Volná diskuze

ForgeMaster
9.9.2019 23:39
Strangers and Dragons
Čau dračákisti!
Rád bych jménem projektu Strangers and Dragons vyzval všechny fandy RPG, aby nám psali náměty a podněty k naší tvorbě. Snažíme se vychytat mouchy i samy, ale velmi nám pomůže spolupráce a reflexe diváků. Tak se zapojte do diskuse nebo nám pište na náš Facebook:
https://m.facebook.com/strangersanddragons/?ref=bookmarks

Nebo přímo pod videa na našem Youtube kanálu:
https://m.youtube.com/channel/UCsKV5AgLtbRJC-WrJlLKYwg
Autorská citace #1
19.4.2022 10:56 - Kirael
Ahoj všichni fantasáci!

S našim projektem Strangers and Dragons jdeme po třech letech opět na Startovač! Kampaň začne 27.4. Nejde nám však o peníze na další tvorbu. To už nám došlo, že si budem platit sami :D
Rozhodli jsme se ale vydat fantasy román, na kterém náš vypravěč Artemian pracoval od října 2020. Je to příběh inspirovaný naší hrou dračáku, ve stejném světě, leč o 250 let dřív. NENÍ TŘEBA ZNÁT HRY STRANGERŮ proto, abyste si knihu mohli přečíst a plně užít.

Pokud vás tedy fantasy čtení baví (a já věřím, že zrovna lidi tady určitě ano), budeme rádi, když budete sledovat náš projekt a přijdete se na kampaň na Startovači podívat, jakmile ji zahájíme.

Kirael
Autorská citace #2
19.4.2022 11:42 - sirien
Kirael: cool... link na ten startovač popř. sample chapter by byly? :)
Autorská citace #3
19.4.2022 12:04 - Kirael
Startovač samotný bude přístupný až ve chvíli, kdy kampaň začne. Tam s tím bohužel nic udělat nedokážeme. Plánovaný čas je 17:00, 27.4.

Co se týče sample chapter, máme připravenou audio kapitolu namluvenou v profi kvalitě od moderátora 90 vteřin z Indian TV, GELUa. Bude zveřejněna ke konci tohohle týdne, jako takvý taser. Určitě bychom nechtěli, aby lidé poprvé slyšeli o naší kampani ve chvíli, kdy už bude odstartována.

Aktuálně začínáme šířit povědomí o tom, že se "něco chystá" a budeme moc rádi za to, když to lidi budou sledovat. Rád tady doplním informace ve chvíli, kdy bude venku ukázka a samozřejmě až začne kampaň jako taková.
Autorská citace #4
19.4.2022 12:07 - Aegnor
Kirael píše:
Bude zveřejněna ke konci tohohle týdne, jako takvý taser.

Vsadím se, že bude doslova omračující ... :D
Autorská citace #5
19.4.2022 12:13 - sirien
Kirael: aha, cool :)

Ad sample chapter - :( byla by prosím i textově? Dávám kredit za moderátora a všechno, ale někteří z nás (já, bohužel...) se s audioformátem moc nekamarádí a text je text...
Autorská citace #6
19.4.2022 15:19 - Kirael
Sirien : To je dobrá připomínka! Vložíme pod video odkaz na PDF té ukázky. On ten text ve videu jede společně s hlasem, ale máš pravdu, že černé na bílem bude zajímat víc lidí. :) Přidáme. Díky.

Aegnot: Chvíli mi trvalo, než mi to došlo :D
Autorská citace #7
19.4.2022 17:58 - Necromancer
Great, o čem to vlastně je?
Autorská citace #8
20.4.2022 12:35 - Kirael
Zde jsem si dovolil audio ukázku a PDF soubor je v popisu videa také ke stažení! :) Určitě dejte vědět, co si o tom myslíte.

https://www.youtube.com/watch?v=1-Yqv5iJLKY&ab_channel=StrangersAndDragons
Autorská citace #9
20.4.2022 18:21 - shari
Ta ukázková kapitola (PDF) je finální text, nebo tam budou ještě probíhat úpravy či korektury?
Kirael píše:
Určitě dejte vědět, co si o tom myslíte.

V jaké formě chcete zpětnou vazbu?
Autorská citace #10
20.4.2022 20:16 - Kirael
Shari - Tahle verze je po korektuře od nakladatelství Golden Dog. Ukázka je, na jejich doporučení, třetí kapitola knížky. Kniha má za sebou cca 10 beta čtenářů, kteří poslali feedback na několik A4 a tři větší úpravy.
Není všechno vytesáno do kamene, protože do tisku půjde nejdříve za měsíc, ale pokud někdo nenarazí na větší problém, úpravy se už neplánují.

Názor si rádi přečteme ať už tady, v komentářích na YT a nebo, pokud je delší, klidně na e-mail JanArbter@seznam.cz
Autorská citace #11
20.4.2022 20:31 - Pan Bača
Kirael: text je finální, ale předpokládám, že sazba ne? ;-)
Autorská citace #12
20.4.2022 20:57 - RoVan
První pocit je, že je to cítit jako TikTok. Krátké odstavce/věty, myšlenka za myšlenkou, skákání z postavy na postavu a je těžké se v tom orientovat. Je to jako sledovat dítě s ADHD. Navíc to působí, že ani autor není s to rozvést myšlenku a raději utíká jinam. Jasně, ty krátké věty se dají zužitkovat k akci a napětí, ale když je tím psaná celá ukázka je to off-putting. (Chápu, že s tím už v téhle fázi nejde nic dělat, ale chtěli jste zpětnou vazbu.)
Každopádně držím palce, ať se startup povede.
Autorská citace #13
20.4.2022 21:11 - strucky
Kirael píše:
Kniha má za sebou cca 10 beta čtenářů, kteří poslali feedback na několik A4 a tři větší úpravy

To je dost velký počet čtenářů na to, aby nikomu nebylo divné třeba slovo sklonek namísto sklon, a že se jim chtěla číst slova jako couvl ve smyslu pohybu osoby a ne vozidla. Ale vlastně, Golden Dog jsou ti, co vydali Hlídku (takže jí předpokládám taky "dělali" proofreading), takže asi chápu.

[rejp] Skoro se divím, že Vukogvazdi si Letopisy dokázali vydat bez crowdfundingu, ale nějak jo, a výsledek ještě k tomu za něco stojí. :-) [/rejp]

Nicméně Vám přeju štěstí a doporučím případně za vybrané peníze najmout ty proofreadery/betačtenáře/whatever o něco lepší. :-)
Autorská citace #14
20.4.2022 22:12 - Log 1=0
strucky píše:
a že se jim chtěla číst slova jako couvl ve smyslu pohybu osoby

To je špatně?
Autorská citace #15
20.4.2022 23:01 - strucky
Log 1=0 píše:
To je špatně?

No když se tak ptáš, tak to Tobě asi divné nepřijde... ;-)

A ano, přijde mi to divné. V popisu situace určitě, v přímé řeči možnááá...
Autorská citace #16
20.4.2022 23:23 - Log 1=0
Akademický slovník současné češtiny píše:
Kočka couvla ke zdi a naježila se.

Akademický slovník současné češtiny píše:
Trochu se zapotácel a couvl o krok.

Akademický slovník současné češtiny
Vlastně ani nevím, co bys použil za synonymum. Ustoupil?
Autorská citace #17
20.4.2022 23:40 - strucky
Dobře dobře, a zkoušel jsi to aspoň s kontextem, nebo to teď taháš jen z toho, co jsem napsal já, čili jen tak, aby bylo do čeho vrtat? :)

Ta věta, resp. dvě věty, zní prostě blbě.
Narazila do nich nesourodá vlna nakažených. Coriel se zapřel do štítu a couvl.
Nevím, něco jako...
Coriel se sice zapřel do štítu ze všech sil, ale když do nich narazila nesourodá vlna nakažených, byl přesto o krok odtlačen. ...?
Něco, co zní aspoň trochu... já nevím... RoVan nade mnou vyjádřil mé pocity myslím dost dobře.

edit ad Sirien: Nechce se mi dělat nový post. Nevím, ani to nebyla pointa toho příspěvku, tou byla divná čeština a volba slov. Ad Golden Dog - vím, že při předprodeji DH nějak figurovali - jak, to už nevím a očividně to ani není zjistitelné, protože nikde nic není. Opět poučení pro mě - co nechci nějak dál pitvat, o tom (zde) raději vůbec nemluvit. Vlastně jsem chtěl psát jenom o neschopnosti 10 lidí nevšimnout si elementárního rozdílu mezi sklonem a sklonkem a nějak se to zvrhlo... :-)
A ten hlod nebyl přímý útok na Hlídku, ale (v mojí hlavě - asi jen) spojení Golden Dog a Hlídky ve smyslu jejích děsných bot v opakování odstavců a já nevím čím vším ještě, a s tím ruku v ruce jdoucí neschopností nadále odhalovat chyby v textu.
Autorská citace #18
20.4.2022 23:41 - sirien
strucky: ten hlod s Hlídkou je trochu zbytečnej (zejm. protože jí vydalo Dark tower což je co vím spíš značka pro malé "domácí" vydavatelství a GD co vím řešil distribuci, ale možná se pletu).

A crowdfunding je nejen o penězích ale i o reklamě a community participation. Vydávání má dneska mnoho možností co si jsou ve výsledku docela rovnocenné a jen mají různá pro a proti - doby kdy selfpublishing třeba byl inferior jsou dávno pryč a ostatně i uznávání tvůrci volí různé formy - Evil hat standardně kickstarteruje, Mytago pro JaD mělo ohromný předprodej... A naopak za některými největšími "perlami" historie (star wars s lehkými šavlemi, elf Xaxi...) stojí co pamatuju "etablovaná" vydavatelství. Tohle už dávno není o tom jak to děláš, ale jak dobře to děláš - všemi způsoby to jde udělat dobře i hrozně špatně. Tzn případné špatné korekce (nevím, ještě jsem neměl čas si to přečíst) nejsou vizitka formy vydání, ale jsou vizitkou podepsaného korektora, vydavatele atd.

Jinak nevím, mě couvání neruší - ucouvneš před hrozbou atp. V kontextu boje mi to co cituješ zní jako běžná terminologie.
Autorská citace #19
20.4.2022 23:49 - shari
RoVan dobře shrnul to, co jsem se pokoušela napsat, ale nešlo mi to zformulovat.
Zbytek feedbacku jsem poslala na mail.
Autorská citace #20
21.4.2022 00:13 - Log 1=0
Strucky:
Vrtám se v tom, abych pochopil, co ti vadí na slovese couvnout. A po tvé odpovědi "kontextem" jsem to zjistil. Tobě vadí, protože je použité ve větách, ve které je špatný poměr hlavních vět, nefunguje souslednost událostí, neodpovídají faktické a gramatické role subjektu a objektu, a celkově jsou dost stylisticky neohrabané. No jo, jenže to nemá se slovesem couvnout nic společného.
Coriel se opřel do štítu, ale přesto musel couvnout, když do nich narazila nesourodá masa nakažených.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064776182174683 secREMOTE_IP: 18.222.69.152