Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
30.12.2009 10:49 - sirien
Noira jsem poznal (Pandořan s brejličkama, hh), Jersona už tak moc ne... asi ty vlasy :D
30.12.2009 13:24 - noir
Ten závěr byl dokonalý. Novela se mi líbila mnohem víc, ale ten filmový závěr kvalitu pro mě srovnal.
30.12.2009 13:27 - noir
sirien: No jo, holt bych na Pandoře asi dlouho nepřežil, v tom jejich dokonalém ekosystému by mě asi hodili do propasti (nebo spíš z lítajícího ostrova)...
30.12.2009 15:20 - Bouchi
noir: Hm, jezto toho moc nevim o chovani lidi v podobnych situacich, prisel mi ten zaver (tedy pokud mas na mysli scenu v aute pote co jim dojde benzin) strasne neverohodny.
30.12.2009 15:36 - Nachtrose
Bouchi: proc? jsou uprostred mlhy jak mliko, bez nadeje, bez niceho a jedina dalsi alternativa, o ktere vedi, je se nechat sezrat a vychutnavat si pri tom, jak te pomalu cupuji ty monzstra na kousky...
30.12.2009 15:50 - Colombo
Určitě se nebudeš zoufale pokoušet přežít dokud to jde.
30.12.2009 15:53 - noir
Bouchi: Nevím, na mě to nepůsobilo nevěrohodně, spíš rozporuplně. Určitě to scénárista nemyslel tak, že tohle je nejpravděpodobnější důsledek té situace. Spíš tím brutálním vyústěním položil otázku: "A co byste dělali vy?"
30.12.2009 16:24 - Bouchi
Nachtrose: Dokud se ta monstra nezacnou dobyvat dovnitr, tak mi prijde zvolena alternativa jako zbytecne predcasna.
Colombo: Proc ne?

Ale jak rikam, nevim nic o chovani lidi v podobnych situacich, takze si jenom myslim, ze bych se snazil tu zbran nepouzit dokud by se monstra neobjevila.
30.12.2009 16:49 - Colombo
Bouchi: Doufal jsem, že ironický podtext je zjevný. Samozřejmě, že se podstatná část populace bude za každou cenu snažit přežít. Opak by byl podle mého názoru již deviace.
30.12.2009 16:55 - Bouchi
Colombo: Ach tak. Dneska mam nejakej spatnej den...
30.12.2009 20:51 - A15
Bouchi: to poslední monstrum, co potkali, by se do auta asi nedobývalo. To cosi mezi přerostlým slonem a chobotnicí (C'thulhovo mladší bratr)

Závěr byl hezký, zvláště, jak bylo vše pěkně oblemcané pavoučíma sítěma.
Ta fanatička také nebyla špatná, ale bylo to dost kýčovité. I když v Americe by to bylo i možné. V Čechách by dostala pytel granulí do náruče a vykopnuli by jí ze dveří.
Když už mlhu a fanatičky, tak Silent Hill. To byl horůrek, který mě velmi příjemně překvapil.
30.12.2009 20:57 - noir
Hulvatores: A navíc je založenej na skutečné události...
6.1.2010 14:36 - Jerson
Začal jsem stahovat Mlhu, ale když jsem si všiml, že mezi záběhy z filmu je i spodní polovina člověka na podlaze a nějaké chapadlo pod dveřmi garáže, tak jsem to zase vypnul. Nechám si to na příště.
6.1.2010 15:49 - Blaine
Jerson: taky nerad zbytecny masakrozni gore, kdy vsude jsou lidske soucasti? Jedine, kde mi to doopravdy nevadi jsou knizky od Kulhanka a Koprivy, protoze tam je to vlastne zvraceny cerny humor. Ale realisticke vyobrazeni jak neco kucha cloveka to fakt nemusim.
6.1.2010 15:49 - noir
Jerson: Mlha je Cthulhu-movie.
6.1.2010 15:51 - Blaine
Jinak co bych hrozne rad videl jako film, pripadne jako drsny serial jsou povidky od M.Zambocha. Proste Koniasovi pribehy bych strasne rad na platne/obrazovce. Ma nekdo nekde uschovanych par milionku na natoceni?:)
6.1.2010 15:56 - noir
Blaine: Bavil jsem se nedávno s producenty (a docela úspěšnými a velkými, na naše poměry), kteří naznačovali, že by o něco takového ("takovej českej Sapkowskej")měli zájem. Ale zatím to není priorita.
6.1.2010 16:05 - Blaine
*zasnil se a vsichni v kancelari sleduji, jak mu sliny odkapavaji na klavesnici*
Errrm, kde jsem to byl... Jo, aha... Ehm
Noir: jo to by bylo super. Jenom je potreba udelat povedenou vypravu. Treba Cherchez la Femme je v ceskych podminkach nenatocitelne, ze ano. A kazda z tech povidek je strasne dulezita, aby si divak/ctenar poradne uzil Koniase v pozdejsich romanech. Hlavne v tom poslednim, dky Konias dopadne snad na jeste hlubsi dno nez v Na ostřích čepelí.
Ja si to tedka nedokazu moc dobre predstavit, ale hrozne rad bych to videl:)
A tesim se na dobu, kdy to mozne bude a nejen Zamboch a jeho Koniáš, ale i Fabian a jeho Mariňáci či slovensky Ďuro Červeňák a třeba Kapitán Báthory (ktereho jsem si nadelil k vanocum a hrozne si ho setrim a je to vyborna vec!).
6.1.2010 16:26 - Jerson
Blaine píše:
taky nerad zbytecny masakrozni gore, kdy vsude jsou lidske soucasti?
Kulhánka nečtu kromě jiné i z těchto důvodů. Mám rád lidi vnějšku a pokud možno v celku.
Ale jestli je Mlha Cthulhu styl, tak ji dám ještě šanci a holt budu přeskakovat.
Dneska mrknu na Valkýru a možná i Hanebné parchanty.
6.1.2010 16:35 - Blaine
Jerson: V Kulhankovi mi to prave nevadi, protoze tam to hrdina okomentuje ve stylu: "A je vymalováno." Pak nasadi tmave bryle, stenson a v prsaku odkraci do deste. Nijak se tim nesnazi donutit te k nicemu jinemu nez usmevu. Podobne je to v tarantinovskych filmech, kde misto tepen pouzije hadice. A v tehle pripadech mi to nijak neprijde. Protoze to neni realisticke, je to spis takova kresbicka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089586973190308 secREMOTE_IP: 34.228.7.237