Volná diskuze

captain66
24.9.2018 12:43
Mage - captainuv pokus na Dalave
Projevili zajem - sirien, Nachtrose (doktor Clavius)

Tvorba postavy - Atributy 6/5/4 + magsky bonus bud k resolve nebo ke composure
Skilly 33 volne rozdelenych + 4 specializace
Merity 14 bodu
Sfery - novych 10 sfer, a pak bud Arete 3 + 10 bodu do sfer, nebo Arete 2 + 12 bodu do sfer.
Wisdom 6
Paty puntik kdekoliv stoji 2 body.


Bude se to odehravat v Americe. Pribeh probehne v Baton Rouge, LA, ale postavy budou odjinud.

Pokud mate zajem, tak nahodte alespon koncept a paradigma. Nektere veci (merity napr.) resit nemusite, pokud nechcete, spis pokud mate zajem se mechanicky vyzit :)


SirienEbonNachtLoki??
Arete2?33
Space
Fate2
Death33
Forces4
Matter2
Mind
Life123
Prime
Time3
Spirit32
Autorská citace #21
24.9.2018 16:53 - sirien
7/6/5 + 20/14/8 + 14 ?

Ok...

...as you wish.


Rutiny / Formule?
Autorská citace #22
24.9.2018 17:41 - captain66
LokiB: Patek by mel byt v pohode, Nacht muze, ja taky, sirien snad taky a nikdo dalsi se zatim neprihlasil.

Nachtrose: Upravil jsem trochu tu tvorbu postavy, ale porad si tim nejsem uplne jisty. Pokud mas Claudiuv denik z posledni hry nekde po ruce, tak se prosim podivej, kolik mel tecek v atributech a skillech.

sirien: Nevim, jestli se mi je chce resit, jelikoz jsem Magy vsdycky hral jako one shot, tak jsem si vystacil s improvisovanou magii. Pokud bys je chtel resit, tak asi ok, ale nejspis se tomu moc venovat nebudu.
Autorská citace #23
24.9.2018 18:17 - captain66
Protoze sirien mel za to, ze hrajeme v Los Angeles - Baton Rouge, Louisiana :)
Autorská citace #24
24.9.2018 18:17 - Ebon Hand
Siriene, pokračování těch tvých mágů nebude? V tom případě bych si zahrál. Mám i starý deník.
Autorská citace #25
24.9.2018 18:22 - sirien
Ebon: já slíbil Vampire a spíš si chci i zahrát než jen vést. Zejm pokud Captain vede Mage. A z Británie si ty postavy můžou udělat výlet :)
Autorská citace #26
24.9.2018 18:31 - Nachtrose
Captain66: Atributy 5/4/3(+1), Sféry 8, Skills 10/9/7(+3 spec) Merity mám 7(+2?)
Autorská citace #27
24.9.2018 18:49 - captain66
Nachtrose: Tak to si to pamatuju fakt blbe.

Upravil jsem jeste jednou pocty tecek. Co se vypravy z UK tyce, tak v tom asi nebude problem, ten prbeh zavisi na tom, ze se prijisdi do neznameho prostredi.
Autorská citace #28
25.9.2018 10:37 - Nachtrose
Captain: Petr ze by to taky zkusil ( jeste to nehral ) a mista mame zatim zda se dost.
Autorská citace #29
25.9.2018 10:49 - LokiB
Taky jsem se chtěl přidat, ale právěže jsem Mágy ani WoT ještě nehrál, a tak nevím, jestli bych moc nebrzdil hru.
Autorská citace #30
25.9.2018 11:47 - Nachtrose
LokiB: kazdy to nekdy "jeste nehral" ;-)
Autorská citace #31
25.9.2018 12:24 - Tarfill
LokiB píše:
jsem Mágy ani WoT ještě nehrál, a tak nevím, jestli bych moc nebrzdil hru.

Haleď, v tomhle musim Mage nebo Vampiry jenom doporučit. Je to zase trochu jinej styl hry než třeba DnD nebo SW, každopádně jako zkušenost je to určitě fajn. Když nepodceníš přípravu a něco si o tom přečteš tady na Kostce, když budeš udržovat svojí mysl čistou a pustíš uzdu kreativitě, lze se dobrat k zajímavým zážitkům... ;-)
Nehledě na to, že pro Captaina je tohle výzva jakožto pro Vypravěče ještě větší...
Autorská citace #32
25.9.2018 12:36 - LokiB
Tarfill: ale což o to, to já ty sirienovy články přečetl poctivě všechny. několikrát. jen když by to chtěli jet kluci "expertním módem", tak se nebudu chytat a mohl bych je zdržovat a tak.
Autorská citace #33
25.9.2018 14:40 - captain66
Ad novacci: ja se jim nebranim, tady spis zalezi na sirienovi, jak moc drsne to chce.
Autorská citace #34
25.9.2018 15:22 - sirien
Já bych jel tak na 50% obtížnost (tj. při "dobrém" průběhu 50% přežije :D )


Loki: Mage jsou tricky v tom že fungují jinak než valná většina ostatních systémů. Otázka je, jak rychle se na ně zvládneš naladit. Z mojí zkušenosti je lepší když máš kolem sebe zkušenější hráče (může ten přístup snáz okoukávat), jen je asi dobré počítat s tím, že minimálně z kraje hry asi nepojedeš na stejnou rychlost jako hráči co s Mage už mají zkušenosti.

Technicky když si vytvoříš nějakou "nadanou ale nezkušenou" postavu, tak by to mělo zapadnout relativně rozumně.

Z Captainových možností ze záhlaví si vem Arete 3 a 10 bodů sfér - to Ti dá silnější kouzla co budou častějc funkční s menšim rozsahem Sfér, takže by Tě to nemělo zahltit. Sféry si rozděl buď 4/3/2/1 nebo 3/3/2/2. Obecně platí, že vyšší sféry umožňují přímější řešení problémů, což u nováčků dost strhává pozornost od nižších možností a táhne to víc k fireshow než ke velký kreativitě. Tj. pokud si víc chceš prostě zahrát for fun, tak to první rozdělení co Ti dá 4 bude lepší, ale pokud Ti de hlavně o to co nejvíc proniknout do toho systému, tak je lepší to druhý. To je asi na Tobě.

Occult skill drž spíš dole a mágské merity asi spíš neřeš (popř. jdi po těch přímějších a silovějších spíš než po těch mystických nebo těch co dávají něco z nějakého výběru jako např. Artifact atp.)
Autorská citace #35
25.9.2018 15:28 - sirien
Jinak jako přemýšlím co si udělat za postavu...

Hrál sem si s myšlenkou vzít si Arete 3 a po 1 bodu ve všech Sférách, k tomu Occult 5 a nějaké vtipné merity (typu rituals, poly-tradition, ritual synergy...) Ale říkám si, že to je možná až moc overkill :D

Pak sem si řikal, že bych Captaina trochu trolloval a vzal sem si nějakého kvalitního divination / time mage. Nějaké combo jako Time 4, Fate 3, Correspondence 3 a nějakou libovku k tomu (buď Prime nebo Mind 2... záleží jestli bych chtěl víc šmelit s kauzalitou nebo s lidma) Ale to si zas řikám, že bych byl zlej :)


Nacht a Ebon si teda berou svoje Britské postavy?
Autorská citace #36
25.9.2018 15:43 - LokiB
A hrajete tedy podle Ascension verze Magu?
Autorská citace #37
25.9.2018 16:24 - sirien
Podle zmixovaný verze.

Mágské tradice hrajeme původní Ascension (tj. podle tohodle
...tj. jedeme i starý koncept paradigmat, rituálů a souvisejících.

Systém používáme nWoD (tj. dicepooly sou Arete+Sféra, úspěchy 8+...)
...nicméně adaptovaný na původní magii, tj. pořád používáme původní quintessenci (potřebuješ jí vzácně a málo, ale je dost silná) a původní načítající se Paradox

Setting a jeho kosmologii používáme +-nWoD, ale bez higher worldů (a vůbec bez other-worldů), tj. máš materiální rovinu, na jedné straně spirit realm, na druhé straně zásvětí a co je za hranicí těchto se moc neřeší
...a máme z něj vyházené všechny globální konspirace a další pitomosti a máme to sražené na mnohem lokálnější úroveň.
Autorská citace #38
25.9.2018 17:30 - Nachtrose
Sirien: mne je to relativne jedno. Ale je pravda, ze s Claviem me to bavi a snad mi to i jde ;-) Ale pri Tebou zvolene obtiznosti se Claviovi hodi kazdy novacek do party ]:-)
Autorská citace #39
25.9.2018 20:08 - Nachtrose
Chtel jsem v práci natisknout pár dení... listů postav, ale když jsou takhle pomíchané edice, tak mi moc nesedí ani jeden :-/

Btw. když už bych chtěl řešit merity, po které edici raději sáhnout?
Autorská citace #40
25.9.2018 20:35 - sirien
Jasně, pro tenhle mix karty postav nejsou, zejtra si zkusim najít chvíli nějaký vyrovit nějakym zplagiovánim MrGone sheetů... stejně sem chtěl ještě upravit ty vampýří.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082670927047729 secREMOTE_IP: 3.88.254.50