Čas pro hrdiny

Jerson
15.10.2009 17:16
Vedení hry
Komentáře k vedení kampaně Omegy a další (ne)související témata
7.12.2018 20:01 - Šaman
Není to komický… je to spíš smutný po vás číst.
8.12.2018 13:44 - Jarik
Tak zrovna h.fantasy se hraje odlišně v DnD různých edic. Protože každá dávala důraz na něco jiného.
Viz třeba rozdíl mezi 3,5e a 4e :D

A dále. Jediné, co si hráč vyslechne od Jersona před hrou. Je to období na počátku WWII. A postavy dělají pro neznámou tajnou organizaci zabývající se anomáliemi. Udělej si postavu.
8.12.2018 14:28 - efram
Jarik píše:
A dále. Jediné, co si hráč vyslechne od Jersona před hrou. Je to období na počátku WWII. A postavy dělají pro neznámou tajnou organizaci zabývající se anomáliemi. Udělej si postavu.


No mě tohle přijde fakt až dost určující. Jednoznačně to hráče ovlivní. Už právě při vzniku prvotní myšlenky na postavu.
8.12.2018 15:20 - Jarik
efram: a mně přijde, že ti došli argumenty. a tak si vymýšlíš kvaziproblémy.
8.12.2018 15:25 - efram
Jarik píše:


myslet si můžeš co chceš, já to prostě takhle vnímám. No a pokud si vezmeš jak jsem tu vypsal složení družiny ve hře, kterou nikdo "neovlivnuje" a a pak vstup o tom že jde o období počátku WWII....... tak si myslím, že to opravdu další argumentaci nepotřebuje. Rozpor mezi tím "Neovlivňuje" a tím "Období před WWII" je pro mě jasný. Ale chápu, že to tak nemusíš vidět.
10.12.2018 08:32 - Jerson
Nojo - kdybych hrát fantasy a hráčům říkal "bude to fantasy, udělej si postavu", Eframovi by to asi i tak připadlo silně určující a vliv pravidel či settingu na charakter postavy a její přístup k řešení problémů (bojový/nebojový) by i tak nejvíc závisel na mé osobě.

I když mě napadá, že jsem už hrál i hru (dvakrát), kde jsem hráčům řekl "Můžete hrát cokoliv". Bojových postav byla třetina - v jednom případě to byl mechanický pavouk z Dooma s rotačním kulometem (vedle dvou dalších postav), ve druhém případě to byl magický meč (který tedy budu počítat za bojovou postavu) a týpek vlastnící krystal s veškerou energií vesmíru, kterého budu počítat také za postavu využívající nikoliv přímo boj, ale prostě přímé působení své moci. Další čtyři postavy byly nebojové.

Nicméně uznávám, že ze dvou příkladů o třech a šesti hráčích se nedá dělat žádná statistika a odhad preferencí různých hráčů RPG :-)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17860293388367 secREMOTE_IP: 34.228.41.66