Kultura

Joe
26.7.2007 09:53
Pulpová hra, využívajúca pravidlá rolovej hry Fate verzie 3.
Autorská citace #1
26.7.2007 09:53 - Dalcor
Jelikož sjem zvyklej na materiály Draming Cities zajímá mě následné - je zde nějaký úvod do žánru? Popis prostředí nebo jak na to vybudovat PULP prostředí? A pokdu ano /ted sjem si vsiml Kapitoly Tipy a triky/ je ten popis dostatečný i pro NEwbie?
BTW co World of Tomorrow film - ten možná zapadne ještě lépe.
Hezká recenze, díky FATE nic pro mě.
Autorská citace #2
26.7.2007 10:08 - Joe
Dik!
Jo, je tam o Pulp žánre napísané celkom dosť. Najprv stručný úvod na začiatku (strany 2-6), potom v Gadgets and Gizmos (207-221 - prehľad bežne používaných prístrojov a vecí v tej dobe) a ako si už povedal, v kapitole Tips and Tricks (najmä 303-312).
Zmienky o tom nájdeš v celej knihe a samozrejme na konci je bibliografia a odporučené filmy.
World of Tomorrow som nevidel, takže bohužel nevím ;)
Autorská citace #3
26.7.2007 10:19 - Alnag
Na pulp bych samozřejmě vzal jedině Adventure! d20; ale to teď pomiňme. :-D
SotC je IMO lepší než druhá verze Fate i tím, že je konkrétnější a vypravěč se tam konečně něco dozví. V poslední době začínám hodnocení hry tak, že nalistuji kapitolu pro vypravěče (má-li hra vypravěče) a když ta stojí za houby, zbytek obvykle nemá cenu číst. A není to jen o tom, že mohdy závisí na výkonu vypravěče. Každý autor se s nadšením vrhne na psaní a začnete dělat tvorbu postavy a řešení situací... a pak mu dojde dech, takže zbytek zkrátí. Na kapitole vypravěče se obvykle pozná, jak moc mu došla energie a jak to odfliknul.
K pointě... budeme-li u SotC považovat za kapitolu pro Vypravěče Tipy a triky (protože to Running of Game je trochu o něčem jiném, než bych si představoval), pak je to docela ucházející. Rozhodně lepší průměr, je vidět, že se snažili a dali tomu dost. Takže ačkoliv FATE nějak moc nemusím, SotC je hra, které bych ještě dal jistou šanci...
Autorská citace #4
26.7.2007 10:23 - Joe
I see your point, Alnag. Rady sú v SotC rozostreté aj v celých pravidlách, nie len v týchto kapitolách. Je tam veľa príkladov, z ktorých Pulp feeling priam srší a tipujem, že po prečítaní celých pravidiel bude mať každý, aj neskúsenejší PH (alebo hráč) obraz, ako to hrať.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071125984191895 secREMOTE_IP: 34.239.152.207