Volná diskuze

mrkew
18.3.2021 12:14
Vnímání d20.cz komunity
Přes rok si všímám od růžných lidí na internetu názory jako.

- Jooo, to je ten web kde pořád kecají. Asi nemají nic na práci.
- Áh to je ta elita, která si myslí že jsou nejlepší.
- Pořad každého kritizují a myslí si že jim patří celá RPG scéna.
- Tahle komunita (d20) se snaží uceleně zničit hlídku hlava nehlava.
- Cokoliv zde napíšu tak jsem hned zkritizován jak jsem hloupý a nerozumím tomu.
- Klasicky remcalové a mají na všechno názor. Ostatních názor je špatný.
- Idioti s komplexy se furt musí o všem hádat. Ať si zůstanou na svém webu.
- d20 je líheň hejterů a nechápu kde se bere tolik negace v české kotlině.
- Bojí se konkurence a že jejich web přestanou navštěvovat protože se rodí nové skupiny.

Tímto příspěvkem nechci vyvolávat flame a ani se zastávat jakékoliv strany. Nejsou to mé názory, jsou to spíše útržky které mi hlavě zůstali za poslední rok, takže nemusí být úplně přesně.

Čím je toto způsobeno?
22.3.2021 12:05 - Jezus
Necromancer píše:
Co nějaký takovýhle:
A Musíme být na nováčky milí.
B Ne, musíme být na nováčky ještě milejší!
A S tím nesouhlasím, musíme být milí dostatečně, ale ne méně než na RPGF.


Mě se líbí spíš ten o tom, zda požadavek na trochu slušnější chování je automaticky slovníkářství a podobné binární uvažování, případně kolika lidem to vadí a jak moc, kolik to toleruje a zda by bylo dobré se trochu víc hlídat nebo by to bylo jen fajn či by to bylo dokonce kontraproduktivní, protože by pak do diskusí psal kde kdo .-)

A nevnímám to zatím jako flame, ale jako diskusi. Do níž mimochodem napsali názor i občasnější přispěvatelé. Takže už samotná její existence věci vlastně pomáhá :-)

Tarfill píše:
No tak jestli i samotnej Jezus přiznává, že není občas svatý, tak už fakt není vo čem se dál bavit... :-D


Život je občas peklo :-D Ale neztrácej naději, svatý nebo ne, stále jsem boží ;-)
22.3.2021 12:26 - Necromancer
Jezus píše:
Život je občas peklo :-D Ale neztrácej naději, svatý nebo ne, stále jsem boží ;-)

Pls, na tohle téma si legraci nedělejte.
22.3.2021 13:15 - Lethrendis
Jen krátký komentář ke Cornymu, ale i dalším, kteří takto smýšlí:

Když už tak píšeš o zametání si před vlastím prahem, tak bych k tomu měl hned dvě poznámky. Zaprvé jsi to Ty, který se v debatách často rozčiluje nad tím, když se v nich ozvou lidi, kteří téma dané pře jako problém nevidí.

Nesouhlasím. Už jsem to párkrát zmiňoval, ale pro jistotu ještě jednou: Když někdo napíše, že něco není tak horké, jak to vidí jiný, neznamená to, že by tím debatu ukončoval nebo něco znevažoval. Naopak, v debatách, které jsou namířené i k širšímu publiku (typicky internetové chaty), je takový názor velmi relevantní a často pro okolí cennější než vlastní hlášky "bojovníků". Každý relevantní post dobrý. Všimni si, že v téhle debatě, kde se pár lidí vyjádřilo přesně tím samým způsobem, tedy že problém nevidí/není to tak zlé, z toho ty se Sirienem vyvozujete (posty 111 a 103), že je tím pádem téma vhodné ke spláchnutí.

Druhá věc: A už vůbec nesouhlasím s tím, že kulturu debaty snižuje někdo, kdo se vyjadřuje slušně, ale způsobuje "konflikt" (post 119). To tu jako jde o nějakou názorovou unifikaci? Kdo vyjádří s něčím nesouhlas, ničí tím Kostku? Jakože když je něco stokrát omleté a furt někdo něco namítá, tak už by si měl dát pohov? To už by pak nebyly debaty.

Myslím, že posuzování toho, co "je prázdné a nic nepřinese" a nemělo by se na to tudíž reagovat, bys měl ponechat i na ostatních.
22.3.2021 13:27 - Sockpuppet
mrkew: Je to způsobeno tím, že se tady kritizuje DH, což je pro mnoho lidí Dračák jak má být a tedy srdcovka. Když se tady před lety (a oprávněně!) kydal hnůj na Končinu, tak to bylo všem mimo místní komunitu a Kašpariánův tým celkem jedno.
22.3.2021 15:02 - todor
Jako ja si treba rikam (a zase obecne, ikdyz jste me na tuhle myslenku privedli touhle diskuzi)... je treba se za kazdou cenu furt zlepsovat? Treba to mnohym/vetsine/adminum staci jak to je? Treba za me to tu takhle staci :)
22.3.2021 15:44 - Gergon
Já bych hlavně změnil design =) ale od toho je jiná diskuze a horké téma, takže do toho nechci tolik rejpat :D
22.3.2021 17:57 - Necromancer
Gergon: Jak jako změnil design? Jakože vizuál vebu?
22.3.2021 18:11 - Dukolm
Necromancer na tohle téma ohledně technického řešení tu máme jinou diskuzi jak psal gergon Kostky jsou vrženy…
22.3.2021 18:23 - Lethrendis
Navíc datum změny už bylo stanoveno - bude to ve čtvrtek :)
22.3.2021 18:56 - Jerson
Sirien říkal úterý.
23.3.2021 14:59 - York
todor píše:
je treba se za kazdou cenu furt zlepsovat?


Tohle je poměrně kardinální otázka. Za každou cenu to určitě nutný není, na druhou stranu právě vůle se neustále zlepšovat vede třeba k průběžnýmu růstu kvality překladů, což je pro hráče jednoznačný plus. Takže za mě to je určitě krédo, kterýho se má smysl držet. Navíc pokud se kdokoliv chce řadit mezi elitu, tvrdá dřina a neustálý zlepšování by pro něj měl bejt denní chleba.
23.3.2021 20:17 - todor
York píše:
Tohle je poměrně kardinální otázka.


Presne tak a taky v jakych oblastech (gui, preklady, kultura stolovani,...) a jak moc. Ale odpovedet si ji musi nejdriv admini a podle toho to tu nekam vest (a nebo ne). Az dalsi jsou lidi co jsem chodi, budto budou dal a nebo ne.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.057343006134033 secREMOTE_IP: 54.166.223.204