Kultura

Alnag
8.12.2007 22:07
Robin Hood a jiné seriály
Vítejte v nové diskusní sekci Kultura. A pojďme rovnou k věci. Shlédnul jsem prvních pár dílů nového brtiského televizního seriálu Robin Hood a je to fákt hrozný. Představte si směsici Xeny a Ordinace v růžové zahradě, abyste se přiblížili představě. Ale zároveň je to svým způsobem fascinující, takže se dívám pořád dál...

Proč to ale vlastně píšu je, že mi to hodně, opravdu hodně připomíná takové to klasické D&D dobrodružství. Parta chasníků různých profesí provádějící hrdinské kousky. Z toho scénáře D&D skoro dýchá. A zároveň je to pořád statické (tzn. pořdá se to odehrává v lese a na hradě a ve vesnici). Myslím, že pro někoho to může být docela inspirující pro hru, minimálně v tom, jak vymýšlet nové zápletky ve stejných kulisách (uvídme jak brzy se to začne opakovat).

Nicméně od BBC jsem teda čekal víc...
Autorská citace #21
17.12.2007 13:09 - Dalcor
Jiank původnís eriál by se měl jmenvoat Robin of Sherwood: http://en.wikipedia.org/wiki/Robin_Of_Sherwood
Autorská citace #22
17.12.2007 13:46 - Argonantus
Alek: no, hned vedle se vede bitva o Scotta - myslím, že ten člověk objevil nové významy slova "kotroverzní". Pokud se povede, tak to bude geniální (Blade Runner, Thelma a Louisa), pokud ne, bude to ihned kandidát do nejblbějším blbin všech dob (G.I.Jane, Legenda).
Autorská citace #23
17.12.2007 21:13 - Rytíř
Mimochodem ten otočenej námět Robina Hooda se mi moc líbí - nápad ukázat legendu v pravém světle nemá chybu.
Mám prostě nového hrdinu a to jsem ho ještě ani neviděl => rytíř z Nottinghamu, spravedlivý, čestný, snaživý a dějinami neuznaný.. :D
Autorská citace #24
18.12.2007 08:32 - Dalcor
Jedinej správnej šerif z Nottinghamu je Alan Rickman!
Autorská citace #25
18.12.2007 20:29 - Alek
To ještě přece neznamená, že nikdo nemůže být lepší. Ač uznávam, že Rickman je skvělej a Crowe mi tam vůbec nesedí. Ale tu jeho proměnu v gladiátora nechápu dodnes - je tam úplně jinej než v ostatních filmech, kde se ty herecký prvky dost opakujou - takže bych ho předem nezatracoval.
Autorská citace #26
22.12.2007 19:33 - Alek
Hmm, tak od ledna se budem o kvalitách seriálu přesvědčit všici, ČT to nasadila do hlavního času (to je snad první zahr. seriál od 20.00 na ČT1 a zrovna asi takovej šit ;)).
Autorská citace #27
22.12.2007 20:14 - Alnag
Fakt? No vida, sem napřed... :-)
Autorská citace #28
24.12.2007 23:50 - sirien
Je vidět level našich Tv, který je důvodem proč je už dva roky až na vzácné vyjímky nesleduju
Autorská citace #29
3.1.2008 15:34 - wraiths
tak co rikate na vcerejsi premieru? ja myslim,ze docela dobry. Ne ze bych byl nejakej hroznej estet,ale mohli vybrat teda krapet hezci Marianu( subjektivni nazor muj). jinak si nenecham ujit i dalsi dil a jsem zvedavej co z toho vyleze.
Autorská citace #30
3.1.2008 15:43 - Alnag
Wraiths: Bude to jen horší... :-)
Autorská citace #31
3.1.2008 17:20 - Rytíř
No tak zase rozhodně byla Mariana hezčí než Robin! ;) (aby nebylo mýlky, nezaujal ani mou drahou polovičku)
Jinak kdyby tam tak divně neopakovali některé ty smělé akrobatické kousky, vcelku bych odpustil pár trochu ujetějších detailů, které mi moc nevoněly.. ;) Ale tak neříkám, že se na další díl nepodívám, dám mu ještě šanci.
Nicméně mě teď trochu mrzí, že sem kuli němu propás ten Proud času, protože ho nemůžu tady vedle pořádně zdrbnout, přestože mě to láká :)
EDIT: Teď jsem si znovu přečetl tady nahoře, jak to hodnotil Alnag - jo, to je dost výstižný! Podepisuji se pod to, pane kolego (ačkoli vůbec neznám Ordinaci, takže tu beru jen jako obecnou představu rodinného nenáročného seriálu..) :)
Autorská citace #32
3.1.2008 17:45 - sirien
no, já to sice nechtě prošvih, ale snad chytnu nějakej další...
Autorská citace #33
3.1.2008 20:50 - Malfin
Koukal jsem se na to včera a zatím na to nemám nijak veliký názor. Určitě kouknu na další. Tv prakticky nesleduju. až na nějaký ten dokument.
Autorská citace #34
4.1.2008 10:54 - wraiths
Rytíř: jako ten proud casu docela nuda. ale jinak bojovy sceny super( pekne brutalni :-) ). ja videl,jen kdyz jsme pak prepnul z "Robina akrobata".
jinak to akrobaticky asi odkoukali z Rudy Sonji :-), kde to teda delala "Bergmanka"(byla to doufam ona) a libilo se mi to vice.
Autorská citace #35
6.1.2008 23:22 - Feler
kdy je dalsi dil?sem se dival do programu a nikde ho nemuzu najit a prvni dil sem propasl a jak vidim komentare asi sem o nic neprisel
Autorská citace #36
7.1.2008 10:10 - Malfin
K popukání bylo když "Robin" hodil meč a trefil ty dva zbrojnoše do helmic....moje drahá polovička se na mě koukala a já se řehtal jak kůň....jo a propos - taky ji Robin jako muž moc nezaujal :D
Autorská citace #37
7.1.2008 12:21 - Alek
Tak jsem to konečně zkouknul. Nevěřil jsem, že by to mohlo bejt tak špatný, jak zde bylo naznačováno. Ale tentokrát souhlasím a možná bych byl ještě kritičtější. Minimálně taková polovina mi přišla trapná až směšná. Byly tam i chvilky, který byly docela dobrý (a možná kvůli nim ještě nějakej díl zkusim). No a s herci taky souhlasim, Robin vůbec nezaujal, Mariana taky ne, ale vedle něj byla přeci jen lepší. Nejlíp mi z toho vyšel ten Robinův společník, ten byl místy skutečně trochu vtipnej (a ne tím trapným způsobem).
Autorská citace #38
7.1.2008 12:21 - Alek
Jo a další díl je předpokládám zas ve středu v 8 na ČT1.
Autorská citace #39
7.1.2008 13:02 - wraiths
no je ve stredu a ja zvazuji zdali bude Robin a nebo " Fuňas".
Autorská citace #40
10.1.2008 15:17 - unknown
nevíte někdo jak se jmenuje ten chlap co hraje Robina??

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064304828643799 secREMOTE_IP: 18.118.141.96