Kultura

sirien
28.3.2008 16:35
Firefly & Serenity
Diskuse o sci-fi westernu odehrávajícím se v jedné předaleké planetární soustavě. Výborné postavy, hezké zápletky, realistický svět a hlavně úžasná práce s klišé a jejich náhlým a mnohdy nečekaným porušováním.

Viděli jste:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Firefly a pak Serenitykladné body27
Serenity a pak Fireflykladné body9
Pouze Firefly a chci vidět Serenitykladné body2
Pouze Serenity a chci vidět Fireflykladné body2
Pouze Firefly a Serenity mě už nezajímákladné body0
Pouze Serenity a Firefly mě už nezajímákladné body1
Neviděl jsem ani jedno, ale chystám sekladné body6
Neviděl jsem ani jedno a nijak mě to nelákákladné body5
Autorská citace #21
22.4.2008 22:47 - Chramošťák
2sirien (záměrně malé s?): To natočené torzo Firefly je v mnoha ohledech lepší než Buffy, o tom žádná. Jenom jsem chtěl říct, že oba seriály mají stejný humor a podobnou stavbu. Fanouškovi Buffy se bude líbit i Firefly, obráceně to platit nemusí.
Autorská citace #22
23.4.2008 15:13 - sirien
jo tak... tak to pak jo.
Správně to má být Sirien, jenže d20 dovoluje log-in jen malými písmeny, aby se to pak zobrazovalo s velkým "S" místo malého tak bych musel obětovat čtyři kliknutí myši a dva údery do klávesnice abych si změnil zobrazené jméno v Nastavení, na což jsem moc línej (a ano, měl bych to za dobu psaní tohodle odstavce hotové tak třikrát plus počtvrté za tuhle závorku :) ).
Kromě toho v desingu d20 se mi to malé "s" zdá takové elegantní... :)
Autorská citace #23
13.5.2008 01:29 - sirien
Tak co, nějací noví fandové?
A chtěl jsem se zeptat jak moc je ralevantní ta anketka - resp. jestli jsou hlasy těch co tam hlasovali aktiální (jde to změnit, Max se u anketek činil ^^ )
Autorská citace #24
13.5.2008 23:26 - Gurney
Jj další kámoš viděl 1-8 a už vymáhá zbytek :)
Autorská citace #25
28.5.2008 17:19 - Rurik
Zrovna jsem zhlídnul díl Our Mrs. Reynolds a z prvních osmi dílů byl podle mě nejlepší. Už se těším na ten zbytek.
Autorská citace #26
12.6.2008 15:42 - vitus
Taky se řadím mezi takové menší fandy tohoto seriálu i filmu. Škoda, že nedostali prostor dotáhnout to do konce -> ve filmu bylo silně cítit, že není v silách nikoho z tvůrců dotáhnot celů "mainplot" do absolutního konce, takže spoustu věcí zůstalo ve vzduchu (něco snad řeší knížky a komixy...)
Autorská citace #27
12.6.2008 15:46 - Ebon Hand
Rád to shlídnu, ale zatím to nemám. Siriene?
Autorská citace #28
12.6.2008 17:17 - sirien
jj, mám, rád dodám... ale musíš se buď stavit (ne nutně přímo u mě, můžem dá nějakej sraz někde v okolí, v Popo, na IPP nebo tak) nebo mi dát vědět abych to nezapomněl - je to tu někde zahrabaný v bordelu mého pokoje a musim to najít :)
Moh bych to přivézt na sraz D20 tuhle sobotu, ale nějak se připomeň, nejlíp SMSkou pár hodin před srazem (číslo na mě myslim máš)
Autorská citace #29
12.6.2008 17:55 - Ebon Hand
Já jedu do Benešova na narozeniny, tak to musíme realizovat jindy..
Autorská citace #30
22.6.2008 18:37 - Jerson
Firefly mi půjčil kamarád, který vizáž kapitána použil pro svou postavu. Z prvního pohledu jsem si říkal, že to bude nějaký western, až po chvíli prvního dílu mi došlo, že tohle je ten western a na spojení s kosmickými lety jsem koukal dost ... jak to říct ... zvláštně. Ale teď jsem dokoukal druhý díl a už jsem si zvykl, že mají kosmické lodi a zbytek je kovbojka s technikou o sto let mladší, takže se mi už líbí.
Autorská citace #31
24.6.2008 12:05 - sirien
Aby ses nedivil, ono tam pak pár sci-fi prvků na úkor toho westernu místy pronikne
Autorská citace #32
25.6.2008 07:19 - Jerson
Třeba vznášedlo vedle koní?
Včera jsem vyzkoušel Firefly na své slečně. Jak jsme čekal, úvodní bitva ji moc nenadchla a pořád mi říkala "Já to nechápu" a "Proč skáčou v čase, to se jim jako zdá?", ale od poloviny se chytla. Ve chvíli, kdy Mal říká doktorovi o smrti Kaylee, tak prohlásila "Ona není mrtvá - a nebo ji zachrání ta malá holka, protože je to nějaký psychouš." (Myslím že u některých dílů bude mnohem méně překvapená než já)
Každopádně na konci už byla spokojená a tak jsem pustil druhý díl.
Z toho usuzuju, že na pochopení to není tak obtížný seriál, i když první díl je asi kritický.
Autorská citace #33
25.6.2008 11:55 - sirien
No... Reavers jsou poměrně dost SF prvek, i když bez znalosti Serenity to může vypadat jen jako parodie na indiány. Ten díl s nemocnicí je spíš shadowrunovej než westernovej. Pak další věci které si teď moc nevybavuji a které se spíš tak jako mihnou... rozhodně bych neřekl že to je jen western s jinými kulisami.
Autorská citace #34
25.6.2008 12:10 - Jerson
Koukám, že první příspěvek jsem napsal bez tagů na správných místech, teď abych to spravoval.
Spíše než Western se sci-fi prvky bych měl napsal sci-fi s westernovými prvky - tu a tam nějaké ty koně, jeden dostavník, a občas zbraně s designem 19. století. Lepší než aby to bylo naopak.
Autorská citace #35
25.6.2008 12:14 - Joe
Jerson: obtiažny seriál? Hehe, NGE anyone? :)
Inak, Firefly je to najlepšie, čo som zatiaľ zo scifi seriálov videl. Priamo so Star Trekom (najmä TNG) sa to porovnávať nedá, má to trošku odlišné zameranie. Star Trek pre mńa ostáva povinnou klasikou každého scifistu a seriálom, ktorý nasadil latku veľmi vysoko. Mám z TNG dopozeraných zatiaľ 5 sérií a chystám sa pokračovať až po koniec. Rád by som niekde zohnal potom aj Voyager a DS9 (uvidíme).
Ale Serenity je jednoducho perfektný seriál. Uveriteľné a hľavne ľudské postavy (samozrejme, občasná štylizácia, ale v rámci normy) a hlavne - žiadne klasické klišé!!!!! Nevšimol som si v podstate nič, čo by mi bytostne vadilo, ako pri iných seriáloch.
Ani preto vôbec nepozerám veci ako Babylon 5 (nič, čo by ma na ňom zaujalo), Outer Limits (príliš uletené), StarGate (podobne ako Babylon 5, aj keď film bol dobrý), LEXX (pre mňa úplne totálna kravina, videl som len úryvok a stačilo mi), Andromeda (ďalšia totálna kravina).
Z tých, ktoré sú tak na hrane alebo v strede, teda ktoré by som možno zhliadol (keby som mal čas) je tam naprílkad Battlestar Galactica (videl som trochu zo starého seriálu a kus nového, ktorý sa mi až tak nepáčil, ale ktovie?).
Ale ako hovorím, po Star Treku (ktorý je v podstate na 0. mieste) kraľuje jednoznačne Firefly.
Autorská citace #36
25.6.2008 13:37 - sirien
ST je seriálem který nasadil laťku velmi nízko a byl nesčetněkrát překonán. Svůj kult si nese pro svoje prvenství, ale sám o sobě je nekonzistentní a naprosto nelogický, ani nemluvě o jeho nejen utopičnosti, ale utopičnosti popírající logiku. Svojí oporu má prakticky jen v nekriticky příjimajících trekies. Ale tak tohle je na jiné téma, tak ho kdyžtak můžeš založit jestli o něj stojíš ;)
Autorská citace #37
25.6.2008 13:39 - Corvus
joe. voyager kasli, to je blbina. ds9 mam doma kopmlet a prave som ho rozpozeral. doteraz som videl len casti co chodili na nasich TV. vojnu s dominiom som nikdy nevidel a moc sa na to tesim.
inak firefly som zhltol jak malinu. skvela vec ked clovek prijme ten technicky nepomee (je to trochu jak wizardry)
Autorská citace #38
25.6.2008 14:00 - Joe
Sirien: máš ju mať ;)
Corvus: Intriguing....
Autorská citace #39
25.6.2008 14:21 - sirien
Ale tak oni v tom seriálu ten technologický nepoměr docela slušně vysvětlili, jestli ste si všimli...
Autorská citace #40
25.6.2008 14:41 - Fritzs
sirien píše:
ST je seriálem který nasadil laťku velmi nízko a byl nesčetněkrát překonán.
Existují i seriály tohodle typu, které nepřekonaly... například Galaxy Angel (hodnotím, podle OP a jedné epizody, kterou jsem dal skoro komplekt...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092046976089478 secREMOTE_IP: 3.237.46.120