Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
17.5.2017 08:36 - Jerson
Videl jsem Strážce Galaxie 2 a byla to příjemná pohádka pro dospělé. Hlavně pro ty starší, kteří vyrůstali na Knight Riderovi, ostatní si řadu narážek na Hasselhoffa tak moc neužijou.
17.5.2017 13:09 - Aegnor
Strážci Galaxie vol. 2: Jak píše Jerson, příjemná pohádka pro dospělé, spousta hezkých a zábavných vtípků, povedenější než jednička. Nepřijde mi, že je tak závislá na znalosti Knight Ridera (bavil jsem se i bez toho).
Hezky mají zpracované úvodní a závěrečné titulky. Zápletka nenabízí žádnou geniální myšlenku, ale to vůbec ničemu nevadí. Znovu velice pěkný soundtrack. A záporák sice nepřináší žádný geniální mastermind plán, ale přišel mi docela sympatický.

A čím dál tím víc jsem toho názoru, že tohle je pravda:

17.5.2017 20:27 - Jerson
Tak určitě se pobavíš, i když jsi Knight Ridera neviděl - ale pokud ano, pobavíš se o něco víc :-)
Jinak tři potitulkové scény už jsou docela dost. Ale byly dobré. A koukat na titulky bylo pro jednou zábavné.
17.5.2017 21:37 - Aegnor
Jerson píše:
Jinak tři potitulkové scény už jsou docela dost.

Pět.
18.5.2017 00:29 - Jerson
Pět? Já skončil tou se Stanem Lee.
25.5.2017 14:10 - LokiB
Tak tedy nový Vetřelec je zklamání :( Scénář je fakt debilní, zápletka nic moc a ... nebudu spoilerovat, ale konec je tak jako pro američany ...
21.7.2017 08:37 - LokiB
Co třeba Bright pro fanoušky Shadowrunu? Will Smith, orkové, elfové a magická hůlka ...

https://www.youtube.com/watch?v=59uAseJFh7M
https://www.youtube.com/watch?v=G1olU1hx1do
21.7.2017 09:57 - Colombo
The_Neanderthal píše:


So what, this is a Horizon documentary on goblinization back in the 2020s?
23.7.2017 14:56 - Aegnor
Předběžné názory na Ragnarok? Teaser a Oficiální trailer.
23.7.2017 17:40 - LokiB
Určeno pro mládež do 18 let (spíše méně)
23.7.2017 18:25 - Soldier76
Aegnor píše:
Předběžné názory na Ragnarok? Teaser a Oficiální trailer.

Ooo looks good. Na to se tesim, vypnout mozek, tlacit nachos. Jen to chce uz nekoukat na zadny trailery, at neco zbyde na ten film :)

Btw ten novej spiderman je dobrej?
23.7.2017 18:59 - ShadoWWW
Soldier: jo, je
23.7.2017 19:34 - Nachtrose
A co Valerian? Csfd zrovna nejasa...
23.7.2017 19:56 - Naoki
Spiderman +1
25.7.2017 23:26 - sirien
Aegnor: Interesting. Marvel vesele pokračuje ve své snaze zmenšit úvodní náskok DCčka v soutěži o sériové produkování bezduchejch CGI shitů.


Soldier: Možná by byl dobrej, kdyby už před nim nebyli všichni ty ostatní spidermani. Ta postava prostě už nemá co vyprávět. Jako celkově je to udělaný dobře a v mnohém neotřepaně (odmávlá origin story, aktivní suit, obměněná romantická linka, dobrej záporák...) ale fakt je, že nejzábavnější části filmu sou ty s Iron Manem.
25.7.2017 23:40 - Aegnor
sirien píše:
Ta postava (spiderman) prostě už nemá co vyprávět.

Hele, co vím, tak zatím v žádném filmu nebyla zpracovaná romantická linka s Deadpoolem ... takže potenciál ještě je. :D
6.8.2017 01:36 - sirien
Valerian a město tisíce planet - nekonečno proplejtvanýho potenciálu; film má příběh - bohužel takovej nijace napsanej a zrežírovanej tak že to působí víc jako série cool scén co sou jen tak nějak pospojovaný; místo toho aby to bylo úderný a rychlý trvaj různý scény a pasáže tak o 20-25% dýl, než by musely, což po chvíli začne fakt otravovat (má to 2+ hodin, bohatě by tomu stačila hoďka a půl). Vyjma dvou hlavních postav tam vlastně neni nikdo představenej (teda... ono vlastně i ty dvě hlavní postavy teda... no dobře)

Jako ne, že bych se nudil nebo že by mě to nějak moc iritovalo, ale prostě to bohužel nebylo nic extra.

PS - ano, předloha je zdrojovej materiál pro mrtě věcí vč. např. Pátého elementu atp., ale ty kecy o tom že "to už bylo jako jinde takže originál už tak nepůsobí" sou jen kecy, protože ten film má zásadnější problémy, co tohle naprosto zastíněj. Mimochodem zrovna Pátej element je pro Valeriana fakt ukrutně bolestivý srovnání - má to obdobně jednoduchej příběh, ale přitom zásadně větší tempo, mnohem líp vykreslený postavy a vůbec všeobecně lepší prakticky všechno.


EDIT: ale skoro mám chuť zkouknout ten animák... 81% na IMDb neni zrovna málo
28.9.2017 11:15 - LokiB
Tak co, bude nový DnD film?
6.10.2017 23:04 - LokiB
Blade Runner 2049 je dobrej film. Atmoférou i pojetém navazuje na původního Blade Runnera a i když jsou dnes možnosti efektů ohromné, neutápí se v nich, jako jiné filmy. CGI využívá v rámci příběhu, k navození atmosféry, resp. umocnění prožitku.
Tak to mám rád.
7.10.2017 04:00 - sirien
Včera sem s Cemi koukal na původního. Snad poprvé vůbec kdy sem viděl film co sem naposledy viděl když mi bylo nějakejch 15 kdy sem nejen nebyl zklamanej (Johnny Mnemonic suuuuuucccckkssss!), ale přišel mi lepší než sem pamatoval.

Novýho plánuju příští týden a docela se těšim.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079257011413574 secREMOTE_IP: 3.238.161.165