Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
6.1.2010 17:11 - sirien
Blaine píše:
kde misto tepen pouzije hadice.

zahradní ostřikovač :D
6.1.2010 17:25 - noir
Blaine: Podívej se na web Three brothers prudution - myslím, že tihle pánové mají zkušeností až-až. Třeba výprava Van Helsinga (ať už si o něm jako o filmu myslím cokoliv) rozhodně nebyla špatná...

Kulhánka nesnáším.
6.1.2010 18:11 - Jerson
Blaine píše:
Protoze to neni realisticke, je to spis takova kresbicka.
Já nerad i ty kresbičky - možná ještě méně raději než filmové skorotriky. Prostě jsem v tomto měkoň.
6.1.2010 19:36 - Colombo
Já četl jen Žambochova Drsného spasitele a několik povídek.
NŮDÁ, knihu zakládající si na drsných hláškách a popisu vysekávaných vnitřností opravdu nemusím. Stejně jako tarantinův Kill Billa. NŮDÁ!
6.1.2010 19:57 - noir
Colombo: Víš, že napsat "tarantinovský Kill Bill", je nebetyčná kravina?
6.1.2010 21:45 - Jerson
No tak Mlha ... má u mě rozhodné plus za odstřel šílené krávy. Ale jinak jsem dvouhodinový film zkouknul za hodinu, přeskáču minutu a nic se neděje, přeskáču pět a pořád jsem o nic nepřišel.
6.1.2010 21:50 - noir
Jerson: Vidíš to, mě se právě postava "krávy" líbila. Ona vlastně, paradox paradoxů, měla jediná pravdu. Ale je vůbec "mít pravdu" to důležité?

A jinak Mlha podle mě docela pěkně ukazovala chování vystresovaných osob. I těch výpovědí o naší společnosti v ní bylo hodně.
6.1.2010 22:47 - Jerson
No já nevím, nikdy jsem v takové situaci nebyl a asi ani nebudu, ale co jsem viděl záběry z reálných katastrof, tak lidé se chovají poněkud jinak. O výpovědích nemůžu moc říct, protože kecání jsem prostě přeskakoval.
Ne že bych čekal víc, motiv mlhy jsem chtěl použít už dřív, ale tady zase nemám žádný hororový materiál, který bych mohl použít.

Na druhou stranu Valkýra byla skvělá (aby také ne, když je to podle historie). Teď koukám na Hanebný parchanty a už po půl hodině fandím náckům, i když je nemám rád.
7.1.2010 02:36 - sirien
jak kterejm. Třeba ten "válečný hrdina" mi dobře lez krkem a těšil sem se, až ho někdo odstřelí. Ale ten velitel jak ho zabijou na začátku mi byl dost sympatickej.
A ten "hlavní záporák" co loví židy... asi to neni moc politicky korektní prohlášení, ale fakt vcelku frajer :)
7.1.2010 10:12 - Blaine
Colombo: tak teda nevim, jestli jsme oba necetli neco uplne jineho. Asi ano. Drsneho spasitele jsem necetl, protoze se mi nehodi do knihovny a podle nazoru meho znameho to ani nema moc cenu.
Ale netvrdi mi, ze treba Až na dno je o drsnackych hlaskach a popisu vysekavani vnitrnosti. Stejne tak vetsina Koniasovske tvorby. Je mozne, ze Drsný spasitel tak napsany je, ale to je o jinem zanru, nez vetsina Žambochovi tvorby.
7.1.2010 10:22 - Lotrando
Drsnej spasitel byl opravdu o ničem. Žamboch vůbec byl dobrej v krátkých povídkách, ale od té doby je to stále o tom samém. Pořád dostává přes držku, spousta odstavců o tom, jak je zjizvenej. No nevim, ale točit podle toho film mi nepřijde zrovna dobrej investiční záměr.
7.1.2010 10:26 - Jerson
"Válečný hrdina" taky nebyl nácek, alespoň tedy neměl uniformu SS. I když chápu, že Tarantino nemusel zjistit, že vedle SS existoval mnohem větší Wehrmacht, přeci jen je to za vodou a dávno a on si z toho dělá srandu.
Btw hákový kříž na čele by byl ten nejmenší problém, notabene tak přesně vyřízlý ostrým nožem, to se mnohem lépe hojí než nějaká nešikovná práce.
Já se tedy uvnitř smál, ale spíše Tarantinovi než tomu filmu.
7.1.2010 10:36 - Fibriso
btw, co přihodit do seznamu Avatar (za skvělé podívání a novou generaci 3D)?
(a originální myšlenku připojení k StromoNetu, i když podobná věc (houbonet) byla již v Alpha Centauri)
7.1.2010 10:53 - Colombo
Nevím jak to přesně bylo, avatara jsem neviděl, ale podle vašeho vyprávění mi to krutě připomíná Gaiu z Nadace.
7.1.2010 12:05 - Jerson
Vzhledem k tomu, že je to jedna z velmi starých představ není na podobnosti s Gaiou vůbec nic podivného, jen v Avatarovi se mi líbilo, že to spojení bylo mnohem fyzičtější a (pro mě) pochopitelnější, než kdyby šlo jen o nějaké mystické a nepostihnutelné spojení.

Jinak Stromonet je téměř určitě převzatý ze skutečně existujících lesů na Zemi, některé mají stromy propojené tak, že opravdu vytváří jeden organismus.
7.1.2010 12:09 - Lotrando
Ta scéna s buldozerem v lese mi nepřišla až tak mimozemská.
7.1.2010 13:26 - Colombo
Jerson píše:
Jinak Stromonet je téměř určitě převzatý ze skutečně existujících lesů na Zemi, některé mají stromy propojené tak, že opravdu vytváří jeden organismus.


Tak stromy téměř určitě ne. Ale jiné kytky, třeba borůvky. Stromy se oddenkově nešíří.
7.1.2010 13:56 - Fibriso
no, rozhodně naše stromy či borůvky nemají zásuvky na připojení či vlastní inteligenci.... (to už by nás (lidstvo) dávno museli nakopat do řiti...)

imho: jsem zvědav, kdy nějaký hyperaktív vydá "Avatar rolepaying game hadbook"
7.1.2010 14:41 - Jerson
Colombo, je to už asi osm let, co jsem o tom četl (nebo viděl, nejsem si jist), ale šlo o stromy, které mají tak rozvětvené a husté kořeny, že jim srůstají s vedlejšími stromy (tedy nic nemožného).

Firbiso, já ti nevím, mravenci nás taky nenakopali, ale říkat že nemají inteligenci by až tak úplně neprošlo. Nemají lidskou inteligenci.
7.1.2010 14:45 - Fibriso
Jerson: point taken
pandora ale má "pandorskou" inteligenci

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093253135681152 secREMOTE_IP: 44.222.149.13