Kultura

Rytíř
8.11.2007 19:28
V pravidlech je popsána i jedna velmi zvláštní kuše, o níž jsem kdysi v první chvíli pochyboval, jestli není jen výplodem někdy až příliš bujné představivosti pánů od WotC. A víte co? Není. Ona vážně existovala.
22.3.2008 01:32 - unknown
nemate nekdo nacrty a rozmery opaovaci kuse chci si ji vyrobit a nemam nic krome miliony fotek diky moc kopec77@seznam.cz
22.3.2008 11:23 - Rytíř
Bohužel nemám žádné jiné info o rozměrech než to, co jsem napsal do samotného článku. Tedy že lučiště mělo na délku 100-110 cm. Jo a pak ještě velikost šipek.
Nicméně mám ještě jeden obrázek, pohled na tuto kuši shora. Nákres by měl být v poměru, takže z rozměrů lučiště snadno odvodíš velikost ostatních částí.. Ve výrobě kuše přeji mnoho úspěchů a až se povede, rozhodně bych byl rád, kdyby ses námi podělil o zážitky z procesu tvorby a také z toho, jak funguje! :)
5.12.2010 22:01 -
mam i planyk a rozmery kdo by chtel
7.12.2010 10:56 - Argonantus
Rest:
No, netřeba se omlouvat; téma "kuše" tady probleskuje se železnou pravidelností, a takto systematicky ty poznámky k balistě sepsal málokdo (Rytířm, a už dost dávno, takže to ne každý našel).

Stran toho arbalestu - podle mne vynález 15. století, kdy už se umělo leccos a železa bylo mnohem víc, než předtím, zejména díky "průmyslové revoluci vodních mlýnů" předchozích dvou století.

Kuše v Evropě se údajně objevila už v 11. století, kde ji nějaký badatel našel na tapiserii z Bayeux (podrobnosti mne zajímají, pokud někdo víte víc). Ve 12. století musela být dost rozšířená, když stála papežovi za ten zákaz. Osobně ji dávám do souvislosti s rozšířením klasických zubatých cimbuří na hradbách. Lukostřelbě by stačila užší proluka.
1.12.2019 15:32 - Dukolm
Odložím si sem tohle video https://www.youtube.com/watch?v=URwuU0bRMpU
1.12.2019 15:43 - LokiB
Tak to bys měl určitě vidět i jeho novější verzi
https://www.youtube.com/watch?v=k6zznk0BDd4&t=422s
1.12.2019 17:53 - sirien
Ta plně automatická verze je best. Zejména ten moment kdy vysvětlí, že to podle Německé legislativy neni považované za střelnou zbraň a je to plně legální a neregulované.
1.12.2019 19:29 - LokiB
Joerga už nějakou dobu sleduju, protože to je fakt hustej týpek :D jak se začne smát ... a má fajn nápady, které občas inspirují k nějakým steampunk invencím
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21130990982056 secREMOTE_IP: 3.81.29.254