Volná diskuze

E921
28.12.2022 00:09
Zdravím všechny ^^ již skoro dva roky pracuji s myšlenkou vytvořit svůj vlastní RPG universe a dost se mi zalíbil jeden herní systém který se nazývá Microlite20. Nevím ale, jestli ho můžu použít ke svému projektu, nevím jestli je založený na d20 systému. Pokud by se našel někdo kdo by mě o tom mohl prozradit více, budu rád a.předem děkuji.
Autorská citace #1
28.12.2022 10:28 - ShadoWWW
Microlite20 je OGL, takže v pohodě.
Autorská citace #2
28.12.2022 12:25 - Chyba
Stačí trochu googlit
Píše:
Microlite20 is an OGL role-playing game containing character generation, combat and rules for magic, monsters and level advancement. We have ripped the guts out of d20 leaving just the essence of the game. Skills are much simplified, there are no feats and combat is as simple as it gets. The original Microlite20 is a trimmed-down, subminiature version of the Primary Fantasy Tabletop RPG SRD rules that has been designed to be quick and easy to play. The goal was to create a simpler game, but one where all of the resources of Primary Fantasy SRD (monsters, spells, adventures and equipment) could be used without conversion. It was designed for the 3.5 SRD but will work with the 3.0 SRD or even the PF SRD. The rules for character generation, combat, magic and level advancement take up a single sheet of paper, meaning it is perfect for introducing role-playing to new players, gaming one-shot adventures or tailoring into your own game system (and judging by the number of Microlite20 variants available, tailoring Microlite20 into your own game system is very popular).
Autorská citace #3
30.12.2022 12:52 - E921
Děkuji, googlil jsem a pátral jako divej a potřeboval se ujistit :D přece jen Microlite nevlastní Wizards of the Coast ale Greywulf, tak mě to trošku zmátlo :D
Autorská citace #4
30.12.2022 13:42 - ShadoWWW
OGL právě znamená, že Wizardi dali volnou licenci vydávat pravidla nebo doplňky pro jakoukoli třetí stranu, ať už je to autor na volné noze, nebo celá vydavatelská společnost.
Autorská citace #5
30.12.2022 20:00 - E921
Tak to tím pádem teď vyřešilo všechny mé otázky, moc díky ^^

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.058034181594849 secREMOTE_IP: 3.89.56.228