Čas pro hrdiny

23.7.2009 01:27 - sirien
LOL. Některý ty posudky sou fakt perly.
Vtipné jak sem s A45 měl podobné názory na A42 a A43... nicméně by mě fakt zajímalo, co je sakra zač A73. Doufám že s nim nebudu na misi, protože podle těch reportů bych ho asi brzo zastřelil :D
23.7.2009 01:40 - Dukolm
Sirien: no měl sem k tomu opravdu blízko a dostalo mně že většina lidí napsala jak se mohl dostat k omeze
taky mě zaujalo hodnocení mě od 21 čekal sem že si mě tam vezme do parády a z kritizuje víc
23.7.2009 07:50 - Jerson
A73 je kluk, který se mnou hrál jedny InSpecters a pak dvě mise Omegy, a to byly jeho první tři RPGčka v životě. V porovnání s jinými začínajícími hráči nehrál až tak špatně, prostě bych řekl, že král klasickým stylem "Mám možnost použít výhrůžky a násilí, aniž bych musel nést přímou odpovědnost a nemám na to zkušenosti z reálného života".

Hlavně mě zajímá jeho report a hodnocení ostatních, jsem zvědav co napíše.

Btw. Siriene, zavedl jsem nové slovo "zebonovat" (čte se z_Ebonovat), s významem "zastřelit postavu spoluhráče pro úspěch mise". Agent 73 byl málem zebonován v obou misích na kterých byl. Na misi 12 byla jeho osobní zbraň svěřena agentovi 45 (tedy Hugovi), aby nemohl napáchat velkou škodu.

Ale ke konci si začal uvědomovat úskalí svého přístupu, když se napřed pokusil dostat se do střežené továrny pomocí svého průkazu GRU, což mu nevyšlo. A když na konci celá skupina opouštěla bojiště a všichni se shodli, že jsou v pohodě, protože je nikdo neviděl (nebo tedy nikdo kdo by přežil) a nemůže je poznat, a agent 73 se chytil za hlavu se slovy "Ježiši, já ukázal svůj průkaz tomu strážnému." (: )
23.7.2009 12:42 - Felouen
S A73 byla fakt sranda. Říkal jestli přijde na FFS nebo další FF? Už jen kvůli těm gagům by to stálo za to.
23.7.2009 12:43 - Ebon Hand
Když je takhle všechno po hromadě, tak je to super. Posudky agentů jsou dobré.
23.7.2009 13:22 - Jerson
Každopádně agent 73 je zcela rozhodně velmi dobře zapamatovatelný. Jestli Macintoush pojede na FFS nebo FF 2010 nevím, uvidíme zda se vůbec ozve.

Časem ještě přidám fotky pro lepší orientaci.
24.7.2009 10:19 - Nerhinn
Takhle, jak to je, je to super :)
Tedy, s droboulinkým detailíčkem... mě samozřejmě těší ty posudky, protože zrovna moje postava z toho vychází skvěle, ale zas na druhou stranu je to takové kontroverzní. Zrovna na 73 jsem napsala posudek opravdu svědomitě, ale doufala jsem, že to nebude zveřejněno - ne kvůli tomu, že bych se bála, že se na mě naštve, ale proto, že jsem se bála, že se to dotkne jeho hráčského sebevědomí; a takových agentů je tam koukám víc. Já slyšela o dost mírnější kritiku po mé první hře a trvalo mi víc jak půl roku, než jsem se odhodlala hrát znova. No... snad Macintoush není takový uzlíček nervů jako já :)


sirien: :-*
24.7.2009 10:31 - Jerson
Macintoushovi to kdyžtak vysvětlím ... na druhou stranu si myslím, že je pro hru lepší takováto postava, na kterou se sejdou čtyři(!) posudky a která se dost výrazně zapíše do hry, než postava, na kterou si za tři měsíce vzpomenu, protože držím v ruce její kartu, ale zaboha si nemůžu vybavit kdo ji hrál a co během celé hry dělala. A posudky na takovéto postavy hráči buď nenapíšou vůbec, nebo jen stručné, protože prostě neví co by měli napsat.
24.7.2009 12:01 - sirien
Nerhinn:


tohle si můžeš dát místo avatara...
24.7.2009 12:39 - Macintoush
Koukám, že jsem populární.
Posudky mi sebevědomí nesnížily. Čekal jsem, že budou horší. Třeba slovo sociopat se vyskytuje jen v jednom a slovo popravit v žádném. Mám jenom trochu strach, jestli se mnou bude někdo chtít hrát. Těm, kterým jsem svým hraním zkazil požitek z RPG, se tímto omlouvám.
Poreninov byl/je poněkud svěrázná postava. No dobře, třeba v první misi to byl naprostý magor. V té druhé jsem se to snažil dost zredukovat. Třeba jsem úplně vynechal sovětofilní faktor a mělo to docela úspěch. Nikdo ze spoluhráčů se mě nepokusil zEbonovat.
Sirien: A73 je ten člověk co se tě na tvé přednášce zeptal na Wyrm. to jen kdyby sis chtěl vybavit nějakou podobu.
24.7.2009 12:55 - Jerson
No vida, Ivan už je tady (: )

Btw. sovětofilní faktor v Sovětském svazu by byl velmi zajímavý. Ostatně jak sis všiml, zase ti bylo vyčítáno, že se moc neorientuješ v místních poměrech. Takže si asi nevybereš.

No, čekám na tvé zprávy a posudky ostatních. Doufám že se jejich názory nenecháš ovlivnit (: )
24.7.2009 13:23 - Macintoush
Vynecháním sovětofilního faktoru jsem myslel spíš to, že jsem střílel s Omegou do rudoarmějců a ne s rudoarmějci do Omegy. Zprávy píšu tak různě všechny najednou, takže nemám hotového nic. Já bych se názory ostaních i ovlivnit nechal, ale zprávy píše Poreninov a ten je naprosto neovlivnitelný, nikým :)
24.7.2009 13:56 - Nerhinn
sirien: Díky, ale preferuji spíše:

Grammar nazi toho moc neřekne, zatímco takhle by bylo jasné, že reaguji na tebe :)
24.7.2009 13:59 - Jerson
Bacha na ty "rudoarmějce", aby ještě někoho nezavedl. Měli uniformy, to ano, ale ne Rudé armády.
Stačí, že Šitama psal o "příslušnících KSSS" :-)
24.7.2009 14:56 - Hugo
Ohledně postavy agenta 73/ hráč Macintouše, Je potřeba rozlišovat dvě věci, zaprvé postavu která de facto může být skutečně pošuk a mistr na úlety a průšvihy, kterého k Omeze (tedy "parapablbům") pošlou šéfové od mateřské organizace aby se ho (konečně) zbavili stylem: "Pošlete, pro Boha, toho vola pryč, kamkoli, ale daleko a pryč, než se tu zněj potentujeme všichni..." (uznávám že to může být v některých ohledech herně kontraproduktivní i v situaci kdy je taková postava zahrána dobře, ale to uže je holt údělem). A na druhé straně jak Jerson poznamenal zcela správně začínajícího hráče, který sice není pokroucen dračákysmem (a jinými -ismy zrovnatak), ale díky svému začátečnictví nemá zkušenosti k hraní postavy aby přesně zapadla mezi typy agentů pro tajnou službu. Omega je těžká, právě pro to pole na které svoje postavy staví a nelze objektivně srovnávat staré herní harcovníky typu Siriena, Ebona a spol s elévy typu Macintouše (svár jablka vs. hrušky...)

V pokračování k tomu. To tvé "zebonování", Jersone, mám pocit vyšlo de facto z naší společné rozmluvy kdy jsem se dotazoval, může-li moje POSTAVA danou POSTAVU v případě potřeby/nutnosti zabít. (Odvozoval jsem tohle metaherní informování od předešlé metaherní diskuse s Dukolmem, tj. popisu špeků z předešlé hry s Macintoušem a jeho postavou). Mám pocit že 73-kova zbraň skončila v mém inventáři i pro tetno výše zmíněný rozhovor (že by jako popravčí nástroj?). Proč jsem nakonec 73-ku "nezebonoval" (abych použil ten tvůj novotvar Omegácký) bylo že nebyl prostě rozumný důvod, proč to udělat. A kdy to udělat. Protože prokázáním se průkazem GRU na vrátnici bez bumážky (mimochodem jak moc tu následující scénu ovlivnil ten můj papírek?) to zavařil 73-ka nikoli Omeze ale GRU (Ebone tvoji lide maji FAKT dobrou konkurenci ...). Takže proč ho střílet když si to GRU případně vyřídí sama (i když ta spíše popře že by takový člověk u nich kdy byl). Podobně nesmyslné by bylo střílet ho za to že sebral veliteli (teď již pacifikovaného oddílu) revolver, když stačilo přijít a říct zcela prostě: "Davaj".

Na druhou stranu aby to nevypadalo že se do Macintouše navážím, hrál jsem s ním dvě další hry jednu jako postava (Jersonovy Inspecters) a jednu co by ...ehm... vypravěč (Spellcross Stalker) a v obou zmíněných hrách s ním nebyl problém (ne že by de facto jako s hráčem vlastně v Omeze byl).

Jersonovi bzch se rád tímto omluvil ya blokaci některýcm mých papírů a zpráv, protože opět (ač to nemám VŮBEC v popisu práce) funguji jako IT odborník na OFM FZU AVČR, a opět hasím rozložená data (to je tak když se na moje pravdivé nadávání nemíchejte dohromady počítače na psaní zpráv a řízení zařízení z vyskoka s...). Dá-li Bůh příští pondělí posílám.

Macintouši já bych z toho kovbojku rozhodně nedělal. Upřímě řečeno mnoho z lidí co Omegu hraje nebude mít nějaké speciální znalosti dané etapy historie. Jen někteří dokáží lépe kamuflovat svojí neznalost a spolu s nebetyčnou drzostí, šaškovsktvím a hereckým exhibicionismem ji doukážou tu lépe tu hůře vydávat za dokonalou znalost problematiky.

Jersone k Šitamovi a jeho KSSS vysvětlení je různé, může být že to zmotal hráč, nebo může být, že to (jakoby) zmotala postava odvolávaje se na nedostatečnou znalost. Každopádně dokud do toho nezačnou lidi míchat informace získané od dalších hráčů (což je dle mého skromného názoru, tedy ihmo, důvod proč si psát alespoň minimální poznámky ze hry, ideálně přímo při hře). Nech to tak, třeba na tom zmatku něco vystavíš. Jak už kdesi poznamenal Sirien, nejlepší konspirace (takové, které by vypravěče nikdy za žádných okolností nenapadly, vymýšlí sami na sebe, aniž by to ale tušili, hráči sami.
24.7.2009 16:39 - Jerson
Hugo píše:
To tvé "zebonování", Jersone, mám pocit vyšlo de facto z naší společné rozmluvy kdy jsem se dotazoval, může-li moje POSTAVA danou POSTAVU v případě potřeby/nutnosti zabít.

V tomto směru jsem byl druhý, o dva dny dříve jsem dostal podobný dotaz typu "Jak je to s likvidací agenta jiným agentem?"
Hugo píše:
Mám pocit že 73-kova zbraň skončila v mém inventáři i pro tetno výše zmíněný rozhovor

Spíše jsi byl osvědčený agent a opravdu to bylo myšleno tak, že máš relativnímu nováčkovi dát pistoli ve chvíli, kdy by šlo do tuhého, ne že ho máš jeho vlastní zbraní zastřelit (: )
Hugo píše:
Protože prokázáním se průkazem GRU na vrátnici bez bumážky (mimochodem jak moc tu následující scénu ovlivnil ten můj papírek?) to zavařil 73-ka nikoli Omeze ale GRU

Nijak, myslím že jednak si na to Macintoush hodil (i když si na to nevzpomínám přesně) a pak ti strážní měli vcelku jasně dané, koho měli pustit. Ne že by se dovnitř nedalo dostat, ale tak snadno by to opravdu nešlo.
Nehledě na to, že musím být spravedlivý - z mise nezbyly žádné odložené neúspěchy, což znamená, že z toho nebude mít potíže ani agent 73, ani GRU, a už vůbec ne Omega. Strážný prostě to jméno zapomněl. Prozatím.

Ty KSSS vykládám přesně tak jak píšeš, prostě japonec neví, co to bylo přesně za lidi. To se prostě stává a od toho píšou hlášení hráči a ne já.

Každopádně musím říct, že úvodní hledání správného nádraží bylo díky malým rizikům zdlouhavé, zato přestřelka v továrně byla naprosto excelentní. Když pět agentů vyrobí šest mrtvých během jednoho kola, navíc tak překvapivou akcí, to je jen tak nevidí. A to měli pět zbraní, ale nikoliv jednu zbraň na jednoho agenta.
24.7.2009 17:27 - Hugo
Jen pro tvojí informaci Jersone předpokládal jsem že ty mrtvoly budou vyrábět (v horším případě) moji společníci až potom co už Horsta nebude, v lepším případě že využijí obětovaného pěšce k tomu, aby "vojákům" za zády pronikli do továrny.
Přestřelku s následkem vyřazení šesti stráží si de fakto stráže zavinily vlastní blbostí a hrubým porušením pravidel jak se v dané situaci zachovat. (Byť čistě herně vzato by v případě postupu přesně podle příručky byl pro hráče a jejich postavy velký problém).

S tou bumážkou jsem měl na mysli ne že si hodil, ale to že po něm bumážku chtěli, byť se to dalo očekávat, že budou něco podobného požadovat.

K tomu dlouhému hledání nádraží na začátku. Jersone je obecně jeden problém. Tvoje úvaha spočívá v postulátu automaticky nastavovat vysoké riziko za všech okolností. Můj názor je že nastavuji riziko úměrné situaci, tomu co můžu a chci získat a co můžu a nechci ztratit.
NEvím jak ostatním, ale zaprvé mi ta patálie s hledáním nídraží nepřípadla OT ale zapadající do tématu. Neochota na začátku v Čusovaji riskovat tu bych spíše odvozoval od znalostí některých hráčů (nebo domněnek) ohledně fungování Sovětského Sajuzu. Hlavně nezapomínej že nádraží je i dneska (byť dneska u nás se z toho moc "nestřílí", a ani za to nestřílí) objekt vojenského charakteru (a doufejme že přes všechny hony na teroristy to tak zůstane i nadále, že se z fotografování nebo promenádování na nádraží a koukání na "vláčky" nestane opět minimálně přestupek...)

Akorát furt nechápu co je nebo bylo na přestřelce takové excelentní? Agenti s odstřelovačskou kvalifikací potvrdili že střílet umí a připsali si každý dvě čárky (pardon mrtvoly, to už máme čtyři stráže), no a na zbylé tři agenty tím pádem zbyla menšina, už jen dva strážní. Takže počet nábojů v zásobnících převyšoval počet cílů... (a to pravda nemluvím o spolupráci Šitama s Poreninovem na jednom výstřelu ve dvou mužích...)

Jo mimochodem pro potřeby podobných strážních oddílů přidám do nové verze kartiček jednu celou stránku se standardními armádnimi puškami (většinou opakovačky, ale např amíci měli svoje Garand M1 samonabíjecí.) Což mě Teoreticky přivádí na myšlenku jestli náhodou takováhle organizace by neměla mít spíš než mosiny SVTčka nebo AVSka (každopádně pokud budeš potřebovat větší počet kusů od kartičky řekni které, není problém zařídít v souboru...)
24.7.2009 17:29 - Hugo
Osvědčený agent?
Některé z informací v posudcích na Agenta 45 se dle názoru jeho hráče nezakládají tak úplně na pravdě, přesněji ostatní agenti se mu snaží z Bůh ví jakého důvodu v některých ohledech podezřele nadržovat.
24.7.2009 23:50 - sirien
Macintoush píše:
Vynecháním sovětofilního faktoru jsem myslel spíš to, že jsem střílel s Omegou do rudoarmějců a ne s rudoarmějci do Omegy.

LOL

Hugo píše:
V pokračování k tomu. To tvé "zebonování", Jersone, mám pocit vyšlo

...z výrazu "zmosbyovat". Pokud nechápeš, pusť si HIMYM, protože jsi o hodně přišel :P
25.7.2009 18:36 - Jerson
Hugo píše:
K tomu dlouhému hledání nádraží na začátku. Jersone je obecně jeden problém. Tvoje úvaha spočívá v postulátu automaticky nastavovat vysoké riziko za všech okolností.

To právě nikoliv. Předpokládám, že na začátku hráči až tak moc riskovat nebudou - ale když i na dvacátý hod nastaví riziko opět 1, je to už zbytečná opatrnost.
Jinak to hledání správného nádraží byla samozřejmě součást zápletky, jen jsem měl dojem, že by to šlo zfouknout o něco rychleji s o něco větším rizikem.

A můžu ti říct, že za celou mojí herní kariéru ve světě 1936 a dál to byla asi nejpovedenější akce, která vyšla podle plánů.

Jinak pušky jsem nijak zvláště neřešil, časem samozřejmě dojde na upgrady, takže na kartičky mrknu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085908889770508 secREMOTE_IP: 35.175.174.36