Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
29.8.2019 19:46 - efram
LokiB píše:
jen si myslím, že možná máte zkreslenější představy o dané době


Ano to je to co je jádrem problému........, který se line diskusemi :)
29.8.2019 20:11 - sirien
stejně jak neskutečná přemíra tvých mnohoteček, nedokážu si odpustit... .......
29.8.2019 20:17 - efram
Když to nikomu neřekneš, samolibý příteli, tak ti prozradím co to značí.

To je naznak minového pole, v kterém tancujete, aby jste se nedejbože při svých vyjádření nevyjádřili příliš přesně, o některých obsesích jistých osob......
29.8.2019 20:42 - obbivan
Jerson Dík za odpověď. Já osobně Captain Marvel považuji za jeden ze slabších filmů MCU. Nicméně celkově tvorbu Marvelu vidím jako vysoce kvalitní. Nejoblíbenější mám Doctora Strange.
29.8.2019 21:37 - Jerson
Na to, jak jsem filmové zpracování komixů nemusel a spojování hrdinů mi přišlo nezvyklé, tak jsem tomu celjem přišel na chuť. Ale Captain Marvel mi přišla na úrovni Green Lantern, včetně zelených uniforem záporáků. To i Wonder Woman byla o kousek lepší.
30.8.2019 08:43 - Vojtěch
Jako zahraniční student by ve větším městě černoch v rámci přátelské výpomoci asi našel krytí, ale problém by nejspíš byl s tím, že je snadno zapamatovatelný a pravděpodobně monitorovaný bezpečností, tedy ne zrovna vhodný.
30.8.2019 09:01 - Corny
Vždyť špioni, agenti a podobní můžou být klidně mezi velvyslanci, herci, umělci, a jinými osobami, u nichž není nijak divné, že nezapadají a jsou zapamatovatelní či dokonce známí. Špehování není jen o tom se někam nenápadně přikrást.

Stejně tak přece není nijak divné, že by nosil nějakou masku.
30.8.2019 12:52 - Vojtěch
Ano, může být špion, ale jen v prostředí, kde by se jeho přítomnost dala očekávat. V akademickém prostředí a případně na ambasádách bude celkem ok. Pokud by se ale zkoušel vydávat za montéra na ministerstvu, tak to prostě bude vypadat blbě. A pořád tu je možnost že na něm bude viset dohled. Ve východním bloku nebyla prostě barva kůže tolik zaměnitelná jako ve státech, které měly přistěhovalce z bývalých kolonií, jako třeba Francie. U nás by třeba od jisté doby (tuším 70. léta) mohl být celkem průchozí asiat kvůli spolupráci s Vietnamem, která v té době byla již dobře zavedená a s poměrně početnými příchozími.
30.8.2019 14:25 - obbivan
Také mohl jenom koordinoval činnost ostatních z bezpečného úkrytu. Nebo se pohyboval po setmění. Také mohl mít za úkol někoho odstranit a na to nepotřeboval bezprostřední kontakt.
30.8.2019 15:02 - Jerson
Když už to rozebíráte, v jaké časové linii se vlastně nový Fury pohybuje? Na wiki uvádí, že se narodil v roce 1920 a v roce 1960 se stal ředitelem SHIELDu, ale jinde uvádí datum narození 1950.
(Btw. když je řeč o zkreslených představách o světě - v USA měli ještě v 60. letech oddělené místnosti, autobusy a další věci pro bílé a barevné lidi a CIA (ve které Furry pracoval) měla k zaměstnání černochů značné výhrady ještě v 90. letech.

Ne že by bylo naprosto jisté, že v CIA v 70. letech žádný černoch jako agent nefungoval - ale jako důvod k údivu na Furryho působením v Evropě mi to přijde dostatečné.
30.8.2019 15:21 - obbivan
Ve finále jde o komiks z alternativního světa. :)
30.8.2019 15:28 - Vojtěch
obbivan: Pokud by se setkával s více lidmi, nebo obcházel místa se schránkami, tak by ho myslím vyhmátli celkem snadno. Spíš jako spící agent v případě průšvihu na nějaký jednorázový únik pro běžného agenta.

Jerson: To taky, ale mohl by alespoň jevit známky nenápadnosti v tamním prostředí, zatímco ve východním bloku je přece jen vyčníval až moc.

Jinak
Nick Fury


Nick Furry


Netřepat a raději ani nemíchat ;)
30.8.2019 15:45 - malkav
A nebo prošel v rámci utajení Fury změnou identity spojenou s výrazným zásahem plastické chirurgie ;)
7.11.2019 14:06 - sirien
Včera sem viděl Jokera.

Musim říct, že to je hodně zajímavej (a dobrej) film. Na jednu stranu hodně jinej než ostatní komiksové věci, na stranu druhou by mi vůbec nevadilo, kdyby DCčko timhle stylem pojalo celý svoje Dark Universe (místo toho trapnýho napodobování Marvelu, který jim tak hrozně nejde).
7.11.2019 14:30 - Aegnor
Jo, Joker je excelentní. A podle mě je ten film docela dobrá ukázka toho, co dělá dobrého záporáka dobrým záporákem (Nostalgia Critic - When DiD Marvel Villains Get Good).

A souhlasím s tím, že by se DC mělo vydat tímhle směrem. A přišlo mi, že třeba Affleckův Batman (Batman v Superman, jak docela bez problémů mučil zločince, jenom aby z nich vytáhl informace) byl na docela dobré cestě. Mohli by to třeba postavit okolo Injustice: Gods Among Us (i když to nevím, jak by jim v USA prošlo, udělat ze Supermana tyrana) ... a kdyby se někdy dokázali dostat k nějakému kvalitně zfilmovanému Flashpoint Paradoxu, já bych z toho byl tak nadšenej. :-)

Ah, pardon, trochu jsem odbočil. U Jokera mi přijde hlavně docela děsivá ta uvěřitelnost, že se něco takového v současnosti klidně může stát.

sirien píše:
Na jednu stranu hodně jinej než ostatní komiksové věci

Když se mě kolega na Jokera ptal, tak jsem mu řekl, že to natvrdo prostě není superhero/komiksový film. :-)
7.11.2019 14:36 - LokiB
sirien: Hele a trailer na Birds of Prey tedy solo pro Harley Quinn jsi viděl?

já jen aby teď nedělali fakt všechno takhle :)
7.11.2019 16:39 - sirien
Loki: Viděl, včera před Jokerem :D Birds of Prey vypadali spíš ve stylu Suicide squat (házení dynamitu z okýnka auta...)

Popravdě, osobně se toho spíš bojim a myslim že to bude poněkud fail - celej ten trailer je bolestivě emancipační, což mi k té postavě Herley ani k její dynamice s Jokerem a všemu co k tomu patří nesedí. Liberální kritici budou nadšený, jak to je progresivní, ale celej obsah toho jejich vztahu a ten nekonečnej kolorit násilí kterej to zobrazovalo (a ke kterýmu to strhávalo pozornost a otevíralo diskusi atd.) to spíš zničí.

Ale možná to je jen trailer, nevim, zas tak moc sem to nestudoval. Ale můj včerejší dojem z toho byl tenhle.

EDIT: a teď koukám, že nejspíš nebyl špatnej... damsels looking for emancipation / you need me! / girls working together / všichni záporáci chlapi... k dokonalosti tomu chybí už jen "we need no men!" a nějakej ten hashtag.
7.11.2019 17:01 - Log 1=0
sirien píše:
damsels looking for emancipation / you need me! / girls working together

Hej, akvarijní rybičko, šíříme světový názor, všimla sis?
7.11.2019 17:03 - sirien
Jistě. Trumpův volební štáb děkuje ;)
7.11.2019 20:20 - LokiB
Měl jsem z toho obdobný pocit.
Mi přijde, že od úspěchu těch "nových" Batmanů od Nolana celé DC vsadilo na pochmurnost a zmar. Nic proti negativním hrdinům, nebo proti antihrdinům, nebo proti hrdinům, staženým na temnou cestu ... jen se mi na to moc nechce koukat, přijde mi, že pochmury je v životě dost.
Jinak jsou mi emancipační pokusy ukradený, ať si to klidně točej, když se to uživí, nejsem cílovka, tak mě to nechává klidným

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082115173339844 secREMOTE_IP: 3.81.30.41