Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
30.10.2017 16:25 - LokiB
sirien píše:
Star trek i Marvelverse mají nějakou tradici žánru, stylu a obsahu která nastavuje jak implicitní příslib od tvůrců tak očekávání od publika a tyto se u obou sérií značně liší.


Stále mám pocit, že u ST s tím publikum problém nemá.

+ nemám problém s tím, že byl Hobit natočenej jako trilogie ... bylo by mi líto, kdyby celou knížku dali do jednoho filmu, protože by toho museli vypustit až moc.
Problém mám s tím, že zcela zbtyčně nastavovali děj vlastní tvorbou, která mnohde nesplňuje moje představy o tom, co bych v tom filmu rád viděl.

Ale bohužel jiní to tam asi vidět chtějí ... kupříkladu jízdu trpaslíků v sudech spojenou s wirefu "cool" jízdou a bitkou s elfama a skřetama. Taky bitvu nemuseli dělat takovou, výsledek stejně (viz ukázka tady) stojí zaprd.
nebo honičku se skřetama před Roklinkou, atd. atd
Takže mít to jako tři dvouhodinový filmy, které by lépe přenesly knížku na plátno by mi vyhovovalo. Bohužel většinový divák chtěl něco jiného.

sirien píše:
Ty filmy jsou adaptace komiksů a komiksového lore, jestli si chceš stěžovat na tohle tak si stěžuj na Marvel tak před šedesáti lety.


No jo, ale to je pořád dokola :) Když se ti nelíbí nový ST, máš podle sebe pravdu, protože jedním z důvodů je, že nectí předlohu 30-50 let starou. Taky by se ti dalo říc - nestěžuji si, autoři se rozhodli, že to posunou celý jinam a je to jejich právo. Jestli ti to vadí, nedívej se na to.
Každý sám za sebe prosazuje svoje vidění toho, co je tradice, jaká jsou očekávání publika a jaký je příslib tvůrců.

A teď vážně ... uznávám, že prostě nejsem cílovka filmů, jako je nový Thor. Takže ani není překvapivé, že se mi nelíbí. Prostě jsem jen při jeho sledování smutný, že více a více se prosazují filmy, které na to, čemu říkám logika děje, kašlou, protože jejich publikum tam ty logické problémy nevidí, resp. mu nevadí.
30.10.2017 22:42 - Xyel
sirien píše:
Tak pokud už toužíš nadávat na záporačku tak bych začal spíš tim, že to je (v dobré Thorově tradici už od představení Hiddlestona jako Lokiho) další případ totálně promarněného záporáka (cool postava se super hereckym obsazenim ve filmu kterej ani jednomu z toho nedává prostor a ani se o to nesnaží).

No vidíš, na to jsem si ráno nevzpomněl, že Loki, který byl a měl by být vždy ta z chytřejších postav a tady byl comic relief + idiot, co to kazí. Ale i tohle jsem schopen přežít, protože to je zazdění/nevyužití potenciálu jedné, dokonce ne hlavní postavy... zazdění hlavního příběhu je pro mě mnohem horší hřích.


sirien píše:
nah... Thora teleportuje jen po vlastnim baráku, kterej je plnej artefaktů, tak proč ne doplňovacích sklenic a portál udělal podle kouzla z knížky z Thorova vlasu.

V Mage by to byl jasnej rozdíl mezi mágem co je někde venku a mágem co je ve vlastní demesně a kouzlí za pomoci celé své knihovny, pohoda.

Kdyby použil celou svoji knihovnu, neřekl bych půl slova. Ale on nepoužil ani knihy, ani inkantace, ani gesta... věci se prostě děly jak na ně pomyslel. A proč ne? Protože je to zcela nekonzistentní se světem a pravidly, které doposud ve svém vesmíru prezentovali. Nic jako vlastní domain v marvel světě neexistuje, nebylo zmíněno a ani prakticky nedělo - mágové bránící svá sídla byli v dr strange filmu úplně stejní, jako mágové bojující kdekoliv jinde. A proč už vůbec ne? Protože jediné, k čemu to sloužilo byl laciný vtípek. Portál vykouzlil dle knihy, to je v pohodě, ale pohnout s ním a udělat nedobrovolný teleport už v pohodě není - velká část scén z dr strange filmu těžila napětí z toho, že se někdo snažil dostat do portálu - běhali do nich, skákali jimi, padali jimi. Portál vysavač tohle zabíjí a klidně se vsadím, že v příštím dr strange filmu portál-vysavač nebude a budou tam scény, kde by se mu sakra hodil... a to úplně pomíjím to, že to je ultimátní one-shot skill který smaže na kohokoliv si ukáže, například nedobrovolným teleportem do nekonečného pádu jako lokiho (tohle je druhá věc, kde se klidně vsadím že v jeho dalším filmu bude potřeba, ale najednou ji nebude umět).

sirien píše:
TOHLE je velmi zajímavé téma ze soudku "je nutné, aby filmový příběh byl zjevný railroading který nepřipouští žádné pomyslné větvení vyjma dramatického selhání?"

Protože KDYBY Loki Thora v hangáru nezradil, tak by:
- Thor neměl svůj docela cool monolog (kde bylo třeba vidět, že ta postava i trochu roste...)
- Loki by odputoval s Thorem na Asgard
- ...a tam by se najednou mohlo začít díl všechno jinak a věci by se rozuzlily jinak

Např. Loki by Thora nezradil a společně by Hel dokázali zdržovat mnohem dýl, aby Heimdall zvládnul dovést lid k Bifrostu

Nebo by Loki zradil Thora a přidal se k Hel a pak by v nejvhodnější možný okamžik zradil zase Hel, čímž by...

...chápeš, celej ten chain of events kterej byl nějak by byl najednou nějak jinak a nemůžeš říct, že by ten film v tomhle bodě přestal fungovat, prostě by jen odvyprávěl jinej příběh (resp. závěr příběhu s jinym vývojem postav).

Mezi "příběh funguje jak je kvůli Deus ex machina" a "příběh funguje jak je protože se postavy nějak rozhodují" je dost rozdíl.


Mohlo a byl by to pak lepší film. Ale autoři si nevybrali tyto varianty, vybrali si tu kde jako základ rozuzlení zápletky a setup thorovy cool speeche je, že se loki chová jako naprostý idiot... a aby ta speech náhodou nebyla působivá, tak k ní přihodili vtípek (že odhodí to ovládací cosi vedle něj) a nekonzistenci, že ten stejný čip co thora knockoutoval, tak lokiho jenom ochromil, i když loki je konzistentně zobrazován jako ten slabší z nich.

---edit---
Ještě jedno doplnění - film není rpg hra. Nevzniká spontánně, nerozhodují se v něm postavy a věci se dají až téměř do posledního bodu smazat a předělat... to, že je main story založeno na stupidních a místy anti-charakterních rozhodnutí postav je výsledek toho, že se producent/režisér/sponzor rozhodli, že právě takto je to nejlepší způsob, jak to zpracovat. Pojem "railroad" nedává u filmu smysl, protože se v průběhu natáčení musí ze všech pomyslných větvení musí vybrat to jedno, které jde na plátno.
31.10.2017 01:55 - sirien
LokiB píše:
Prostě jsem jen při jeho sledování smutný, že více a více se prosazují filmy, které

...nejsou tak zelené, jak byla tráva, když si býval mladý.
18.11.2017 09:15 - Xyel
Jinak Justice League je imo překvapivě dobrý film - příběhová linie je skoro-konzistentní; postavy se chovají více-méně dospěle a inteligentně; záporák má obstojný plán i exekuci; film obsahuje pár opravdu cool scén a překvapivě to nejsou jenom ty bojové; herecky je to překvapivě funkční a i vtípky jsou téměř odděleny od hlavní příběhové linie.
18.11.2017 15:32 - sirien
Xyel píše:
skoro-konzistentní
více-méně dospěle
obstojný plán

Píše:
překvapivě dobrý film

Hm... tak o tohle DC s těma sračkama celou dobu šlo - snížit svojí laťku tak hluboko aby se pak už nemuseli moc snažit :D
19.11.2017 03:43 - Colombo
Thor: Ragnarok 7/10. Lepší než ten s předchozí. Na úrovni prvního. Hel byla celkem nudná, všechno ostatní bylo dobré. Líbilo se mi to, že podstatná většina filmu byla o dialozích.
19.11.2017 19:20 - Xyel
sirien píše:
Hm... tak o tohle DC s těma sračkama celou dobu šlo - snížit svojí laťku tak hluboko aby se pak už nemuseli moc snažit :D

Jako jo no... i když nevím, jestli je to jenom DC, protože celkově mi za tento rok příjde laťka na filmy fakt hodně nízko, protože po zalovení v paměti si vzpomenu jen na dva fakt dobré filmy z tohoto roku a to blade runner + atomic blonde, což není mnoho.
19.11.2017 21:48 - sirien
Tak když si projdu svůj CSFD profil...

2017:
- Blade runner 2048
- John Wick 2
- Logan... já ho nesnášim, ale ne protože by byl špatnej
- Valerian? Guardians 2? Atomic Blonde?
? Star Wars: Last Jedi ?

2016:
- Deadpool
- Arrival
- Rogue One

A 2015:
- Martian
- Almost Sane Furiosa: Fury Road
- ...Force Awakens? The Men from UNCLE?

2014:
- John Wick
- Kingsman
- Guardians of the Galaxy
- X-men: Days of Future's Past
- Captain America: Winter Soldier? Equalizer? How to train your dragon 2? On the Edge of Tomorrow?

2013:
- Ender's Game
- Pain and gain?

2012:
- Avengers
- Battleship? Expendables 2?

2011:
- X-men: First class
- Three Musketeers: Steampunk edition
- Captain America?

2010:
- A-Team
- Expendables
- How to train your Dragon
- Kick-Ass
- Megamind
- RED
- Scott Pilgrim against the World
- Iron Man 2? Machete?

2009:
- Inglorious Bastards
- Avatar? District 9? Sherlock Holmes (Downey Jr)? Watchmen?

2008:
- Hellboy 2
- Iron Man
- Dark Knight
- Taken
- Cash? Kung-fu panda?


...to je posledních deset let. Cca. Vyzobal sem jen filmy který:
a) sem jim dal vyšší hodnocení a zpětně mi to přijde relevantní
b) AFAIK běžely v kinech (u nás, plošně, žádný artový projekce nebo napálený velkym projektorem na zeď tělocvičny někde na conu)
c) jsou žánrově plošný a zde relevantní (tj. vynechal sem věci jako Easy Virtue nebo 500 Days of Summer, který teda ani nevim jestli u nás běžely v kinech, ale...)

Se mi tak zdá že máme každej rok nárok na cca 2-3 slušný filmy - z tohodle pohledu je letošek ještě poměrně rozumnej, ne? :) Ok, některý roky se vydařily víc, ale tak...
19.11.2017 23:57 - Xyel
Nemám dobrou zpětnou revizi, protože ratingy nedávám, ale nedalo mi to a projel jsem imdb, z toho co jsem viděl:

2017
t1 Atomic Blonde, Bladerunner, GoG2
t2 Justice league, murder on the orient express, Kingsman 2, wonder woman, john wick 2, furious 8

honorable notice: logan - objektivně je t1, ale na objektivitu kašlu, protože logan se mi fakt nelíbil z hned několika důvodů. Do stejné kategorie házím dunkirk.

2016
t1 Arrival, Rogue One, Deadpool, Dr. Strange, Deepwater horizon,
t2 The Purge: Election Year, The Accountant, Jack Reacher, Jason Bourne, Warcraft, Mechanic, London has fallen, hacksaw ridge, civil war

Takže celkově za 2017 3x t1, 6x t2 a za 2016 5x t1 a 8x t2 s tím, že za 2017 ještě přibude star wars , ale neočekávám, že se mi bude nějak extra líbit, protože force awakens se mi fakt nelíbilo. A ano, do kina chodím nezdravě moc.
20.11.2017 00:17 - PanOndrej
Oni jsou superheroes a kvalita možná trochu oxymoron... Kdy jsme tady měli nějakej opravdu dobrej superhero film? Batmani od Nolana? Určitě, ale když pominu fakt, že tam je týpek v kostýmu Batmana, není to úplně superhero film...

A ve scifi žánru stojí za posledních pár let určitě za zmínku Interstellar.
20.11.2017 04:19 - Colombo
Batman je superhero movie. Mezi jeho superschopností patří: superbohatý, superchytrý.

V komixech má batman contingency plány na všechno.
20.11.2017 04:41 - sirien
well, let's see... (2000+)

Samozřejmě, definice "dobré" je dost fuzzy a "velmi dobré" ještě víc, každopádně ve skutečnosti pool věcí o nichž má smysl uvažovat není zdaleka tak malej, jak bys myslel. Z komiksových (trochu širší kategorie než "superhero", ale myslim že smysluplnější), rozděleno tak nějak podle toho o co se ty filmy snažily:

V kategorii Temných, Atmosferických a narativních:
- Batman Begins
- Dark Knight
- X-men
- X-men 2
- X-men First class
- X-men Days of Future's past
- Kick Ass
- Watchman
- Unbreakable (nemá to komiksovou předlohu, ale ten záměr tam je jasnej)
- V for Vendetta
- Sin City

V kategorii akčních a oddechových:
- Iron Man (1)
- Guardians of the Galaxy
- Avengers
- Hellboy
- Deadpool

V kategorii no-fucking-idea (neviděl sem, ale podle všeho...):
- Wonder Woman
- Ant man (? asi patří do té předchozí?)

V kategorii pro děti aneb kreslenka je taky film:
- Megamind
- The Incredibles
- Lego movie (? prej, neviděl sem - ale hej, je tam Batman...)

V kategorii dalo se na to dívat / nebylo to špatný / neurazilo:
- Spider man (2002)
- Spider man Homecoming
- Guardians otG 2
- Cpt. America
- Cpt. America: Winter soldier
- Hellboy 2

V kategorii ve-skutečnosti-dobře-udělané, ale nehorázné urážlivé shity for whatever reason:
- Logan



V kategorii sci-fi, obdobně:

V kategorii hard-SF nebo close enough to that:
- Arrival
- The Martian
- Gravity (??? prej...)
- Children of Men
- Ex Machina
- AI: Artificial Intelligence

V kategorii ehm ehm hard ehm sci-fi ehm ehm
- Disctrict 9
- Minority report (teda, za mě velmi těsně, skoro mám chuť ho smazat...)

V kategorii fuck hard, let's go to space!
- Serenity
- Impostor (? je tu správně? Pořád sem ho neviděl...)

V kategorii kyberpunk's not dead:
- Blade runner 2048

V kategorii učíme děti na inteligentní žánr:
- Wall-E

V kategorii no-fucking-idea (neviděl sem)
- I Robot
- I'm Legend
- Tron?

V čestné kategorii "úplně o něčem jinym než si všichni myslej, přitom ale všem kladivem mezi oči":
- Battleship

V kategorii ve-skutečnosti-dobře-udělané, ale mizerné popř. až nehorázné urážlivé shity for whatever reason:
- Interstellar
- Inception
- Avatar



...určitě sem jich dost opoměl.
20.11.2017 06:21 - Naoki
Teda, nechapu ten "hate" na Logan. Co vam tam prislo spatne?
20.11.2017 08:28 - LokiB
sirien: Ad Interstellar, jsem celkem hard-core do fyziky zažranej člověk, co ji studoval i na vejšce a i když netvrdím, že chápu dobře kvantovou mechaniku, tak mi z ní vlasy hrůzou nevstávaj ... a přesto s Interstellar problém ani nemám. Beru to jako film, ne jako dokument. A přijde mi, že ve svém rámci je ten film celkem rozumnej.

Ale chápu, že někoho irituje.

Gravity, v určitém směru podobně ... je taky fajn, z filmařského hlediska. Proč tam musej dávat melodrama, to mi tak úplně jasné není, asi kvůli ženským divákům či američanům ...

Ad Avatar ... no, tam je za mě škoda závěru. mohli nechat modráky tak jako skoro pobít a ti by vedli guerillovou válku proti kolonizátorům. A pak taky neměli nechat umřít tu pilotku ;) tyhle epic win konce mě moc neberou.

Když jsi to bral 2000+ kde jsou dva Matrix filmy?
Samostatnou kategorii by si zasloužil Prometheus a Vetřelec: Covenant ... a studii na téma, jak zprznit legendu :/
20.11.2017 09:24 - Xyel
Naoki píše:
Teda, nechapu ten "hate" na Logan. Co vam tam prislo spatne?

Že core myšlenka filmu je, že nevyléčitelné nemoci zničí život tobě i tvému okolí a je úplně jedno, jestli jsi professor X či wolverine. V mém případě je to obvzláště palčivý problém, protože v obou rodinných větvích máme dlouho historii parkinsona (ve filmu ho má prof X), takže mě to v relativně budoucnosti čeká u otce a ve vzdálenější osobně. A to poslední co chci od superhero filmu je, aby mi graficky předvedl jak nahovno to bude a jak tím zničím život svým dětem.
20.11.2017 09:26 - PanOndrej
Colombo: Neříkám, že Batman není superhero, jen že ta Nolanova trilogie filmů o něm nejsou úplně běžné superhero filmy, ale že to jsou naopak celkem "normální" (a velmi dobré) filmy. Co dělá či umí Batman v komiksech je v tomhle ohledu absolutně irelevantní.

Sirien: Jestli "dobrý film" bereš jako film, co se ti líbil, tak možná, ale dá se to hodnotit i objektivně - technické zpracování, smysluplnost a zajímavost příběhu, kvalita postav, případně i nějaké hlubší poselství či myšlenka atd atd.

Naoki: Já zase nechápu ten přehnaný obdiv k Loganovi a Wonder Woman... Podle mě to bude tím, co už tu někdo psal, kvalita v daném žánru šla tak dolu, že lidi jsou prostě hotoví z každého alespoň trochu dobrého filmu, co se natočí. Logana sem viděl, bylo tam pár dobrých scén, jinak sem se 2 celkem hodiny nudil. Wonder woman to samé, i když tam byla Gal Gadot, takže alespoň bylo na co koukat.
20.11.2017 09:29 - Xyel
PanOndrej píše:
Sirien: Jestli "dobrý film" bereš jako film, co se ti líbil, tak možná, ale dá se to hodnotit i objektivně - technické zpracování, smysluplnost a zajímavost příběhu, kvalita postav, případně i nějaké hlubší poselství či myšlenka atd atd.

A znáš někoho, kdo tohle umí? Protože filmoví kritici co jsem zatím viděl či ani kdokoliv další, kdo se podílí na udílení cen filmům, to není.
20.11.2017 16:26 - sirien
LokiB píše:
Ad Interstellar

Nolanova artová masturbace už zašla příliš daleko a emotivní rozřešení věcí WTF časovym paradoxem mi jako divákovi přijde urážlivý.

LokiB píše:
Ad Avatar

Původní Pocahontas je lepší.

LokiB píše:
Když jsi to bral 2000+ kde jsou dva Matrix filmy?

Dva? Matrix je z roku 1999, mému arbitrárnímu výběru 2000+ o rok unikl (stejně jako Galaxy Quest).


PanOndrej píše:
ta Nolanova trilogie filmů o něm nejsou úplně běžné superhero filmy

Sou - že Batman nemá superpower je docela vedlejší, obsah, styl i schéma těch filmů je těžce superhero.

PanOndrej píše:
technické zpracování, smysluplnost a zajímavost příběhu, kvalita postav, případně i nějaké hlubší poselství či myšlenka atd

Já bych si dovolil tvrdit, že většina mnou vyjmenovaných většinu těhle věcí obsahuje. Minimálně ty co se berou vážnějc.


Naoki píše:
Teda, nechapu ten "hate" na Logan. Co vam tam prislo spatne?

well... kde vůbec začít. Zlehka:

- za anti-GMO subliminal propaganda by si autoři zasloužili rozbít držku
- klonová zdementnělá kopie Wolverina tam neměla co dělat (ten film jí vůbec nepotřeboval a byl by lepší bez ní) a to i kdyby to nebyla copypasta naprosto retardovanýho a všemi nenáviděnýho pseudo-deadpoola z Wolverina (toho shitovýho origin filmu)

Popojedeme k něčemu stěžejnějšímu:
- "zlidšťování" hrdinů a jejich degradace na něco obyčejnýho je totální mor; Sherlocka Holmese nesleduješ/nečteš protože by tě zajímal detektiv co bude přehlížet stopy a dělat chybné dedukce, protože "všichni lidé dělaj chyby". Stejně tak se s Xavierem nechceš loučit tím že ho vidíš zdementněnýho Alzhaimerem
- ...kromě toho že to je vulgární vůči těm postavám to kurví i jejich archetypální story-archy a jejich poselství - hrdinové kteří překonávají věci vzorovým způsobem. Wolverine to ještě tak nějak držel, i když mizerně, ale Xavier byl fakt odkurvenej. Celé sdělení toho filmu bylo "hej když superhero potká úplně normální shit jako je Alzhaimer tak je stejně v hajzlu jako kdokoliv jinej" - to je na úrovni toho kdyby X-men 1 a 2 byly o tom že s rasismem se nedá nic dělat a bojovat proti xenofobům nemá žádnej smysl. O tom ty filmy ani jejich hrdinové nejsou a být nemají.

No a aby toho nebylo dost:
- celej ten film je laciná masturbace snažící se zalíbit ne-fanouškům a anti-fanouškům komiksu, zejména kritikům. Všechno v něm je prvoplánovitě samoúčelný, od zdementnělýho stařeckýho Xaviera přes tuctovej generační konflikt a přesah stejně jako ten western-road-trip koncept
- navíc to neni nijak originální, jsou to brutálně vykradený Potomci lidí. Srsly, jestli si neviděl Potomky lidí, di si je pustit, je to fakt mega dobrej film. A ano, i vykradení Potomků lidí je zjevně za účelem zalíbení se kritikům.


Ten film je dobrej. Kdyby nebyl z X-men série která má úplně opačný duch a téma (nebo kdyby aspoň byl s jinými postavami), tak mi asi ani nebude vadit (kdyby se z něj vyhodilo to anti-GMO. A ten kvasi-deadpool. Teda, kvasi-Wolverine.)

Ale narvat tenhle příběh a pointu do x-men série je asi jako kdybych Ti dodal Expendables 8 a místo Stalona se Schwarzeneggerem co kosej nepřátele osmdesátkově absurdnim způsobem po stovkách sem Ti dodal milostné drama o homosexuálnim vztahu Schwarzeneggera a Stalona ve striktně křesťansky xenofobním prostředí americké pěchoty. Samo o sobě to nemusí bejt špatný, ale proč tam kurva je Stalone se Schwarzeneggerem v roli postav z Expendables a proč to kurva je udělaný jako Expendables 8 a ne jako od Expendables úplně oddělenej a nezávislej film?
20.11.2017 17:19 - LokiB
No jo, když já mám Kipa Thorna v oblibě a jeho knihu "Černé díry a zborcený čas" taky, je velmi poučná. Ale chápu, že pro oblibu filmu to asi nestačí.
A pak mám rád AH, a v tom filmu byla bezva (to víš, pro moji věkovou kategorii :D)
A jsem rád, že Matthew dostal pořádnou hlanví roli. A že tam byl Caine, to je taky super (z dob, kdy byly filmy zelenější ;))
A happyend byl taky fajn. A vůbec ...

Ad Matrix ... to je nějaká past, do které jsem si naběhl, ve smyslu, že Matrix 2 a 3 nepovažuješ ani za filmy, a proto je ignoruješ? Páč ty byly natočený až 2003
20.11.2017 17:27 - Log 1=0
Xyel píše:
A znáš někoho, kdo tohle umí? Protože filmoví kritici co jsem zatím viděl či ani kdokoliv další, kdo se podílí na udílení cen filmům, to není.

Pokud je tím myšleno "Někdo, kdo umí ohodnotit dílo jen na základě toho a odhlédnout od svého osobního vkusu" tak silně pochybuji, že někdo takový je. Pokud "Někdo, kdo si toho umí všimnout (a ocenit to) i u díla, co mu osobně moc nesedne, a upravit dle toho své hodnocení díla" tak bych řekl že takových lidí je spousta, v těch vyjmenovaných kategoriích i mimo ně.
sirien píše:
WTF časovym paradoxem

Film jsem neviděl, ale mám na to chuť jen abych zjistil, jestli tam něco takového je. Už jsem se hádal s asi 10 lidmi, co popisovali "časový paradox v Interstelaru" aniž by jejich popis zahrnoval časový paradox. Ale možná se jen špatně vyjadřovali.
sirien píše:
"zlidšťování" hrdinů a jejich degradace na něco obyčejnýho je totální mor;

To už je otázka vkusu. Podle mě je to specifický žánr, podobně jako parodie. Ne každý je má rád, ale nemyslím, že je označení "mor" na místě.
sirien píše:
Holmese nesleduješ/nečteš protože by tě zajímal detektiv co bude přehlížet stopy a dělat chybné dedukce, protože "všichni lidé dělaj chyby".

No, ale on SH u ACD dělal chyby a mylné dedukce. Málo, ale přece. Problém je spíše v tom, že jistí tvůrci umí jen dvě polohy "totálně neomylný bůh"/"totálně neschopný mamlas". Jestli tedy mluvíme o tom samém Holmesovi, což předpokládám, že ano.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096098184585571 secREMOTE_IP: 54.163.200.109