Čas pro hrdiny

31.7.2009 13:18 - Hugo
Jersone, vim, vim. Ale mam jen jedny ruce. Proc se mi nehlasi nejaci minioni aby za mne tu praci delai a ja jim jenom mohl sefovat... ;P
31.7.2009 21:24 - sirien
Hugo píše:
Nejen že bude spolupracovat s němci, ale on se ještě dá k náckům. Když mohly být dobrovolecké jednotky u SS z Britů, nevidím důvod proč by u nich nemohl sloužit Irčan. Navíc kyž by sloužil u např. SD...

Pche. Jediný jehož zájmy mimo Omegu hodlám zastávat je Irepublika. A její sympatizující organizace, samozřejmě...
1.8.2009 20:54 - Macintoush
Koukám, že Poreninov svou exitencí narušuje nejenom mise, kterých se účastní, ale i konzistenci, smysluplnost a uvěřitelnost celého Omega-universa. Ať už tím, že je takový pako, že Omega nemá žádný důvod si ho nechávat, nebo tím, že nesedí Ebonovi do jeho představy/vize GRU a určitě i spoustou dalších věcí. Napadají mě asi tři způsoby jak to v životopise vysvětlit. Zkusim je nějak zformulovat a poslat Jersonovi, aby si z nich něhakou vypral. Inu, všichni nějak začínali, ale jenom já přitom musím pobořit multikampaň a upozornit na sebe celou RPG komunitu.
1.8.2009 22:01 - Nerhinn
Macintoush: Jestli tě to potěší, tak po mé první hře GM otráveně řekl, že alespoň jeden bod zkušenosti dostat musím, protože tak je to psáno v pravidlech. Doufám, že se nenecháš odradit a nedáš si stejně jako já tehdy (s herním sebevědomím pod bodem mrazu) roční pauzu od RPG, nestojí to za to ;)
2.8.2009 00:39 - Jerson
Tak tedy ... jestli Poreninov je nebezpečný psychopat, pak agenti 16 a 44 jsou vraždící bestie. Dnes jsme odehráli misi 13 "Univerzitní přízraky" a takový masakr jsem ještě neviděl. Než pánové sepíšou zprávy, přidám novinový článek k tomuto případu, který mluví sám za sebe.

Macintoushi, neber si to moc osobně. Tvoje postava je v jistém směru exot, ale takových je v Omeze víc a nevím jak hráči, ale já s takovými lidmi počítal dopředu. A jejich přítomnost dělá hru zajímavou.
Takže se neboj, kampaň Omegy je v pohodě - a po dnešku jsem přesvědčen, že Omega zaměstnává horší lidi než je Poreninov (: )
2.8.2009 11:20 - Packa
Jaký vraždící bestie? Byli to náckové, můžou bejt rádi, že to měli tak rychle za sebou...
2.8.2009 12:13 - Jerson
Tím jsem chtěl říct, že "psychopat" je možná zbytečně silné slovo. Možná by bylo lepší říkat "poněkud výstřední", aby nám označení "psychopat" zbylo pro člověka, který ... třeba spálí celé město jen z rozmaru, nebo tak (: )
2.8.2009 17:09 - pety
Sirien: No me spletlo hlavne to ze hugo obvykle nepise tak ehm arogantne
Jerson:cisla agentu si vybiraji hraci sami nebo jsou jim prideleny??
a jeste bych se chtel zeptat ,jak vypada obvykle zadani mise??(je to nejak specifikovane("kill those nazis!") nebo je to "deje se tam neco divnyho vyreste to")
a mise cislo trinact vypada hutne
2.8.2009 18:33 - sirien
pety píše:
Sirien: No me spletlo hlavne to ze hugo obvykle nepise tak ehm arogantne

Ty zprávy jsou psané za postavy, ne za hráče. A 45 je profesionální voják který hodnotí ostatní a misi z pohledu mnoha let výcviku a zkušeností... nejpíš.

Jerson, článek, fakticky: Hele, jako já nezpochybňuju možnosti Gestapa a jiných, nicméně velice rád bych zdůraznil, že ačkoliv jsem jednou jedinkrát použil své skutečné jméno O´Brian (a gratulace našemu nazi prófovi, že to z mého irského [oubrejn/ourejn/oubrýjn] dekódoval), tak jsem za celou dobu nepoužil jméno Paul. Jestli to někde fakt vyštrachali, tak ok, nicméně že by to vyštrachali novináři jen tak se mi až tak moc nezdá. (je mi jasné že to mohlo Gestapo novinářům předat aby na mě upozornili, ale jde mi právě o to jestli to takhle udělali nebo ne)
Packa nepracuje pro Frankfurter Zeitungen, ale pro Bavorishe něco Presse.

Jerson: Co to sakra je za bulvár? Jakej očitej svědek? Žádnej očitej svědek v tý místnosti před naším odchodem nezbyl! A jestli jo tak nejspíš uhořel... Lháři nacistický.

Jerson píše:
Tak tedy ... jestli Poreninov je nebezpečný psychopat, pak agenti 16 a 44 jsou vraždící bestie.

Absolutně protestuji - nikdo nezinteresovaný nepřišel k újmě (i ten blbej vrátnej skončil jen s otřesem mozku na půdě). Drahá Heike to dostala brokovnicí, protože to už nebyla Heike, vedoucí praktik to dostal do kolene, protože si hrál na drsnýho nácka (a pak do hlavy, protože ho to nepřešlo), ty dva sem zastřelil protože naprosto debilně utíkali a pak se to kapku zvrtlo... původně sem je chtěl naházet na náklaďák nebo tak a prostě je odvést šéfovy do Hamburku všechny.
2.8.2009 20:51 - Jerson
pety píše:
Jerson:cisla agentu si vybiraji hraci sami nebo jsou jim prideleny??

Obvykle buď zakládám novou sekci a pak hráčům nabídnu na rozebrání pár čísel, nebo přiřazuju nového hráče do už existující sekce a pak použiju první volné číslo z dané sekce. Pokud by někdo chtěl konkrétní číslo nebo naopak nechtěl, tak by to šlo. Proč se ptáš?
pety píše:
a jeste bych se chtel zeptat ,jak vypada obvykle zadani mise??(je to nejak specifikovane("kill those nazis!") nebo je to "deje se tam neco divnyho vyreste to")

To druhé. Hráči obvykle ani neví, co vlastně jedou řešit, a někdy se případ vyvrbí dost neočekávaně. Dávám hráčům (či spíše postavám) dcoela dost volnosti, někdy jim to přijde až moc, ale tak to prostě je - vlastní iniciativa bývá zajímavější než plnění předem stanovených úkolů.

Siriene, buď bez obav, Gestapo má docela velké možnosti a jako cizinec jsi zapsán na různých místech pod svým jménem, přičemž nepředpokládám, že by sis vymyslel vlastní, když příjmení necháš (a když je riziko, že bys musel ukazovat pas - třeba při ubytování v hotelu).
Novináři z Völkischer Beobachter jsou lamy, kteří by ti na jméno taky rychle nepřišli ... KriPo je jiná věc. A to že vaše dopadení je otázkou dní není tak planá výhrůžka :-)
Jméno novin pro které dělá Metzinger jsem napsal tak, jak si ho svědek zapamatoval - to že si ho zapamatoval blbě je jeho problém.
No a ti očití svědkové jsou taková malá nápověda, Packa na ní už přišel (: )

Tvé původní záměry nemůžu hodnotit, neznal jsem je, jak to dopadlo, tak to dopadlo a i když budeš muset svůj přístup vysvětlovat Dirkovi, tak mě jako Vypravěči to nevadí, já jsem s vaším přístupem spokojený - kdybych nechtěl abyste ty nácky postříleli, tak vás bez pořádné porce úspěšných hodů nenechám.

(A nikoho nevoz, Omega není na nějaké věznění stavěná. Zastřelení bylo lepší)

No a já jdu připravit odstavec o čtrnácté misi "Oblast Stalinovo", dneska to bylo velmi, velmi zajímavé.

Btw. Omega kostky mají rády filmový styl - snad ještě nikdy na žádný hod ve finální rozhodující akci, kde se nastavují opravdu vysoká čísla nepadl neúspěch, natož pak kritický neúspěch.
Dneska jsem zabil dvě mouchy jednou ranou - splnil jsem si scénu, kdy skupina utíká ze záklany na jedoucím vlaku a brání se kulometným čtyřčetem proti létajícímu stroji, a druhou scénu, kdy odlétají v poslední možné chvíli, než by zemřeli.
Byla to dost dobrá akce.
2.8.2009 21:13 - sirien
Píše:
No a ti očití svědkové jsou taková malá nápověda, Packa na ní už přišel (: )

Příště si mrtvolnost mrtvol asi pojistim brokovnicí vůči horní čelisti...

Jerson píše:
A to že vaše dopadení je otázkou dní není tak planá výhrůžka :-)

Hm... Další mrtví nácci!!! Když já za to nemůžu, šéfe, oni za mnou přišli sami...
Asi si hned po odevzdání hlášení udělám výlet do USA. Slyšel sem že v NY hledaj nějakýho batmana...

Píše:
(A nikoho nevoz, Omega není na nějaké věznění stavěná. Zastřelení bylo lepší)

Jaký vězení? Pět přímých účastníků invokační procedury, super zdroj informací, zavřeš do sklepa, vyslechneš, zakopeš na dvorku... práce na tejden, to bych nenazýval vězení.
3.8.2009 07:23 - Jerson
Vaším úkolem je přivézt informace, nebo zajistit důkazy. Nevozit lidi, a už vůbec ne do střediska sekce.
Každopádně jsem zvědav na hlášení.
3.8.2009 09:07 - Hugo
pety píše:

Sirien: No me spletlo hlavne to ze hugo obvykle nepise tak ehm arogantne

sirien píše:
Ty zprávy jsou psané za postavy, ne za hráče. A 45 je profesionální voják který hodnotí ostatní a misi z pohledu mnoha let výcviku a zkušeností... nejpíš.


Sirien má v zásadě pravdu. Já jen k tomu dodám, že:
Horst Kropatschek je profesionálním příslušníkem Bau-Lehr Battailon 800 z. b. V. (modří již vědí, červení "gůglí" heslo - jednotka Brandenburg), bývalý ČS legionář na Rusi a veterán dvou válek (první světové a "Jersonova" Blitzkriegu - viz úvod k historii pro kampaň Omega)
3.8.2009 12:31 - sirien
Jerson píše:
Každopádně jsem zvědav na hlášení.

Sepíšu dneska odpoledne, hned co se odněkud vrátim.
3.8.2009 13:38 - Merlin
já poslal průběžné hlášení z mise ( je makačka nepsat jak jsem naučenej úřední řečí a faktickými popisy, ale jako Erika :)
3.8.2009 13:44 - Jerson
Jojo, už jsem to četl, ale s tím sis opravdu nemusel dávat tu práci, když ještě ledacos zjistíte a budeš ho přepisovat :-) I když asi ne tak moc.

Edit:
Aby nedošlo k mýlce - průběžné zprávy opravdu nevyžaduju, stačí mi jedna po skončení mise plus případné posudky.
3.8.2009 13:56 - Merlin
No jo..se omlouvám..sem přišel po 14 dnech do práce a tady píšu samý hlášení, tak jsem to blbě pochopil a přibral to k tomu :) nicméně, tolik práce mi to nezabralo a myslím, že průběžné hlášení ústředí potěší :)
Edit: nepřepíšu.¨..budu pokračovat dál v popisu výsledků. V průběžných zprávách se to normálně dělá :P
3.8.2009 14:31 - Jerson
Jasně, když píšeš hlášení do práce, proč nepřibrat jedno navíc :-) Jen vezmi v potaz, že tohle hlášení je pro jiné hráče, takže čím stručnější, srozumitelnější a obsažnější bude, tím lépe. Ale třeba ještě něco co máš v nedořešených věcech přesuneš do zjištěných informací.
3.8.2009 15:35 - Merlin
no jasně, že stručně...pchá..umím uměle natáhnout obyčejných 5 řádků na dvě A4 :) ale jsem hodný
3.8.2009 17:26 - sirien
Huf... tak jsem dopsal hlášení z mise 13 i posudky na A15 a A16... du je poslat Jersonovi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079526901245117 secREMOTE_IP: 3.236.98.81