Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
23.3.2020 13:41 - sirien
nějaký konkrétní důvod toho proč to je tak špatný? :)


EDIT: aha, sorry, že sem se ptal, už sem si přečet, o čem to je :D
20.4.2020 21:57 - LokiB
Tak jsem v rámci krize zkusil Netflix a shlédl tam čínský film Wandering Earth

a musím říc, že tedy jednak čínské blockbustery vydělávají, technicky jsou skvělé ... ale jinak je to pro mě špatenka. tedy jakože hrůza ... scénář, postavy, jejich způsob hraní.
A musím k tomu připočítat, že se mi většinou pletou tak asi 3 postavy dohromady, jak jsou si herci "podobní".

Jedna zajímavost - v US produkci většinou svět zachraňují přímo US a zbytek přihlíží. Tady v rozhodující okamžik zbytek světa přichází číňanům na pomoc a nenápadně se podřizuje jejich chvilkovému velení. V tom je to propagandisticky legračně dětské. Ale věřím tomu, že to funguje ... konec konců, natočit film za 50 milionů dolarů a mít tržby 700, nestěžoval bych si :)

Jen mě tedy lehce polil mráz při představě, že holywoodské filmy budou třeba nahrazeny za pár let čínskými kompletně :o
20.4.2020 22:42 - Corny
Na to mě docela pobavil: https://www.youtube.com/watch?v=3Pq55bgQI3w Skoro lepší výcuc, jak se podívat na ten film samotný.
Jinak nebál bych se toho, že tohle nahradí holywood...teda leda by na to lidi fakt chtěli koukat, což by mi u nás přišlo docela bizardní (na Druhou stranu mi semtam nepřipadá, že by se od toho řada západních filmů až tak lišila). Ve finále je to o poptávce...
4.5.2020 23:48 - Log 1=0
odsud
Xeth píše:
Jo, to by bylo super, nebo to mohli udělat ještě tmavší, aby to bylo opravdu "dark." ;)

Myslíš třeba nechat lidožravého člena týmu roztrhat pár civilů kolem a sežrat zaživa jiného člena?

Poctivě řečeno, já ten film neviděl, takže vlastně ani nevím, jak se tam s těmi postavami pracuje, jen se mi zdá, že jdou na misi, co by klidně mohli plnit hrdinové. Což tady ne dobře.
Takže nevím, jestli se Deadshot a Captain Boomerang tahají o vedení a regulérně si vráží kudly do zad (a Wallerová toho využívá), jestli je vztah Harley Quinn a Jokera správně patologický, jestli má ten tetovaný chlápek výčitky svědomí. Ale z těch ukázek to na mě tak moc nepůsobilo.
5.5.2020 00:05 - sirien
Log 1=0 píše:
Myslíš třeba nechat lidožravého člena týmu roztrhat pár civilů kolem a sežrat zaživa jiného člena?

Ne, myslí tim doslova udělat to ještě tmavší. Jakože barevnou paletou a nasvícenim atp. Jako ten díl s08 GoT s bojem o Winterfell, kterej byl tak temnej, žes tam ani nic neviděl.

Za mě musim říct že problém DCčka nebyla snaha udělat temně laděnou franchise, to by bylo ok a i by to IMHO fungovalo - problém DC byl, že a) se snažili křečovitě dohnat Marvel (kterej měl x-let a filmů náskok), b) se snažili Marvel hrozně kopírovat (místo toho aby šli úplně vlastní cestou...) a c) ty filmy byly jeden za druhym zpravidla shity.


EDIT: jinak ne, skoro nic z toho co píšeš tam neni. Ono tam popravdě skoro nic neni obecně, což je základní problém toho filmu.
5.5.2020 01:57 - LokiB
sirien: no, to za b) snad ani třeba v době Nolenova Batmana nebylo úplně pravda, ne?
ok, nejsem určující, ale mně teda X-meni nebrali, Spiderman a Fantastická čtyřka teda vůbec (ale jo, byly to kasovní úspěchy) ... takže až když přišel Iron Man, tak jsem začal brát Marval vážněji. Ne, dobře, zpětně, když jsem pak X-meny 1 viděl se synem, tak to se dalo.

Marvel toho chrlil hodně, ale zas kromě Prvního Avengera ... Neuvěřitelný Hulk s Nortonem oproti Temnému rytíři, hmm.

Rozumím lidem, které vesele tancující Strážci Galaxie neberou. Suicide jsem viděl a můj problém s tím filmem byl v totálně nezajímavých záporácích + teda že byl scénář naprd :D

Ale rozhodně bych na místě DC nešel úvahou "ok, Marval obsadil tuhle část, na nás zbejvá už jen zkusit to ještě temnější" ... tam nemaj imho šanci se uživit, není taková poptávka a navíc (můj názor), se to ještě hůř píše, aby to bylo zajímavý a nefailnulo to, než když to udělají jako Strážci Galaxie PG-13 a můžou na to chodit rodiny s dětma :/

S několika Batmany se to povedlo, bylo to do žánru přeci jen trochu závan čerstvého vzduchu, ale vsadit na tenhle styl dlouhodobě, to se nedá.
5.5.2020 08:50 - Log 1=0
LokiB píše:
v době Nolenova Batmana nebylo úplně pravda

Ne. Pro Nolanova Batmana neplatí nic z toho. Ale myslím, že nevyslovený předpoklad byl že pod DC filmy se myslí DCEU a pod Marvel filmy MCU. Kdybychom začali brát starší věci, tak samozřejmě spousta věcí je jinak. Ale to bychom nemohli říct skoro nic, protože se ten záběr ještě rozšíří, možná až někam k protižraločímu batrepelentu.
LokiB píše:
Ale rozhodně bych na místě DC nešel úvahou "ok, Marval obsadil tuhle část, na nás zbejvá už jen zkusit to ještě temnější"

DC je archetypálnější, temější, zabývá se postavami, které chtějí být hrdiny, a co to obnáší.
Marvel je komplexnější (termíny by proslulý Sirienův článek), veselejší, řeší postavy, co nechtějí být hrdiny, a proč jimi být musí.
Jako neříkám, že to nutně musí fungovat i ve filmech, ale nevím proč by nemohlo. A rozhodně se vyplatí trochu vyjít vstříc očekávání velké části publika.
Prostě jedni budou adaptovat svoje komiksy a druzí zase svoje.
5.5.2020 13:28 - LokiB
Log: přiznám se, že úplně nerozumím. Nemáš tak úplně pravdu, ale to nemá asi cenu pitvat.

Co jsem chtěl říc hlavně, bylo, že rada "DC si měl jít svoji cestou a nesnažit se konkurovat MARVELu" je možná fanouškovsky opodstatněná, ale takhle business nefunguje. Ani filmový.
5.5.2020 13:42 - Log 1=0
Nerozumíš, nevím sice čemu přesně, ale víš, že nemám pravdu, i když neřekneš v čem. Valmi přínosné.

Jednak tam nebylo "konkurovat" ale "kopírovat", a nevím, jestli jsi to jen blbě napsal, nebo i přečetl, a polemizuješ s něčím, co nikdo neřekl.

Každopádně ano, Marvel a DC od sebe kradou nápady ve velkém, desítky let, a nikomu to nějak extra nevadí. Ale tady tomuhle kradení obětovali vlastní identitu těch postav a jejich příběhů, což samozřejmě nefunguje.
5.5.2020 14:11 - LokiB
ta první věta měla být "přiznám se, že úplně nerozumím tomu, na co vlastně reaguješ" ... poslední část se holt ztratila v překladu.

v čem nemáš pravdu? například v tom, o čem píšeš, že je DC, a v čem je rozdíl od Marvelu.

Jestli Kapitán Amerika chtěl nebo nechtěl být hrdinou, jestli Batman chtěl nebo nechtěl být hrdinou, podobně pak pro členy Suicide Squadu ... čím to máš tu úvahu podloženou? přímo v rámci těch filmů?

Stejně tak co znamená, že Marvel je komplexnější? V čem?
A jestli se vyplatí jít vstříc očekávání velké části publika ... tak právě proto DC nemůže poslechnou radu, kterou dával sirien "jít si vlastní cestou" ... protože to byl imho spíš call těch, kterým takový žánr ve filmech chyběl, ale podle mě byl výrazně menšinový, ne velká část publika.
5.5.2020 14:22 - sirien
Loki: Jak píše Log, Nolanovi Batmani... sou spíš samostatná bokem stojící záležitost.

IMO v tom temnějšim segmentu poptávka je a uživit by se tam dalo - ale nemůže to fungovat stylem "jako Avengers, jen s temnym laděnim", musí se to fakt pojmout jinak jako celek. Tak nějak k tomu myslim zvládli doputovat u Jokera, ale obávám se, že moc pozdě a že z toho už celkovou koncpeci pouze volně navazujících filmů u nichž jsou možné variabilní napojení a souvislosti spíš neudělaj. (Jinak mám teda pochybnost jak moc si v pozici hodnotit co by tam mohlo a nemohlo projít, když očividně nejsi moc cílovka a filmy z týhle oblasti Tě moc neberou obecně... a když v tom nejsi ani dost hluboko abys rozlišoval MCU a X-many a DCU a Nolanovy Batmany - jako ne, že by tam nějaká příčinná souvislost ve vývoji nebyla, ale...)

A ohledně toho co je a není businessově opodstatněné a jak věci ne/fungují - teorii o krvavě rudých a pannensky modrých oceánech zjevně neznáš, co?


(btw. když Log píše čím se liší Marvel a DC, tak píše o těch komiksech, z nichž to celé vychází. To, že je neznáš... spíš podtrhuje jak moc o věci mluvíš "z venku")
5.5.2020 14:43 - LokiB
sirien: hele, já četl komiksy, kde byla postavička Supermana v 80. letech minulého století ... pravda byly v němčině, takže "četl" není nejpřesnější, prohlížel jsem si je. A vůbec na mě nepůsobily "temně", byly spíš ve stylu Toma a Jerryho. Jestli jsem si díky tomu nedokázal zaškatulkovat Supermana či Batmana do škatulky "temný komiks", tak je mi líto.

Mně neberou filmy z týhle oblasti jako diváka, když jsou podle mě repetitivní a hloupé, viz třeba Thor: Ragnarok. Je to ždímuní mockrát vypraného ručníku.
Jo, je zručností Marvelu, že to zasadí do MCU tak, aby to budilo zdání, že ten film má smysl.

O tom, jestli o businessu a jeho teoriích vím či nevím naštěstí nemusím přesvědčovat zde, v pracovním prostředí mi to stačí :) Zkus se jen zamyslet nad tím, jestli každá teorie, kterou si najdeš na wiki, automaticky znamená, že je platná pro každou předmětnou oblast aktuální diskuse. A že to, že si někdo jiný v diskusi myslí, že ne, neznamená automaticky, že tu teorii nezná, nebo že by neměla podle něj žádnou platnost.
prostě nemusí pasovat na situaci Marvel a DC jako něco, co by bylo validní.

Že se s tebou ve vícero věcech neshodnu na tom, co bys "ty doporučoval druhým, aby ve svém oboru dělali, místo toho, co dělají, protože oni jsou blbci a ty ne", je situace dlouhodobější. Ty to pak obvykle máš tendenci hrotit na osobních výpadech, tak toho se znovu účastnit nebudu, nezlob se. Formulace typu "zjevně neznáš", když víš prd, je jasným znakem toho, jak debatu vedeš :)
5.5.2020 15:34 - sirien
Loki: Jenže to co Log popisoval nesouviselo s tim jak temný DCU je, ale s nějakym obecnym rozdílem mezi DC a Marvelem, kterej měl ten sklon k temnějšímu ladění podkládat. (Jinak já si taky vybavuju diskusi o tom jak moc komiksy ne/jsou druhořadá literatura, takže to žes někdy někde potkal jeden komiks Supermana asi budu brát dost s rezervou.)

Že ty Marvel filmy nejsou z většiny nějak převratné je asi pravda. Ono nijak převratná nebyla ani většina jiných trendy filmů napříč historií. (Jak odsek nějakej ten MCU herec tomu režisérovi co do Marvel filmů kopal že ničí filmografii - ony ty ve velkém chrlené westerny z dob mládí onoho režiséra taky nebyly zrovna áčkově artovej materiál.) Divákům se to líbí. Nejspíš od toto žádnej áčkovej materiál neočekávaj - a očekávání dělá se spokojeností fakt hodně.

Kdyby šlo DC temnějšim směrem, tak bude moct nakousnout vážnější témata, který ve spoustě těch komiksů jsou. Ale jak píšu - kopírovánim Marvelu cesta nevede. A to neni jakože můj názor, to je v podstatě shoda napříč kdekym koho sleduju (a to včetně tradičních kritiků, kteří jsou u Tebe ve větší oblibě než u mě).

Jinak vzít si s trochou rejpnutí formulovaný point osobně a s tim odcouvat je taky způsob jak diskusi opustit, co dodat.
5.5.2020 15:37 - Aegnor
Takže z letmého setkání s několika komiksy o supermanovi (a to ještě přes nějakou, nevím jak silnou, jazykovou bariéru) usuzuješ celkové vyznění DC univerza a všech jeho postav?
DC Universum, obsahuje takové příběhové linie jako je Injustice (Superman nastolí totalitní režim, Batman rozjede rebelii), nebo Flashpoint Paradox (Flash se vrátí v čase, zachrání svoji matku a kvůli tomu dojde k válce mezi Aquamanem a Wonder Woman; Bruce Wayne umře místo svých rodičů, z jeho otce se stává Batman, z matky Joker).

Další hezké minizápletky:
Justice League se rozhádá poté, co vyjde najevo, že má Batman záložní plány jak porazit každého člena Justice League.
Justice League si navzájem nevěří natolik, že si nejsou ochotní říct své reálné identity.
Arrow, ten je taky každou chvíli zrazenej někým, koho považoval za blízkého přítele, nebo ideálně členem rodiny.

Jako DC má opravdu hodně temných témat, to je prostě fakt.
6.5.2020 01:16 - Log 1=0
LokiB píše:
ta první věta měla být "přiznám se, že úplně nerozumím tomu, na co vlastně reaguješ" ... poslední část se holt ztratila v překladu.

Reaguji na to, že v diskusi o aktuálním DCEU a jeho problémech argumentuješ Dark Knight Trilogy, což je sice taky série filmů o batmanovi, ale jinak s DCEU nemá nic společného. Takže bys mohl klidně vytáhnout batman filmy Joela Schumachera, Tima Burtona nebo Martinsona. Nebo Donnerova Supermana. Ty postavy jsou prostě popkulturní ikony, takže je nich spousta filmů, které jsou co do tvůrčího pojetí tak odlišné, že vytahovat je takhle v diskusi o jiném z nich je nevypovídající.
LokiB píše:
A jestli se vyplatí jít vstříc očekávání velké části publika ... tak právě proto DC nemůže poslechnou radu, kterou dával sirien "jít si vlastní cestou" ... protože to byl imho spíš call těch, kterým takový žánr ve filmech chyběl, ale podle mě byl výrazně menšinový, ne velká část publika.

Tak já si nejsem taky 100% jistý, že to co navrhuje Sirien, je ideální cesta, byť se domnívám, že funkční (Joker docela válel). Ale požadavek, aby DC bylo jiné než Marvel je naprosto legitimní. A ano, znamená to v jistém smyslu temnější (byť Marvel taky umí být ošklivý, to ne že ne). Takhle je to nastaveno už hodně dlouho. A takhle to čekají ti, co čtou DC komiksy. Předpokládám, že si nemyslíš, že to není silná skupina potenciálních diváků jejich adaptací.
LokiB píše:
sirien: hele, já četl komiksy, kde byla postavička Supermana v 80. letech minulého století ... pravda byly v němčině, takže "četl" není nejpřesnější, prohlížel jsem si je. A vůbec na mě nepůsobily "temně", byly spíš ve stylu Toma a Jerryho. Jestli jsem si díky tomu nedokázal zaškatulkovat Supermana či Batmana do škatulky "temný komiks", tak je mi líto.

Hele, já sám si nemyslím, že superhrdinský žánr je něco, co musí znát každý a měl by to obdivovat. Ale pokud je tvůj hlavní kontakt s ním pár sešitů silver age supermana, kterému jsi ani nerozuměl (=neznáš ho a nezajímá tě de facto absolutně vůbec), proč máš potřebu rozporovat cizí tvrzení o něm?
7.5.2020 05:27 - Colombo
Píše:
Jako DC má opravdu hodně temných témat, to je prostě fakt.

To IMHO Marvel taky. Hromada supermutantů na tom nejsou zrovna hezky a pak je tu the Legion, který má naprosto brutálně temné televizní zpracování (má smysl tomu říkat "televizní" když je to na Netflixu?)

Pokud chceš temné témata (aliterace, heh) tak než pure DC jíz k odnoži DC zvané Vertigo nebo ještě lépe k Dark Horse comics, kteří jsou pokud vím nezávislí a... dost morbidní, vlastní značky jako je Buffy, Conan, Star Wars, ale taky Hellboy (a ten je dost temnější, než ty cheesy filmy, ve většině z nich ani není Hellboy) nebo Sin City.
7.5.2020 05:28 - Colombo
Co se týče Xmenů, Fantastic Four, Spidermana a dalších. Problém je v tom, že tyhle a podobné preMCU marvel filmy... nejsou od Marvelu ale od Sony.
7.5.2020 10:08 - Eidi
Nolaův Batman byl sice super a Marvel se na této vlně také pokoušel svést (Iron Man 3) Ale rychle ji zase opustili akční komedie jim prostě sedi víc a je po nich poptávka. Navíc filmy jsou laděny pro US diváky kde do kina chodí celé rodiny, takže nějaké věkové omezení nebo temný nádech nezaujme tak širokou masu lidí ( v Evropě a Asii má Hollywood nižší marže kvůli distribuci, takže z jiných zemí tolik nevydělá příkladem budiž Warcraft, který sice byl populární v Asii, ale v US propadl a pokračování vázne). DC se nejprve snažily odlišit, ale Batman vs superman ( ono temné drana je složitější než komedie a navíc na to vybrali špatné režiséry )byl vyloženě propadák. I na suicide squad my přišlo že původně měla být temnější ale po propadu Batman vs superman to narychlo předělali. On marvel ma výhodu ze je první, myslím že kupříkladu první dva Thórové by dnes byli hodně kritizování.
7.5.2020 10:39 - Quentin
Eidi píše:
On marvel ma výhodu ze je první, myslím že kupříkladu první dva Thórové by dnes byli hodně kritizování.

Myslím, že nebyly, protože Thora nikdo moc neprožíval. Když bude dobrý "yay," když bude špatný "eh, whatever." To je velký rozdíl oproti Batman v Superman, kde pro filmové plátno zprznili Luthora, Batman vs Superman storyline a Death of Superman storyline. Protože víme, jak cool ty věci mohou a měli být, a těšili jsme se na ně.

Ten poctivý hate, co Snyder za svoje paskvily dostává, IMHO vychází z toho, jak iconic superman a batman jsou, a jak nám na nich záleží. Jestli se Thorovi povede udělat zajímavé dark elfy nikomu "děství nezničí."

Last Jedi a Luke Skywalker jsou úplně stejný případ.

(also superman jako depresivní terorista a batman jako murdering psycho, what the fuck :D žádný takovýhle wtf pocit u sledování thora nemáš. Maximálně ti proběhne hlavou, že dark elfové jsou trochu nudní záporáci)
7.5.2020 11:51 - sirien
Eidi: První Thór byl tak trochu "film bokem" (navíc v době kdy bylo MCU pořád brané jako fun podivnost a ne jako brutální mega-miliardová super-serious záležitost s očekáváními) a co pamatuju tak byl přijat... rozpačitě, řekněme. Nikdo ho extra nemiloval, dost lidí říkalo, že je špatnej, většina byla na straně "(m)eh... ok-ish". Druhý Thor byl přijatý dost kriticky a povšechně byl branej spíš jako špatnej (i když ne nijak přímo katastrofální) film.

Honest trailer a Honest trailer to vystihujou/připomínaj docela dobře.

To Americký "chození rodin do kin" tak žhavý taky neni. Zaprvé chování Američanů a jejich přístup ke kinům se za posledních 20 let dost změnily. Zejména v době 08 krize byly hodně zlomy - pamatuju si že se tehdy např. dost řešilo že Amíci přestali chodit do kina "na blind" stylem "dem do kina a až u kasy se rozhodnem na co vlastně" a začli chodit "Evropsky" stylem "nejdřív si řeknem na co a jestli vůbec a pak deme přímo na to". Rodin (a párů na rande) se ty změny týkaly taky.

Zadruhý se průběžně ukázalo, že dost "pravd" okolo tohodle sou spíš tvrdý pověrčivý mýty. Typicky strach studií před R rated filmama atp. - jedny z nejúspěšnějších filmů i mezi komiksama byly Rka - Deadpool, Logan, Joker. (=explicitně nerodinné filmy) (Samozřejmě setrvačnost jede dál, ze stále stejných důvodů)

Btw. si všimni, že z těch tří jmenovanejch R-ek sou dvě (Logan, Joker) dost temný a dost depresivní, takže jako diváckej zájem (a komerční poptávka) tu zjevně sou.

Ignorování světových tržeb a soustředění se na "domestic" je taky trochu mýtus, který ale postupně padá. Je pravda, že ze světových uvedení mají studia cca poloviční podíl oproti "domestic" - jenže ta celková světová čísla (zvlášť co se do trhu začla naplno zapojovat Čína) jsou zas o tolik větší, že to Domestic vyrovnává - mnohdy i překonává.

Tj. ten prostor pro temný komiks-versum DCčka tu určitě bylo (možná pořád je).

Problém je, že ty DC filmy - byly (z většiny) prostě špatný. A samozřejmě Hollywood má tradiční tendenci ignorovat samotnou kvalitu filmu a soustředit se jen na "marketingové štítky" (originál / adaptace? PG-13 / R? Co za žánr? Co za téma? Drazí herci? Experimentálka? ...), takže ze vztahu "temnej špatnej film - neúspěšnej" se snadno stane "temnej film - neúspěšnej" (btw. na tohle téma je okolo hromada studií, jak žánrově tak obecně, o tom, jak špatnej film zabil - minimálně na nějakou dobu - celej filmovej žánr / styl / okruh tvůrců právě kvůli podobným zkratkovitým úvahám; ono když pak člověk čte Gaimana "Jezírko se zlatými rybičkami" nebo poslouchá Kevina Smithe jak vypráví o "tvorbě" Superman filmu, tak se už ani vůbec nediví).

To se btw. týká i toho Warcraftu myslim. Osobně sem ho neviděl (!), ale co sem sledoval, tak hlavní problém toho filmu bylo, že reakce publika na něj byly spíš "heh-meh; okey-ish I guess..." - což neni zrovna něco, z čeho rozjedeš sérii (zvlášť s drahou produkcí a nevyhnutelnejma CGI nákladama).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097532987594604 secREMOTE_IP: 44.222.212.138