Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
11.5.2019 21:28 - Xyel
S ženou jsme si říkali, že jsme divní, když se nám ani jednomu Endgame nelíbila (a to každému ze zcela jiných důvodů)... takže v pořádku :)
11.5.2019 21:52 - Jerson
Endgame má smysl vidět, ale ne v kině, spíše před spaním, když v televizi nic nedávají.
11.5.2019 22:47 - malkav
Co vám tolik vadí na filmu, který má epicky zakončit komiksy inspirovanou ságu? Mě to nijak neurazilo, místy jsem se zasmál a užil si akční scény.
12.5.2019 00:38 - sirien
ŽÁDNÉ SPOILERY

Co přesně na tom filmu bylo epické? A myslím tím na tom filmu, ne na závěrečné 15 minutové bitvě.

Začne film.
Stark zjebe Ameriku že to je jeho vina. #doLike, ++.
Melancholie.
Melancholie.
Zbytečné scény o ničem.
Všichni sou smutný.
Fakt se nudim. Doslova. Hrozně.
Nic se neděje.
Koukám na hodiny. Sem v kině přesně hodinu a tři čtvrtě (přišel sem 1 minutu po začátku filmu)
Dál se nic neděje.

...srsly WTF!? Nic proti emocím v komiks filmu, ale mají být úderné - tohle je moc už za dva horizonty.

Konečně se začne něco dít. Můj dojem je že teď teprve začal film, všechno doteď by slušnej dramaturg/režisér zvlád sestříhat na míň jak půl hodiny a nic by nechybělo, dějově, charakterově ani emočně.

Smůla - nic se dál neděje, jen kolotoč trapného laciného humoru nabral triple speed. Kontrast vůči předchozímu nefunguje, film hází blbé vtipy jak plošně bombardování. Hromada vtipů se pořád opakuje, dost postav to kurví (Hulk, Thor).

Konečně se fakt začne něco dít.
Výlety časem sou jak z rychlíku, už na ně nezbyl čas.
Všechno je krutě předvídatelné, žádné překvapení.
Thanosova intervence je minimální, jen aby se neřeklo.
Objeví se vtipný humor. V porovnání ho je zoufale málo.

Final battle, konečně je na co koukat.
Thanos má dialogy. Celý jeho charakter je zničený degradací na nenávistného egomaniaka. #super. #irony.

15 (20?) Minut jakž takž zajímavé bitvy.
Ending, ok
X minut nudného anti-climax dojezdu co je emočně o ničem. Cemi se ptá kdy to už skončí zrovna když já už přemýšlím kdy konečně budou titulky.

Původně sem se bál že to bude Captain Marvel woke feminist shit. To se vůbec nenaplnilo, Marvel z toho dost zjevně hodně vystříhali. Bohužel to je možná ještě horší - je to prostě nudný. 3h na film co má materiál sotva na hodinu a půl. To je hned dvakrát špatný.

Odcházím z kina a v hlavě to srovnávám s tou akčně dramatickou jízdou předchozího dílu. Je mi smutno, cítím se provedeně, mám pocit že Marvelu došla šťáva a na MCU už nemá vůbec smysl chodit.


SPOILERY

navíc oživí všechny okolo včetně postav které vůbec nikoho nezajímají (holka s tykadly? Fuck her) a nechají zemřít jen tři fan favorite postavy. Stark ještě ok, to mělo story, ale Loki? A - zejména - Black Window? Vážně? Marcel chce ženské hrdinky, vnucuje kdekym nesnášenou Marvel, ale zabije všemi žádanou Romanov? To je facka fanouškům, totální. Ale tohle je už jen shnilá třešnička už jinak totálně zkaženýho dortu.
12.5.2019 06:43 - LokiB
sirien: recenze od Spáčilové byla vyzněním podobná, ale lepší :D

Co se smrtí postav týče by mě zajímalo, nakolik to říděj tím, že herec už to hrát nechce, nebo má přemrštěné finanční požadavky, nebo jinak prudí.
12.5.2019 08:52 - Jerson
sirien píše:
Původně sem se bál že to bude Captain Marvel woke feminist shit.

Tu scénu z boje, kdy se všechny holky dají dohromady, aby se jedná z nich dostala k Thanosovi, jsi minul? Ona tedy byla trapná, protože jim to v ničem nepomohlo, ale kolonku "podpora feminismu" si za to určitě odškrtli.

Spoiler alert

Btw. to že parta nejsilnějších maníků že Země není schopná Thanose poškrábat ani když na něj jdou v partě, budiž, to bych ještě snesl. Ale ze po likvidaci triliónů bytostí mu:
1) nejde rozbít držku milion superhrdinů z celého vesmíru
2) miliarda vědátorů/kouzelníků neřeší možnost cesty časem a změny minulosti, když je to možné, to jim fakt nežeru.

Nicméně to hezky odpovídá stylu hrdinských světů, ať MCU, nebo jiných - ostatní lidé (a další tvorové) jsou jen křoví, nebo spíše kulisy, Potěmkinovy vesnice, ve kterých vůbec nic není.

Ve skutečné realitě MCU jsou Thanos i Avengers nejspíše postavy v nějakém RPG,, ve kterém se háže miliardami lidí a miliardami planet jen tak, protože miliarda mrtvých přeci musí mít na hráče větší dopad než deset mrtvých, a miliardy planet přeci musí ukazovat větší tragédii než jedna planeta.
12.5.2019 09:04 - LokiB
Jerson píše:
Nicméně to hezky odpovídá stylu hrdinských světů, ať MCU, nebo jiných - ostatní lidé (a další tvorové) jsou jen křoví, nebo spíše kulisy, Potěmkinovy vesnice, ve kterých vůbec nic není.


ale to není žádná novinka, že ne? asi tak od doby prvního Supermana ... a možná ještě dál.

Jerson píše:
Ve skutečné realitě MCU jsou Thanos i Avengers nejspíše postavy v nějakém RPG,, ve kterém se háže miliardami lidí a miliardami planet jen tak, protože miliarda mrtvých přeci musí mít na hráče větší dopad než deset mrtvých, a miliardy planet přeci musí ukazovat větší tragédii než jedna planeta.


Tomu nerozumím. Proč musí a musí? Nebo je to ironie? Každý den umře na světě sto tisíc lidí ... bere to někoho?
12.5.2019 09:38 - Lethrendis
Ad LokiB: Existuje průměrná denní statistika https://www.worldometers.info/cz/ Z těch lidí, co dnes zemřou, významná část umře předčasně, tzn. z příčin, na které se třeba u nás už neumírá. A koho to bere?

Btw mně se Endgame docela líbil, je to nenáročná oddechovka, ale co jste čekali? Myslím, že první Avengeři byli lepší, ale to je můj názor. Že se to dalo udělat lépe? Asi ano, ale také daleko hůře. Marvelka je nesympatická přesilněná superpitcha a má být do budoucna hlavní tváří, ách jó... ale co nadělám.

A jen na závěr pro Siriena: Na jiných místech jsi utratil nemálo času vyprávěním o stylizaci a archetypálních postavách a příbězích, tak to je ono. Tenhle film měl být klišé a patetický doják více než ty ostatní, tak ho tak udělali.
12.5.2019 10:01 - LokiB
Lethrendis píše:
Existuje průměrná denní statistika https://www.worldometers.info/cz/ Z těch lidí, co dnes zemřou, významná část umře předčasně, tzn. z příčin, na které se třeba u nás už neumírá. A koho to bere?


proč se ptáš mě? já snad říkal, že to někoho bere? dával jsem tu samou statistiku.
12.5.2019 10:16 - malkav
Jerson: Musím říct, že občas jsi s tou logikou i trochu otravný :) Když jdu na "superhrdiňáckou komiksárnu", tak neočekávám, že se najednou otevřou portály a Thanose utluče tisíc neznámých tváří z různých koutů vesmíru. U cestování časem bylo zase naznačeno, že to má svá úskalí ... tak co když to jinde zkoušeli, ale prostě neměli štěstí?

SPOILER
Sirien: Uznávám, že jiné Marvelovky měly lepší spád. No tady se v prvních částech filmu snaží nastínit ponurou atmosféru světa. Ano, mohlo to být kratší. Co se cest časem týče, ty mě nijak nenudily (tak nějak jsem očekával melancholické scénky, když se budou některé postavy setkávat se svou minulostí), naopak tam de-facto odštípli jednu linku, ve které Loki získal zpět teserakt :)
OP Thanos na konci být musel, jinak by od toho zástupu Marveláků dostal sakra rychle naplácáno přes půlky, vždyť jen Iron Man mu v Infinity war EIDT trochu zatopil (i když měl Thanos kameny). Pokřivení jeho charakteru se mi ale taky nelíbilo.
12.5.2019 10:57 - Lethrendis
LokiB: To byla řečnická jako odpověď na Tvoji řečnickou. Je to takový podlý rétorický trik:)
12.5.2019 12:35 - Naoki
Tak zrovna Hello Future Me Endgame docela chválí. Ale docela tě chápu. Infinty Wars nastavil laďku hodně vysoko ale tohle byl celkme podprůměr...
12.5.2019 14:33 - sirien
Loki: sem si tu Spáčilku šel jako přečíst znovu a se skřípěnim zubů musim přiznat, že tentokrát to nastřílela docela dost na střed. Dokonce i tu recenzi toho akčního závěru. Sice teda naprosto nesouhlasim s jejim shrnutím, že to je "řemeslo na objednávku", ale ty konkrétní chyby co tomu vytýká sou trefný (byť jejich forma je občas trochu křečovitá).

Přemejšlim že možná Spáčilka failuje jen recenze dobrejch komiksáků protože hledá hůl kde může, ale u špatnejch jí nedělá problém se trefit do faktickejch chyb protože tam prostě sou.

A zpětně musim říct že Fuka mi tentokrát přijde vcelku zaslepeně nadšenej. Chjo, všechny obecné jistoty se v dnešnim světě pořád hroutěj, už ani Spáčilce nejde nevěřit :/

Jerson píše:
Tu scénu z boje, kdy se všechny holky dají dohromady, aby se jedná z nich dostala k Thanosovi

Samu o sobě jí nepovažuju za problematickou. Detaily toho kde tu hranici vnímám můžeme asi probrat jinde.

Btw. mě naopak potěšilo, že na tuhle notu dostala v "nakopávání Thanose" mnohem větší prostor a expozici vlastní hustosti Scarlet Witch - která si to ale tak nějak zasloužila z těch předchozích filmů.

Jerson píše:
1) nejde rozbít držku milion superhrdinů z celého vesmíru
2) miliarda vědátorů/kouzelníků neřeší možnost cesty časem

ach jo.

Once again - když nemáš rád komiksový žánr a jeho logiku, tak nechápu proč chodíš na komiksové filmy - to je doslova stejný jakoby sis kupoval komiksy, čet je a nadával že se Ti nelíběj.

1 - Země je v Marvelversu výjimečná, ostatní planety mají superhrdinů minimum. Proč? Hromada komiksů které ani já neznám tak dobře, souvisí to s původem mutantů, který se do MCU nedostaly protože Marvel kdysi X-man sérii prodal jinému studiu... Nelíbí se Ti to jako zdůvodnění? Viz výše.

2 - Super-science v MCU hraničí až splývá s magií (bylo v MCU řečeno několikrát dříve, explicitně v Thorovi, nepřímo v Guardians...) Magie je subjektivní. Super-science tudíž není otázka prostého "tech levelu" civilizace, ale i osoby vědce. Země má super-scientisty, protože má superhrdiny, ostatní planety spíš ne (viz bod 1).

Pro ilustraci - Xandar (viz Guardians) je high-tech level civilizace bez magie. Umí cestovat vesmírem a má FTL technologii a vesmírnou flotilu, ale nemá magii, takže nemá žádný super-tech. High-tech level civilizace s magií je Asgard. Hranice mezi "prostou technologií" a "super-science" je v Marvelverse daná dramatickou logikou a je ustanovená skrze příběhy.

Tj. je premisou samotého settingu, že tohle se prostě řídí konzistentní logikou. Že ji nevidíš, protože si upjatý k logice naší reality, není problém toho filmu, ale je to problém na Tvé straně.

Lethrendis píše:
ale co jste čekali?

"Co ste čekali?" bylo heslo Guardians of the Galaxy 2 a tam to fungovalo dokonale protože to sedlo.

Od Avengers Endgame sem čekal to že to bude film který se bude aspoň blížit epičnosti, dramatičnosti a poutavosti Infinity war. Mohla ale nemusela to být podobně akční jízda, mohlo ale nemuselo se to víc soustředit na emoce a vztahy, mohlo ale nemuselo to být kdeco dalšího. Bylo X způsobů jak navázat na Infinity war a dodat ending který ji alespoň dotahuje (byť samozřejmě za úspěch bych v tomto případě nepovažoval nic míň než kdyby to bylo ještě hustší, ale spokojil bych se i s tím kdyby to bylo skoro stejně dobré).

Bohužel nic z toho se nestalo - nebylo to vůbec epické, drama selhávalo napříč filmem a poutavost neexistovala, protože sem se většinu času nudil.

Lethrendis píše:
Na jiných místech jsi utratil nemálo času vyprávěním o stylizaci a archetypálních postavách a příbězích, tak to je ono.

Ne není. Archetypálnost není omluva pro to když to uděláš špatně.

Aby bylo jasno - mě nevadí, že tam byly klišé (ve skutečnosti ani moc ne, viděl sem filmy s mnohem víc klišé), ani že tam byl patos a ani že to byl "doják". Mě vadilo že ten patos nevyzníval a že ten doják nefungoval. Emoční dopad toho filmu na mě byl nula.

Myslim že většina lidí je zaslepená efektem konce filmu. Schválně by mě zajímalo co bys říkal kdybych Ti ten film pustil jen po okamžik kdy odcestují do minulosti a tam ho stopnul. A pak bych Ti řek ať mi řekneš co se tam vlastně stihlo stát a jakej máš dojem - a pak bych Ti řek ať se podíváš na hodinky jak dlouho si to už sledoval. A pak bych Ti to pustil až po okamžik kdy Thanos dorazí do současnosti a zeptal bych se Tě na totéž znovu. To byly víc jak 2/3 toho filmu. Myslim že bys byl překvapenej jak hrozně ten film jako celek nevyznívá.

malkav píše:
Co se cest časem týče, ty mě nijak nenudily

Nenudily, ale byly o ničem. Nezbyl na ně čas ani prostor, sice byly zábavný, ale reálně se tam nic nedělo:

2 ze 4 výprav skončily prostým úspěchem - někam dišli, vzali si kámen a odešli. Třetí skončila malym dramatem. Jen 1 výprava ze 4 (!!) měla nějakej děj (někam šli, něco se nepovedlo, museli jít něco napravit...) - bylo toho smutně málo a reálně to bylo dějově hrozně plochý.

Ano, ten nápad byl super. Byl zoufale nevyužitej a bylo to hrozně cítit.

malkav píše:
OP Thanos na konci být musel

na OP Thanose sem neřek ani fň. Thanos má bejt OP, to je správně.

Thanos degradovaný na "zničení vaší mizerné planety si užiju" mě děsně zklamal a znechutil.

Naoki píše:
Infinty Wars nastavil laďku hodně vysoko

Nejen Infinity War.

I blbej Age of Ultron kterej technicky fungoval dost podobně byl značně lepší ve své exekuci všech prvků o které se Endgame snažila.

Popravdě to, že lidi co nadávali na Age of Ultron z důvodů, které dokonale platí pro Endgame a zároveň chválej Endgame mi přijde jako dokonalá ukázka hype slepoty.
12.5.2019 18:09 - Lethrendis
Jestli nejsi moc náročný. Když Thor vyvalil svůj pupek, zasmál jsem se. Když tam řešili svoje emoce, soucítil jsem s nimi. Fungovalo to. Jo, mohlo tam být více akce, souhlasím. Stejně tak že to bylo takové natahované, taky souhlas. Ale že bych se cítil nějak uražený, to ne. Co jsem očekával, to jsem dostal. Stejný pocit jsem měl i z Ultrona.
12.5.2019 23:32 - sirien
Thórův pupek byl lehce úsměvný - nikomu neberu že mu třeba přišel fakt vtipný. Jednou. Když se tam tenhle vtip zopakoval popáté, tak už to bylo daleko za hranou trapnosti.

Thórovo totálně přehrávané bulení - mě přišlo blbý, pokud někomu přišlo vtipný, neberu to. Again - jednou. Když to tam bylo už počtvrtý a pokaždý to bylo přehrávaný víc a víc...

Hulk a jeho hippie přívětivost - když to v jedný a tý samý scéně zdůraznili potřetí, tak to bylo fakt úmorný.


Jinak Ultron se mi osobně vcelku líbil, nicméně obecně až tak dobře přijatej nebyl - a vytákaly se mu právě věci který mi v Endgame přijdou 5x horší, takže to nadšení kolem Endgame mi prostě přijde dost v kontrastu.
13.5.2019 09:22 - Jerson
LokiB píše:
ale to není žádná novinka, že ne? asi tak od doby prvního Supermana ... a možná ještě dál.

První Superman ve filmu z roku 1978 byl jediný supertýpek na planetě a měl fakt starost o lidi, jako o jednotlivé lidi. Technicky obhospodařoval jedno město a přilehlé okolí, jeho činy žádný viditelný globální dosah neměly.

LokiB píše:
Proč musí a musí? Nebo je to ironie? Každý den umře na světě sto tisíc lidí ... bere to někoho?

Ano, byla to ironie.

Celý MCU Universe by si vystačil s tím, že by Thanos chtěl působit v New Yorku, nebo přesněji na Manhattanu, jako kdejaký slušný záporák, a celé sérii by stačilo pár míst na Zemi a pár míst ve vesmíru, kde se něco děje.

sirien píše:
Once again - když nemáš rád komiksový žánr a jeho logiku, tak nechápu proč chodíš na komiksové filmy - to je doslova stejný jakoby sis kupoval komiksy, čet je a nadával že se Ti nelíběj.

Drobný problém je v tom, že já vyrůstal na jiných komixech, přesněji komixových filmech, ve kterých byli superhrdinové omezení na jedno (americké) město, plus pár odskoků stranou, což celkem dávalo smysl, protože zhruba ve stejně rozlehlé lokaci fungovali i hrdinové jiných akčních filmů bez superhrdinských schopností. Dávalo to smysl. Odlišné byly SW, ve kterých se jednotlivé lokace ve "městě" jmenovaly planety, ale to bylo podivné sci-fi - dnes bych řekl Space Opera - plné různých ras, tak se to dalo skousnout. Navíc to bylo v předaleké galaxii.

Nicméně pak nastoupil trend, kterému říkám přepíčenost, prostě všeho víc - víc ostnů, větší nepřátelé, víc efektů, větší dopady, a z jednoho města byla celé USA, pak celá Země, celá galaxie, celý vesmír ... Jako by záchrana celého vesmíru byla zásadnější než záchrana celého města. V realitě by samozřejmě byla, ale ve filmech - ať superhrdinských, nebo jiných - tyhle zvětšení měřítka na mě nedělá žádný dojem. Jako příklad třeba Den nezávislosti, které ten dojem globálního dopadu vyvolávají o něco lépe, ale i v něm se všechno podstatné děje v jednom americkém městě a všude jinde je naznačená situace copy - paste.

Takže pokud existuje vysvětlení, že jen Země má lidí se superschopnostmi víc, přijde mi to jako berlička, která má poskytnout vysvětlení tam, kde by nebylo potřeba. Co by opravdu změnilo, kdyby chtěl Thanos vyhladit jen půl Země a ne půl vesmíru? Podle mě naprosto nic. Co z celé série MCU víme o jiných koutech vesmíru? Kolik jiných světů/lokací je tam ukázáno a zmíněno - pět? A dalších pět, na kterých je přítomna přesně jedna místní postava? Působí na tebe - či na vás - zmínka o deseti miliardách zasažených planet o tolik víc než zmínka o deseti zasažených planetách? Pro mě je to prostě inflace jak ve Venezuele - můžu škrtnout devět nul a vůbec nic se nezmění.

S konzistencí a logikou Hi-tech civilizací a superschopnostmi/magií žádný zvláštní problém nemám. Leda tak s Captain Marvel, která je silnější než všichni ostatní, ale řeší cosi v mnoha jiných světech, kdy se ostatní snaží zvrátit Thanosův čin.
13.5.2019 10:07 - LokiB
Jerson píše:
plus pár odskoků stranou, což celkem dávalo smysl,


Fakt ti dávalo smysl, že Superman řešil jedno město a Batman jiné, ve stejné době?
Tedy .. mně to smysl nedávalo, ale nevadilo mi to.

Jerson píše:
Technicky obhospodařoval jedno město a přilehlé okolí, jeho činy žádný viditelný globální dosah neměly.


A když roztáčel Zeměkouli a vracel čas, tak se to Batmana, který v té době zrovna zabásl padoucha, nedotklo? To mi moc lokální nepřišlo.
13.5.2019 10:15 - Jerson
LokiB píše:
Fakt ti dávalo smysl, že Superman řešil jedno město a Batman jiné, ve stejné době?

V té době byl jeden setting, ve kterém byl Superman, jediný superhrdina na Zemi. A pak jiný setting, ve kterém byl Batman, a žádný Superman v tom settingu neexistoval. S nápadem mít více původně oddělených superhrdinů na jednom místě jsem se potkal až u Avengers a koukal jsem na to jak na zjevení, protože to pro mě byla úplná novinka.

LokiB píše:
A když roztáčel Zeměkouli a vracel čas...

... aby zachránil svou holku. Kromě toho on ji neroztáčel, ale létal okolo ní nadsvětelnou rychlostí, takže se pohyboval do své minulosti, čehož si nikdo jiný nevšiml. Natož Batman, který v tom světě nežil.

Když jsme u toho, tak Endgame byl snad jediný film, který jsem viděl, ve kterém postavy žijí v normálním světě s filmovou a literární popkulturou, takže se můžou odkazovat na skutečně existující filmy. Ale třeba si nejsem jist, zda v MCU existují komixy a filmy se Supermanem a Batmanem.
13.5.2019 10:18 - Dukolm
sirien píše:
1 - Země je v Marvelversu výjimečná, ostatní planety mají superhrdinů minimum. Proč? Hromada komiksů které ani já neznám tak dobře, souvisí to s původem mutantů, který se do MCU nedostaly protože Marvel kdysi X-man sérii prodal jinému studiu... Nelíbí se Ti to jako zdůvodnění? Viz výše.


Budešli vycházet z seriálů a filmů tak za to můžou Kree tím že na zemi dělaly pokusy vlastně takovou laboratoř. (konkretně hlavně seriál Agents of S.H.I.E.L.D., film Capitan Marvel)
Myslím že nějak podobně jsou i v komiksech ale moje znalosti komiksů jsou jen z vyprávění a ytuberů.
13.5.2019 10:24 - LokiB
Jerson píše:
... aby zachránil svou holku. Kromě toho on ji neroztáčel, ale létal okolo ní nadsvětelnou rychlostí, takže se pohyboval do své minulosti, čehož si nikdo jiný nevšiml. Natož Batman, který v tom světě nežil.


Ta ve filmu, ktery jsem videl ja, a to byl z te puvodni Sperman serie, zcela jasne obraci rotaci Zemekooule, cimz z nejakeho duvodu take vraci cas. Nadsvetelnou rychlosti nelital, protoze to bych ho nemohl videt, to je jasny, to vi kazdy ze zakladu fyziky :P

Superman se s Batmanem potkal strasne strasne davno, akorat ty jsi o tom nevedel.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083225011825562 secREMOTE_IP: 18.118.227.69