Čas pro hrdiny

Jerson
15.10.2009 17:16
Vedení hry
Komentáře k vedení hry a další (ne)související témata
20.5.2019 20:31 - LokiB
Jerson píše:
A prostě pomocí Oblbování, Domlouvání a Velení můžu řešit podobné situace, ale jinými způsoby, tak postavu podle toho hraju - přičemž chování postavy není definované třídou / classou / povoláním, ale rozdělením bodů.

Hmm, tak já pro to používám raději jiné přístupy, protože to, co postava umí (například Oblbovat) mi ještě nedefinuje nijak přesně "proč a z jaké pozice" ... jak jsem psal, vůbec to nemusí být svině, může to být hodný člověk s velkým nadáním pro oblbování druhých.
Ono tam těch "charakter definujících" (z tvého pohledu) stejně moc nebylo.
Skirmish jaksi tohle nerozsekne ...
To už víc ta minulost a případné neřesti.

Ale obecně si rád charakter postavy definuju dost bez návaznosti na "schopnosti postavy" . Pakliže nejde o přímo definující body jako některé Hindrances či Edges v SW, které přímo charakter definují.

Jerson píše:
V DnD je neúspěch prostě "nepodařilo se", takže mě až tak moc neláká něco zkoušet, zejména když mám malou šanci na úspěch.

Ale tu šanci na úspěch můžeš mít stejnou. Tady v tom případě máš tak i tak 50%. jen v Blades bys to měl asi s komplikací. Takže argument o malé šanci neberu.

Ano, DnD je více zaměřeno na to "dosáhnout něčeho" než se "bavit u komplikací". To je fakt. A chápu, že někomu ty komplikace pro vyžití ve hře fungují dobře. To je validní, ale neříká to, že je Blades přístup lepší než DnD, jen že danému hráči vyhovuje víc.
20.5.2019 21:05 - efram
Jerson píše:
Jo, je. V DnD je neúspěch prostě "nepodařilo se", takže mě až tak moc neláká něco zkoušet, zejména když mám malou šanci na úspěch. V něm si hážu jen když mě k tomu GM vyzve.

Tak tomu není opravdu není. To co popisuješ je jen nejednodušší forma. S ohledem na to jak pracuje dnd 5e s obtížností rozhodně neznamená, že si hážeš je na úspěch a neúspěch. Lze to krásně škálovat. Prostuduj si PPJ.
20.5.2019 21:06 - Aegnor
LokiB píše:
Ono tam těch "charakter definujících" (z tvého pohledu) stejně moc nebylo.
Skirmish jaksi tohle nerozsekne ...

Tak jak se to vezme. Moje postava byla největší masič v družině, skirmish neměla vůbec a všechno řešila přes wreck. :-)
20.5.2019 21:13 - ShadoWWW
Jerson píše:
V DnD je neúspěch prostě "nepodařilo se",

Čistě pravidlově ano, ale to je kvůli tomu, že pravidla tvoří jen třetinu hry (druhou improvizace a třetí socializace). Je to schválně takto volně, aby konkrétní interpretace byla na hráči/PJ, kteří posoudí konkrétní situaci lépe než autoři pravidel v době jejich psaní.
20.5.2019 21:24 - Log 1=0
efram píše:
Můžeš mi prosím tě více naspat jak tvůj koment souvisí s postem, kterým jsem komentoval Jersonuv logický faul.

Tak na jednu stranu to bylo unáhlené zobecnění, na druhou stranu Jerson uvedl, jak moc jsou jeho zdroje omezeny.
Jerson píše:
Já nevím - a můžu ho mít? Podle pravidel, na první úrovni?

Pokud kamarádem myslíš "spřátelené NPC" tak se to u některých černokněžníků očekává.
Pokud myslíš nějakého společníka kterého jako ráč ovládáš (alespoň částečně) tak to jde přes najdi přítelíčka, pokud nevadí, že se bude maskovat jako zvíře (to není úlidba, přítelíček je běs/víla/nebešťan by rules).
Pokud i tohle vadí, tak musíš hrát od 3. nebo vyšší úrovně.
Jerson píše:
V DnD (žádné verze) mi to takhle nefunguje, tam hodnoty postavy nemají velký vliv na její chován

Takže postavu zdatnou ve vhledu a přesvědčování bys hrál stejně jako zdatnou v zastrašování?
20.5.2019 21:46 - efram
Log 1=0 píše:
Tak na jednu stranu to bylo unáhlené zobecnění, na druhou stranu Jerson uvedl, jak moc jsou jeho zdroje omezeny.

takže může naprosto v klidu napsat, že v každe kapitole bude automaticky něco spatně na základě jednoho vjemu (který je navíc ještě diskutabilní). Tak to potom jo to dává hodně smysl.
20.5.2019 22:10 - Log 1=0
Tos to hodně pokroutil.
Ne že automaticky bude, ale že má důvod si to myslet.
Hm, možná jsem měl uvést i důležitou podmínku: Máme dobrý teoretický důvod si myslet, že věc dělaná stejnými lidmi za stejných podmínek a za stejným účelem bude mít stejné vlastnosti.
Takže je to hypotéza, která se dá navíc ověřit.
Jako ve vědecké debatě to neobstojí, ale tady?
20.5.2019 22:25 - efram
Log 1=0
nepřekroutil, myslím si, že to neobstojí v žádné debatě. Můžeme se v tom míjet, ok.
20.5.2019 22:33 - Kropy
Taky mám pocit, že úspěch s komplikací jako možnost v DnD je. Dokonce si myslím, že i v PHB, podívám se raději, abych nelhal, ale jedná se o jedno z doporučení pro PJ, jak udělat hru zajímavější, to že jí někdo nevyužívá je jeho věc.
21.5.2019 10:08 - LokiB
Bylo by zajímavé srovnat, kolik lidí touží po úspěchu s komplikací a kolika lidem třeba vadí možnost neúspěchu s významným dopadem.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.24681401252747 secREMOTE_IP: 34.204.0.181