Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
30.8.2021 21:42 - Corny
Sirien: Já to jen zmiňoval, protože mi z některých tvých reakcí přišlo, že ti to připadá nějak obšlehnuté, tak jsem si to asi jen špatně vyložil. Samozřejmě neříkám, že tě ti to nemůže vadit jen proto, že to je "autentické dle předlohy". Ten film musí být samozřejmě kompetentní sám o sobě (alespoň já bych mu určitě neodpouštěl přešlapy jen proto, že "to tak je v komixech").

Co se Hornu týče, tak tam je to asi pak o vkusu no. Ale to je tak u soubojů asi obecně, každý tam čeká něco jiného. Je fakt, že mě se líbily spíš momenty, než ten souboj jako celek.
30.8.2021 22:01 - Log 1=0
Sirien: Hm, asi se pohybujeme v subjektivní oblasti, ale tak nějak mi přijde, že Starro do filmu, mezi jehož hlavní postavy patří mluvící a chodící žralok, holka, co se baví s krysami a chlap, co střílí po nepřátelích vražedné puntíky, dost zapadá.

Samozřejmě, vyhrabání takového záporáka, to je samozřejmě forma fanservisu, a celkem chápu, že někomu, kdo fanoušek není, to moc nedá. Já se na Starra těšil už od začátku, a nezklamal mě.
30.8.2021 22:09 - LokiB
Když mi syn líčil TSS, tak jsem se dost divil, co tam dělá nějaká blbá hvězdice. A on mě vyváděl z omylu, že to není výmysl těhle autorů, že Starro je dokonce snad první ofiko boss enemák, kterého Liga Spravedlivých měla (jestli jsem to tedy nepopletl, v komiksech z 60. let se neorientuju)
Ale z popisů mi to přišlo dost WTF.
30.8.2021 22:10 - sirien
Log: Ten film se první dvě třetiny tváří jako nějaká variace pulpovýho '80s akčňáku nebo nějaký jeho moderní Expendables style předělávky - asi sem moc málo konzervativní divák a fakt, že jedna z postav je mluvící žralok, mi ten dojem sám o sobě prostě nijak neboří. A pak najednou se to zvrhne v divný anime s wtf hvězdou - a ta změna je pro mě násilná a ten film rozbíjí.

...což je ale i tak jen poslední hřebík do rakve, ten film i bez toho neměl víc jak na 2/5, protože prostě nefunguje - nudný postavy, špatný tempo, vlastně neni ani vtipnej.
30.8.2021 22:49 - Log 1=0
Sirien: Krčím rameny. Že ti to přijde nudné a nevtipné, je subjektivní (nemám nakoukáno nijak hodně akčňáků, takže máš třeba i pravdu), a u akční komedie určitě solidní problém. Ale se Starrem myslím dost míjíš pointu.

LokiB: Sebevražedný oddíl je celkově trochu střelenost. A ano, Starro je první protivník Ligy. Nebo možná spíše první po jejím zformování. Komiks vyšel jako bonus u DCKK Babylonská věž. Ale číst ho jakože spíš nedoporučuji, je to spíše historická zajímavost.
30.8.2021 22:49 - malkav
sirien: Ano, zabullshituj si a dodej tak váhu svému příspěvku :) Chorošku jsi shrnul jako 5 minut bez nápadu, puštěnou 1,5x zrychleně. V závorce pak na úkor cizí práce vtipkuješ. Nebuď si odborník, to po tobě nikdo nechce. Triggnul mě ten despekt a vtipkování na cizí účet ;)

Corny: Mě tam ani ty střihy tolik nerušily, protože mi nepřišlo že by přerušovaly nějakou celistvou techniku.
6.9.2021 17:01 - Necromancer
Sirien píše:
Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)


Vypadáto, že někdo vyslyšel tvé prosby. ;-D
9.9.2021 23:02 - crowen
JJ, tento rok bude super - Duna, Nadacia, Matrix
9.9.2021 23:05 - sirien
crowen: jj, přesně jak píšeš, sice neni nic kromě Duny, ale ta sama stačí :)
9.9.2021 23:58 - Colombo
Viděl sem trailer nové Duny a nějak nemám chuť se tomu věnovat.
13.9.2021 08:39 - sirien
Pokud chcete ztratit respekt k hercům... Nechte je mluvit (herečka Jessicy na téma Duny, čtení knížek a role lady Jessicy)
13.9.2021 12:23 - Ugy
No nezbývá doufat než, že bez ohledu na to že jako člověk je ehm... zvláštní, tak jako herečka snad Jessicu zahraje dobře. A
13.9.2021 12:33 - sirien
Herečka je placená za to aby věrohodně předstírala co má ve scénáři, ne aby to chápala - a co vim tak chápat to je jen jedna herecká metoda a ne nutně jediná možná. A scénář i režii mají naštěstí na starosti jiní, kteří mají víc pochopení i respektu (a zjevně i vztahu ke knížkám). Z ukázek vypadá v pohodě, takže tady si asi jen chtěla veřejně politicky zaskórovat a zapózovat si pro webkam :)
13.9.2021 14:25 - LokiB
Někteří herci tvrdí, že když to, co je ve scénáři, nechápou, tak to nemohou ani před kamerou nebo na jevišti věrohodně předstírat.
Ale jestli se tu začne zasvěceně probírat i teorie herectví, tak si přinesu popcorn :)
13.9.2021 14:43 - sirien
Loki: někteří. Na druhou stranu, někteří herci už taky zvládli ukázat, že své dřívější role vlastně moc nechápali - nebo minimálně ne tak, jako diváci/fanoušci.


Anyway, na jiné téma. S nehezkým zpožděním jsem zkouknul Alita the Battle Angel a musím říct, že i když to není nutně nějaký top-must-watch film, tak mě to ve skutečnosti velmi mile překvapilo - taková sympatická akčně-charakterová záležitost, na to že to je podle manga předlohy ve skutečnosti ještě docela při zemi, i když svůj odkaz si to samozřejmě nese jak v nadsázce nějakých prvků tak ve vykreslení světa... ten netradiční závěr bez dotažení do "klasického" očekavatelného finále byl taky docela zajímavej.

Jeden z filmů, kde bych fakt i rád viděl pokračování - i když zatim sem nezaregistroval, že by se nějak víc připravovalo.
13.9.2021 14:51 - Lethrendis
Btw doporučuju se podívat na díl Big Bang Theory se svatbou Sheldona, kde Mark Hamill odpovídá na SW :)
21.10.2021 08:18 - Ugy
Tak jsem byl včera na Duně. A musím říct, že jsem nadšen. Knížku jsem četl snad patnáctkrát (každoroční tradice) takže bych byl samozřejmě nejradši kdyby ten film neměl 2,5 hodiny ale alespoň čtyři, ale stejně je to pecka.

Pozor Spoilery

Vizuálně je to nádhera co záběr to podívaná. Scéna se zničením továrny na koření je užasná. Celkově veškerý technický věci v tom filmu vypadají super, ať už jsou to lodě nebo ornitoptéry (ty jsou obvzláště povedený).

Jak jsem se toho bál herecky, tak ty role všem sedly uplně parádně. Jen k Jessicce bych měl připomínku, že byla taková až moc emotivní. Vždycky sem si ji představoval jako ženskou ve který to sice vře, ale nedá na sobě nic znát. Což chápu, že je problém ztvárnit ve filmu, kde nejsou vnitřní pohledy postav. Kdo stojí za vypíchnutí je Leto, ten se vážně povedl, stejně tak jako Baron, který by zasloužil trochu víc prostoru. Víc prostoru by asi zasloužil hlavně Yueh, jehož zrada přijde úplně z čistýho nebe a její důvody jsou zmíněny jen letmo.

Muzika je boží (Zimmer). Jak někdo psal jinde v nějaký recenzi, celou dobu si člověk řiká jak je ta hudba boží a po filmu není schopnej zabroukat jedinou melodii :D. A ztvárnění hlasu se povedlo taky. Hlavně ve scéně když vezou Harkonneni Jessicu s Paulem do pouště je krásně vidět co se s tím ultimátním příkazem dá dělat. Pokud si dobře pamatuju, tak v knize je v tý scéně použit hlas dvakrát. Tady Jessica pomocí příkázů nechá harkoneny aby se vybili mezi sebou. A působí to skvěle. Jde dost dobře vidět co takovej BG výcvik umí.

No závěrem mohu jen doporučit a doporučuju na to zajít do kina i když to bude ke stažení asi dost fofrem vzhledem k tomu že je to na HBO max. Ty vizuály a zvuk si fakt zasloužej velký plátno a dobrej zvuk.

Viděno v 2D v originále.

Jako podnět do diskuze. Zajímaly by mě názory někoho kdo nečetl knihu. Hlavně třeba ohledně paulových vizí a tím jak se snaží zabránit džihádu. Protože to mi přišlo že nečtenář nemá šanci pochopit.
21.10.2021 10:13 - Jerson
Knihu jsem nedokázal přečíst, mám za sebou jen dvě hry PC hry - té první.
Na filmové zpracování jsem celkem zvědav.
21.10.2021 11:46 - LokiB
Je to i celkem dobře namluvené jako Audio kniha (česká verze - ovšem i originál je dobrej).
21.10.2021 15:03 - Naoki
Podepisuju Ugyho. Já dokonce uvažuju že na to půjdu podruhé. Pro mě je to LOTR této generace.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089977979660034 secREMOTE_IP: 44.197.114.92