Volná diskuze

Perotin
20.3.2020 11:07
DRAKOBIJEC: Zákonně Ukecaní & Deskotéka
ZDRAVÍM VŠECHNY DOBRODRUHY A DRAKOBIJCE!

Rádi bychom vás informovali, že jsme v rámci našeho projektu Drakobijec spojili své síly s našimi kamarády Na tahu a spustili dva pořady na jejich twitch/YT kanále:

1) ZÁKONNĚ UKECANÍ - Sešlost DM, diskuzujících o různých tématech světa DnD 5. edice.
Vysíláme KAŽDÉ LICHÉ ÚTERÝ v 18:00 (příští díl 24.3.2020).

2) DESKOTÉKA - To samé, ale o deskových hrách.
Vysíláme KAŽDÉ SUDÉ ÚTERÝ v 18:00 (příští díl 31.3.2020).Kde oba pořady vysíláme?
- Twitch Na tahu (livestream) - https://www.twitch.tv/natahu
- YouTube Na tahu (záznamy) - https://www.youtube.com/channel/UCwFpprC_wsxuTOE1TYs-AgQ

Kde nás dále najdete?
- Discord Drakobijec - http://discordapp.com/invite/VgJDmCD
- Facebook Drakobijec - https://www.facebook.com/drakobijec.cz
- Discord Na tahu - https://discordapp.com/invite/XBbwGQ6
- Facebook Na tahu - https://www.facebook.com/dndnatahu/

__________________

Autorská citace #41
25.3.2020 15:52 - York
sirien píše:
Protože když máš připravenou nějakou konzistentní mytologii feywild popř. máš přímo zápletku která předpokládá nějaký způsob interakcí / přechodů mezi material a feywild, tak úplně netoužíš po tom aby okolo chodili hráči podstatu feywild a jeho návaznost na material Ti definovali za běhu dle své libosti.


To jsou pravidla hry, respektive settingu, to je něco trochu jinýho. Když hraješ třeba v historií inspirovanym settingu bez magie, tak hráč dost dobře nemůže říct, že jeho postava vyskočí a odletí na měsíc. Když ale zkusí zkonstruovat rogalo, tak můžeš klidně nechat na něm, jak dobře bude fungovat (nebo třeba jaká bude obtížnost, když s ním zkusí udělat X).
Autorská citace #42
25.3.2020 21:01 - Xeth
Gurney píše:
To jsem si taky myslel,...

Úspěšný záchranný hod nepovažuji za skulinu. Zverbované spojence, koupené žoldáky, protivníky nepřátel družiny, třetí stranu se zájmem na určitém vývoji/výsledku atd. ano.
Pokud jde o obtížnost, tak mí hráči se shodují na tom, že je vysoká a prostředí drsné, neodpouštějící žádné chyby. Podle jejich slov je vedlejší kampaň jiného DM, kde mimo jiné probíhá invaze démonů je proti tomu pohádková (hraji ji a není).
Pokud bych nad tím chtěl mít kontrolu, pak bych jistě mohl. Zastávám ale postoj, že kdo umře, ten umře, svět je drsný a život nehraje fér. Kdyby to tak nebylo, ztratil by ten setting (vojenský předapokalyptický se silnou rolí zkorumpované církve) ztratil velkou část svého kouzla.

Jerson píše:
...máš tohle u svých hráčů ověřeno?

Mám. Z před a během situace probíhající debaty postav a případně následné debaty hráčů, než se rozejdeme.
Autorská citace #43
26.3.2020 14:02 - Gurney
Jerson píše:
Aniž bych to chtěl zpochybňovat, máš tohle u svých hráčů ověřeno?

Já zas docela věřím, že to Xeth ověřeno má, ono to zas není nic nemožného. Krom toho, nemyslím si, že by hráči museli být vždy varováni a vždy vědět o možném riziku. Naopak bych řekl, že ve chvíli, kdy se přesvědčí o tom, že je jako DM netlačím kam potřebuju a nevybombím je dronem ("rock falls, eveyrbody dies" situace, jak se tomu obvykle říká na anglofoníh fórech), nemají problém když po neúpěšném hodu dojde k něčemu, co nikdo nečekal.

York píše:
Jako PJ jim do toho samozřejmě můžeš kecat (říct svůj názor), ale nechat na hráči finální rozhodnutí, jestli bude jeho akce fungovat, je podle mě obecně good practice.

To není úplně to, co píšu.
Autorská citace #44
26.3.2020 15:31 - Jerson
V pohodě, já se fakt jen ptal, je hezké mít i názor člověka, který se na tohle všechno hráčů zeptal a jejich odpovědi vzal v potaz.
Autorská citace #45
27.3.2020 14:43 - ShadoWWW
Další díl, ve kterém jsem hostoval spolu s Jarikem, je na Youtube.
Autorská citace #46
27.3.2020 16:16 - sirien
cool.

- pokud by Drakobijci chtěli udělat nějaký pokec o GameConu, tak dělat ho "těsně před GC" je spíš nanic (pro GC i pro zájemce / návštěvníky) - mnohem lepší je udělat to před některou ze 3 programových vln (cca půlka května a začátek a konec června) Ve vztahu k RPG jsou relevantní všechny tři vlny, důraz bývá většinou na té druhé.

- pokud by chtěli probírat Mistrovství v DrD, tak to se zpravidla otevírá hned na 1. programovou vlnu celé nebo z valné většiny. Ozvat se je dobré Guffovi (viz gamecon.cz/kontakty), ten případně dorazí sám nebo zvolí vhodného reprezentanta. GameCon skrýví ještě jednu RPG soutěž / organizované hraní které nebylo zmíněné a to Legendy Klubu Dobrodruhů, které se hrají ve Fate a mají odlišný formát než mDrD. Ozvat se lze Holgerovi, který dtto co Guff.

...samozřejmě pokud by to chtěli zfouknout dohromady tak se dá ozvat prostě směrem ke GC a my případně vybereme někoho s plošnějším přehledem kdo se na daná témata specificky nabriefuje předem, to neni problém.
Autorská citace #47
27.3.2020 20:46 - Jarik
Já vím, Siriene, že těsně před GC je to na prd :D
Ani jsem jim to nestihl vymluvit :D

To je snad první setkání s Shadowwwem, které si pamatuji :D
Autorská citace #48
28.3.2020 09:49 - Pan Bača
ShadoWWW: pěkné povídání, díky za zmínku ;-)
Autorská citace #49
28.3.2020 15:57 - Gurney
Hezké, obzvlášť ShadoWWW, ale i další tam mají některé fakt dobré poznámky ohledně přípravy (souhlasím s tím, že se mnohdy přeceňuje) i roleplaye (taky mám zkušenost, že charaktery vytvářené až událostmi za hry bývají zajímavější a hlavně se zbytkem skupiny kompatibilnější, než dopředu napsaní hotoví hrdinové, které se pak hráč snaží co nejvěrněji odehrát).

Jinak začátek jsou novinky kolem DnD, pokud chcete rovnou skočit do povídání o překladech a online hraní tak zde, příběh a příprava tady, plunule přecházející k tématu roleplaye (čistě o něm pak cca od devadesáté minuty)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15970993041992 secREMOTE_IP: 3.235.65.91