Volná diskuze

crowen
1.2.2019 22:43
RPG Kuchyna
Keby ste nahodou mali niekto chut pridat sa k jubilejnemu 10. rocniku RPG Kuchyne, mate moznost.

RPG Kuchyna 2019 - pravidla a ingrediencie
20.2.2019 01:03 - Naoki
Mission trolling accomplished :D
20.2.2019 07:02 - MarkyParky
Sirien:
Teda musím konstatovat, že po tom hype, cos tu předvedl kolem budoucích komentářů, jsem se docela těšil, ale jsem výstupem vyloženě zklamán.

Očekával jsem, že tu bude buďto Sirien břitký, bavící okolí tím, že dělá trefný humor, ve kterém si nebere servítky, nebo alespoň Sirien povýšený, bavící okolí mimoděk tím, s jakou suverenitou plácá nesmysly - a oba dva takové bych bral.

Ale tohle je prostě a jen odfláknutý komentář z musu. Takhle jsem si ohlášené "žůžo" nepředstavoval.
20.2.2019 08:05 - Jerson
Jen abych se ujistil - čeká se odemě, že teď zapraskám klouby a nastoupím, abych splnil kritickou normu, tedy roční normu na kritiku Kuchyně, nebo to mám nechat plavat Nerad bych někoho ochudil, ale přeci jen mám i lepší věci na práci.
20.2.2019 08:20 - MarkyParky
Jerson: Od tebe myslím nic očekáváno není, tys nesliboval "žůžo".

<joke>
Ale můžeš si samozřejmě dát každoroční kolečko o tom, že Kuchyně je zbytečná a užírá energii jinde. Kdyby nebylo, tak bychom se mohli cítit ochuzení.

Na druhou stranu pokud máš lepší věci na práci, tak vezmi copy+paste z loňska nebo předloňska, tvé argumenty se stejně nemění a ušetříš tak čas :)
</joke>
20.2.2019 08:22 - LokiB
Marky: hele zas jako nezaujatému čtenáři pouze sirienova komentáře, tedy bez znalosti soutěžních děl, to přijde, že sirien tu je břitký, bavící okolí (resp. k tomu přinejhorším nemá daleko), povýšenost v tom je taky, i když bez konkrétních vypíchnutých failů ... a servítky si tedy rozhodně nebral. co ti tam chybí?

Buď jak buď ... já bych v soutěži kritických komentářů k soutěži za ten post sirienovi body dal.
20.2.2019 08:33 - MarkyParky
LokiB píše:

co ti tam chybí?

Když napíšu: "Sirienův komentář je tak odfláknutý, že mi ani nestojí za komentář.", bude to dostatečně názorné?
20.2.2019 08:46 - LokiB
:D
parafrázováním části sirienova komentáře se z toho stane metahumor. to oceňuju :)
dobře, asi si někdy v týdnu zkusím přečíst i soutěžní pokusy, abych se dostal do kontextu.

Jestli se sirien vešel do limitu 1000 slov ve svém komentáři jsem zatím nezkoumal ... ale i to by byl hezký metahumor
20.2.2019 08:48 - Tadeas
Jerson píše:
Jen abych se ujistil - čeká se odemě, že teď zapraskám klouby a nastoupím, abych splnil kritickou normu, tedy roční normu na kritiku Kuchyně, nebo to mám nechat plavat Nerad bych někoho ochudil, ale přeci jen mám i lepší věci na práci.

Myslím že letos radši ani ne. Šetři energii. Ale mě nedá opět nezmínit, že tisíc slov je supr formát pro dobrý dungeon.
20.2.2019 08:51 - MarkyParky
LokiB píše:
Jestli se sirien vešel do limitu 1000 slov ve svém komentáři jsem zatím nezkoumal ... ale i to by byl hezký metahumor


Já jsem to zkoumal, optimisticky jsem doufal aspoň v takovýhle easteregg.

Má cca 750 včetně obou editů.

Což zase nasvědčuje spíš odfláknutí, než že by se nějak snažil vejít. Jó, kdyby to aspoň napsal na 999 nebo 1001, to bych ocenil...
20.2.2019 08:55 - Jerson
Marky, ani ne. Kuchyně se už proměnila do fáze, kdy o tvorbu RPG vůbec nejde a důležité je nahlížení do procesu tvorby, a to je ze mimo záběr toho co kritizuju. Přeci jen na závodu Dragsterů taky nekritizuju, že na auto to má málo míst k sezení a žádný kufr a na letadlo se to pohybuje moc nízko, ale tak jako mnoho jiných čekám, kdy výtvor vystartuje do vzduchu, zlomí se v půli, začne hořet nebo vybuchne.
Navíc loni se zbytečnost Kuchyně ukázala na celé čáře, kdy ji nikdo nechtěl ani organizovat, čímž se podstata mé kritiky naplnila, takže od letoška mě tohle už nebere.

Tadeas píše:
Ale mě nedá opět nezmínit, že tisíc slov je supr formát pro dobrý dungeon.

To rozhodně.
20.2.2019 09:26 - sirien
Loki: rozdíl je v tom, že zatímco Tebe se to netýká a Aegnor s Naokim si sou aspoň zjevně vědomi reality své tvorby, tak Marky měl očividně nějaké ambice a York je tradičně neschopnej neoslavovat tvorbu pro tvorbu bez ohledu na kvalitu.

Takže když pak natvrdo napíšu, že výsledky sou příšernost která skončila ještě mnohem hůř než sem čekal a to s tim že sem už od začátku čekal děsivě málo, tak se holt ozvou potrefené husy a kňučej, že místo toho "abych byl vtipnej" si dovoluju říct očividné.

Kuchyně zvládla za svou existenci potvrdit všechnu na ní mířenou kritiku (je to zbytečný projekt, její formát nemá výhody co její zastánci tvrdí, feedback pro tvůrce se míjí s realitou, nikdo se tam v ničem nezlepšuje...) Donedávna aspoň pořád platilo že to je kolektivní tvůrčí masturbace a účastníci si bezúčelnou tvorbou pro tvorbu aspoň udělaj dobře. To co z toho teď zbylo už neni ani to, už to je jen trapná křeč ve všech směrech.

Samozřejmě, tohle vyjádření zas někoho přiměje tvrdit jak sem zlej.
Na druhou stranu limit 1000 slov umožňuje komukoliv se snadno podívat, že mám prostě (opět a jako obvykle, mě to už fakt nedá, i když to zas naštve o pár lidí víc) pravdu.
20.2.2019 09:32 - Aegnor
sirien píše:
Aegnor s Naokim si sou aspoň zjevně vědomi reality své tvorby

Well, tím bych si nebyl úplně jistej. Vzhledem k tomu, že mi tam kritizuješ satiru, o kterou jsem se vůbec nesnažil. :D
20.2.2019 09:47 - MarkyParky
Sirien: Ale jo, konečné začínáš bavit. Ale potřeboval's poštouchnout ;o)


Sirien píše:
Samozřejmě, tohle vyjádření zas někoho přiměje tvrdit jak sem zlej.

Bohužel nejsi. I když se hodně snažíš tak vypadat.

To minimum věcí, které opravdu kritizuješ na sebe vesměs autoři sami napráskali v design komentářích a jsou si jich zjevně vědomi i bez tebe.

A ten zbytek je takové pozérské: "Hej, já jsem slíbil, že to celé zdrbnu, ale zjistil jsem, že vlastně zdrbnout není co (protože účastníci jsou si zjevně vědomí limitů svých i limitů zadání soutěže), tak napíšu pár obecných canců o tom, jak to vlastně nestojí za komentář."



A navíc:
Sirien píše:

tak Marky měl očividně nějaké ambice

vs
MarkyParky píše:

A toho prostě nejsem schopen. Takže letos nee.
...
970 slov, jeden obrázek, všechny ingredience a doufám, že to není úplně debilní pojetí zadaného tématu.


Jestli "není to úplně debilní" je pro tebe ambice, tak gratuluji k zajímavému standardu cílů, čekal jsem víc.

Což teda asi ale vysvětluje, proč naplnění těhle "ambic" ...
Sirien píše:

Žůžo. Možná se poprvé po 11 letech budu i namáhat přečíst všechny odevzdané hry, mám takové tušení, že by to letos mohlo být extra šťavnaté čtení...

.....

No ty... To bude ještě výživnější než sem kdy doufal :D

Ale asi si komentáře nechám až po konci soutěže, byla by škoda předčasně vyděsit další cvičné terč- ... soutěžící, další soutěžící. Tohle bude fakt žůžo zábavné odpoledne.

...

Poď do toho, tohle bude letos stát za to :D

... dopadlo tak jak dopadlo.
20.2.2019 10:22 - sirien
Marky: tak jako můžeš to zkoušet pořád hrát do autu zlehčovánim, taky způsob jak se vyrovnat s kritikou. Asi nemám motivaci Ti ten obranej reflex rozbíjet.

Podobně jako si můžeš napsat tolik preventivních disclaimerů chceš, ale fakt je že ses namáhal něco tvořit a zjevně si měl i za to že to stojí za publikaci - ty disclaimery možná říkají dost o tom jak moc ses nám že to propane, ale dost pochybuju že by ses těma disclaimerama a teď prezentovanou skromností a rezervovaností nějak moc oháněl kdyby se ten výtvor naopak líbil a sehnal se s oceněním.
20.2.2019 10:27 - Naoki
Píše:
ale fakt je že ses namáhal něco tvořit a zjevně si měl i za to že to stojí za publikaci

Hey, that's unfair! Je zjevné že jsme to letos všichni pojali více či méně odlehčeně a šli jsme do toho for fun (kde část toho for fun měla být tvoje rozebírací kritika), takže tento argument je podpásovka :P
20.2.2019 10:40 - sirien
Naoki píše:
všichni pojali

sure?

Naoki píše:
měla být tvoje rozebírací kritika

To ste možná měli vytvořit něco co by za tu námahu stálo, sorry.
20.2.2019 10:49 - York
sirien píše:
York je tradičně neschopnej neoslavovat tvorbu pro tvorbu bez ohledu na kvalitu.


Pořád si pleteš oslavování a "když jim nechci nebo neumím pomoct, tak jim do toho nebudu kafrat".

(Zrovna v případě Kuchyně chápu, proč se vám nechce se jakkoliv zapojovat, to ale na platnosti té věty nic nemění.)
20.2.2019 13:05 - krytah
Já jsem tedy minulé kuchyně nečetl, jsem obecně do RPG půlroční nováček. Tu Zimu nebo stanici bych si asi klidně zahrál. Úplně mě to nenadchlo, ale zahrál bych si to. Teda, místo pravítka bych asi používal kostky, je to tam takové narvané.
20.2.2019 13:38 - Log 1=0
Sirien:
Jsem taky dost zklamaný.
Že je to ztráta času, se dá napsat o všech kuchyňovkách, a že by to šlo odehrát s kostkou, to není až tak zajímavá ani zásadní výtka.
Jako, beru že ti to za víc nestojí, ale předtím jsi "naznačoval" (rozuměj explicitně psal) opak.
20.2.2019 13:42 - York
Z mýho pohledu kuchyně dlouhodobě smysl má, protože se díky tomu můžu podívat, co kdo umí, a případně ho požádat o pomoc nebo o radu. Několikrát jsem to ostatně už udělal.

Týká se to i porotcování a kritiky - je na tom docela dobře vidět, kdo si všímá podstatných věcí a dokáže případně navrhnout řešení.

Sirien nám tady k tomu ostatně dal ukázkovej příklad: Kdybych se měl rozhodovat čistě na základě něj, tak bych ho o feedback rozhodně nežádal ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095400094985962 secREMOTE_IP: 54.165.248.212