Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
Autorská citace #21
28.5.2008 20:38 - enwood
bigby: Jsou to jenom odkazy (soubory jsou na cizim serveru) takze v tom nevidim problem. Dohromady to ma 220 MB
Autorská citace #22
28.5.2008 20:54 - Alnag
Jaká PDF? :-p Jelikož s tím má Bigby problém, dal jsem odkazy z otázky pryč.
Autorská citace #23
28.5.2008 21:26 - bigbythewise
enwood: Dik.
Alnag: Ja s tim problem nemam, jen se udivene ptam, protoze mi to tady z diskuze pripada, jako kdyby to bylo uplne normalni.
Autorská citace #24
28.5.2008 21:30 - Alnag
Bigby: Jako by to bylo první pdfko, na které sem někdo postnul odkaz. Navíc vzhledem k ke kvalitě toho PDFka jsem četl víc než jednu spekulaci o tom, že je to řízený únik a součást marketingu 4e...
Já tady nechci posuzovat ničí morálku, každý ať si stahuje co je mu libo. Mám ty příručky objednané už půl roku a těším se na ně a jsem rád, když mám preview dřív. Všechno, co jsem si kdy stáhnul a seznal, že stojí za to mít a užívat jsem si i koupil (bylo-li to k sehání).
Autorská citace #25
28.5.2008 21:38 - bigbythewise
Alnag: Ja tu teda zadne odkazy jeste nevidel. Co jsem stahoval PDF, tak jsem musel sakra googlovat, abych neco nasel. Takove spekulace jsou sice na miste, ale u prislusnych organu by ti tahle "vymluva" asi neprosla. :)
Alnag píše:
Mám ty příručky objednané už půl roku a těším se na ně a jsem rád, když mám preview dřív. Všechno, co jsem si kdy stáhnul a seznal, že stojí za to mít a užívat jsem si i koupil (bylo-li to k sehání).
Tohle je ovsem klasicka argumentace piratu. "Nejdriv si to ukradnu, ale pak si to urcite koupim". Mozna mas pak ciste svedomi, ale porad jednas protizakonne.
Autorská citace #26
28.5.2008 21:49 - Alnag
Bigby píše:
ale porad jednas protizakonne.
Stahování PDF je legální. Sdílení není legální. Nic nesdílím ergo nejednám protizákonně.
Autorská citace #27
28.5.2008 22:00 - bigbythewise
Stahovani PDF je legalni jen pokud neni chraneno autorskym zakonem a nejedna se o komercni produkt. Nevim jestli uz plati novela zakona, ale protizakonne by melo byt uz i stahovani ci vlastneni. I kdyz v tomhle pripade je mozna jedno co tady u nas plati nebo neplati, pokud by se do toho vlozily zahranicni organy.
Autorská citace #28
28.5.2008 22:02 - Alnag
Bigby: Nejedná se o komerční produkt, protože žádný takovýto komerční PDF produkt neexistuje. Zahraniční orgány tady nemají žádnou jurisdikci. A vůbec... moc kecáš na to, že se sháníš po tom, kolik to má MB...
Autorská citace #29
28.5.2008 22:13 - bigbythewise
Alnag: Je uplne jedno, jestli se ten produkt ted prodava nebo ne, pokud na nej maji stempl a to si pis ze maji. Taky si pis, ze tohle se provadi uz dlouho dopredu.
Kdyby tady zahranicni (mimochodem v internetovem piratsvi zadne hranice neexistuji) organy nemely zadnou jurisdikci, tak by jsi se mohl za hranici Ceske Republiky pekne smat Billu Gatesovi do xichtu s ilegalnimi Windows, COZ ALE NEMUZES.
Autorská citace #30
28.5.2008 22:20 - Alnag
Bigby pleteš dohromady asi tak deset věcí a je zcela evidentní, že tomu naprosto ne zcela dobře rozumíš. Na software se vztahují jiná pravidla než na hudbu, knihy nebo filmy. Zahraniční společnosti si mohou najmout lobbystickou organizaci, ale právní jurisdikci má vždy český stát podle českých zákonů. Tím tohle téma považuji za vyřešené, pokud k tomu máš doplňující otázky a rád bych se vrátil k tématu. Co ty na to? :-))
Autorská citace #31
28.5.2008 22:27 - Dalcor
Já bych si jen dovolil říct, že poté co jsem Černého rytíře informoval o cenách v zahraničí vyjednal jeho pražský šéf přímo s ADC Blackfire změnu ceny na 629 u základní knihy a 1899 u Core Setu. Musím říct že to je naprsoto neuvěřitelný postup a jsem za něj strašně rád.
Autorská citace #32
28.5.2008 22:28 - bigbythewise
My se tu ale nebavime o knize Alnagu, ale o elektronicke podobe knihy, coz je rozdil. V tomto pripade se stazeni PDF = ukradeni knihy v krame. Ilegalnim stahovanim hudby, filmu i softwaru se zabyvaji TYTEZ organy.
Autorská citace #33
28.5.2008 22:28 - Quentin
v sobotu bude poprve hrat pritelkyne a ja nevim jestli mam jet 3,5 nebo testovat 4. Kdyz to bude trapny (jakoze bude, protoze budu porad hledat v pravidlech), tak ji to krapet zklame... mam dilema
sice to taky neni moc intopic, ale urcite vic nez vy :-)
Autorská citace #34
28.5.2008 22:37 - Alnag
Dalcor: Dobrá práce! Vida, vida...
QuentinW: Na tvém místě bych asi hrál 4e, ale takovým víc volným stylem (prostě bych nehledal, ale ruloval od oka) a dopředu bych deklaroval, že je to nová hra a že se musí ještě zažít pravidla. Tím, že je to exception-based a ty výjimky mají hráči napsané u svých schopností to není až tak složité, jak to možná vypadá...
Autorská citace #35
28.5.2008 22:47 - Rytíř
Quentin: No když je to tak důležitá hra, tak vůbec neváhej a použij pravidla co znáš! A snaž se jich v té hře použít tak málo, jako to jen jde :)) Hlavně žádný zápasy, srážení a podobný šílenosti, protože z toho se točí hlava i zkušeným pařanům, co se musí kuli tomu naházet a přepočítat, nezkušený hráče to přímo děsí, mají pocit, že se to nikdy "nemohou naučit" :)
Ad PDF - řeknu jediný: jsem rád, že ten odkaz z tématu zmizel, to už mi opravdu přišlo trochu moc. Chápu Alnaga, zaplatil si to, má na to nezpochybnitelné morální právo.. ale ne každý je na tom jak on a to zas může vadit (a vadí) jiným.
Jinak Bigby v diskuzích tu probublala už řada odkazů na nejrůznější pdf - kdo sleduje cvrkot denně, mohl si přijít na své. :) V diskuzi to zakázat nemůžeme (nechceme), ale propagovat to taky ne. Stačí takto, Bigby?
Autorská citace #36
28.5.2008 22:53 - Max
Stěžovat si ale nad tim, že se dostal PDF do světa a zakazovat lidem linkovat na něj, mi přijde něco jako "děti, pokud je mráz, tak nelízejte zábradlí". Ten, kdo si to chce koupit, koupí si to. Ten kdo ne, tak si to stáhne z tisíce a jednoho dalších míst. Je to "nemorální" a "špatný"? To je i házení bomb na lidi a přesto je zbrojařství jeden z největších kšeftů a klidně naprosto legálně. Nežijem v lawfull good společnosti a tomu se každej musí přizpůsobit.
Jedním ze závěrů teorie her je, že nejefektivnější strategií je přizpůsobit se protivníkovi. Je tady někdo, kdo si myslí že reaklama používá vždy pravdivé argumenty a je naprosto morálně čistá a průhledná? Nezveličuje? Nemanipuluje? Správná taktika je chovat se stejně jako protivník.
Nevim jinak k čemu vlastně je omýlání témat autorství, na který snad už vyšlo nespočet článků od doby, kdy si nějakej neandrtálec poprvý obkreslil malbu někoho jinýho do písku na zem. Nic se od té doby nezměnilo. Argumenty pro, argumenty proti ... tisíckrát prodiskutováno, napadáno i uzavíráno.
Autorská citace #37
28.5.2008 22:53 - Rytíř
A vida, první neshoda nad 4e s Alnagem... :)))))
Začínám se na to těšit, protože se asi přidám na Fritzovu stranu - stáhnul jsem si to jen proto, abych se moh do 4e navážet a věděl o čem mluvím :D
Ale tak zatím jsem si prohlídnul jen obrázky v Bestiáři, tak nebudu předbíhat, že. Třeba mě PHB uchvátí a já si ho vážně koupím ;)
Dalcor: no vida jak to najednou jde.. gratuluji! Teď už to začíná být poměrně lákavé, hmhmmm.
Autorská citace #38
28.5.2008 22:54 - Alek
píše:
nezkušený hráče to přímo děsí, mají pocit, že se to nikdy "nemohou naučit" :)
Nejen nezkušený...někteří zkušení hráči k tomu získaj takovej odpor, že to pak nejsou ani schopni používat jako DMové. Když jsme u toho, musím se mrknout jak to řeší 4e. :-)
Autorská citace #39
28.5.2008 22:58 - bigbythewise
Rytíř: Me to je jedno. Ted jsem na to koukal na netu a multimedia (e-knihy, hudbu, filmy) opravdu muzes vlastnit, stahovat a pouzivat beztrestne. Jen je nesmis sirit. Prisahal bych, ze jsem nekde videl/slysel, ze ten zakon zprisnili a oni prd. No nic, tak to tam klidne dejte zpatky, odkazy na warez jsou udajne taky v poradku. Ja si neuvedomil, ze ziju v CR. :P
Max: Nikdo tu nikomu nic nezakazoval. Promin, ze jsem reagoval jako normalni clovek. Videl jsem odkaz na elektronickou knihu, ktera ocividne podleha licenci a ptal jsem se, jestli je to legalni. No ale vzdyt je to jedno ne, v Africe lidi umiraji hladem, tak proc to resit.
Autorská citace #40
28.5.2008 23:00 - Alnag
Rytíř píše:
Začínám se na to těšit, protože se asi přidám na Fritzovu stranu - stáhnul jsem si to jen proto, abych se moh do 4e navážet a věděl o čem mluvím :D
Jen do toho... alespoň to bude věcné a budeme mít roky o čem se hádat... é, teda chci říct odborně disputovat. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084118843078613 secREMOTE_IP: 3.21.248.47