno?

Zakládám kroužek v DDM Mariánské Lázně pro mladé nové hráče ve věku 13-17 let, který by měl fungovat od Září 2018. V tomhle městě se nic neděje a trochu mne to mrzí. Díky vstřícné ředitelce budu mít docela podporu a dostanu se i do škol na konci školního roku, abych DnD představil jako alternativní způsob zábavy.

Chtěl bych skupinu D20 poprosit o radu, obzvlášť ty, kteří už mají zkušenost s vedením kroužku pro mladší hráče. Jakým způsobem jim DnD nejlépe představit? Jak je nejlépe zatáhnout do hry, aby je to bavilo? Co se vám osvědčilo? O jaký typ hry byl největší zájem? (Je to už nějaký pátek co jsem v tom věku hrál sám a dnešní mladí jsou trochu jiní :) ). Pokud máte nějaký zajímavý zdroj (CZ, ENG), podělíte se?

Taky chci nabídnout občasné hraní v Plzni, nebo třeba jen posed, návštěvu na kukačku, pokud nebudete mít zrovna co dělat, zahrát si oneshot postavu nebo některé z mých NPC. Rád se třeba sejdu i jen tak na pokec i piva/kafe/čaje. Ke stálému hraní DnD jsem dal dohromady v Plzni skupinu 20 lidí, kteří se mi budou točit v sandbox hře Epigana (Všichni se točíme v práci/škole/rodině nebo ve všem dohromady, takže reálně, podle proběhlého hlasování o hře to vychází na cca 6-8 lidí. (Ženy a muži zastoupeni přesně 50 na 50 :) ) Kdyby se našel vypravěč, který by chtěl na tomhle pracovat se mnou, můžeme se klidně sejít a pokecat si.

Pro své hráče jsem založil info stránku:
https://epigana.weebly.com/ Můžete kouknout, podělit se o postřehy nebo jinak zkritizovat. Ilustrace jsou pochopitelně "vypůjčené pro potřeby hry".

Díky za vaše názory.

RPG zdar.
Autorská citace #1
9.4.2018 19:06 - sirien
Píše:
https://epigana.weebly.com/

Úvodní obrázek mi přijde na 13-17 trochu moc dětskej - ale nevim, možná to je jen dojem, těžko říct.

Hodit D&Diesel hned do úvodu... well played, sir, well played. (Tuší někdo jestli se dají ke Geek&Sundry videím přidávat titulky externě? Ta půlhodinka hry by za ten překlad možná i stála...)

Píše:
Pro rodiče
Dungeons and Dragons (Dračí Doupě)

Dát do tý závorky aspoň tu pro forma tildu (~Dračí doupě) by tak moc nebolelo...

Chci vědět víc tlačítko u rodičů nefunguje.

Jinak vcelku hezký :)
Autorská citace #2
9.4.2018 19:26 - Zarahel
Sirien: Tebe jsem se bál :D

Máš pravdu. Nebolelo. Upraveno.
No, tlačítek zatím nefunguje více, ale mám ještě pár měsíců čas to upravit, aby to mohli vidět i rodiče. Zatím to slouží dospělým z Plzně. (napůl).

S tím obrázkem v úvodu - hodně jsem nad tím přemýšlel, ale nakonec jsem se rozhodl pro tenhle. Budu doufat, že to D&Diesel trochu napraví. Ředitelka DDM je vstřícná, ale trochu puritánská a tak jsem úvodní ilustrace i slovo volil hodně opatrně.

Díval jsem se na titulky Geek&Sundry a bohužel, mají eng a tuším, že snad ještě něco (tím si už nejsem jistý). Bohužel externí možnost přidání mají zakázanou...

Díky za komentář :)
Autorská citace #3
9.4.2018 20:52 - sirien
Tak jako ten obrázek je hezkej, o tom zase žádná. A ladí do designu. Popravdě kdybych to neprojížděl prvoplánovitě kriticky tak mě asi ani nijak nezarazí, takže nejspíš vpohodě.

S těma titulkama to je škoda :/ Zkusim ještě někde zagooglit jestli by nebyla přecejen možnost.
Autorská citace #4
9.4.2018 22:09 - Log 1=0
Tak na videacesky.cz mají pár G&S videí s titulky. Ale řekl bych, že jejich možnosti jsou v tomhle ohledu jinde, když na tom mají postavenou stránku.
Autorská citace #5
9.4.2018 22:14 - sirien
no... jako zase nějak zázračně bych to asi neviděl vzhledem k tomu jak sem koukal že porůznu sháněj překladatele sem tam a jak dělaj videa re-uploadem nebo přes ten pseudo-přehravač.

Osobně preferuju čistý řešení, tj. dát titulky přímo na YT a ne dávat titulky na specifickou stránku která vráží titulky k videím z YT.
Autorská citace #6
9.4.2018 22:28 - Rilkin
Existuje Critical Role Transcript, což je skupina fanoušků, která dělá titulky pro Critical Role a další D&D příbuzné věci od Geek & Sundry.

Zároveň existuje Critical Role Translate, což je jiná skupina fanoušků, která titulky následně překládá do jiných jazyků.

Pokud by se někomu chtělo to překládat, tak si může od Critical Role Transcript stáhnout anglické titulky CR-Extra_DnDiesel ve formátu srt nebo txt a následně se s Critical Role Transcript nebo Critical Role Translate dohodnout na uploadu překladu titulek. Jestli jsem to pochopil správně, tak jednou za pár týdnů posílají Geek & Sundry několik titulek naráz pro upload.
Autorská citace #7
9.4.2018 22:56 - exi
Na hulváta to jde udělat tak, že se stáhne video, uploadne na vlastní channel, dají se k němu titulky a nastaví se jako "neveřejné", takže půjde spustit jenom ze stránek, kde jde vložený.
Autorská citace #8
11.4.2018 12:31 - Zarahel
Rilkin: Díky za odkazy. Prošel jsem si to a pohrávám si s myšlenkou, že bych se do toho vrhl i když na tom s angličtinou nejsem kdovíjak na výši :) Super tip.

Sirien: Díky za feedback.

Exi: To by mohlo být taky řešení, ale jestli to půjde způsobem výše, byl bych možná radši. Ještě se mrknu jak se vlastně věci titulkují a to by to bylo, aby to nebylo :D
Autorská citace #9
11.4.2018 13:17 - exi
ad titulkování, doporučuju přečíst tohle
Autorská citace #10
11.4.2018 14:20 - sirien
Hm. Tak bohužel ten speciál s Dieselem zjevně transkript nemá...

...ale tak whatever, sem si to video teď stáhnul a nějak ho průběžně natitulkuju a pak vám sem ty titulky hodim ve standardnim SRT. Co s tim SRT pak bude kdo dělat dál... nebude můj business :D ...stejně sem si chtěl na něčem zas jednou oprášit AegiSub.

Rovnou pak vlastně můžu udělat i Tabletop: Fate. A možná, MOŽNÁ, Dread, ale to spíš ne, se taky může snažit i někdo jinej...


Zarahel: jinak ještě k tématu - žádné kroužky sem nikdy neprovozoval, ale pár mladších hráčů mi prošlo rukama tak různě na conech a u té věkové kategorie kterou cílíš obvykle platí, že je dobré na ně "nebrat žádné zvláštní ohledy". Zaprvé o to tahle skupina obvykle sama nestojí a zadruhé sem neviděl nikoho kdo by se o to snažil kdo by neskončil s tím že vypadal jak trotl. Což nejdůležitější asi je tyhle hráče nepodceňovat, jak mají bohužel mnozí "dospělí" ve zvyku z mojí zkušenosti - teenageři obvykle zvládají bez problémů zpracovat složitější zápletky, psychologii postav, morální dilemata, složité intriky i všechn ostatní docela stejně, jako dospělí hráči.

V zásadě prostě chceš nějaké chytlavé prostředí a téma, nakopnout nějakou akční zápletku která věci rozjede a pak jen držet tempo. Jako obvykle.
Autorská citace #11
11.4.2018 14:34 - Rilkin
D&Diesel má transkript dostupný ve formátu srt i txt.
Autorská citace #12
11.4.2018 15:15 - sirien
Vpohodě, už sem si SRT natvrdo vypreparoval přímo z YT, stejně jako to video. Ale i tak díky za snahu :)
Autorská citace #13
11.4.2018 20:23 - sirien
Teda dělalo by se mi to o dost líp kdyby si autoři toho transkriptu/en titulek dali trochu práce a odposlechli ty těžký pasáže pořádně místo toho aby si v nich vymejšleli co je zrovna napadne - bych to pak nemusel ztěžka na dvacetkrát odposlouchávat já...

...každopádně všeobecně vzato to de vcelku dobře a i když je původní časování dost odfláklý, tak lepší jak drátem do voka (vždycky snazší upravovat než vytvářet úplně nový).

Když mi dáte tak... tejden, tak to budete mít. Možná i dřív, možná o pár dní pozdějc.
Autorská citace #14
11.4.2018 23:39 - York
sirien píše:
bych to pak nemusel ztěžka na dvacetkrát odposlouchávat já...


Hoď sem linky na ta problematická místa - víc uší víc slyší.
Autorská citace #15
12.4.2018 15:46 - sirien
York: pravda, díky; sesměruju nás sem ať tu neděláme ještě větší bordel než sme už udělali...
Autorská citace #16
15.4.2018 13:43 - sirien
Udělal sem Ti ty titulky - jak sem psal, co s nima provedeš je už Tvoje věc :D
Autorská citace #17
16.4.2018 08:28 - Zarahel
O_O

Sirien: Wow... ok. Neměl jsem teď vůbec čas tu na cokoliv reagovat a vy jste byli fakt rychlí :D Díky Siriene. Tohle mi asi hodně píchne. (V okolí ML je to s angličtinou trochu slabší.)

K tomu stylu hry s mladšími hráči - myslel jsem si to. Co si vybavuju, tak my si v tomhle věku taky nebrali servítky :) Trochu mne rozhodila ředitelka DDM. Je to fajn ženská, ale je upjatější než by musela být :) No, nějak si to rozumně ohlídám :)

Exi: Díky za odkaz. Sleduju věci okolo Geek&Sundry, Matta Colvilla a Mercera. Říkal jsem si, že bych si občas sedl a zkusil něco přeložit just for fun.

První hra v Plzni se nám blíží (V sobotu 21.04.2018). Kdo budete mít chvilku, třeba se zastavte :)
Autorská citace #18
16.4.2018 09:08 - ShadoWWW
Zarahel: Všiml jsem si, že používáte staré logo ze 4. edice. Nové logo vypadá takto:



Ale jinak ty stránky jsou hodně lákavé. Hned bych tam jako malý kluk zašel (kdybych byl malý kluk a kdybych bydlel v okolí ML).
Autorská citace #19
16.4.2018 09:37 - Zarahel
ShadoWWW: Díky za upozornění. :) Zkoušel jsem různá loga. V tomhle případě jsem se řídil jen (s)prostou líbivostí :)

Díky za komentář :)
Autorská citace #20
21.4.2018 04:49 - kin
Pokud hledáš RPG pozitivní lidi v Plzni, mohla by tě zajímat tahle akce:
https://www.facebook.com/events/1310024442476960/
Buď si můžeš přijít zahrát, nebo možná Strmy/pořadatel bude hledat ještě nějaká vypravěče.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079646825790405 secREMOTE_IP: 3.235.130.73