Čas pro hrdiny

Jerson
15.10.2009 17:16
Vedení hry
Komentáře k vedení hry a další (ne)související témata
23.5.2019 21:52 - Aegnor
Lethrendis píše:
Tak ho jako GM upozorním na to, že ostatní hrají zločince a pokud se chce zapojit, má několik možností. Buď může být nějakým objektem, co ho ostatní řeší (třeba nějakým uneseným). Anebo mu dát důvod, aby postava se zločinci spolupracovala (třeba že musí očistit jméno svého bratra, nebo tak něco). Anebo se nějakým omylem systému on sám čestňák stal zločincem, je na něj vyhlášen zatykač a odměna za mrtvého. Proč? Fakt nikdo neví.

Takže v podstatě máš čas a energii, kterou bys mohl investovat do přípravy hry (opozice, příběhových otázek, scén, zápletek ...), ale musíš ji investovat do toho, abys jednu postavu upravil tak, aby mohla fungovat v rámci příběhu.

Jako samozřejmě může jít o nedorozumění mezi hráči, pak se tohle prostě udělat musí a není to ničí chyba. Ale pokud si domluvíme nějakou premisu hry a pak si hráč vytvoří postavu, která je s tou premisou nekompatibilní a očekává, že se GM podřídí a změní premisu, aby tam fungovala jeho postava ... tak si myslím, že je to chyba hráče.

Šaman píše:
Rozhodně. Samozřejmě pod podmínkou, že má dost informací o hře a zkušeností s tvorbou postavy. Jinak by mu měl GM pomoct (když to bude hra pro sedmileté prvohráče).

Tak to jsem bral tak nějak samozřejmě. Rozhodně jsem nechtěl říct, že vezmu nováčka, nechám ho vytvořit postavu a pak mu budu nadávat za to, že jeho postava není vhodná pro to, co chceme hrát. :-)

LokiB: tak v sandboxu jsou hráči zase zodpovědní za jiné věci. Třeba je fajn, když jsou hráči aktivní, sami nadhazují kam tu hru chtějí směřovat a tak. V Sandboxu se (dle mě, zas tolik sandboxů jsem neodehrál) Vypravěči těžko táhne příběh dopředu, když jsou hráči pasivní.
23.5.2019 22:12 - efram
Aegnor píše:
Takže v podstatě máš čas a energii, kterou bys mohl investovat do přípravy hry (opozice, příběhových otázek, scén, zápletek ...),

To co popisuje Latherindis, je otazkou krátké improvizace, nic co by, zejména zkusenému, Gm zabralo more casu.
23.5.2019 22:43 - Lethrendis
Nehledě na to, že o tom, co chtějí hrát a vymýšlení dějových linek na míru postav, řeším vždycky se všemi hráči.
23.5.2019 22:51 - Aegnor
efram píše:
To co popisuje Latherindis, je otazkou krátké improvizace, nic co by, zejména zkusenému, Gm zabralo more casu.

A když bude ten hráč tvrdohlavej a bude si stát za svým? On prostě chce hrát takovou postavu, jakou si vytvořil. Samozřejmě že s rozumným hráčem bude v klidu dohoda a není problém, ale ... takový hráč si málokdy udělá postavu, která je naprosto nepoužitelná v premise. A pokud ano, tak je to pravděpodobně nedorozumění.

Co když se domluvíte, že budete hrát My Little Pony a někdo přijde s postavou space marina? Není to pak, aspoň trochu, chyba hráče?
24.5.2019 00:10 - LokiB
Aegnor píše:
tak v sandboxu jsou hráči zase zodpovědní za jiné věci. Třeba je fajn, když jsou hráči aktivní, sami nadhazují kam tu hru chtějí směřovat a tak. V Sandboxu se (dle mě, zas tolik sandboxů jsem neodehrál) Vypravěči těžko táhne příběh dopředu, když jsou hráči pasivní.

jo s tim souhlasim
24.5.2019 01:13 - Boldrick
to Aegnor: Když bude sabotovat všechny domluvy a zarputile odmítat vstřícnost GM i ostatních, pak klidně budu hrát bez něj.
Jestliže s tím mariňákem přijde nevědomky, pak domluva a je možný, že někdo takovou perverzi uhraje. Já ne.

Ale uniká mi smysl, tvých otázek.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21277189254761 secREMOTE_IP: 54.167.47.248