Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
17.11.2010 20:48 - Magus
Wraiths: Na to sem chtěl jít původně...takže je to dobrý?
Yokuzava: Kdyby napsal 69 tak to chápu, ale 96 musí být...Naprostý nezájem;)
18.11.2010 01:51 - sirien
Cast a deadly spell
Los Angeles 1948, kdy každý používá aspoň trochu magie. Noirový detektiv, noirové prostředí a noirový příběh s Lovecraftovskou zápletkou a pozadím.
Hezký film sám o sobě, geniální pro kohokoliv kdo má rád deskovku Arkham horror.
18.11.2010 06:04 - Vojtěch
96

Táto, pojď se podívat! To je jako když to...
No jo!
Ale takhle vobráceně?

;)
21.11.2010 16:39 - Felouen
Tak co, kdo se těší na nový animák Tangled? Vypadá to dobře, a humor je Shrekovský, ne? :D
21.11.2010 18:11 - Gurney
Felouen píše:
Tangled

Vyloženě mě na tom vytáčí barbie-look tý holky, jinak to vypadá docela dobře.
9.1.2011 01:39 - Sethi
Megamind potěšil. Skvělá volba hudby, vtipné, svěží, modré.

Z trochu jiného soudku, nebo spíš abych se vrátila ke dříve zmiňovanému - poslouchám teď knižní předlohy How to Train Your Dragon a je to naprosto báječné.
12.2.2011 21:35 - Magus
Černá smrt: Vážně úžasnej film. Není to fantasy ale ze středověku.. Ale je to tak dobrý film, že by byl hřích někde to nedoporučit.
Takovej ten film kde si nad těmi zbytečnými scénami plných špatností řeknu: Kur*a jen TO nedělej!
Ale hrdina to udělá, protože nevidí to co by vidět měl a vás to neskutečně mučí.
Prostě a jednoduše nejlepší film co sem poslední dobou viděl...
14.3.2011 22:00 - Magus
Ach ano, vím, už jsem s tím trapnej, ale mě se to vážně hrozně líbí, nemůžu si pomoct. Takže film Volání Cthulhu? Je to 2005, 45 minut, schválně černobílý a němý film.. Na čsfd to má 75% což je poměrně slušné, ale nemám teď noťas abych to skouknul, tak se radši ptám jestli to stojí za to;)
15.3.2011 14:37 - Sadako
Stojí to za to. Mimochodem, stejní lidé jako stojí za Call of Cthulhu mají letos pustit ven Whisperer in Darkness, ten je sice stále černobílý, ale už zvukový.
http://www.imdb.com/title/tt1498878/
10.6.2011 12:05 - Wild West
Piráti z Karibiku, hlavně pro Siriena...

Čtvrté pokračování bývá kritické, a to ještě podtrhla výměna režiséra a výměna dvou velepodstatných postav.

Dopadlo to... tak napůl, podle mne. Lépe, než jsem se obával, a než varovaly recenze. Ale mouchy to rozhodně mělo. Nejslabší je Penelope Cruz, nikoli jako herečka, ale jako postava, jak to scénárista spáchal. Celé je to hodně mlhavě šerosvitné, zřejmě technicky souvisí s 3D. Triky mnohem méně bombastické, než v minulých dvou dílech. Šermovačky uměřenější. Mnohem více Deppa, čímž se moc nezkazí. A mihne se i romantika.
10.6.2011 16:25 - Arya
Wild West píše:
a výměna dvou velepodstatných postav.


Můžeš mi prosm Tě říct jaká výměna to byla? Napadá mě jeno komodor... Jestli myslíš Keiru Knightley a Orlanda Blooma, tak Ti tam byli zbyteční víceméně oba... Nikdo aspoň trochu rozumej se na to nedíval s tim, že chtějí vidět ten jejich milostnej románek, všichni tam šli hlavně na Deppa.
Ano, neni to geniální jednička, těží to hlavně z předchozích dílů, opravdu mi tam chybělo vyvrcholení, ale že tam neni Bloom a Knightly, počítám mezi plusy. A hlavně neni to takovej průšvih jako trojka. Bylo to pěkný, líbilo se mi to, párkrát jsem se i zasmála a narozdíl od jiných dílů to stálo jít na to do kina :)
10.6.2011 17:00 - sirien
Yop, to že tam neni ani Bloom ani Knightly je pro mě dvojité plus, nemám rád ani jednoho a v Pirátech mi přišli extra otravný.

Komodor mi chybí. Výborná postava, výbornej herec, spolu s Deppem přehlédnutá hvězda předchozích dílů-
Penelope byla výborná, z toho mála co měla vytěžila hodně - škoda jen že měla v základu tak málo.
Víc Deppa... nevim, nejsem si jistej. Depp je v Pirátech takové koření - jídlo které se zkládá jen z koření není úplně moje představa kvalitní bašty.
13.6.2011 09:20 - Wild West
Tož, to je těžké; Turnerovi jsou hlavní postavy příběhu, ať se vám to líbí, nebo ne. Já třeba taky nemám rád postavu Luke Skywalkera nebo Parida v Tróji, ale ježto je to především jejich příběh, tak je dost dobře nelze vynechat.
Romantiku slepili v posledním díle z kněze a mořské panny, ale byl to fakt jen takový záskok.

Jack Sparrow je jasně hlavní postava od počátku; celý opus, který je hlavně o svobodě, míří jeho směrem a stylem; když se mu začaly podobat všechny hlavní postavy, logicky vypadly, protože už nebylo co říct. Tady nějak není co říct a moc se to nevylepší. Souhlas s tím kořením; chybí ta pořádná porce bifteku.
13.6.2011 15:11 - noir
Tak Princ a pruďas je výrazně lepší, než poslední dva díly Pirátů dohromady. Byť kolem půlky už mě ty pubertální fórky přišly až moc pubertální...
13.6.2011 21:10 - sirien
Wild West píše:
Tož, to je těžké; Turnerovi jsou hlavní postavy příběhu, ať se vám to líbí, nebo ne.

Jsou to nezajímavé vedlejší postavy příběhu o tom, jak Jack Sparrow získává zpět Černou perlu ;)
14.6.2011 13:11 - Wild West
Sirien:
To by se dalo říct o Penelopě a dalších taky. Čtvrtý díl je v tomto navlas podobný prvnímu.
14.6.2011 13:22 - Arya
A upřímně, kdo šel do kina s tim, že to bude převratná novinka, něco, co tu ještě nebylo?
15.6.2011 21:04 - Gurney
Kdyby z jedničky vystříhali všechny scénu s Knihtly a Bloomem, asi by ten film nedával moc smysl, kdyby ze čtyřky vystříhali všechny scény s tím knězem a mořskou pannou, nikdo by to nepoznal.

EDIT: Obsahuje náznaky spoilerů, ale nic co by vás překvapilo, pokud tedy nečekáte něco srovnatelného s Piráty 1

Popravdě jsem doufal, že postava kněze tam bude jen proto aby ho Černovous bez mrknutí odpráskl (v té scéně, kde ho Penelopa přesvědčuje, aby to nedělal). Místo toho tam ten blb mlel hovadiny až do konce.

(stejnětak jsem čekal od Jacka, že ve chvíli, kdy se poprvé potká s Černovousem ho prostě střelí do xichtu a i kdyby to z jakýhokoli důvodu nevyšlo nebo nefugovalo, TOHLE by byl konečně Jack Sparrow jako z jedničky)
16.6.2011 00:46 - sirien
Popravdě stačilo dodat pár věcí a ten film by byl super.
Z kněze se neměl vyklubat milovník mořských pannen, ale převlečenej pirát co se k Černovousovi infiltroval a měl to být on, kdo ve správnou chvíli někoho odpráskne a odstartuje tak správný kolotoč zrady, jaký známe z jedničky.
Jack Sparrow neměl surfovat na vlně, ale měl být trochu proaktivní - třeba to měl být on, kdo přesvědčí Barbosu, že na prvním místě je pomsta a ne nějaká blbá fontána. Nejlépe ve chvíli, kdy by to znamenalo, že tím přiměje Barbosu někoho zradit.
A na závěr mohlo být nějaké mnohem lepší vysvětlení toho, proč se Jack nenapil sám. Třeba: "Víš, já sem totiž tak nějak nevěděl, která číše je ta správná..." nebo tak něco, to filosofování se k té postavě fakt nehodilo.

A mimochodem, může mi SAKRA někdo vysvětlit, proč ten film začíná v Londýně?
16.6.2011 01:11 - Gurney
sirien píše:
Z kněze se neměl vyklubat milovník mořských pannen, ale převlečenej pirát co se k Černovousovi infiltroval a měl to být on, kdo ve správnou chvíli někoho odpráskne a odstartuje tak správný kolotoč zrady, jaký známe z jedničky.

Třeba. Nebo cokoli jiného by té postavě dodalo jakýkoli smysl. I kdyby tam vůbec nebyl by byla lepší varianta. Popravdě, já tak trochu čekal že to bude nějakej starej známej Penelope, když tam byla zmíňka o tom že přesvědčila Černovouse aby ho nezabíjel.

sirien píše:
Jack Sparrow neměl surfovat na vlně, ale měl být trochu proaktivní

Naprosto.

sirien píše:
A mimochodem, může mi SAKRA někdo vysvětlit, proč ten film začíná v Londýně?

Stejnětak by ses mohl ptát, proč tam vůbec byla polovina dalších scén.

Mimochodem dal bych víc prostoru Barbossovi, jedna z mála postav, která tam měla motivaci a styl.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055021047592163 secREMOTE_IP: 34.204.181.19