Volná diskuze

Necromancer
15.6.2020 20:31
Jak na nemrtvé Bosse
Zdar lidi,
Dal jsem se na Strádovo prokletí a samozřejmě mě hned zajímal samotný boss. Ovšem při těch všech ochranách, kouzlech a schopnostech mi zní prakticky neporazitelně(ok, vím že to je základ gotických hororů, ale nějak by to jít mělo ). A tak se ptám ukušenější komunity, zda jemají nějaké nápady/taktiky, jak tohoto temného pána přěmoci.
Popř., i na Lichy, Vznešené Mumie a pod.. Ti všichni mají hromadu legendárních akcí, akcí doupěte a legendárních odolání. Samozřejmě nezapomínejme na hordy jejich přisluhovačů(fexty pro Kostěje, Mumie pro
vznešené Mumie zplozence pro upíry). Opravdu nevím, jak se proti takové síle efektivně bránit, natož ji přemoci.
Autorská citace #21
17.6.2020 11:28 - Necromancer
Šaman píše:

Šaman píše:
Mně to přijde krajně podezřelé, že Necromancer zjišťuje slabiny vyšších nemrtvých. Raději bych mu nic neříkal, určitě je plánuje upgradovat… :D

Tak takhle, já mám na tyhlwe nemrtváky asi takový vliv, jaký má kouzelník lvl 5 na fexty.
Autorská citace #22
17.6.2020 19:21 - wlkeR
You can always just... talk to them.
Autorská citace #23
17.6.2020 19:23 - Necromancer
What?!
Autorská citace #24
17.6.2020 19:24 - Necromancer
Hm... kdo by si zahrál Strádovo prokletí? Klidně i jako DM, já to výt nemusím.
Autorská citace #25
17.6.2020 22:16 - Kosťa
Necromancer píše:
Ale i tak, má někdo nějaký "tip", jak právě na tyhle záporáky nějak efektivně vyzrát?



Velká výhoda proti tomuhle typu nepřátel je magická zbraň, jakmile má někdo magickou zbraň tak mu vlastně dává 2x tak velký zranění. A magickej luk je prostě pro tyhle nepřátele zkáza kropíš do něj mraky damage a on k tobě musí nejdřív dojít, některý zbraně jsou samozřejmě lepší než jiný např právě sluneční meč na upíry ohnivý meč na mumie a podobně

Byla tady zmíňka o mumii: tady je to jasný má krásně hořlavý obvazy

Jinak oni nemrtváčtí bossové jsou všichni tři nesmrtelní dokud jim nezničíš duši/tělo (pochop mumii srdce, lichovi škapulíř, upírovi rakev nebo jeho v rakvi) obecně se předpokládá že postavy tyhle znalosti nemají(proto je klíčový u Strada získat všecky předměty) s vyjímkou škapulíře, jenže jeho zničení bývá oříšek sám o sobě. Ještě dodám že u licha je potřeba zničit jak škapulíř tak licha, zničení škapulíře licha samo o sobě nezabije.

btw co se class postav týče tak tady je naprosto jednoznačně nejsilnější klerik forge domain protože prostě očaruje "ideální" zbraň největšímu řezníkovi v partě a ten pak všecko pobije, mimochodem je to schopnost lvl 1 což je za mě strašnej trapas.

EDIT: jo a zapoměl jsem na lítání a rychlost obecně to co umožní k nepříteli rychle se dostat pak stačí nějaká magická zbraň(jak jsem psal výše) a pá pá
Autorská citace #26
17.6.2020 22:31 - Tarfill
No, on takovej klerik s doménou světla dokáže napáchat taky dost značný škody. Skoro bych si i troufnul říct, že je proti nemrtvým víc důležitej, než doména kovárny... ale tohle srovnávání bude asi dost subjektivní a asi nemá smysl to pitvat víc...

Jinak je pravda, u mě v družině je dost nadprůměrnej barbar (měl štěstí na hody a je to navíc půlork) a tomu když jsem dal do rukou sekeru, co rozdává jen magické zranění (překonává imunity na běžná zranění), tak jsem si tím pěkně zkomplikoval situaci a rázem musím všechny střetnutí počítat jako o level víc, aby to mělo smysl. Takže ano, jakákoliv použitelná magická zbraň se taky dost vyplatí...
Autorská citace #27
17.6.2020 22:39 - sirien
Jestli maj vaši hráči čas přemejšlet, jak optimalizovat proti vyššímu nemrtvýmu, místo toho, aby se snažili zachránit si kejhák před nekonečnejma legiema nižších nemrtvejch, tak máte dost trapný vyšší nemrtvý.
Autorská citace #28
17.6.2020 22:43 - Tarfill
Nebo spíš já nemám rád a nepoužívám nekonečné legie nižších nemrtvých... :-)
Autorská citace #29
18.6.2020 05:53 - wlkeR
Souboje s mnoha nestvůrama jsou peklo, pokud se opravdu hrajou tak, že máš 1000 skeletonů a všem házíš na útok...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06949520111084 secREMOTE_IP: 54.226.94.217