Kultura

sirien
28.3.2008 16:35
Firefly & Serenity
Diskuse o sci-fi westernu odehrávajícím se v jedné předaleké planetární soustavě. Výborné postavy, hezké zápletky, realistický svět a hlavně úžasná práce s klišé a jejich náhlým a mnohdy nečekaným porušováním.
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Viděli jste:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Firefly a pak Serenitykladné body27
Serenity a pak Fireflykladné body9
Pouze Firefly a chci vidět Serenitykladné body2
Pouze Serenity a chci vidět Fireflykladné body2
Pouze Firefly a Serenity mě už nezajímákladné body0
Pouze Serenity a Firefly mě už nezajímákladné body1
Neviděl jsem ani jedno, ale chystám sekladné body6
Neviděl jsem ani jedno a nijak mě to nelákákladné body5
Autorská citace #61
8.7.2008 22:57 - sirien
Hm... nemáte ty komixy někdo na compu že byste mi je někam uploadly nebo poslali? :)
Autorská citace #62
17.12.2008 18:19 - Colombo
a je tam pěkná muzika
Autorská citace #63
18.12.2008 00:41 - SEBastian_Chum
jo já mam všechny komiksy (edit: z firefly, tedy left behind trilogii a ted ten jeden posledni sesit... mam i hodně jinejch komiksů, ale všechny určitě ne:-)
Autorská citace #64
18.12.2008 00:58 - sirien
že ses k tomu přiznal když sem se asi přede dvěma měsícema ptal na srazu, co? Mi je rovnou přidej k tomu WH40k až mi to někam poneseš na flashce ;)
Autorská citace #65
18.12.2008 02:35 - SEBastian_Chum
ok
Autorská citace #66
6.4.2009 17:51 - sirien
Ha, 15 lidí vidělo oboje, 3 serenity, 3 firefly, a pět se chystá kouknout... by mě zajímalo jak moc to je aktuální
Autorská citace #67
6.4.2009 19:38 - Sosáček
Firefly and Sirienity?
Autorská citace #68
10.8.2010 13:28 - Night of Triumphatorr
nejmenoval se nahodou Serenity pilot i ten zaverecny film :-) ?
Autorská citace #69
10.8.2010 13:38 - Quentin
Jj, podle té lodě. Firefly je typ, Serenity je její jméno.
Autorská citace #70
10.8.2010 13:44 - Night of Triumphatorr
jo. vim, ze to je podle lode. Ale muze to zmast kdyz se pocatek i konec jmenuji stejne... btw. sel ten film do kin?
Autorská citace #71
10.8.2010 14:11 - Colombo
myslim že nee..
Autorská citace #72
10.8.2010 14:20 - Colombo
Ostatně, nikde to tu nepadlo, čínština je tam proto, že se FOXům zdálo, že je to moc vulgární. Tak tam Tvůrce narval místo nadávek čínské bláboly. Nikdo jim nerozumí, každý chápe, co chtějí říct a zní to dobře:)
Autorská citace #73
10.8.2010 14:36 - Night of Triumphatorr
Vyřešili vůbec v tom seriálu/filmu kdo a proč vlastně pomohl tomu doktorovi zachránit sestru? Tedy kromě toho že to bylo "Underground Movement"...
Autorská citace #74
10.8.2010 14:42 - sirien
Pořádně ne. Ono to nevypadá ani moc důležitě - prostě nějaká mafiánsko/guerilí organizace.
Autorská citace #75
10.8.2010 14:47 - Night of Triumphatorr
no komixy ani knihy jsem nečetl/neviděl (popravdě jsem ani nevěděl, že jsou). Já jen, že možná tušili
[spoiler,asi]: o původu Reaverů a jiná tajemství a nejspíše se sami chystali svrhnout režim. Pokud se nepletu, tak na konci filmu byla naznačena nějaká občanská válka (či nepokuje proti Alianci)...
EDIT: přežil Niska?
Autorská citace #76
10.8.2010 14:55 - sirien
jo, Niska přežil, ale pak se už nikde neukázal (myslim, možná v komixu nebo knize, nečetl jsem)
Mám dojem že se na konci řiká jen že se zasadila Alianci rána, ale že to na její pád nestačí, pochopil sem to jako ideologickou ránu...
Autorská citace #77
10.8.2010 14:57 - Night of Triumphatorr
To asi jo. Možná podobných tajemství měli více (asi určitě jo, ale to už by bylo na MOŽNÁ debatu...).
Asi nebyli na jedné planetě co? Řešili vůbec jak Reavers rozšiřují své počty (kromě toho nalezence na te farmařské-opuštěné lodi)? To by mě docela zajímalo jak byli schopni pilotovat lodě a tak nějak ve formaci...
Autorská citace #78
10.8.2010 15:50 - sirien
SPOILy
Tak oni BYLI schopni myšlení a racionálního chování - očividně třeba v klidu dál používali svoje technické dovednosti a tak... Jen z nich byli fanatický magoři s těžce agresivní poruchou osobnosti.
A své řady nerozšiřovali - ani to nepotřebovali. Oni sami vznikli před asi deseti nebo patnácti lety z 10% populace celé planety, to vklidu mohli vydržet do současnosti ve slušnym počtu.

(o "formaci" bych teda asi moc nemluvil... většinou létali po jedné lodi a ten závěr byl spíš dav než formace...)
Autorská citace #79
10.8.2010 16:14 - Night of Triumphatorr
[spoiler]
sirien píše:
Oni sami vznikli před asi deseti nebo patnácti lety z 10% populace celé planety, to vklidu mohli vydržet do současnosti ve slušnym počtu.

Jo to bylo v tom filmu. Pokud jich tedy nepřibývalo, nevyřešil by to koordinovaný útok? Např. vypsat odměnu aby se zapojili i nevojáci (i když nejspíše byly zbraně na nealiančních lodích zakázané...).
Autorská citace #80
10.8.2010 16:44 - Colombo
jenže aliance něco takového jako reaveři popírala, takže by těžko mohla vypsat odměnu za pomoct. Nehledě na to, že by jistě sama měla dost sil na to se s nima vypořádat. Jenže tím by musela uznat jejich existenci.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070339918136597 secREMOTE_IP: 44.192.53.34