Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
7.8.2011 22:09 - sirien
Sirien problém nemá, Sirien je Planetou opic doposud nedotčen a ani nevěděl, že je nějaká nová, takže tohle přežije bez problémů
4.10.2011 23:04 - Sethi
Secret of Kells.

Kouzelná kombinace netradiční kresby a zábavné, svižné animace. Úžasná hudba. Jeden z nejpůsobivějších nájezdů a dobývání ever.
16.10.2011 21:24 - Jerson
Shlédl jsem Your Highness. Z traileru jsem nabyl dojmu, že to bude velmi vtipný a zábavný film, a dost nemile mě překvapilo, že jsem musel přetrpět první třetinu a nějak přežít zbytek první poloviny, než začal být alespoň trochu zábavný. Druhá polovina byla o kus lepší, takže jsem mu dal tři hvězdy z pěti.
16.10.2011 22:09 - Noldo2
Your Highness byl první film, ze kterého jsem odešel z kina, a to asi po 20 minutách. Nechci si hrát na nějakýho snoba jako je můj brácha, kterýho pohoršujou Simpsonovi, Red Dwarf nebo Big Bang Theory, a který cituje Othela v originále.. ale co je moc, to je moc...
16.10.2011 22:49 - Nerhinn
menší spoiler
__________________

Mně akorát vadilo (ale na druhou stranu i překvapilo, což je zase pozitivní, protože se mi to nestává často), že to na konci nedali Damian Lewis s Jamesem Francem dohromady. Jinak se mi film líbil.
__________________
17.10.2011 01:52 - sirien
Z kina sem měl chuť odcházet na hodně horších filmech než Your Highness... Se shitovostí takového 2012 se to fakt nedá srovnat, popravdě sem se u YH i docela bavil
17.10.2011 05:44 - Vojtěch
Sethi: Souhlas ohledně Secret of Kells. Mohu jen doporučit.
17.12.2011 03:15 - sirien
hm. Po dlouhé (dlouhé) době jsem si pustil Johnyho Mnemonica a musím říct, že jsem se cítil... zklamán.
Jak jsem mnohdy protikladem noira v tom na co se ve filmech dívám, tak tady mi... prostě tak nějak nesedělo všechno. Režie, dramaturgie, střih (ten docela dost), jak je mi hudba ve filmech obvykle volná, tak tady mi přišla místy trochu nepříjemná a co mě skutečně, ale skutečně deptalo, byly herecké výkony. A to včetně Keanu. Popravdě zejména Keanu, i když tam byl asi nejlepší, tak při srovnání s jeho jinými rolemi...
hm. Možná si příště radši nebudu znovu pouštět filmy, které se mi kdysi líbily, kazí to dojem.
17.12.2011 09:09 - Jerson
To víš, musíš si pustit ten správný film :-)
17.12.2011 13:02 - Gurney
sirien: Já už ten film viděl kdysi dávno a vůbec nebyl špatnej, ale když to srovnám s Blade Runnerem, tak ten film vyznívá tak nějak tuctově, když to přeženu tak jako by parta lidí s kamerou běhala po horších čvtrtích New Yorku a občas se prostě museli rychle zdejchnout i když scéna co zrovna točili by si zasloužila sjet ještě jednou.

Naproti tomu na Gibsonovu povídku dle který je to točený mám hodně dobré vzpomínky (i proto možná ten film nemám za až tak ultimátní), byla to jedna z prvních cyberpunk věcí, který jsem četl a pamatuju si, že to na mě hodně zapůsobilo. Sfetovanej delfín plnej kyberwaru co na diodovým panelu rozsvěcuje svastiku mi tehdy přišel jako strašně šokující věc.
17.12.2011 13:40 - Wild West
Johny Mnemonic mi přišel odvar z velkých vzorů už když vznikl.
Takže nepředpokládám, že by se to dnes zlepšilo.
Problém zastarání jsem nedávno řešil u filmu Exorcist, protože ten jsem v původní době neviděl.
17.12.2011 17:32 - noir
WW má recht. Mnemonic byl trapný už tehdy. Až na monobič nestál za nic.
7.1.2012 20:47 - Gurney
Hrozně kouzelný animovaný s&s fantasy film: Ice and Fire (osm částí po deseti minutách). Krásná, spoře oděná princezna, zlý čaroděj, ostřílený death dealer - neopomenutelná klasika.
7.1.2012 21:18 - Vojtěch
Souhlas. Já na tenhle film narazil náhodou, když jsem o něj prakticky zakopl v půjčovně a musím říct, že jsem toho nelitoval.
24.4.2012 20:59 - Petr
Zdravím, hledám film, který sem již viděl, ale nedokážu si vzpomenou na jméno, je to film typu hororové komedie zasazené do středověku,vydaní kolem roku 1970.Kdyby jste někdo věděli název,popřípadě i odkaz (ke stažení, shlédnutí)pište na mail: tooms.petr@seznam.cz myslím že se to jmenoval nějak huš(hušbeble),hušbabla :).
Předem díky za odpověď.
24.4.2012 21:06 - Colombo
Evil Dead 3: Army od darkness? Ale ten je 93:/
24.4.2012 21:34 - hadrian
Evil Dead - každý chce motorovku místo ruky! Myslím, že jeden z nejlepších komediálních hororů (nevím jak lépe popsat žánr).
25.4.2012 06:55 - Vojtěch
Kdyby alespoň popsal děj :D
25.4.2012 12:53 - Merlin
určitě Army of darkness..u nás znám jako i jako Duch lesa 3 tuším :). zadní popis kazety: armáda přichází a benzínu je tak málo :)
Tuším že 1992
25.4.2012 14:45 - Me-dea
Bych se také ráda zeptala, jestli někdo náhodou nebude vědět, o jaký film jde. Kdysi dávno jsem viděla film, myslím, že to bylo fantasy, kde hrdina prolézal takovou nízkou chodbou plnou nemrtvých rukou, co trčely ze stěn a podlahy. Ty ruce ho dloubaly, do oči, mezi nohy a tak a celé to bylo neuvěřitelně moc směšné. Bohužel mé vzpomínky jsou opravdu mlhavé. Musí to být nejmíň 15 roků steré ale spíš asi víc. Kdyby to někdo znal, byla bych opravdu moc vděčná.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073883056640625 secREMOTE_IP: 3.93.173.205