Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
12.3.2019 12:53 - Boldrick
Já mám rád všechny Zemanovi filmy. Jako malému se mi víc líbila Pohádka o Honzíkovi a Mařence
https://www.csfd.cz/film/10120-pohadka-o-honzikovi-a-marence/prehled/
Krabat se mi začal líbit víc až později.
12.3.2019 13:15 - Šaman
Krá Krá, Krabate. Ještě teď když si na to vzpomenu, tak mám z Vánoc smíšené pocity… :)
To je animák lvl Poe.
13.3.2019 11:51 - sirien
Už někdo viděl Captain Marvel?

EDIT: předpokládám, že aspoň někdo to plánuje...
13.3.2019 12:06 - Quentin
Je to vcelku "meh." Na tuty největší vada je tragicky nesympatická hlavní postava.
13.3.2019 12:25 - LokiB
Viděl jsem to o víkendu.
Kdyby tak třetina filmu byl explicitní sex s hlavní hrdinou, byl by to lepší film.
Jako hlavní hrdinka komixáku moc nefunguje ... ale teda neberu, že někomu bude vyhovovat.
Digitálně omlazený S.L.J. je ok.
Film má 3 roviny
- hláškující, žertující, pošťuchující ... ta je celkem zábavná, ale je to spíš do sitcomu na sobotní odpoledne
- akční ... ta mi přišla nezajímavá, nic nového, nic podnětného. super schopnosti hrdinky jsou zase o něco víc super než u jiných (takový instantní ironman)
- emoční ... různé flashbacky, černá kamárádka, bývalá velitelka, bojoví druzi ... to mi nepřišlo moc přesvědčivé

Hele, nebolelo mě to, nebylo to ani moc nahlas. Ale že bych si říkal "wow, parádní biják, tak to fakt ani omylem." V podstatě zbytečný film, kterým se zaplácne čas.
13.3.2019 13:40 - Ebon Hand
Byl jsem včera v IMAXu. Film je docela zábavný a vtipný, na jarní blockbuster povedený, krom dalšího nesmyslného nabustování schopností uvedené hrdinky. Ale ta Brie Larson je pro mě přehmat v castingu, přijde mi prkenná v akčních pozicích, chvílemi až nesympatická při detailních záběrech a když je záběr zezadu, jak se rozeběhne a v plné nahotě tak ukáží, že šmajdá, tak jsem se mále rozkuckal smíchy.. :-)
13.3.2019 14:34 - Šaman
Oni ji ukáží v plné nahotě? Tak to možná poletím…
13.3.2019 15:50 - sirien
ok, takže zjevně když to záměrně passnu, tak vlastně ani o nic nepřijdu, chápu vás správně?
13.3.2019 16:02 - Quentin
Jestli Marvel filmy sleduješ, tak to za jedno zhlédnutí stojí, i když ne nutně za 209kč v kině. Pokud ještě nejsi na Endgame hypetrainu (já jsem :D ), tak ti tohle ale nepomůže. Naopak mám teď strach, že tam bude Cap Marvel krást spotlight Avengerům.
13.3.2019 16:49 - Ebon Hand
Ten film skládá dost střípků skládačky celých Avengers a fanoušek MUniversa by ho rozhodně měl vidět. Je to jasná gradace k Endgame.
13.3.2019 17:05 - sirien
Já sem spíš na Brie ignore trainu než na hype trainu... a Infinity war p1 je za mě solidní ending série, se kterým dokážu žít jako s finálním :)
13.3.2019 17:14 - Šaman
Hele, když mi první Avengers přišli super, Strážce Galaxie považuji za takovou Rychlou rotu 3D (ale ok, vtipná podívaná) a nějaký Thor a x-tý Iron Man mě nezaujaly - na které filmy z těch snad už několika desítek bych se měl podívat?
Nebo jsou Avengers hodně odlišné od všech ostatních?
13.3.2019 17:33 - efram
K tomu čarodějovu učni. Vlastním to i jako mluvené slovo a je to fakt dobrý a mohu jen doporučit, jsou tam scény, které ani v české ani v Německé verzi nejsou...vyznívá daleko víc ponuře....kdyby chtěl někdo vědět víc, napište mi :)
13.3.2019 20:14 - LokiB
Šaman: asi na toho Kapitána Ameriku: Prvního Avengera. To je celkem čistej film.
13.3.2019 20:21 - Quentin
Šaman: Rozhodně Civil War a Infinity War. Ty jsou o třídu výš než všechny solo filmy.
13.3.2019 22:12 - sirien
Za mě:

Stojí za to
Ujde
Shit
?? neviděl sem


Iron Man 1
?? The Incredible Hulk
Iron Man 2
Thor (nebylo to děsný, ale pro nefanoušky to nemá smysl)
Cpt. America
Avengers 1
Iron Man 3
Thor: Dark World
Cpt. A: Winter Soldier
Guardians of the Galaxy 1
Avengers: Age of Ultron (...nefanoušci to ale spíš neoceněj)
?? Ant Man (...ale prej je fakt dobrej a stojí za to sám o sobě)
Captain Amerika: Civil War (abych byl fér, někteří nad tím slintaj)
Doctor Strange
Guardians of the Galaxy 2
Spider Man: Homecoming (tučně, pokud máš rád Spider mana obecně)
Thor: Ragnarock
Black Panther (ten je tak na hraně, u mě ty WTF převážily)
Avengers 3: Infinity War (...ale nevim jak moc to má point bez těch předchozích)
?? Captain Marvel (co sem slyšel tak to je nepovedenej woke s umělym hypem)


Jako... nic z toho neni nějaké terno. Ve skutečnosti mám za to že ta série prakticky nikdy nepřekonala Iron Man 1 a nejlepší co od té doby předvedla byli Guardians of the Galaxy - což jsou v souhrnu jediný dva filmy, který bych asi označil za zajímavý i pro někoho kdo je úplně nekomiksovej.

Samozřejmě, valná většina těch filmů se topí v božim CGI a často slušný akci a ucházejících hláškách a vtipech a z valné většiny sou jakože zábavný... ale přiznejme si že většina těch postav není zas až tak úžasná, ty co sou tak obvykle nedostanou až tak moc prostoru (relativně... samozřejmě že napříč 8 filmama nějakej ten prostor dostanou, ale...) a příběhově to je vcelku přímočarý.

Na druhou stranu... Marvel dokázal rozjet a udržet v chodu 20 filmový universum co se zdá vesele pokračovat dál, seskládat v něm dohromady ani nevim kolik "hlavních" postav dohromady... to jako zas stojí za uznání samo o sobě, i když ty filmy samotný třeba tak úchvatný nejsou.

...a přiznejme si že mít z 20 filmů jen 6 špatnejch a z těch 6 špatnejch jen cca 2 vysloveně mizerný je fakt dobrý skóre. Moji mnohem oblíbenější X-men maj... 7:5 s tim, že těch 5 špatnejch je jakože FAKT špatnejch. Na druhou stranu z těch 7 dobrejch sou zas 3 nebo 4 jakože fakt dobrý, takže...
13.3.2019 22:23 - LokiB
Ne že bych nad tím slintal, ale Doctor Strange byl "jinej" a pro hráče některých typů RPG v tom může být zdroj různých postupů a obecně toho, na co si pak hrají :)
Ty ostatní tedy taky, ale je to výrazně užší okruh superhrdinů. Ale vím, že někteří hráči takových settingů v Savage Worlds mají superhrdiny dost v oblibě.

sirien: jen bacha, tak moc Thor nerockuje, jen Ragnarok i v originále ;)
13.3.2019 22:52 - Šaman
LokiB píše:
jen bacha, tak moc Thor nerockuje, jen Ragnarok i v originále ;)

Já toho kusy viděl a byl to spíš Ragnar Rock, než severský Ragnarök. To mi na téhle sérii docela vadí - sice berou z mytologie některé postavy, dokonce je stylizují jakože jsou to fakt oni, ale se severskou mytologií to ve skutečnosti nemá vůbec nic společného.

Jinak díky za tipy, něco z toho zkouknu. :)
13.3.2019 22:55 - sirien
Šaman píše:
To mi na téhle sérii docela vadí

co Ti na to říct - to s tou sérií nemá moc společného, vítej v komiksu 20. století a v pop-kultuře prohnilého kapitalismu. Chápu, že pro ty co to až do setkání s filmy totálně prošvihli to může být vcelku šok...
13.3.2019 23:03 - Colombo
Dr. Strange byl dost hroznej. Příliš akční.

První Thor byl slušný. Ragnarok je super.

Spiderman Homecoming je nejlepší live-action Spiderman.

Pak je tu Into the Spiderverse, ale ten je non-MCU.

Black Panther byl vizuálně hezký, ale totálně zpatlanina co se týče postav a storyline. Killgore byl ubohá postava.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083480834960938 secREMOTE_IP: 18.209.209.246