Kultura

Rytíř
13.12.2007 08:02
JFK
Když tu byla řeč o vhodných předlohách ke hraní - znáte "první ryze českou sci-fi sérii" a Johnu Francis Kovářovi?
Autorská citace #1
13.12.2007 08:08 - Rytíř
Tak ta mi přijde co do hlavní zápletky úplně geniální pro libovolnou hru, zvlášť když se třeba chtějí střídat DMové a když mají hráči rádi spíš humorný a silácký přístup.. (jo, já to zbožňuju) ;)
Vystupuje zde několik hlavních postav, samých drsných agentů podivné agentury, která dohlíží na chod historie Země ve všech paralelních dimenzích. Takže v každé knížce se ocitáme v jiném čase a jiné alternativní historii Země. Naši agenti jsou samozřejmě ti Hodní a svou schopnost vyrovnat se s libovolným množstvím protivníků a protivenství podtrhují patřičně drsnými hláškami...
Je to vyloženě oddychové čtení, každá knížka je útlá záležitost tak na dvě hodinky. Začali je psát Žamboch s Procházkou, ale potupně se přidali další autoři, takže styl psaní se sem tam trošinku mění, i když aktéři zůstávají.
Doma mám zatím jen prvních 7 dílů, ale hodlám to co nejdřív napravit.
Autorská citace #2
13.12.2007 09:08 - Alnag
To zní, jako ideální herní prostředí pro tebe, rytíři. Drsní agenti a tak... :-)
Autorská citace #3
13.12.2007 10:53 - Lotrando
Musím se na to podívat, úpně mi ušlo že Žamboch a Procházka něco napsali spolu
Autorská citace #4
13.12.2007 11:03 - Rytíř
Alnag: no to víš, drsný hlášky vtipných hrdinů, jasně dané úkoly, jednoduché svižné akce... to je moje. :) Má to jedinou drobnou vadu, ten sci-fi prvek. I když ono je to spíš moderní pojetí než vyloženě hudba budoucnosti. Nemaj tam žádný lasery ani silový štíty.. Jo, tohle bych hrát mohl :)
Kdo má rád Žambocha a toto nezná, opravdu doporučuji. Vyhráli si, hoši. :) Procházku moc neznám, každopádně si ale nejsem jist, kdo tam co psal.. Což je samozřejmě dobře. :)
Autorská citace #5
13.12.2007 11:47 - Lotrando
unknown jsem samozřejmě já :(
Tak jsem koupil jeden díl a mrknu na to. Žamboch je fajn a Procházka je magor, co si budem povídat. Ale čtivej magor :).
Autorská citace #6
13.12.2007 13:19 - sirien
já ještě nenašel chuť a odvahu...
Autorská citace #7
14.12.2007 06:59 - Clon
Mě osobně se teda JFK moc líbí, přečetl jsem (a čtu) všechny díly!
Autorská citace #8
20.1.2008 16:28 - unknown
jfk je super
Autorská citace #9
21.1.2008 10:18 - Rytíř
V Pá mi dorazily díly 8-11 :)
A musím říct, že hned s první knihou, tedy 8. dílem Kalibr .45, jsem zažil své první velké zklamání. Napsal to nějakej kluk, co už vyhrál v soutěži Ikarie, vydal prej i soubor detektivních povídek z noir Ameriky.. ale todle se mu prostě nepovedlo. Těžkopádný dialogy, akce pokulhávající, popisy takový.. podivný. A nejvíc mě naštval, že se snažil z JFK a Vegy udělat komický pitomce, co nemaj všech pět pohromadě a myslej spíš svalama. Nebo čim.. No divný, dočet sem to jen proto, abych se ujistil, ž ese to nezlepší. Nezlepšilo. Všem, komu se líběj předchozí díly doporučuji - tento díl vynechat! Já se k němu už určitě nevrátím.
Zato hned ten další díl, Zatmění, je jiná kávička :) Napsal to Hlávka, kluk stejně starej jako ten Schink z Kalibru .45. Ale ten do premis série vklouznul jako ryba do vody, četlo se to výborně, navíc jsou tu "moderní" upíři jak vystřižený z Žambocho-Kulhánka.. jo, od toho jsem odejít nedokázal, dokud nebylo vše úspěšně vyřešeno :D
Teď mám rozečtený Neffovo dílko, ten Masakr v Jeruzalémě.. taky dobrý, jak jinak :) Přestože to taky zase posouvá malinko jinam. Ale decentně a elegancí, tož tomu se odpouští snadno. Navíc ten chlap má hrozně načteno, chrlí jen tak mimochodem podrobný info o kdečem.. až si řikám, jestli někdy nekecá :)
Autorská citace #10
28.2.2008 17:21 - Malfin
nečetl jsem. Kolik dílů se plánuje? Navazují na sebe jednotlivé díly?
Autorská citace #11
28.2.2008 17:57 - Spize
Kubulinek: No, navazujou... asi jako jednotlivý díly nějakýho seriálu... Dá se to i bez znalosti ostatních dílů. Kolik dílů se plánuje? To snad nikdo neví, neb jak já to vidím, tak to bude otevřenej (freeware) svět.
Autorská citace #12
28.2.2008 19:13 - Rytíř
Myslim si, že dokud je to bude bavit, budou psát a vydávat :) Mě až překvapilo, kolik různých autorů se toho chytlo. A jak dobře se toho zhostili a vcelku se doplňujou a dá se to číst.. s odstupem času už beru trochu na milost i ten Kalibr ;) (asi sem zapomněl ty nejhorší podivnosti), a hodlám si při příštím nákupu knížek zas sérii rozšířit..
Jinak podle mě to nikdo nebere moc vážně a spíš se navzájem trochu hecujou, co kdo jak dokáže podat a rozvést, aby toho moc neřek, neukončil děj a přitom to bylo zajímavý čtení. :) Tu intriku v rámci Agentury pravda podávaj hodně po kouskách a rozvlekle, ze začátku se toho odhalovalo mnohem víc v každý knížce.
Autorská citace #13
7.3.2008 17:24 - sea
Mně se série JFK celkem líbí. Nápad s paralelními realitami a světy je opravdu dobrý. Ale v posledních pár dílech docela pokulhává korektura co se týče pravopisu (to je varování pro učitele češtiny: obrňte se trpělivostí, než začnete číst:-)).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086148977279663 secREMOTE_IP: 54.196.27.122