Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
14.2.2010 21:27 - Sosáček
A k tomu obrazku nahore, city of god bylo moc husty, jako.
14.2.2010 21:28 - Jerson
Neříkám, že to Imaginárium je špatný film - jen to chce asi orpavdu neobvyklou mysl, nebo naopak mysl obvyklou, aby byla uchvácena něčím takovým.
14.2.2010 21:38 - sirien
Jack the Zipper píše:
Jersonovi se ale libil avatar, takze neco co se mu nelibi by mohl byt dobry film.

bojím se, jestli neděláš z jednostranné kauzality oboustrannou, když to tak řeknu.
Jsou lidé, u kterých líbí znamená špatné, jsou lidé, u kterých nelíbí znamená dobré, nicméně to nemusí být ti samí...
15.2.2010 17:11 - Felouen
Imaginarium samo o sobě bylo dílko docela zajímavé, které - kdybych neviděla trailer, který ve mne vzbudil naprosto jiná a hlavně nadšená očekávání - by bylo něco, co by se mi nejspíše líbilo. Nebo ne? Opravdu nevím, ale takhle mohu říci, že ten film prezentuje pár zajímavých filozofických otázek a přemýšlení nad logickou hříčkou (pokud to tedy byla hříčka) SPOIL*kdo tedy vyhrál, pokud někdo vyhrál a proč popřípadě někdo nevyhrál, a kdo všechno se tedy počítal do té sázky "first of five". A samozřejmě jak to tedy bylo s Deppem, jeho znameními (můžeme věřit tomu co říkal Parnassus? A co to otočení s tou hlavou když vylezl z té bedny a řeči ďábla?) a podobně.*SPOIL.
17.2.2010 13:40 - noir
Megashark vs. Superoctopus byl bezesporu kultovní film. Ale teď přijde něco mnohem lepšího - žralotnice!
http://www.iwatchstuff.com/2010/02/syfy_channel_invents_new_best.php
17.2.2010 13:46 - Alnag
Produkce SyFy nikdy nezklame... :o)
11.3.2010 06:09 - Nachtrose
Tak jsem konecne shlednul avatara ve 3D a... byl jsem zklaman. Film jako takovej nebyl spatnej, i kdyz ponekud predvidatelnej, ale to uz jsem videl ve 2D. Ale proste mi to 3D prislo nejak malo 3D. Nevim, zda to bylo ponekud nezvladnutou technologii, nebo zde spominanym stylem kamery ( zaostrovani a rozostrovani ruznych casti obrazu ) nebo cim dalsim. Ale proste jsem zvyklej, ze u 3D se mi dej, nebo aspon efekty odehravaji tak 10cm pred nosem. Tady to proste koncilo tam, kde koncilo platno a trochu to postupovalo za nej.

A muzete nekdo podat reference na Alenku v risi divu 3D a novy Souboj titanu?
11.3.2010 07:29 - Jerson
No vidíš, a to je přesně styl, kterého jsem se bál - natočit 3D film, ze kterého to 3D trčí divákovi do ksichtu umí kde kdo a takových filmů už bylo docela dost, ale udělat 3D film, ve kterém bude třetí rozměr doplňovat celkový efekt je umění.
To je to samé jako výbuchy - nacpat do papírových kulit tunu TNT umí kdejaký blb, ale udělat dobré a zajímavé výbuchy ve filmu je umění.
11.3.2010 07:39 - Nachtrose
Jerson: jenze mi avatar ve valne vetsine prisel uplne stejnej, jako ve 2D. Placatej. Od 3D ocekavam, ze budu uprosred deje, ne ze ho budu pozorovat z velke dalky. A opravdu bych nerad, aby 3D filmy doplatili na "umelecke" zpracovani podobne, jak treba hudba, kde nektere pociny maji vysokou umeleckou hodnotu, ale poslochat se vazne nedaji.
11.3.2010 07:40 - noir
Nachtrose: Asi podesáté - byl to úmysl. Když se podíváš na to, jak se vyvíjejí 3D technologie, tak trend je, aby obraz šel dozadu. Je to pro oko mnohem přirozenější a dá se tak sledovat i docela normální film - jen má hloubku. Ty fórky, kdy něco kouká divákovi do obličeje jsou už pár let dost zastaralé.

Měl jsem před pár dny možnost testovat 3D televizi a ta funguje na stejném principu - ven neleze nic, televize působí jako akvárium. Působilo to na mě mnohem pohodověji, než když mě Beowulf šťouchal neustále kopím do xichtu :o)
11.3.2010 07:59 - Nachtrose
Tak musim mit nejspis neco s ocima, protoze mista, kde jsem aspon postrehl onu zminovanou hloubku bych dokazal spocitat na prstech rukou.
11.3.2010 08:10 - noir
NAchtrose: Chápu :o)
http://1.bp.blogspot.com/_HOfY71whEUc/SZWfvvTbCvI/AAAAAAAAATg/fk5h1n88Z_E/s320/lots+of+fingers.jpg
11.3.2010 11:40 - Nachtrose
Nachtrose píše:
A muzete nekdo podat reference na Alenku v risi divu 3D a novy Souboj titanu?


Ted si nejsem jistej, jestli to jenom zapadlo, nebo jeste nikdo nemuze podat reference.
11.3.2010 11:47 - Sethi
Sestra Alenku viděla, prohlásila to za zklamání roku (co máme, březen?), nelíbila se jí ani příběhově, ani zpracováním. Burtona má jinak ráda, stejně tak samotný příběh o Alence, ale fúze zřejmě nedopadla moc dobře.

Stejně se na ni ale zajdu podívat.

Na Souboj Titánů se docela těším, očekávám nenáročnou zábavu, s trochou štěstí trailer nebyl sestřihem toho nejlepšího z filmu. A jsou tam samí hezcí herci.
11.3.2010 12:00 - Nachtrose
Ušatá™ píše:
Na Souboj Titánů se docela těším, očekávám nenáročnou zábavu, s trochou štěstí trailer nebyl sestřihem toho nejlepšího z filmu. A jsou tam samí hezcí herci.


Jelikoz je puvodni verze jeden z mych oblibenych filmu, osobne ocekavam spise zklamani, hlavne po shlednuti traileru. Na druhou stranu, pokud ocekavam jen to nejhorsi, muzu byt jedine prijemne prekvapen ;-)
11.3.2010 12:17 - noir
Alenka mě nebavila. Dívat se pořád dokola na jeden film, to je už trošku nuda...
A titáni? Trailer je tak děsivý, že na film půjdu zcela bez naděje.
11.3.2010 13:37 - pety
noir píše:
Alenka mě nebavila. Dívat se pořád dokola na jeden film, to je už trošku nuda...


Ale zas je to pochopitelne ze natocil zas neco takoveho,predtim burton natocil pomerne "neburtonovsky" kus a lidi mu nadavali(imho lol ze ted mu nadavaj taky)
11.3.2010 17:02 - Felouen
Mě se náhodou Alice líbila, bylo to takové...zvláštní, něco tam do toho filmu zakomponoval že to vyčnívá z klasického fantasy feelingu a zároveň to není Burtonovský feel. Já osobně doporučuji. :D
11.3.2010 18:23 - pety
Fel: no ja moc ne ale zas je fakt ze me Alenka ze vsech Burtonovych filmu stvala po Sweeney Toddovi nejmin
22.3.2010 11:07 - sirien
Nachtrose píše:
Ale proste mi to 3D prislo nejak malo 3D

že jo? Taky to řikám. Ale různí lidé Ti to budou různě okecávat, to máš jak s artovou kinematografií, je to sice shit, ale to že se k ní hlásíš je znakem příslušnosti k určité "intelektuální" a "elitní" skupině která rozhodně nepatří mezi "ten póvl co sleduje hollywood".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086143970489502 secREMOTE_IP: 3.235.199.19