Kultura

Karel
10.3.2008 18:44
jakou hudbu poslouchate u hry?
Hudba je podle mě duležetou části hry.A prot se vás ptám:jakou hudbu poslouchate u hry?
Autorská citace #1
10.3.2008 20:06 - Alnag
Tichou.
Ale vážně, obvykle hraju buď někde ve veřejných prostorách (takže co tam hrajou) nebo u někoho (takže co má rád). Kdyby to bylo vyloženě na mně hrál bych asi buď něco relaxačního typu Era nebo něco žánrového typu nějaký odpovídající soundtrack. Ale vzhledem k tomu, že to tak není, je to čistě akademická úvaha. :)
Autorská citace #2
10.3.2008 22:18 - sirien
Záleží na hře.
Obecně u her moc hudbu moc nepouštim, podkreslování atmosféry hudbou jsem nikdy moc nezkoušel.
K Shadowrunu, což byla spíš taková free-game než silně atmosférická, jsme si pouštěli soundtracky klasickejch (Matrix, LOTR...) nebo oblíbenejch (Helsing) filmů a anime. TAk nahlas abysme to vklidu výrazně slyšeli a přitom aby nás to nerušilo při konverzaci a tak
Autorská citace #3
10.3.2008 22:21 - Alwaern
Obyčejně užívám cokoliv od Ery, Blackmore´s Night, pro eventuální dungeony i XII.století a iRPG specieleně sestavené listy pro boj a putování. Také cokoliv od CMI, Tacere a Edenbridge. Soundtracky zrovna moc ne, abych pravdu řekl.
Autorská citace #4
10.3.2008 22:24 - Lokken
Na některé klíčové scény,pokud je mám připravené do předu,hudbu záměrně vybírám.Většinou vezmu za vděk jedním z mnoha filmových soundtracků,ale i to je dost záležitost konkrétní situace a osobní preference.Nejvíc užívám např. soundtracky z Ladyhawk,Conan the Barbarian,Lord of the Rings,Gladiator apod.
Nicméně některé okamžiky,zvláště když chceš plně upoutat pozornost hráčů,je asi nejlepší odehrát v za zvuků ticha(a tím nemyslím Sounds of Silence od Simon&Garfunkel:-)
Autorská citace #5
11.3.2008 09:14 - wraiths
Alwaern:a nekdy se kdyz se clovek zaposloucja do ty tvy hudby tak je pak na vazkach, co sji tim myslil jestli ma jit na boj ci ne :-))( viz XII.stol)
Autorská citace #6
11.3.2008 11:42 - Jerson
Hudbu nepoužívám, i když mám stále slíbeno, že mi Wan-To ukáže, jak se liší "Atmosférická hra" s hudbou od té bez hudby.
Autorská citace #7
11.3.2008 12:13 - sirien
Jo, to s Wan-Tem bylo funny, co se vzpomínám tak Tě na chvíli docela vykolejil (:
Autorská citace #8
11.3.2008 12:18 - Jerson
No, člověk který prohlásí "Tomuhle říkáš atmosféra? Žádné svíčky, žádná hudba" ... ano, vykolejil mě tím. Příště mu pustím něco z Hellboye (: ) Nebo Stardustu.
Autorská citace #9
11.3.2008 12:53 - LZJ
Žádnou, jsme rádi, že se udržíme dost potichu, abysme nebudili děti a sousedy.
Jinak si dokážu představit podpoření atmosféry šikovně vybranou hudbou. Ale asi nemám na takovou důkladnou přípravu, abych měl na session vybrané skladby a playlisty a zároveň s DM dělal i DJ ;-)
Autorská citace #10
13.3.2008 09:00 - Quentin
Conan d20 = Manowar
rychleji se sword&sorcery atmosfera navodit neda
jinak poslouchame cokoli se najde; jednu dobu sme hravali v cajovne, kde byly v prehravaci jen "Sum41 - all killer, no filler" a tak sme 10 sezeni za sebou poslouchali porad dokola 30minutovy punkovy album
btw trevenorboven na hrach vyzaduje ticho a musim rict, ze mi to vadi
Autorská citace #11
13.3.2008 09:11 - Alnag
Quentin - jak to, že na Conana neposloucháte soundtrack z conana. To fakt nepochopím :)
Autorská citace #12
13.3.2008 09:15 - Quentin
omlouvam se za mystifikaci. samozrejme je taky v playlistu (oba, barbarian i destroyer), ale ty manowar se k tomu taky vazne hodi.
Autorská citace #13
13.3.2008 12:17 - wraiths
Alnag: no a z barbariana muze jet 1ka a 6ka stale dokola. :-))
Autorská citace #14
13.3.2008 21:11 - bigbythewise
Manowar. Kapela, ktera v kazdy druhy vete zpiva "metal", "steel" nebo "king of xxx" (asi metal nebo steel).
Koukam, ze Basil Poledouris jsou nesmrtelny, i kdyz DCD jsou DCD. :)
Autorská citace #15
13.3.2008 21:14 - Alnag
Ono mezi náma Ennio Morricone a soundtrack k Red Sonja a speciálně potom Main Title (Kalidor's Theme) je taky boží záležitost...
Autorská citace #16
13.3.2008 21:31 - Lotrando
a nemáte někdo soundtrack z the Tudors?
Autorská citace #17
13.3.2008 21:39 - bigbythewise
Nebo LotR ci Posledni Mohykan... tech "dobrych" ST je hodne.
Autorská citace #18
13.3.2008 21:42 - Vannax
Tudor, to bejvala kapela z Plzně..., kdyžtak ti nějaký jejich demáče seženu, i když už to po těch letech dá asi fušku :)
Autorská citace #19
13.3.2008 22:06 - Lotrando
Vannax: já jsem spíš myslel ten seriál :)
Autorská citace #20
13.3.2008 22:23 - Vannax
Ale abych taky odpověděl k tématu, tak popravdě řečeno ke hraní vůbec hudbu nepouštíme a vůbec nám při hraní nechybí.
Autorská citace #21
13.3.2008 22:35 - Gurney
Rozhodně tichá hudba do pozadí, doporučuju vyzkoušet a pak vypnout, najednou tomu strašně něco chybí. Do SW máme úspěšně vyzkoušen soundtrack z Republic Commanda, asi desetkrát dokola :)
Autorská citace #22
13.3.2008 22:35 - Lotrando
Já jsem nějakou hudbu pouštět zkoušel, ale nesetkalo se to právě s ohlasem. Odhadem asi proto, že jsme se neshodli na žánru. Při přípravě si ale pouštím hodně ST z obou Conanů, hodně ST ze Zaklínače (hry), poslední dobou Nightwish. Svého času jsem hodně poslouchal Dead Can Dance, u těch mě napadaly hodně dábelské zápletky :)
Autorská citace #23
13.3.2008 22:44 - Lokken
Alnag:No vidíš,na Red Sonju bych úplně zapoměl.Ten je opravdu dobrý!Dík za připomenutí.
A hudba ze seriálu Wiedzmin je na některé situace super.
Autorská citace #24
13.3.2008 22:52 - Alek
A já zas děkuju za připomenutí Ennia Morricona :-), to by byl skutečně hřích kdyby v tématu o soundtracích (v což se to tu vlastně vyvinulo) nezaznělo jméno krále filmové hudby.
A abych se tedy vrátil k tématu, my hudbu povětšinou moc neposloucháme a když už, tak nijak plánovitě a už vůbec si to nedýdžujem. Ale je pravda, že LOTR nám tam občas hraje a když se rozjede rohirský téma, mám choutky začít boj a zařvat si "SMRT!" :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093270063400269 secREMOTE_IP: 107.23.157.16